Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Zrealizowane inwestycje

Ulica Głogowska z nowym chodnikiem

Ilustracja do informacji: Ulica Głogowska z nowym chodnikiem
W obrębie ulicy Głogowskiej w Sławie zakończyły się prace związane z budową chodnika. W ramach inwestycji powstał chodnik z kostki brukowej o łącznej długości 105 m. 
Ponadto wzdłuż wspomnianego powstały również zjazdy do posesji i pas zieleni.
 

Gotowe na pierwsze mecze

Ilustracja do informacji: Gotowe na pierwsze mecze
Zakończyła się budowa boisk wielofunkcyjnych w Sławie oraz Łupicach. Inwestycja już po przerwie świątecznej służyć będzie podopiecznym placówek oświatowych z terenu Gminy Sława. Środki na to zadanie magistrat zdobył dzięki zwycięstwu w konkursie "Rosnąca odporność".
Konkurs ogłoszony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów premiował gminy w każdym powiecie, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid-19 w okresie między 1 sierpnia a 31 października ubiegłego roku. W powiecie wschowskim najwyższy wynik osiągnęła właśnie gmina Sława i w nagrodę otrzymała równy milion złotych.

Pozyskane w ten sposób fundusze Gmina Sława przeznaczyła na stworzenie warunków do rozwoju sportu i ruchu na świeżym powietrzu dla uczniów szkół podstawowych. Budowa bazy sportowej pozwoli, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach, zapewniać dzieciom i młodzieży różnego rodzaju formy aktywności fizycznej.

Wybudowano w sumie dwa boiska wielofunkcyjne ze sztuczną trawiastą nawierzchnią. Będzie można na nich grać nie tylko w piłkę nożną, ale także siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Oba obiekty są ogrodzone oraz oświetlone, aby można było z nich korzystać także po zmroku. Dodatkowo zostały one wyposażone w elementy małej architektury jak trybunki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Wartość inwestycji to 1.228.524,00 zł. Wykonawcą była firma MARDO SPORT z Puszczykowa.

Więcej zdjęć: Galeria

 

Boiska czekają na odbiór

Ilustracja do informacji: Boiska czekają na odbiór
Boiska w Sławie i Łupicach gotowe. Zakończyły się prace przy budowie wielofunkcyjnych obiektów ze sztuczną nawierzchnią, na których uprawiać będzie można wiele dyscyplin sportu. Inwestycja niebawem przejdzie odbiór końcowy, po nim zaś zacznie służyć podopiecznym dwóch placówek oświatowych z terenu naszej gminy.
Więcej zdjęć: Galeria

Roboty zakończone

Ilustracja do informacji: Roboty zakończone
Inwestycja w Śmieszkowie dobiegła końca i przeszła odbiór końcowy. W ramach zadania firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa wykonała utwardzenia z kostki brukowej w dwóch miejscach. 
Przebudowano odcinek chodnika o długości 345 m oraz wykonano przebudowę istniejącego utwardzenia placu przy Domu Kultury o łącznej powierzchni 394 m², w tym miejscu nowe ogrodzenie zyskał także plac zabaw znajdujący się przy obiekcie kulturalnym. 
Całkowity koszt inwestycji to 219.941,47 złotych i w całości został sfinansowany z budżetu gminy Sława.

Więcej zdjęć: Galeria

 

Szkoła przeszła odbiór

Ilustracja do informacji: Szkoła przeszła odbiór
W miniony piątek tj 02.12.2022 r. końcowy odbiór przeszła jedna z najważniejszych i długo wyczekiwanych inwestycji w ostatnim czasie w naszej gminie – „Przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 w Sławie”.
 
W zakresie tego zadania znalazło się wiele prac, które przyczyniły się do gruntownej modernizacji tego obiektu. Wnętrze sławskiej placówki zmieniło swoje oblicze. Zrobiło się jaśniej i przytulniej, wszystko to dla poprawy komfortu nauki naszych uczniów. Poniżej prezentujemy fotorelację z ostatniej wizytacji w szkole. Więcej informacji na temat zakresu wykonanych prac już wkrótce na naszym portalu.
Więcej zdjęć w galerii

 

Wizyta w parku

Wizyta w parku

Ilustracja do informacji: Wizyta w parku
Kolejna rada budowy w Parku Miejskim w Sławie. Podczas spotkania poruszono kwestie bieżące, a także oceniono postęp prac.
Przypominamy, iż tzw. radzyńska część parku to plac budowy, w związku z tym obowiązuje tam całkowity zakaz wstępu.
Więcej zdj. Pod linkiem 

Remont drogi w Ciosańcu zakończony

Ilustracja do informacji: Remont drogi w Ciosańcu zakończony
W ostatnim czasie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze realizował drugi etap remontu drogi w Ciosańcu. W ramach zadania jezdnia zyskała nowy dywanik asfaltowy, były także realizowane prace towarzyszące takie jak punktowe wzmocnienie konstrukcji drogi, czy wymiana krawężników wraz z przełożeniem nawierzchni chodników.
Przypomnijmy, iż pierwszy etap remontu miał miejsce w 2019 roku, kiedy to Gmina Sława partycypowała w kosztach inwestycji, dokładając 100 tysięcy złotych z budżetu własnego do budowy 400-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej. Natomiast z końcem roku 2020 Rada Sołecka przeznaczyła kilkuletni budżet sołecki przysługujący na sołectwo Ciosaniec z budżetu Gminy Sława na wyłożenie wzdłuż wspomnianej drogi nowego chodnika o łącznej powierzchni 650 m². O ostatnio zakończony drugi etap remontu drogi od dłuższego czasu zabiegał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sławomirem Mazurem. Ostatecznie kilkukrotne wizyty oraz pismo skierowane do ZDW zaowocowały wykonaniem robót. Dzięki temu mieszkańcy mogą się teraz cieszyć nowo wyremontowaną drogą! 
 
Więcej zdjęć: Galeria

Świetlica we Wróblowie odświeżona

Ilustracja do informacji: Świetlica we Wróblowie odświeżona
W ostatnim czasie w sali wiejskiej trwało malowanie ścian i sufitów o powierzchni 280 m². Dziś nastąpił odbiór robót, których łączna wartość wyniosła 3.640,00 zł. Wykonawcą był Zakład Budowlany Kamil Żarski ze Sławy

Nowe ogrodzenie wokół remizy

Ilustracja do informacji: Nowe ogrodzenie wokół remizy
W ostatnim czasie w miejscowości Ciosaniec zrealizowano zadanie, w ramach którego plac przy budynku OSP Ciosaniec i Bagno zyskał nowy płot. W ramach inwestycji zamontowane zostało w sumie 19 sztuk paneli wraz z podmurówką oraz 20 ocynkowanych słupków. Wykonawcą była firma Certop Paweł Kubaczyk z Obry. Koszt całkowity wyniósł 3.546,51 zł i pochodził z budżetu Gminy Sława.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Zagłosuj na sławską inwestycję

Ilustracja do informacji: Zagłosuj na sławską inwestycję
Miło nam poinformować mieszkańców, iż zrealizowany w poprzednim roku projekt został nominowany do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Dziś tj. 1 kwietnia o godzinie 12.00 rozpoczęło się głosowanie, zachęcamy mieszkańców naszej gminy do oddania głosu na Sławę. Inwestycja, o której mowa to budowa tzw. Zielonego Pasażu w samym sercu miasta.
 
W ramach zadania wykonano trzy zjazdy z drogi wojewódzkiej. Chodnik został poszerzony i wyłożony nową kostką – co najważniejsze odsunięto go od drogi. Na nowym trakcie spacerowym pojawiły się murki z betonu architektonicznego, na których zamontowano ławki. Wzdłuż traktu pojawiły się drewniane pergole, a także dekoracyjne słupki oświetleniowe. Zamontowano elementy małej architektury jak ławki, kosze i stojaki na rowery, których termin dostawy przeciągnął się w czasie. Całość zyskała także oświetlenie dzięki dekoracyjnym latarniom. Zainstalowano także oprawy dogruntowe, które podświetlają każde drzewo. W ramach przedsięwzięcia dwa przejścia dla pieszych zostały doświetlone, a jedno z nich zostało przesunięte. W tym projekcie dużą uwagę poświęcono zieleni. Centrum miasta w tym miejscu zdobią w sumie 62 młode drzewa odmiany Wiśnia Accolade. Ponadto w okolicy przejść dla pieszych posadzone zostały róże historyczne, a wzdłuż chodnika liczne trawy ozdobne i byliny. Część terenu zdobi zielony trawnik. Drewniane pergole natomiast obrosną w najbliższym czasie pnącą glicynią. Murki znajdujące się na skraju pasażu pokryte są granitowymi płytami - na nich zamontowano słupki ze stalowymi taśmami.
 
Ranga konkursu i jego zasięg rośnie nieprzerwanie od 26 lat. To już kolejny rok z rzędu, kiedy doceniane są przedsięwzięcia Gminy Sława. Świadczy to o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to co stanowi niezbywalną wartość naszego wspólnego dobra i udowadnia wkład w rozwój naszej Ojczyzny. Dokładny koszt inwestycji to 2 523 477,98 zł. Sława na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 657 000 zł z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów. Raz jeszcze zachęcamy do głosowania na poniższej stronie internetowej.
 
 
Więcej zdjęć: Galeria
1 2 3 4 5 6 ... 9


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku