Logo: BIP
.
Baner: baner urząd
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sołectwa Gminy Sława

Wybory zakończone

Ilustracja do informacji: Wybory zakończone
W gminie Sława dobiegły końca wybory sołeckie. Przez ostatnie dni mieszkańcy naszej gminy wybierali reprezentantów poszczególnych sołectw. Dzisiaj jako ostatnich wyboru dokonali mieszkańcy Tarnowa Jeziernego, Lipinek oraz Lubiatowa.
Stanowiska Sołtysów obejmować będą:
Pani Monika Śniecińska w Lipinkach,
Pan Zbigniew Pieczeńczyk w Lubiatowie,
Pan Ireneusz Nowak w Tarnowie Jeziernym.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach.
 

Wylądują na nowej platformie

Ilustracja do informacji: Wylądują na nowej platformie
Niebawem koniec marca, zbliża się czas gdy do Polski zaczną wracać bociany. O miejsce ich lęgu zadbano we Wróblowie. Od wielu lat w centrum wsi te wyjątkowe patki mają swoje miejsce. Zdarzało się jednak, iż porywisty wiatr niejednokrotnie uszkadzał gniazdo.
Chcąc zapobiec powtórce i zabezpieczyć gniazdo przed zniszczeniem Sołtys wsi zwrócił się w tej sprawie do sławskiego magistratu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W minionym tygodniu na miejscu zjawili się pracownicy firmy Enea, którzy zainstalowali specjalną platformę. Montaż konstrukcji pod gniazdami bocianów to jedna z form aktywności energetyków na rzecz ochrony tych ptaków, a zarazem – na rzecz ochrony infrastruktury energetycznej (platformy pomagają chronić linie energetyczne przed zwarciami skutkującymi przerwami w dostawach energii elektrycznej). Wynoszenie na platformy gniazd bocianich jest możliwe jedynie od października do wiosny, gdy ptaków nie ma w kraju. Po tym okresie zabronione są wszelkie prace w sąsiedztwie gniazd z uwagi na ich sezon lęgowy. Warto wspomnieć, że 31 maja w Polsce i na świecie od 2003 r. obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura.
 

 

Zadbali o kompleks sportowy

Ilustracja do informacji: Zadbali o kompleks sportowy
Wraz z początkiem tygodnia mieszkańcy Łupic zmobilizowali się i wspólnie uporządkowali teren w pobliżu szkoły. Z wykorzystaniem własnego sprzętu i czasu przycięli gałęzie oraz wyrównali teren. Na wspomnianym placu ustawiona została szatnia kontenerowa, która jest uzupełnieniem sportowego serca Łupic.
Służyć ona będzie uczniom, a także mieszkańcom korzystającym z nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego. Wyrazy uznania należą się Dyrektor SP w Ciosańu-Bogusławie Olszewskiej, Sołtys wsi-Agnieszce Skrzypczak, Radnej Rady Miejskiej-Bożenie Wojciech, Radzie Rady Rodziców z SP w Łupicach oraz wszystkim zaangażowanym w to wspólne dobro na rzecz Łupic.

Komunikat WIORiN

Ilustracja do informacji: Komunikat WIORiN
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wielkopolskim przypomina rolnikom o obowiązku wykonywania badań opryskiwaczy oraz o uzupełnieniu szkoleń w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Piknik rodzinny w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Piknik rodzinny w Lipinkach
Z okazji Dnia Dziecka w Lipinkach Sołtys wspólnie z Radą Sołecką specjalnie dla najmłodszych mieszkańców przygotowali imprezę plenerową. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia, możliwość udziału w zabawach prowadzonych przez animatorów, a także przejażdżka kucykami.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Dzień Dziecka w Lipinkach

Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

Nowe miejsce zabaw dla najmłodszych

Ilustracja do informacji: Nowe miejsce zabaw dla najmłodszych
Mali mieszkańcy Spokojnej mogą już korzystać z nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw. W pobliżu sali wiejskiej z myślą o maluchach zamontowane zostały dwie huśtawki, dwa bujaki, karuzelę tarczową z siedziskami oraz zestaw zabawowy wraz ze zjeżdżalnią.
 
Inwestycję zrealizowała firma FRAJDA s.c. z miejscowości Radawiec Duży, której właścicielami są Grzegorz Fabian i Agnieszka Giza. Koszt zadania opiewał na kwotę 30.057,00 zł i został zrealizowany ze środków gminy Sława. 
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Ilustracja do informacji: Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu
Sołectwo Śmieszkowo wzbogaciło się o siłownię plenerową. W sąsiedztwie Domu Kultury SCKiW zamontowane zostały orbitrek, wioślarz, motyl, wahadło, biegacz, twister. Wymienione urządzenia posłużą do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zlecenie zrealizowała firma NOVUM Spółka z o.o. ze Szczytna.
Całość zakupu opiewa na kwotę 21.400,00 zł brutto, z czego 11.400,00 zł pochodzi ze środków Gminy Sława (w tym budżet sołecki, SCKiW). Pozostałą kwotę OSP w Śmieszkowie pozyskało z programu Lubuska Odnowa Wsi.
Więcej zdjęć przyrządów dostępnych na
stronie

Ochroni przed wiatrem i deszczem

Ilustracja do informacji: Ochroni przed wiatrem i deszczem
Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zamontowali nową wiatę przystankową w Przybyszowie. Przeszklona konstrukcja na stalowym stelażu pozwoli dzieciom dojeżdżającym do szkoły w Sławie schronić się w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. O postawienie przystanku zawnioskował mieszkaniec tej miejscowości. Całkowity koszt został pokryty z budżetu gminy Sława.

Integracyjne rozpoczęcie wakacji 

Ilustracja do informacji: Integracyjne rozpoczęcie wakacji 
W miniony weekend w Bagnie najmłodsi mieszkańcy mieli okazję świętować rozpoczęcie wakacji. Sołtys wspólnie z Radą Sołecką zorganizował Festyn Rodzinny. Atrakcji i dobrej zabawy nie brakowało.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W trakcie spotkania rozegrany został mecz siatkówki, była okazja skosztować pieczonych kiełbasek z ogniska, obejrzeć wóz strażacki i schłodzić się w kurtynie wodnej. Dodatkowo p. Rober Gawron - mieszkaniec Łupic zapewnił atrakcję maluchom w postaci przejażdżki bryczką. 

Ogólnopolskie konkursy dla KGW

Ilustracja do informacji: Ogólnopolskie konkursy dla KGW
Zachęcamy osoby zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy do udziału w konkursach w ramach Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Jak podają organizatorzy, każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł. Więcej informacji dostępnych na stronie: festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na profilu facebookowym Festiwal KGW Polska od Kuchni. 
 
Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.
Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.
Wybory Miss Wdzięku
Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.
Konkurs Kulinarny
Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.
Konkurs Artystyczny
to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.
Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię
Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.
Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069
Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:
I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe, na podstawie kryteriów podanych w Regulaminach Konkursów, wybiorą łącznie około 105 najbardziej inspirujących Kół ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu.
II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie.
Półfinały Konkursu odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji.
W trakcie Półfinałów Wojewódzkich konkursów wybrane we wcześniejszym etapie Koła będą mogły zaprezentować zgłoszone do konkursów potrawy, talenty oraz kandydatki do Miss Wdzięku na żywo oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.
Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej.
Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.
Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.
III Etap Konkursu - Finał.
Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.
Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwyciężczynią w trakcie uroczystej gali.
Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.
Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.
Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.
1 2 3 4

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku