Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę
Reprezentant Sławy - Mateusz Biernat w kwietniu brał udział w XXII Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę w Jaworznie. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z klubów z całej Polski. Pan Mateusz wystartował w kategorii wagowej do 105 kg na lewą i prawą rękę. Pomimo zaciętych walk, zajął miejsce tuż za podium. Gratulujemy udziału w tak prestiżowych zawodach i trzymamy kciuki za kolejne występy.
 
Od lat wspieramy Pana Mateusza w jego startach w różnego rodzaju zawodach.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Mateusza.

Więcej zdjęć: Galeria

Charytatywne rozgrywki z okazji WOŚP

Ilustracja do informacji: Charytatywne rozgrywki z okazji WOŚP
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w ramach 28. Finału WOŚP rozegrany został I Integracyjny Turniej w Boccia. We wspólnym graniu udział wzięli zawodnicy Mar Gol Autenticon Sława oraz mieszkańcy Sławy i okolic. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Integracyjny turniej Boccia

W rozgrywkach tych wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim wsparcie WOŚP. Przez cały czas trwania turnieju prowadzona była kwesta „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte

Ilustracja do informacji: Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte
Wczoraj nad Jeziorem Sławskim Burmistrz Sławy — Cezary Sadrakuła dokonał oficjalnego otwarcia jednych z najbardziej prestiżowych zawodów spinningowych International Manyfik Fishing Champion. Organizatorem imprezy jest firma Manyfik, która od lat produkuje najwyższej jakości przynęty spinningowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Zawody wędkarskie Manyfik

Do niedzieli na naszych wodach o miano najlepszych wędkarzy oraz okazałe nagrody rywalizować będą dwuosobowe teamy. Łączna pula nagród to aż 350 000 złotych, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 50 000 złotych w gotówce i 90 000 złotych w nagrodach. Przez najbliższy weekend spinningowi zapaleńcy z całej Polski i zagranicy łowić będą szczupaki, okonie oraz sandacze.

Uczcili pamięć Orląt Lwowskich

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć Orląt Lwowskich
Na terenie ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW rozegrano kolejną edycję festiwalu biegowego pn. „Biegiem do Sławy”.W zawodach wzięli udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z naszej gminy. Zanim przystąpiono do sportowych zmagań, wspólne odśpiewano hymn narodowy i nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. W trakcie części oficjalnej głos zabrał Adam Kiwacki – Prezes Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Częstochowie . W skrócie omówił okoliczności dzisiejszego biegu pamięci Orląt Lwowskich oraz historię bohaterskiej młodzieży, która blisko 100 lat temu broniła polskiego Lwowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

72 Galeria zdjęć: Biegiem do Sławy

Zawodnicy startujący w zawodach rywalizowali na różnych dystansach, długość trasy zależała od wieku biegaczy. Nie brakowało ciekawych wyścigów i emocjonujących finiszów. Często o zwycięstwie decydowały ostatnie metry.Podczas tegorocznego festiwalu miała miejsce inauguracyjna odsłona Biegu Orlika. Wzięli w niej udział 9-latkowie, a to dlatego, iż najmłodsze Orlątko, które oddało życie w obronie Lwowa miało właśnie tyle lat. Pokonali oni symboliczny dystans 1421 metrów, dokładnie tyle metrów ile poległo małych obrońców. Jak poinformowali pomysłodawcy biegu pamięci Koordynator Sportu Gminnego – Zdzisław Siemczyk, Sołtys Radzynia – Krzysztof Buczek oraz dzisiejszy gość – Adam Kiwacki wpiszę się on na stałe do imprezy pn. „Biegiem do Sławy”. W ten sposób uczniowie z naszej gminy czcić będą pamięć o rówieśnikach, którzy zginęli za Niepodległą Polskę.
Wszystkim śmiałkom, którzy zdecydowali się na start w imprezie, zostały wręczone pamiątkowe medale. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.
Organizatorami festiwalu były Szkoła Podstawowa w Sławie, Urząd Miejski w Sławie i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Dwudniowe zmagania na wodzie

Ilustracja do informacji: Dwudniowe zmagania na wodzie
W miniony weekend na Jeziorze Sławskim zostały rozegrane regaty żeglarskie o Puchar Polski w klasie Omega. W sobotę punktualnie o godz. 10.00 w przystani Chalkos Yacht Club miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zawodów. Poczet flagowy wciągnął banderę na maszt, a komandor Ryszard Kulesza dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Regaty o Puchar Polski

Do rywalizacji na największym akwenie Pojezierza Sławskiego przystąpiło kilkadziesiąt załóg z całej Polski. Na naszych wodach o Puchar Polski walczyli m.in. zawodnicy z Gdańska, Krakowa w tym załogi uczelniane z Politechniki Gdańskiej i AGH z Krakowa, Gdyni, Warszawy, a także reprezentanci Lubuski Klub Żeglarski w Sławie im. Mariusza Zaruskiego. Po sobotnich zmaganiach organizatorzy zadbali o muzyczny relaks dla uczestników. Mieli oni przyjemność posłuchać żeglarskich rytmów na wieczornym koncercie muzyki szanty w wykonaniu zespołu DRAKE z Częstochowy.
Drugiego dnia podobnie, jak w sobotę wiatr i słońce idealnie dopasowały się do żeglarskich potrzeb. Zawodnicy mogli czuć się usatysfakcjonowani, walcząc o Puchar Polski. W godzinach popołudniowych odbyła się dekoracja startujących.

Zakończenie Letniego Turnieju Orlika

Ilustracja do informacji: Zakończenie Letniego Turnieju Orlika
Na orliku w Sławie zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach 11 edycji „Letniego Turnieju Orlika”. Od połowy lipca swoje mecze rozgrywało ponad 50 dzieci. Zostały one podzielone na dwie kategorie wiekowe 1-3 i 4-6 klas Szkoły Podstawowej. W tygodniu każda grupa wiekowa rozgrywała po jednym turnieju.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

56 Galeria zdjęć: Podsumowanie Turnieju

Od połowy lipca zawodnicy zdobywali indywidualne punkty. Na każdym turnieju, czyli co tydzień składy były zmieniane. Za pierwsze miejsce w turnieju, piłkarze z danej drużyny otrzymywali 40 punktów, za drugie miejsce 30, za trzecie 20, a za czwarte 15 punktów. Dodatkowo za każdego strzelonego gola lub asystę doliczano graczom po punkcie. Na koniec podliczono punktację z wszystkich ośmiu turniejów i wyłoniono zwycięzców. Organizatorzy Mar-Goll dla każdego uczestnika przygotowali okazjonalną koszulkę, a dla pierwszych trzech osób w każdej kategorii wiekowej przygotowali pamiątkowe puchary. Nagrody dla uczestników zawodów ufundował Burmistrz Sławy.

Towarzyski mecz podczas Dni Sławy

Ilustracja do informacji: Towarzyski mecz podczas Dni Sławy
Na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego trwa przedsezonowy mecz. Na początku odbyła się część uroczysta, podczas której Prezes Dębu przekazał podziękowania za okazaną pomoc Burmistrzowi Sławy, przekazał również pamiątkową koszulkę Dębu Przybyszów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31 Galeria zdjęć: Mecz towarzyski

 Z rąk Burmistrza, Wiesław Klecha otrzymał tytuł Sławski Laur. Tuż po części oficjalniej zawodnicy wybiegli na boisko, by rozegrać sparing. Dziś przeciwnikiem Dębu był Orkan Chorzemin, który na co dzień rozgrywa mecze w wielkopolskiej okręgówce. Piłkarze Dębu po pierwszej połowie prowadzili w meczu 3-0.

Podążają za marzeniami

Ilustracja do informacji: Podążają za marzeniami
Podczas tegorocznego Sławskiego Festiwalu Triathlonu odbył się Memoriał Jasia Kmiecia. Chłopca, który w ubiegłym roku wraz z opiekunem wziął udział w sławskim triathlonie. Jaś urodził się z ciężkimi schorzeniami, które spowodowały m.in. paraliż od pasa w dół. Mimo trudnej codzienności nie poddawał się i dzielnie walczył o swoje marzenia. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40 Galeria zdjęć: Podążają za marzeniami

Pewnego razu powiedział swojemu fizjoterapeucie Łukaszowi Malaczewskiemu:
- „Panie Łukaszu nauczy mnie Pan biegać”.
- „Nie Jasiu, ale jeżeli chcesz, to możemy razem biegać”.
I tak rozpoczęła się piękna historia chłopca i jego opiekuna, którzy jeździli po całej Polsce i brali udział w różnego rodzaju imprezach biegowych, spełniając tym samym marzenia małego mężczyzny. Niestety w październiku ubiegłego roku 11-letni Jaś niespodziewanie zmarł. Pan Łukasz pożegnał swojego podopiecznego tymi słowami „Ostatnim marzeniem naszego Mistrza było chodzić. Tu na ziemi niestety nikt z nas nie mógł go spełnić. Tak bardzo tego pragnął, że Bóg musiał wziąć wszystko w swoje ręce. Jaś wyruszył w daleką drogę, gdzie na pewno spełni się jego ostatnie marzenie. Żegnaj mój Przyjacielu...”. Jerzy Górski wspólnie z Fizjotriterapia-Fallow Your Dreams podjęli decyzję, aby podczas najbliższego triathlonu odbył się Memoriał ku pamięci Jasia Kmiecia.

Tak też się stało. W niedzielny poranek 14 ekip wzięło udział w tym sportowym wydarzeniu w kategorii Goście Specjalni. Opiekunowie wraz ze swoimi podopiecznymi wystartowali w Pierwszym Kroku do Ironmana. Podczas 400 metrów pływania opiekunowie ciągnęli za sobą ponton z dzieckiem w środku. Młodzi zawodnicy w specjalnych wózkach pokonali również 20-kilometrową trasę rowerową i ponad 4,6-kilometrową trasę biegową. W tej kategorii nie było przegranych, każdy uczestnik był zwycięzcą, gdyż ci mali ludzie przezwyciężają strach i walczą o spełnienie swoich marzeń. O godzinie 16:00 rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Każdy uczestnik memoriału otrzymał statuetkę i nagrody rzeczowe. Dodatkowo losowano również voucher na turnus rehabilitacyjny o wartości 6 tysięcy złotych, który przypadł jednej z uczestniczek. Start w tak wielkiej imprezie i emocje towarzyszące tym wydarzeniom na pewno na długo zapadną w pamięci tych małych wojowników. Organizatorzy zapewniają, że impreza na stałe wpisze się w harmonogram Triathlonu w Sławie.

Sportowe emocje w Sławskim Festiwalu Triathlonowym zakończone

Ilustracja do informacji: Sportowe emocje w Sławskim Festiwalu Triathlonowym zakończone
Po ciężkim niedzielnym dniu pełnym pływania, jazdy na rowerze i biegania. Przyszedł czas na wręczenie nagród zwycięzcom i oficjalne zakończenie XXII edycji tych elitarnych zawodów. Jak co roku nad organizacją czuwał „Najlepszy”, czyli Jerzy Górski-człowiek legenda, który nie tylko pokonał podwójnego Ironmana, zostając tym samym mistrzem świata, ale także pokazał niebywały hart ducha. W tegorocznym zawodach w dwóch kategoriach wzięło udział kilkaset uczestników z całej Polski. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43 Galeria zdjęć: Sportowe emocje w Sławskim Festiwalu Triathlonowym zakończone.

Pierwszy Krok do Ironmana
kat. Mężczyzn
1 miejsce-Aleksander Wostal ze Szprotawy
2 miejsce-Maciej Grembski z Głogowa
3 miejsce-Michał Matusewicz z Jedliny-Zdrój
kat. Kobiet 
1 miejsce-Urszula Olejniczak z Głogowa
2 miejsce-Joanna Szczurowska z Głogowa
3 miejsce-Kinga Łapińska ze Sławy
1/3 Ironmana
kat. Mężczyzn
1 miejsce-Krzysztof Augustyniak z Polkowic
2 miejsce-Filip Przymusinski z Poznania 
3 miejsce-Damian Marciniak ze Świebodzina
kat. Kobiet
1 miejsce-Anna Halska z Cieszyna
2 miejsce-Marta Brukwińska z Kościana
3 miejsce-Sylwia Szpocińsa z Wrocławia.
Zwycięzcy otrzymali puchary, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy wyszczególnili również osoby, które wygrały w swoich kategoriach wiekowych. Jak co roku losowano także nagrody. Wygrać mógł każdy uczestnik, warunkiem była tylko obecność podczas losowania. Nagrodą główną w loterii był sportowy rower marki BMW. Kolejny rok z triathlonem w tle za nami, organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na przyszłoroczną edycję Sławskiego Festiwalu Triathlonowego.

Święto triathlonu w Sławie

Ilustracja do informacji: Święto triathlonu w Sławie
W najbliższy weekend 20 i 21 lipca plaża Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW i jej okolice staną się najważniejszą areną triathlonowych zmagań w Polsce. To w naszej gminie przez dwa dni najlepsi polscy triathloniści będą walczyć o medale Mistrzostw Polski. Jak informują organizatorzy tego typu zawody z wieloletnią tradycją, zapewniają doskonałe warunki i świetny początek sezonu triathlonowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Sławski Festiwal Triathlonu

W sobotę swoją przygodę z elitarnymi zawodamirozpoczną najmłodsi uczestnicy w ramach Aquathlonu. Tego dnia również nieco starsi sprawdzą swoją formę na dystansie „Młodzik”. Drugi dzień zmagań to walka seniorów w dwóch kategoriach. Pierwsza grupa rywalizować będzie o miano najlepszego sportowca w kategorii „Pierwszy krok do Ironmana”, po nich na starcie pojawią się triathloniści biorący udział w „1/3 Drogi do Ironmana”. Przy okazji tegorocznych zmagań rozegrany zostanie Triathlon Sława. Memoriał Jasia Kmieciamałego wojownika, który rok temu brał udział SFT. Na trasie „Pierwszy krok do Ironmana” wystartują duety składające się z rodzica/opiekuna i niepełnosprawnego dziecka. Podczas zmagań w wodzie, dzieci będą pokonywać dystans w pontonie, a trasy kolarskie i biegowe w specjalnym wózku. 
Zapraszamy do kibicowania , przy okazji przypominamy, że 21 lipca droga wojewódzka 278 na trasie Sława — Konotop będzie wyłączona z ruchu na czas trwania zawodów w godzinach 9:30 - 15:00.
1 2 3 4 5 6 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku