Logo: BIP
.
Baner: baner urząd
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sołectwa Gminy Sława

Piknik rodzinny w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Piknik rodzinny w Lipinkach
Z okazji Dnia Dziecka w Lipinkach Sołtys wspólnie z Radą Sołecką specjalnie dla najmłodszych mieszkańców przygotowali imprezę plenerową. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia, możliwość udziału w zabawach prowadzonych przez animatorów, a także przejażdżka kucykami.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Dzień Dziecka w Lipinkach

Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

Nowe miejsce zabaw dla najmłodszych

Ilustracja do informacji: Nowe miejsce zabaw dla najmłodszych
Mali mieszkańcy Spokojnej mogą już korzystać z nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw. W pobliżu sali wiejskiej z myślą o maluchach zamontowane zostały dwie huśtawki, dwa bujaki, karuzelę tarczową z siedziskami oraz zestaw zabawowy wraz ze zjeżdżalnią.
 
Inwestycję zrealizowała firma FRAJDA s.c. z miejscowości Radawiec Duży, której właścicielami są Grzegorz Fabian i Agnieszka Giza. Koszt zadania opiewał na kwotę 30.057,00 zł i został zrealizowany ze środków gminy Sława. 
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Ilustracja do informacji: Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu
Sołectwo Śmieszkowo wzbogaciło się o siłownię plenerową. W sąsiedztwie Domu Kultury SCKiW zamontowane zostały orbitrek, wioślarz, motyl, wahadło, biegacz, twister. Wymienione urządzenia posłużą do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zlecenie zrealizowała firma NOVUM Spółka z o.o. ze Szczytna.
Całość zakupu opiewa na kwotę 21.400,00 zł brutto, z czego 11.400,00 zł pochodzi ze środków Gminy Sława (w tym budżet sołecki, SCKiW). Pozostałą kwotę OSP w Śmieszkowie pozyskało z programu Lubuska Odnowa Wsi.
Więcej zdjęć przyrządów dostępnych na
stronie

Ochroni przed wiatrem i deszczem

Ilustracja do informacji: Ochroni przed wiatrem i deszczem
Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zamontowali nową wiatę przystankową w Przybyszowie. Przeszklona konstrukcja na stalowym stelażu pozwoli dzieciom dojeżdżającym do szkoły w Sławie schronić się w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. O postawienie przystanku zawnioskował mieszkaniec tej miejscowości. Całkowity koszt został pokryty z budżetu gminy Sława.

Integracyjne rozpoczęcie wakacji 

Ilustracja do informacji: Integracyjne rozpoczęcie wakacji 
W miniony weekend w Bagnie najmłodsi mieszkańcy mieli okazję świętować rozpoczęcie wakacji. Sołtys wspólnie z Radą Sołecką zorganizował Festyn Rodzinny. Atrakcji i dobrej zabawy nie brakowało.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W trakcie spotkania rozegrany został mecz siatkówki, była okazja skosztować pieczonych kiełbasek z ogniska, obejrzeć wóz strażacki i schłodzić się w kurtynie wodnej. Dodatkowo p. Rober Gawron - mieszkaniec Łupic zapewnił atrakcję maluchom w postaci przejażdżki bryczką. 

Ogólnopolskie konkursy dla KGW

Ilustracja do informacji: Ogólnopolskie konkursy dla KGW
Zachęcamy osoby zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy do udziału w konkursach w ramach Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Jak podają organizatorzy, każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł. Więcej informacji dostępnych na stronie: festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na profilu facebookowym Festiwal KGW Polska od Kuchni. 
 
Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.
Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.
Wybory Miss Wdzięku
Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.
Konkurs Kulinarny
Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.
Konkurs Artystyczny
to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.
Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię
Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.
Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069
Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:
I Etap Konkursu - Eliminacje Wstępne.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe, na podstawie kryteriów podanych w Regulaminach Konkursów, wybiorą łącznie około 105 najbardziej inspirujących Kół ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu.
II Etap Konkursu - Półfinały Wojewódzkie.
Półfinały Konkursu odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji.
W trakcie Półfinałów Wojewódzkich konkursów wybrane we wcześniejszym etapie Koła będą mogły zaprezentować zgłoszone do konkursów potrawy, talenty oraz kandydatki do Miss Wdzięku na żywo oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.
Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej.
Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.
Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.
III Etap Konkursu - Finał.
Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.
Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwyciężczynią w trakcie uroczystej gali.
Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.
Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.
Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Powszechny Spis Rolny 2020!

Ilustracja do informacji: Powszechny Spis Rolny 2020!
W konkursie Prezesa GUS, Gmina Sława zajęła 5 miejsce spośród gmin województwa lubuskiego z największym odsetkiem spisanych gospodarstw. Za zajęcie V miejsca przyznano nagrody: sześć tabletów, dwa dyski twarde, jeden głośnik bluetooth, jeden powerbank. 
Dziękujemy za aktywne promowanie idei samospisu w trakcie trwania Powszechnego Spisu Rolnego 2020 oraz aktywny udział w zwiększaniu świadomości obywateli o obowiązku spisowym.

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa
11 marca przypada jedno z ważnych świąt dla mieszkańców wsi – to Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie sołtysom z naszej gminy życzą wszystkiego, co najlepsze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia z okazji Dnia Seniora

Spotkanie sołtysów

Ilustracja do informacji: Spotkanie sołtysów
W Restauracji Sławianka miało miejsce spotkanie sołtysów. Zebranie podsumowujące czteroletnią kadencję pracy na rzecz społeczności swoich sołectw. Oprócz podziękowań za pracę nie zabrało również życzeń noworocznych oraz toastu za przyszłe sukcesy, te prywatne i zawodowe. Przypominamy, że wybory sołtysów nastąpią na przełomie stycznia i lutego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Spotkanie sołtysów

Boże Ciało w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Boże Ciało w Lipinkach
Mieszkańcy Sołectwa Lipinki wzięli udział w corocznych obchodach Bożego Ciała. W trakcie mszy wierni zgodnie z tradycją wyruszyli z procesją ku czterem ołtarzom.
 
 • 05-06-2018
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14 Galeria zdjęć: Boże Ciało w Lipinkach

1 2 3


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku