Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Pierwszy mecz Dębu w tym sezonie

Ilustracja do informacji: Pierwszy mecz Dębu w tym sezonie
W niedziele Dąb rozpoczął rozgrywki ligowe w sezonie 2022/23.
 
Ich pierwszym przeciwnikiem była Polonia Słubice, która finalnie okazała się lepsza. Dąb bardzo szybko stracił dwie bramki i chodź większość meczu przeważał ostatecznie skończyło się tylko na jednej zdobytej bramce naszej drużyny.

Sukces reprezentanta UKS Yacht Clubu

Ilustracja do informacji: Sukces reprezentanta UKS Yacht Clubu
W minioną weekend w Sopocie przy bardzo wietrznej pogodzie rozegrane zostały eliminacje do I Ligi Żeglarskiej sezonu 2022. Po niezwykle zaciętych i wyrównanych wyścigach, a było ich aż 18, na drugim miejscu podium zameldował się zawodnik UKS Yacht Club Sława Aleksander Michalski. 

 
Wspólnie z kolegami reprezentującymi drużynę Rockstars Racing wywalczyli awans do 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej. Serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów! Więcej zdjęć dostępnych w galerii.
fot. UKS Yacht Club Sława

Latem żagle, zimą narty

Ilustracja do informacji: Latem żagle, zimą narty
Rok 2022 młodzi żeglarze UKS Yacht Club w Sławie rozpoczęli niezwykle aktywnie, a to za sprawą obozu sportowego. W zimowej stolicy Polski młodzież uczestniczyła w zgrupowaniu kondycyjnym, którego głównym celem było przygotowanie żeglarzy do tegorocznego sezonu.
W Zakopanem zawodnicy UKS najwięcej czasu spędzili na stoku, dla niektórych był to pierwszy kontakt z nartami, inni natomiast doskonalili wcześniej zdobyte umiejętności. Wszyscy ambitnie trenowali i przykładali się do ćwiczeń. Zwieńczeniem dobrze przepracowanego zgrupowania był wspólny zjazd całej grupy z wyższego i bardziej wymagającego stoku.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii
fot. UKS Yacht Club Sława

Boisko czeka na zawodników

Ilustracja do informacji: Boisko czeka na zawodników
Od zimy pracownicy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska pracowali nad przywróceniem świetności po zimie, murawie na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Zaraz po okresie zimowym odbyła się wertykulacja płyty oraz zebranie urobku po tym zabiegu. Kolejnym etapem prac było piaskowanie, zostało do tego zużyte 20 ton piasku. Regularnie trawa jest również podlewana i nawarzona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Boisko czeka na zawodników

 Łącznie od początku roku wysypano na stadionie 150 kg mocznika i 150 kg polifoski. Dziś zostały również namalowane linie, mimo iż rozgrywki piłkarskie w tym roku jeszcze nie ruszyły, od poniedziałku na murawie rozpoczynają się treningi Dąb Przybyszów.

Orlik zyska nową nawierzchnię

Ilustracja do informacji: Orlik zyska nową nawierzchnię
Prezentujemy krótką fotorelację z postępu prac przy przebudowie boiska na sławskim orliku. Wczoraj pracownicy firmy SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina zebrali gumowy granulat, dzisiaj natomiast zrywają nawierzchnię syntetyczną.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Orlik zyska nową nawierzchnię

Bojerowe zmagania na Jeziorze Sławskim

Ilustracja do informacji: Bojerowe zmagania na Jeziorze Sławskim
Dzisiejszy dzień był ostatnią szansą na zorganizowanie Bojerowych Mistrzostw o Puchar Burmistrza Sławy. Mimo że wiatr bardzo się zmieniał, lekkie podmuchy sprawiły, że możliwe było rozegranie na bojerowych zawodów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Bojerowe zmagania na Jeziorze Sławskim

Ostatnie wyścigi ślizgów lodowych na naszych wodach odbyły się w poprzednim roku, wtedy po raz pierwszy od kilku lat ta dyscyplina wróciła na nasze jezioro, jak zapewnia przedstawiciel UKS Yacht Club Sława, impreza ta ma być cykliczna. W dzisiejszych mistrzostwach organizowanych przez UKS Yacht Club Sława, Burmistrza Sławy i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW wzięło udział 5 zawodników. Rywalizowali oni w dwóch klasach; DN oraz Otimist. Zabezpieczeniem zawodów zajęli się niezawodni ratownicy z WOPR Sława.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Ilustracja do informacji: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
niedzielę 23.08.2018 r. w Kątach Wrocławskich rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, będące eliminacją do październikowych Mistrzostw Polski. Sławski klub reprezentowało 11 zawodników, z czego na Mistrzostwa Polski w Rybniku zakwalifikowało się 9 zawodników. 
Nasi judocy zajęli 4 drugie miejsca (Zuzanna Skrzypczak, Nina Ciesielska, Alicja Jędrzejewska, Denis Pyziak). Kwalifikacje wywalczyli na 5 miejscach Aleksandra Opiela, Klaudia Skrzypczak, Katarzyna Trzciołek a na ósmych zakwalifikowali się Filip Skrzypczak i Kacper Szmyt.
Gratulujemy wspaniałej postawy i udanych walk. Życzymy równie udanych występów na Mistrzostwach Polski.
źródło: UKS Sparta Sława

 

Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sławy

Ilustracja do informacji: Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sławy
W przystani LKŻ nad Jeziorem Sławskim miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrz Sławy. Oficjalnego otwarcia w obecności licznej grupy żeglarzy dokonali Komandor kluby oraz Burmistrz Sławy. Zanim jednak to nastąpiło, poczet sztandarowy wciągnął banderę na maszt. Po zakończonych zawodach włodarz gminy nagrodził uczestników symbolicznymi medalami i pucharami. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Regaty Żeglarskie

Międzynarodowy Turniej JUDO Solanin Cup 2018 "MŁODA EUROPA"

Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Turniej JUDO Solanin Cup 2018 "MŁODA EUROPA"
W dniach 16/17.06.2018 r. w Nowej Soli odbył się, Międzynarodowy Turniej Judo Solanin Cup 2018 „Młoda Europa". Turniej zaszczyciło swoją obecnością ponad 700 zawodników z 25 krajów. Gośćmi specjalnymi byli brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 r. Ori Sasson z Izraela oraz piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 r. Paweł Zagrodnik Polska.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Międzynarodowy Turniej JUDO Solanin Cup 2018 "MŁODA EUROPA"

W tak wielkim Turnieju wystartowała również reprezentacja UKS SPARTA SŁAWA. Zawodnicy naszego klubu z zawodów przywieźli 6 medali: 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe, 1 czwarte miejsce, 3 piąte miejsca oraz dwa siódme.
Nasi medaliści:
Złoto-Nina Ciesielska (wszystkie walki przed czasem), Zuzanna Skrzypczak.
Srebro-Oliwier Budnik (najmłodszy zawodnik)
Brąz-Wiktoria Domańska, Julia Szymanowska, Bartosz Łuczyk.
Czwarte miejsce wywalczyła Anastazja Grób.
Piąte miejsca przypadły -Zuzanna Sułocha, Alex Fracek, Natalia Hewusz.
Na siódmych pozycjach uplasowali się Klaudia Skrzypczak i Filip Skrzypczak.
W niedzielę 17.06.2018 r. po Turnieju odbyły się treningi, które prowadzili ww. olimpijczycy, w których uczestniczyli nasi zawodnicy. Wiedzę, jaką przekazali im Mistrzowie, na pewno wykorzystają w następnych występach już po wakacjach. Gdyż Solanin Cup był ostatnim Turniejem przed wakacjami.

Wszystkim zawodnikom startującym na zawodach Solanin Cup ogromne gratulacje i życzenia dalszych udanych występów na tatami.
Szczególne podziękowania dla rodziców i opiekunów, którzy pomogli w organizacji wyjazdu na Turniej.

Zwycięstwo z liderem na koniec sezonu

Ilustracja do informacji: Zwycięstwo z liderem na koniec sezonu
Dobra forma UKS-u Sokół Ciosaniec na koniec rozgrywek Okręgowej Ligi Orlika. Po zwycięstwie nad Koroną I Wschowa (7:4) przyszedł czas na mecz z liderem Arką Nowa Sól, na wyjeździe. W tym meczu drużyna z naszej gminy pokazała zaangażowanie i determinację do ostatniego gwizdka. UKS Sokół okazał się lepszy od klubu ze szczytu tabeli, wygrywając 8:7. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: UKS Sokół Ciosaniec

Jest to duży sukces, młodzi piłkarze zwycięskim akcentem zakończyli sezon ligowy. Rozegrali w nim łącznie 10 meczów. Pięć spotkań zakończyło się zwycięstwem i tyle samo porażką. Podczas tegorocznych zmagań stracili łącznie 64 bramki, strzelając przy tym 59 goli. Zawodnikom UKS Sokół Ciosaniec, gratulujemy dobrej gry w całym ligowym sezonie i życzymy jeszcze lepszych wyników w następnym. Poniżej zwycięski skład z meczu przeciwko Arce I Nowa Sól
1. Adrian Drożdżyński
2. Bartosz Bajon
3. Jakub Bartków
4. Zuzanna Bieszczat
5. Michał Kras
6. Jakub Malcher
7. Mateusz Puszkarz
8. Krzysztof Ciesielski
9. Kamil Bieszczat
10. Michał Dorowski
11. Nikodem Kubacki
1 2 3

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku