Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś, 1 września miało miejsce oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po mszy świętej i krótkiej lekcji historii pod Pomnikiem Pamięci Narodowej uczniowie i nauczyciele z Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie udali się do swojej szkoły. Na wstępie powitani zostali goście, pierwszoklasiści, a także uczniowie i kadra pedagogiczna. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Przedstawiono także nowego dyrektora sławskiej placówki Pana Marcina Wójtowicza, który życzył podopiecznym wielu sukcesów w nowo rozpoczętym etapie szkolnej edukacji. Uczniowie z klas mundurowych otrzymali odznaczenia od przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii w Sulechowie. Po zakończeniu oficjalnej części, uczniowie i wychowawcy spotkali się w swoich klasach.

Nagrody dla najlepszych absolwentów szkół

Ilustracja do informacji: Nagrody dla najlepszych absolwentów szkół
Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji Rady Miejskiej miał miejsce miły akcent. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur wręczyli pięciu absolwentom szkół podstawowych z terenu Gminy Sława Listy gratulacyjne. Uczniom tym, zgodnie z Uchwałą nr XVI/151/19 Rady Miejskiej, przyznano nagrody dla najlepszych absolwentów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Miły akcent przed sesją

Gratulujemy serdecznie wytrwałości, odpowiedzialności i systematyczności, które pozwoliły uzyskać tak wysokie wyniki w nauce oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć. Włodarze gminy podziękowali także za wieloletnią współpracę i podejmowane działania związane z rozwojem sławskiej oświaty dyrektorom sławskich placówek oświatowych, którzy zakończyli prace na swoich stanowiskach – Panu Edwardowi Boksowi i Panu Jackowi Smektale. Natomiast nowo wybranym dyrektorom – Pani Małgorzacie Krzyśków Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie oraz Panu Marcinowi Wójtowiczowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie Burmistrz życzył wytrwałości i powodzenia w piastowaniu swoich obowiązków.

Ultimate frisbee na plaży!

Ilustracja do informacji: Ultimate frisbee na plaży!
WILD GRAPES Zielona GóraFrisbee Ultimate Sława oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają sympatyków sportów plażowych na Ultimate frisbee na plaży! W naszym mieście czegoś takiego jeszcze nie było. Od kilku lat w Sławie działa mała grupa amatorów tego sportu, która w 2018 roku nawiązała współpracę z grupą z Zielonej Góry. Razem uczestniczyli nawet w Kwalifikacjach do Mistrzostw Polski w Ultimate Frisbee w Starogardzie Gdańskim. Organizatorzy sławskiego wydarzenia zapowiadają, że to gra dla każdego i są w stanie nauczyć rzucać nawet osoby nie pałające się na co dzień sportowym trybem życia. Nowa Plaża na terenie SCKiW w sobotę 04.07.2020 r. od godziny 12 do wieczora!
Ultimate - Drużynowy sport bezkontaktowy oparty na Spirit of the Game - zasadach, dzięki którym gracze mogą w duchu fair play regulować sytuacje sporne i dbać o bezpieczeństwo na boisku. Zadaniem zawodników jest wymiana podań do momentu złapania dysku w strefie przyłożeń, wtedy zdobywa się punkt i rozgrywa kolejny. W wersji plażowej gra się 5 vs 5 na boisku o wymiarach 75 x 25 m. Turnieje i mecze można rozgrywać w wielu dywizjach, jednak w odróżnieniu od innych sportów, oryginalnie Ultimate rozwijało się głównie jako dyscyplina koedukacyjna.
 

Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów
W Szkole Podstawowej w Ciosańcu miało dziś miejsce zakończenie roku szkolnego. Uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe, tym samym zakończenia odbywały się o innych godzinach. O godzinie 9.30 odbyło się pożegnanie absolwentów ze Szkołą Podstawową w Ciosańcu. Na początku dyrektor placówki pogratulowała uczniom ukończenia szkoły oraz podziękowała zarówno podopiecznym, jak i nauczycielom, że dali radę, w ten nietypowy sposób uczyć się przez ostatni czas. Pani Dyrektor Bogusława Olszewska życzyła również młodzieży trafnych decyzji w dorosłym życiu oraz udanych i bezpiecznych wakacji. Wręczone zostały świadectwa oraz listy gratulacyjne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

Całe spotkanie odbyło się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i zaproszeni goście zachowywali bezpieczny odstęp i używali obowiązkowych zakryć ust i nosa.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ilustracja do informacji: Dzień Bezpiecznego Internetu
Szkoła Podstawowa w Sławie działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci podejmowane są przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym. Właśnie w tym miesiącu obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypada na 11 lutego. W związku z tym w świetlicy szkolnej przy współpracy z pedagog odbyły się zajęcia z udziałem klasy II b. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Dzień Bezpiecznego internetu w szkole

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści i zagrożenia wynikają z korzystania z globalnej sieci. Podopieczni sławskiej podstawówki wspólnie stworzyli plakaty, a nauczycielki przedstawiły uczniom inscenizację pt. „Alicja w krainie Internetu”, która zobrazowała konsekwencje nieostrożnego korzystania z Internetu.

Balowali w przedszkolu i żłobku

Ilustracja do informacji: Balowali w przedszkolu i żłobku
Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dla przedszkolaków z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie i maluchów z Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek to dzień szczególny często wyczekiwany przez dłuższy czas. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za swoich bajkowych bohaterów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Bal karnawałowy w przedszkolu i żłobku

Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, spidermana, batmana i wiele innych kolorowych postaci. podopieczni sławskich placówek z dumą chwaliły się swoimi strojami podczas prezentacji. Po niej przyszedł czas na tańce. W rytmach wesołej i skocznej muzyki nikt się nie nudził, a w międzyczasie maluchy brały udział w konkursach.

W Łupicach dziadkowie mieli swoje święto

Ilustracja do informacji: W Łupicach dziadkowie mieli swoje święto
W sali wiejskiej w Łupicach miała miejsce wieczornica z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli seniorzy, ze łzami w oczach podziwiali i nagradzali oklaskami występ małych artystów. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki specjalnie przygotowane dla swoich dziadków. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni mieli możliwość skosztować słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rade Sołecką i Radę Rodziców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Dzień babci i dziadka w Łupicach

Maluchy wystąpiły dla swoich dziadków

Ilustracja do informacji: Maluchy wystąpiły dla swoich dziadków
Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych świąt w ciągu całego roku. O swoich babciach i dziadkach nie zapomnieli podopieczni Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobeki. Dzieci wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowały uroczystą akademię. Na twarzach dzieci widoczna była ogromna radość i skupienie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27 Galeria zdjęć: Jasełka w przedszkolu i żłobku

Swoim występem maluchy wyraziły wielką miłość, wdzięczność i szacunek dla zaproszonych gości. Nie zabrakło wesołych konkurencji, w których głównymi bohaterami byli seniorzy. Żłobiaki i przedszkolaki otrzymały gromkie brawa w zamian za to, dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie obecni na spotkaniu mogli skosztować słodkich przysmaków przygotowanych przez społeczność sławskiej placówki.

Jasełka w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Jasełka w przedszkolu
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Tradycyjnie w tym niezwykłym czasie odgrywane są inscenizacje zwane Jasełkami. Przedstawiają one narodzenie Jezusa Chrystusa, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Z tej okazji w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie maluchy odegrały pastorałkę. Dzieci przed swoimi kolegami i wychowawczyniami recytowały świąteczne wiersze i śpiewały kolędy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18 Galeria zdjęć: Jasełka w Przedszkolu

Apelujemy o ostrożność

Ilustracja do informacji: Apelujemy o ostrożność
W związku z dniem Wszystkich Świętych w najbliższym czasie w okolicach cmentarzy nastąpi wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Dodatkowo bardzo zmienna jesienna pogoda oraz zapadający szybko zmrok wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania, oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy, że osoby udające się na groby bliskich muszą być przygotowane na utrudnienia oraz większy ruch pojazdów, rowerzystów i pieszych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Apelujemy o ostrożność

Wyjeżdżając na groby naszych bliskich, niekiedy oddalone o setki kilometrów, warto wyjechać wcześniej, aby spokojnie i bezpiecznie dojechać na miejsce. Zwracana będzie większa uwaga na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez wymaganego oświetlenia oraz bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych, oraz na przechodzenie w miejscach niedozwolonych.
Apelujemy do wszystkich osób udających się w podróż oraz odwiedzających groby bliskich o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
1 2 3 4 5 6 ... 24


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku