Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Obiekty Sportowe

Nawożenie stadionu

Ilustracja do informacji: Nawożenie stadionu
Obecnie na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembiewskiego trwa nawożenie murawy, które ma na celu przygotowanie boiska do nadchodzącego sezonu i kolejki jesiennej. Prace wykonywane są przez pracowników gospodarczych Urzędu Miejskiego.
 
Więcej zdjęć: Galeria.

Tor rolkowy w kolorach

Ilustracja do informacji: Tor rolkowy w kolorach
Trwa nanoszenie ostatniej warstwy na torze, który otacza boisko "Orlik". Powłoka żywiczna w kolorze zielonym już niebawem pokryje w całości asfaltową nawierzchnię, tworząc tym samym warstwę właściwą tego ciągu. Obiekt sportowy w tym tygodniu poddany będzie odbiorowi końcowemu.

Więcej zdjęć: Galeria

Umowa podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana
W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, iż Gmina Sława pozyskała dofinansowanie z programu "Nawadnianie boisk piłkarskich". W ramach tego projektu zmodernizowany zostanie system zraszaczy na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Do tegorocznej edycji programu prowadzonego przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze przystąpiło 26 podmiotów. Dofinansowanie na łączną kwotę 298 741,86 zł. zostało pozyskane przez 11 gmin, w tym przez naszą.
W związku z tym Gmina Sława w przetargu wyłoniła wykonawcę inwestycji, którym została firma PRO-INFRA Sp. z o.o. z Jerzmanowej. Łączny koszt inwestycji to 25.042,80 zł - z czego 50% pokryte zostanie z dofinansowania. Na realizację ww. zadania wykonawca ma czas do 29 października br.

Boisko czeka na zawodników

Ilustracja do informacji: Boisko czeka na zawodników
Od zimy pracownicy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska pracowali nad przywróceniem świetności po zimie, murawie na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Zaraz po okresie zimowym odbyła się wertykulacja płyty oraz zebranie urobku po tym zabiegu. Kolejnym etapem prac było piaskowanie, zostało do tego zużyte 20 ton piasku. Regularnie trawa jest również podlewana i nawarzona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Boisko czeka na zawodników

 Łącznie od początku roku wysypano na stadionie 150 kg mocznika i 150 kg polifoski. Dziś zostały również namalowane linie, mimo iż rozgrywki piłkarskie w tym roku jeszcze nie ruszyły, od poniedziałku na murawie rozpoczynają się treningi Dąb Przybyszów.

Rosną młodzi olimpijczycy

Ilustracja do informacji: Rosną młodzi olimpijczycy
Na hali przy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się piąta edycja Olimpiady Dziecięcej. Organizatorem dzisiejszej imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sławie, Przedszkole Samorządowe w Sławie oraz Burmistrz Sławy. W zawodach wystartowały dzieci z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rosną młodzi olimpijczycy

Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach biegowych typu wyścigi rzędów, miały za zadanie celnie rzucić do celu woreczkiem, przejść przez szarfę i wiele innych. Zawodnicy mogli liczyć na głośny doping swoich rówieśników, którzy przez cały czas trwania rozgrywek wspierali młodych sportowców. Dla zawodników przygotowano okazjonalne koszulki i medale. Nie brakowało sportowej rywalizacji oraz wielu uśmiechów na twarzach dzieci. Dla najmłodszej grupy wychowawcy z przedszkola zorganizowali atrakcje sportowe na sali we własnej placówce. W sumie w całej Olimpiadzie uczestniczyło ok. 180 dzieci. Głównym celem sportowego dnia było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu wolnego.

Orlik przeszedł odbiór

Ilustracja do informacji: Orlik przeszedł odbiór
Dziś odebrana została inwestycja pn. „Remont boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni syntetycznej na boisku Orlik w Sławie przy ul. Ogrodowej”. Wszystkie prace, które umieszczone były w zadaniu zostały wykonane. Od dziś można już śmiało użytkować nowo wyremontowany obiekt. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 329.640,00 zł. Wykonawcą prac była firma SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Orlik przeszedł odbiór

Orlik zyska nową nawierzchnię

Ilustracja do informacji: Orlik zyska nową nawierzchnię
Prezentujemy krótką fotorelację z postępu prac przy przebudowie boiska na sławskim orliku. Wczoraj pracownicy firmy SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina zebrali gumowy granulat, dzisiaj natomiast zrywają nawierzchnię syntetyczną.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Orlik zyska nową nawierzchnię

Pieniądze na oświatę

Ilustracja do informacji: Pieniądze na oświatę
Gmina Sława wraz ze Szkołami Podstawowymi w Ciosańcu i w Krzepielowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych salach sportowych i rozbudowanych placówkach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Pieniądze na oświatę

 W ramach zwiększenia subwencji oświatowej Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych do podziału na dwie szkoły. Na początku sierpnia z subwencji oświatowej Gmina Sława pozyskała 72 tysiące na doposażenie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu w pomoce dydaktyczne na zajęcia z biologii, geografii, chemii i fizyki. Przyznane środki przyczynią się znacznie do zwiększenia jakości szkolnych zajęć sportowych i na lekcjach tematycznych w miejscowościach wiejskich.

Ogólnopolski Turniej Badmintona - Sława CUP 2015

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Turniej Badmintona - Sława CUP 2015
Turniej zorganizowany został przez Sławskie Stowarzyszenie Badmintonowo – Tenisowe (SSBT) a także przy pomocy Urzędu Miejskiego w Sławie oraz Sławskich Obiektów Sportowych.
Zmagania jak co roku stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.
Nie udało się pobić rekordowej frekwencji z roku 2013 jednak liczba 55 zawodników z wielu regionów Polski mówi sama za siebie m.in. Jelenia Góry, Zielonej Góry, Jawora, Wrocławia, Sulęcina, Góry, Wolsztyna, Sobótki, Nowogrodu Bobrzańskiego, Gwdy Wielkiej, Głogowa oraz Sławy.
Rozgrywki odbywały się w kategoriach z podziałem na kobiety i mężczyzn w systemie grupowo - pucharowym pośrednim. W imprezie brali udział wszyscy chętni adepci badmintona a także byli i obecni zawodnicy tego najszybszego sportu rakietowego na świecie. Uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Trzeba wspomnieć tez o dobrze przygotowanym cateringu. Rozgrywki okazały się zacięte i pasjonujące. Na bardzo wysokim poziomie stała kat. OPEN w finale spotkali się Krzysztof Garbacz (Jelenia Góra) oraz Robert Aleksandrowicz (Sulęcin) zwycięzcą okazał się zawodnik z Sulęcina. W kat. gier podwójnych triumfowała para ze Jeleniej Góry (Garbacz/Górniak). Dobrze spisała się także sławska para deblowa (Masłowski/ Chojnacki) zajmując 3 miejsce. Wspomnieć trzeba także o badmintonistach z Zielonej Góry oraz Sobótki którzy dominowali w grze kobiet oraz mikstach. Natomiast w swoim debiucie w kat. 40+ najlepszy okazał się Robert Brojek (Góra).

Inf. M. Masłowski 
 • 22-04-2015
czytaj dalej

Fotorelacja z zajęć sportowych na hali w ramach ferii 2015 r.

Organizatorzy wręczają dyplom zwyciężczyni w jednej z konkurencji
 • 23-02-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Ferie na sportowo w sławskiej haliKalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku