Logo: BIP
.
Baner: baner urząd
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sołectwa Gminy Sława

Powszechny Spis Rolny 2020!

Ilustracja do informacji: Powszechny Spis Rolny 2020!
W konkursie Prezesa GUS, Gmina Sława zajęła 5 miejsce spośród gmin województwa lubuskiego z największym odsetkiem spisanych gospodarstw. Za zajęcie V miejsca przyznano nagrody: sześć tabletów, dwa dyski twarde, jeden głośnik bluetooth, jeden powerbank. 
Dziękujemy za aktywne promowanie idei samospisu w trakcie trwania Powszechnego Spisu Rolnego 2020 oraz aktywny udział w zwiększaniu świadomości obywateli o obowiązku spisowym.

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa
11 marca przypada jedno z ważnych świąt dla mieszkańców wsi – to Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie sołtysom z naszej gminy życzą wszystkiego, co najlepsze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia z okazji Dnia Seniora

Spotkanie sołtysów

Ilustracja do informacji: Spotkanie sołtysów
W Restauracji Sławianka miało miejsce spotkanie sołtysów. Zebranie podsumowujące czteroletnią kadencję pracy na rzecz społeczności swoich sołectw. Oprócz podziękowań za pracę nie zabrało również życzeń noworocznych oraz toastu za przyszłe sukcesy, te prywatne i zawodowe. Przypominamy, że wybory sołtysów nastąpią na przełomie stycznia i lutego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Spotkanie sołtysów

Boże Ciało w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Boże Ciało w Lipinkach
Mieszkańcy Sołectwa Lipinki wzięli udział w corocznych obchodach Bożego Ciała. W trakcie mszy wierni zgodnie z tradycją wyruszyli z procesją ku czterem ołtarzom.
 
 • 05-06-2018
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14 Galeria zdjęć: Boże Ciało w Lipinkach

Mamy wyniki Sławskiego Budżetu Obywatelskiego

Ilustracja do informacji: Mamy wyniki Sławskiego Budżetu Obywatelskiego
Wpłynęło niemal 7 tys. głosów. Nieco mniej niż przed rokiem, ale przypomnijmy z głosowania wykluczyliśmy dzieci. Zaskakująco duża była liczba nieważnych głosów, bo udzielano poparcia więcej niż jednemu projektowi, a to nie jest zgodne z regulaminem SBO.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Wyniki SBO

Po wstępnym przeliczeniu i posortowaniu kart do głosowania, dane wszystkich „wyborców” trafiły do komputerów. Dzięki temu udało się ustalić, że spora grupa nie jest mieszkańcami gminy, a na przykład ościennych Wielkopolski i Dolnego Śląska. Sporo było także osób, które zagłosowały nie na jeden, a na dwa lub trzy projekty. Te głosy musieliśmy unieważnić. Unieważniane były także te, które oddały osoby zbyt młode oraz karty mające znaczące braki danych.
Spośród 6959 oddanych głosów nieważnych było aż 762! Podstawowy grzech to głosowanie więcej niż na jeden projekt. Weryfikacja trwała dłużej niż planowano, a to ze względu na ogromne zainteresowanie SBO oraz psikusami orkanu Ksawery i brakiem dostaw prądu.
Wyniki:
W pierwszej strefie (miasto Sława), gdzie do podziału było 132 tys. zł. Zwyciężył projekt dotyczący budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego – 515 głosów ważnych, realizacji doczeka się także wniosek OSP Sława i OSP Śmieszkowo na zakup motopomp – 510 głosów. Szansę ma jeszcze trzeci projekt, na który pozostało około 22 tys. zł. Jest to plac zabaw przy ul. Jaśminowej – 444 głosy.
W drugiej strefie (duże wsie) zwycięski wniosek złożyła koalicja Radzyń, Kuźnica Głogowska i Tarnów Jezierny, poparło go 524 osoby. Drugie miejsce wieś Krzepielów – 477 głosów, a trzecie, także uzyskujące dofinansowanie Krążkowo – 457 ważnych głosów. Do podziału było 180 tys. zł.
W kategorii małych wsi wygrał Wróblów z poparciem na poziomie 286 głosów, Bagno zgromadziło 268 głosów i te dwie wsie mogą liczyć na dofinansowanie. Do podziału było 88 tys. zł i szanse na częściowe dofinansowanie uzyskała wieś Lubogoszcz z poparciem na poziomie 238 głosów.
W załączniku szczegółowe wyniki. Zwycięzcom gratulujemy, a poszczególne zadania doczekają się realizacji w 2018 roku.

Kolejne inwestycje w sołectwach

Ilustracja do informacji: Kolejne inwestycje w sołectwach
Podpisano umowę na przebudowę i utwardzenie placu przy świetlicy wiejskiej w Dronikach. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wsi w ubiegłoroczną edycja Sławskiego Budżetu Obywatelskiego udało się zdobyć wystarczającą ilość głosów poparcia, aby projekt zrealizować. 
Spośród trzech ofert, które wpłynęły do Urzędu Miejskiego w Sławie, wybrano najkorzystniejszą. Przedstawił ją F.P.H.U. „BRUK MAX" Jacek Hewusz z Brenna opiewa ona na kwotę 16.811,64 zł brutto. W ramach umowy do 28 października br. przed salą wiejską wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej.
W najbliższych dniach będzie również realizowany III etap przebudowy drogi gminnej w Bagnie. W ramach inwestycji w obrębie wsi wybudowany zostanie chodnik o długości 211 m. Spośród dwóch ofert z Brenna i Góry wybrano najkorzystniejszą, przedstawioną przez F.P.H.U. „BRUK MAX” Jacek Hewusz z Brenna. Chodnik ma kosztować 56.822,20 zł brutto, a planowany koniec jego realizacji to 27 listopada 2017 r.

Rozpoczęła się budowa sali w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Rozpoczęła się budowa sali w Ciosańcu
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się kolejna inwestycja oświatowa w naszej gminie. Przy Zespole Szkół w Ciosańcu powstaje sala gimnastyczna. Na początku roku do Urzędu Miejskiego w Sławie w ramach przetargu na budowę sali gimnastycznej wpłynęły cztery oferty. Spośród nich wybrano najkorzystniejszą ofertę, którą przedstawił Zakład Ogólnobudowlany Janusz Borowiak z Wytomyśla, opiewa ona na kwotę 3.390,000 zł brutto. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa sali gimnastycznej

Wykonawca buduje obiekt w systemie „zaprojektuj i zbuduj” zgodnie z wytycznymi programu funkcjonalno-użytkowego. Zakres robót obejmuje wybudowanie sali o wymiarach minimum 32 × 22,5 m, której wysokość użytkowa sali gimnastycznej będzie wynosiła 7,0 m, a wysokość budynku w części sportowej około 12,5 m. Wzdłuż dłuższej ściany pomieszczenia znajdować się będą przesuwne i demontowane trybuny z 2-3 rzędami siedzeń. Ponadto część sportowa, powierzchnia użytkowa będzie wynosić 720 m². Dodatkowo powstanie zaplecze socjalno-szatniowe wraz z komunikacją, której powierzchnia wyniesie ok. 285 m². Zawierać ona będzie szatnie damskie i męskie, każdy zespół szatniowy będzie tak zrobiony, aby mogło z niego korzystać 20 osób. Każdy zespół obejmować będzie przebieralnie, natryski, umywalnie i WC. W zapleczu znajdzie się również miejsce na pokój nauczycielski oraz magazynek.
Koniec inwestycji przewidziany jest na sierpień 2018 roku.

Nowe przyrządy na placu rekreacyjnym

Ilustracja do informacji: Nowe przyrządy na placu rekreacyjnym
We Wróblowie na terenie placu rekreacyjno-sportowego trwa montaż kolejnych urządzeń zabawowych dla mieszkańców. Instalowane są przyrządy siłowni pod chmurką oraz powstaje utwardzona płyta o wymiarach 20 × 10 m. Płyta ta posłuży jako boisko do gry w koszykówkę, zimą przy niewielkim koszcie zostanie przekształcona w lodowisko, a przy okazji festynów będzie pełniła funkcję parkietu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Plac rekreacyjno-sportowy

Jest to kolejna inwestycja realizowana w krótkim odstępie czasu dla mieszkańców Wróblowa. Teren rekreacyjno-sportowy, który powstał dzięki zaangażowaniu społeczności sołectwa Wróblów z pewnością, przyczyni się do lepszej integracji mieszkańców oraz w pewnym stopniu poprawi wizerunek naszej gminy.

Zadbali o środowisko

Ilustracja do informacji: Zadbali o środowisko
Młodzi mieszkańcy Radzynia już po raz trzeci wzięli udział w akcji sprzątania świata (w tym roku nieco szybciej). Dzieci chętnie zaangażowały się w akcje, w trosce o środowisko naturalne zbierały śmieci w okolicach boiska i jeziora. Efektem przeprowadzonej zbiórki były wypchane po brzegi worki. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zbiórka w Radzyniu

Zbiórka miała charakter integracyjny, a jej celem było promowanie proekologicznych postaw wśród dzieci oraz budowanie wspólnego poczucia odpowiedzialności za Ziemię. Na zakończenie dzieciom, które brały udział w sprzątaniu, urządzono ognisko z kiełbaskami. Mieszkańcom Radzynia gratulujemy inicjatywy.

Mieszkańcy Lipinek zadbali o porządek

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy Lipinek zadbali o porządek
Czyny społeczne jednak ciągle są modne. W miniony weekend można się było przekonać o tym w Lipinkach. Mieszkańcy osiedla ze wspólnoty mieszkaniowej Domus skrzyknęli się, by uporządkować okolicę. I to nie pierwszy raz. Tym razem posprzątali pobocza przy gminnych drogach wiodących w kierunku ich osiedla. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Wiosenne porządki

W akcji uczestniczyło 15 dorosłych i 16 dzieci. Worki z zebranymi odpadami odebrał samochód Urzędu Miejskiego. Akcja miała także charakter integracyjny. Dzieciom, które brały udział w sprzątaniu, urządzono ognisko z kiełbaskami i napojami. Gratulujemy inicjatywy mieszkańcom osiedla. Naśladowcy mile widziani...
Fot. Wspólnota Mieszkaniowa Domus
1 2 3 4

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku