Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Aktywnie na plaży 

Ilustracja do informacji: Aktywnie na plaży 
Zapraszamy na zajęcia jogi, które przez okres wakacyjny odbywać się będą na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Zajęcia na świeżym powietrzu poprowadzi p. Karolina Rusnarczyk.Udział w ćwiczeniach gimnastyki ciała i umysłu jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 721 010 289.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Yoga na plaży

Siatkarskie rozgrywki w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Siatkarskie rozgrywki w Ciosańcu
W sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Siatkówce Dziewcząt. Wzięło w nich udział sześć drużyn reprezentujących placówki z terenu naszej gminy. Uczennice zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe (klasy 5-6, 7-8), a mecze rozegrano do dwóch wygranych setów.
W dwóch wspomnianych grupach najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Dziewczęta zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, a także nagrodami rzeczowymi (piłki do siatkówki) ufundowanymi przez Burmistrza Sławy.
Więcej zdjęć w galerii

Piknik sportowy w Ciosańcu - część druga

Ilustracja do informacji: Piknik sportowy w Ciosańcu - część druga
Prezentujemy kolejną porcję zdjęć z jesiennej imprezy sportowej dla uczniów. W tym roku piknik pn. „Biegiem do Sławy” został zorganizowany w bardziej rozbudowanej formie. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. W przerwach pomiędzy startami maluchy miały do dyspozycji "dmuchane miasteczko". Sporych rozmiarów tory przeszkód, zjeżdżalnie, zamki sprawiły wielką radość najmłodszym biegaczom.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Piknik sportowy w Ciosańcu

Ponadto uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz sztuczek piłkarskich i gry w Teqball. Adrian Duszak - Wicemistrz Świata i mistrz Polski w Teqball wspólnie Alicją Bartnicką przygotowali warsztaty piłkarskie oraz naukę zasad uprawianej przez siebie dyscypliny. Sport ten został wymyślony w 2014 roku przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej: Gábora Borsányiego i Viktora Huszára, łączy on w sobie piłkę nożną z tenisem stołowym. Jest widowiskową, pełną efektownych sztuczek grą zdobywającą w ostatnich latach coraz większą popularność na całym świecie. Po zakończonych startach dzieci mogły skosztować kiełbasek z grilla oraz owocowych przekąsek na stoisku „Trzymaj formę” przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ciosańcu. Każdy z uczestników za swój występ został nagrodzony pamiątkowym medalem, a uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.

Zakończyli letnie rozgrywki

Ilustracja do informacji: Zakończyli letnie rozgrywki
Na boisku orlik w Sławie miało miejsce oficjalne podsumowanie i zakończenie czternastej odsłony Letniego Turnieju Orlika. Przez okres wakacyjny dzieci i młodzież miały okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Podsumowanie Letniego Turnieju Orlika

Turniej miał charakter otwarty i każde dziecko mogło spróbować swoich sił w piłkarskiej rywalizacji. W tych zawodach wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa i frekwencja, na którą trenerzy zwracali szczególną uwagę. Wszyscy biorący udział w rozgrywkach otrzymali pamiątkowe koszulki, osoby wyróżnione medale, a najlepsi zawodnicy okolicznościowe statuetki ufundowane przez Burmistrza Sławy.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii

 

Żeglarskie zmagania podczas Dni Sławy 

Ilustracja do informacji: Żeglarskie zmagania podczas Dni Sławy 
W miniony weekend na wodach Jeziora Sławskiego zostały rozegrane Regaty o Puchar Burmistrza Sławy. Zawody zostały zorganizowane przez LKŻ Sława w ramach Dni Sławy Lato bez Granic. 
Żeglarze rywalizowali w klasach Omega turystyczna, omega standard,  T1, T2, T3 oraz open i optymist. Za swój udział najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami. 
Galeria dostępna jest na stronie

Wśród najlepszych w Polsce

Ilustracja do informacji: Wśród najlepszych w Polsce
W drugim dniu turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” nasze dziewczyny rywalizowały w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Dwa pierwsze mecze to porażki z drużynami z KP AP Diamonds Warszawa oraz SPEC Stal Łańcut. Reprezentantki naszej gminy zostawiły na boisku wiele serca i zaangażowania, musiały jednak uznać wyższość rywalek. Ostatni mecz w turnieju zagrały z Grodziskim Stowarzyszeniem Sportowym, czyli sąsiadami z Wielkopolski.
Po bardzo emocjonującym spotkaniu sławianki wygrały i zajęły ostatecznie 7. miejsce w turnieju. Składamy wielkie gratulacje dla naszych młodych zawodniczek, które godnie reprezentowały województwo lubuskie. Dziś dziewczyny obejrzą finały we wszystkich kategoriach wiekowych oraz mecz Polska - Belgia na Stadionie Narodowym. Jeszcze raz wielkie gratulacje!
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

 

Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę
Reprezentant Sławy - Mateusz Biernat w kwietniu brał udział w XXII Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę w Jaworznie. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z klubów z całej Polski. Pan Mateusz wystartował w kategorii wagowej do 105 kg na lewą i prawą rękę. Pomimo zaciętych walk, zajął miejsce tuż za podium. Gratulujemy udziału w tak prestiżowych zawodach i trzymamy kciuki za kolejne występy.
 
Od lat wspieramy Pana Mateusza w jego startach w różnego rodzaju zawodach.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Mateusza.

Więcej zdjęć: Galeria

Charytatywne rozgrywki z okazji WOŚP

Ilustracja do informacji: Charytatywne rozgrywki z okazji WOŚP
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w ramach 28. Finału WOŚP rozegrany został I Integracyjny Turniej w Boccia. We wspólnym graniu udział wzięli zawodnicy Mar Gol Autenticon Sława oraz mieszkańcy Sławy i okolic. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Integracyjny turniej Boccia

W rozgrywkach tych wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim wsparcie WOŚP. Przez cały czas trwania turnieju prowadzona była kwesta „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte

Ilustracja do informacji: Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte
Wczoraj nad Jeziorem Sławskim Burmistrz Sławy — Cezary Sadrakuła dokonał oficjalnego otwarcia jednych z najbardziej prestiżowych zawodów spinningowych International Manyfik Fishing Champion. Organizatorem imprezy jest firma Manyfik, która od lat produkuje najwyższej jakości przynęty spinningowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Zawody wędkarskie Manyfik

Do niedzieli na naszych wodach o miano najlepszych wędkarzy oraz okazałe nagrody rywalizować będą dwuosobowe teamy. Łączna pula nagród to aż 350 000 złotych, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 50 000 złotych w gotówce i 90 000 złotych w nagrodach. Przez najbliższy weekend spinningowi zapaleńcy z całej Polski i zagranicy łowić będą szczupaki, okonie oraz sandacze.

Uczcili pamięć Orląt Lwowskich

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć Orląt Lwowskich
Na terenie ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW rozegrano kolejną edycję festiwalu biegowego pn. „Biegiem do Sławy”.W zawodach wzięli udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z naszej gminy. Zanim przystąpiono do sportowych zmagań, wspólne odśpiewano hymn narodowy i nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. W trakcie części oficjalnej głos zabrał Adam Kiwacki – Prezes Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Częstochowie . W skrócie omówił okoliczności dzisiejszego biegu pamięci Orląt Lwowskich oraz historię bohaterskiej młodzieży, która blisko 100 lat temu broniła polskiego Lwowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

72 Galeria zdjęć: Biegiem do Sławy

Zawodnicy startujący w zawodach rywalizowali na różnych dystansach, długość trasy zależała od wieku biegaczy. Nie brakowało ciekawych wyścigów i emocjonujących finiszów. Często o zwycięstwie decydowały ostatnie metry.Podczas tegorocznego festiwalu miała miejsce inauguracyjna odsłona Biegu Orlika. Wzięli w niej udział 9-latkowie, a to dlatego, iż najmłodsze Orlątko, które oddało życie w obronie Lwowa miało właśnie tyle lat. Pokonali oni symboliczny dystans 1421 metrów, dokładnie tyle metrów ile poległo małych obrońców. Jak poinformowali pomysłodawcy biegu pamięci Koordynator Sportu Gminnego – Zdzisław Siemczyk, Sołtys Radzynia – Krzysztof Buczek oraz dzisiejszy gość – Adam Kiwacki wpiszę się on na stałe do imprezy pn. „Biegiem do Sławy”. W ten sposób uczniowie z naszej gminy czcić będą pamięć o rówieśnikach, którzy zginęli za Niepodległą Polskę.
Wszystkim śmiałkom, którzy zdecydowali się na start w imprezie, zostały wręczone pamiątkowe medale. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.
Organizatorami festiwalu były Szkoła Podstawowa w Sławie, Urząd Miejski w Sławie i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
1 2 3 4 5 6 ... 25


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku