Logo: BIP
.
Baner: baner urząd
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sołectwa Gminy Sława

Umowa podpisana 

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana 
Dziś rano w sławskim magistracie Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła gościł Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. - Piotra Pietruszko. W obecności Skarbnik Gminy Sława - Małgorzaty Szymoniak oraz Kierownika Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury - Marka Wróbla nastąpiło podpisanie umowy na remont ulicy Jeziornej w Radzyniu.
W ramach zadania przebudowane zostanie 380 mb jezdni. Odcinek ten zyska beton asfaltowy, a jego szerokość będzie wynosić 3 m. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 299.825,22 zł brutto. Na ten cel gmina Sława pozyskała 139.431,76 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostała część pochodzi ze środków własnych gminy. Firma z Głogowa na wykonanie prac ma czas do 7 grudnia 2023 r.
 

Nadleśnictwo wspiera sołectwa

Ilustracja do informacji: Nadleśnictwo wspiera sołectwa
W ostatnim czasie pomiędzy Gminą Sława a Skarbem Państwa Nadleśnictwo Słąwa Śląska zostały podpisane cztery umowy o darowiznę. Nadleśnictwo zobowiązało się przekazać darowizny w wysokości 2.000,00 zł dla sołectw Wróblów, Tarnów Jezierny, Ciosaniec oraz Krzepielów. 
Każde z tych wsi przekazane środki przeznaczy na inne cele. W przypadku Wróblowa pieniądze wykorzystane zostaną na odbudowę stawu, natomiast w Tarnowie Jeziernym na budowę zadaszenia przy sali wiejskiej. Dwa kolejne dofinansowania przeznaczone zostaną na zagospodarowanie i rekultywację istniejącego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu, natomiast w Krzepielowie fundusze trafią do tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco wraz z rozwojem działań.

Dożynki w Śmieszkowie

Ilustracja do informacji: Dożynki w Śmieszkowie
Barwnym korowodem rozpoczęły się tegoroczne dożynki wiejskie. Wesoły pochód wyruszył z jednego końca wsi, by przejść na boisko sportowe. Tam trwa dalsza część uroczystości.
Uczestnicy dożynek modlili się i dziękowali za plony podczas uroczystej Mszy Świętej. Po nabożeństwie będzie czas na integrację. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dmuchane atrakcje i słodkości. Na wieczór zaplanowano zabawę taneczną, która jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, potrwa do białego rana.
 

Aktywny piątek w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Aktywny piątek w Ciosańcu
W Ciosańcu odbył się kolejny piknik w ramach wydarzenia w plenerze organizowanego przez Słąwskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie oraz Krainę Lasów Jezior - Lokalną Grupę Działania. Mieszkańcy Ciosańca szczególnie Ci najmłodsi mogli skorzystać z różnych atrakcji, jakie tego dnia zostały dla nich przygotowane.
Dmuchany plac zabaw, warsztaty plastyczne, słodkie przekąski oraz wieczorny seans pod chmurką wszystko po to, aby zapewnić maluchom najlepszą wakacyjną rozrywkę.
 

Plenerowy seans w Śmieszkowie

Ilustracja do informacji: Plenerowy seans w Śmieszkowie
Wczoraj w Śmieszkowie odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych w sołectwach projekcji filmowych. Uczestnicy pikniku mieli okazję obejrzeć film animowany „Odlotowa przygoda”, który opowiada historię dwunastoletniego Mike’a Goldwinga.
Jego tata i dziadek byli astronautami - teraz czas na chłopca, ponieważ musi uratować księżyc i jego cenne zasoby naturalne przed niecnym miliarderem. Film był pełen akcji, humoru i zaskakujących wydarzeń, więc najmłodsi mieszkańcy z ochotą wzięli udział w seansie. Przed projekcją maluchy mogły bawić się na rozstawionych dmuchańcach, co zdecydowanie przyniosło im wiele frajdy. Kolejny seans już dziś o godzinie 20:00 w Ciosańcu. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współudziale Kraina Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania. 
 

Parafiada Myśliwska

Ilustracja do informacji: Parafiada Myśliwska
W Tarnowie Jeziernym po raz dwunasty spotkali się myśliwi, mieszkańcy i turyści w ramach dorocznej Parafiady Myśliwskiej organizowanej przez Radę Sołecką Tarnowa Jeziernego, Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Michała Archanioła w Sławie oraz Koło Łowieckie „Ryś” Sława.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. św. Huberta, po której wszyscy uczestnicy wspólnym pochodem przeszli pod remizę OSP. Tam zostały wręczone odznaczenia dla osób zasłużonych na rzecz sławskiego łowiectwa oraz był czas na uroczyste przemówienia. Oficjalna część została zwieńczona koncertem sygnalistów, którzy wcześniej zadbali o oprawę muzyczną nabożeństwa. Po nich popis swoich umiejętności dały dzieci z sekcji tanecznej sławskiego Domu Kultury. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną biesiadę. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w konkursach, grach i zabawach. Całe wydarzenie zakończyło się zabawą taneczną.
 

Mieszkańcy sołectw wybrali!

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy sołectw wybrali!
Miniony tydzień stał pod znakiem wyborów sołeckich w naszej gminie. Mieszkańcy 21 miejscowości mieli okazję wybrać swoich reprezentantów do Rady Sołeckiej oraz Sołtysów.
Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła serdecznie pogratulował zwycięstwa wybranym gospodarzom wsi oraz podkreślił, że razem z nimi będzie pracował dla dobra całej gminy. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w działalności sołeckiej!
 
Oto nowi sołtysi kadencji 2023-2028:
Bagno: Dariusz Mierzwinski
Śmieszkowo: Adam Kurpisz
Spokojna: Magdalena Modrak
Łupice: Agnieszka Skrzypczak
Lubogoszcz: Iwona Bakinowska
Wróblów: Ryszard Czarnota
Stare Strącze: Jacek Małkowski
Nowe Strącze: Elwira Garnys
Przybyszów: Bogumił Jon
Gola: Andrzej Piątek
Ciosaniec: Maciej Kras
Krzydłowiczki: Andrzej Kasztelan
Kuźnica Głogowska: Izabela Lisiewicz
Krążków: Izabela Kałat
Radzyń: Magdalena Strzelec
Krzepielów: Marta Tomczak
Szreniawa: Anna Patoła-Freder
Droniki: Irena Kowalska
Lipinki: Monika Śniecińska
Lubiatów: Zbigniew Pieczeńczyk
Tarnowo Jezierny: Ireneusz Nowak
 

Wybory zakończone

Ilustracja do informacji: Wybory zakończone
W gminie Sława dobiegły końca wybory sołeckie. Przez ostatnie dni mieszkańcy naszej gminy wybierali reprezentantów poszczególnych sołectw. Dzisiaj jako ostatnich wyboru dokonali mieszkańcy Tarnowa Jeziernego, Lipinek oraz Lubiatowa.
Stanowiska Sołtysów obejmować będą:
Pani Monika Śniecińska w Lipinkach,
Pan Zbigniew Pieczeńczyk w Lubiatowie,
Pan Ireneusz Nowak w Tarnowie Jeziernym.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach.
 

Wylądują na nowej platformie

Ilustracja do informacji: Wylądują na nowej platformie
Niebawem koniec marca, zbliża się czas gdy do Polski zaczną wracać bociany. O miejsce ich lęgu zadbano we Wróblowie. Od wielu lat w centrum wsi te wyjątkowe patki mają swoje miejsce. Zdarzało się jednak, iż porywisty wiatr niejednokrotnie uszkadzał gniazdo.
Chcąc zapobiec powtórce i zabezpieczyć gniazdo przed zniszczeniem Sołtys wsi zwrócił się w tej sprawie do sławskiego magistratu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W minionym tygodniu na miejscu zjawili się pracownicy firmy Enea, którzy zainstalowali specjalną platformę. Montaż konstrukcji pod gniazdami bocianów to jedna z form aktywności energetyków na rzecz ochrony tych ptaków, a zarazem – na rzecz ochrony infrastruktury energetycznej (platformy pomagają chronić linie energetyczne przed zwarciami skutkującymi przerwami w dostawach energii elektrycznej). Wynoszenie na platformy gniazd bocianich jest możliwe jedynie od października do wiosny, gdy ptaków nie ma w kraju. Po tym okresie zabronione są wszelkie prace w sąsiedztwie gniazd z uwagi na ich sezon lęgowy. Warto wspomnieć, że 31 maja w Polsce i na świecie od 2003 r. obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura.
 

 

Zadbali o kompleks sportowy

Ilustracja do informacji: Zadbali o kompleks sportowy
Wraz z początkiem tygodnia mieszkańcy Łupic zmobilizowali się i wspólnie uporządkowali teren w pobliżu szkoły. Z wykorzystaniem własnego sprzętu i czasu przycięli gałęzie oraz wyrównali teren. Na wspomnianym placu ustawiona została szatnia kontenerowa, która jest uzupełnieniem sportowego serca Łupic.
Służyć ona będzie uczniom, a także mieszkańcom korzystającym z nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego. Wyrazy uznania należą się Dyrektor SP w Ciosańu-Bogusławie Olszewskiej, Sołtys wsi-Agnieszce Skrzypczak, Radnej Rady Miejskiej-Bożenie Wojciech, Radzie Rady Rodziców z SP w Łupicach oraz wszystkim zaangażowanym w to wspólne dobro na rzecz Łupic.
1 2 3 4

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku