Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Ilustracja do informacji: 8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa
77 lat temu w Europie zakończyła się II Wojna Światowa, największy konflikt zbrojny w historii świata. W wielu miejscach na świecie czci się pamięć o tamtych wydarzeniach, mieszkańcy Sławy, również nie zapomnieli o tym dniu. Na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości związane z rocznicą zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. 
Wzięli w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sławie, Związek Sybiraków, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, harcerze, poczty sztandarowe oraz nauczyciele i uczniowie sławskich szkół wraz z rodzicami. Uczniowie sławskiej podstawówki przygotowali wystąpienie, w którym recytowali wiersze oraz przybliżyli historię naszych rodaków walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o wolną Polskę.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Do czterech razy sztuka!

Ilustracja do informacji: Do czterech razy sztuka!
Pod koniec października ubiegłego roku podzieliliśmy się z Państwem miłą informacją dotyczącą wyników Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji wspomnianego programu dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Pierwszy z nich i tym którego dotyczy ta informacja to przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 w Sławie. 
Niestety pomimo pozyskania środków podczas trzech pierwszych przetargów nie wyłoniono wykonawcy. Efekt przyniósł dopiero czwarty przetarg. Teraz oficjalnie możemy już poinformować, iż wybrany został zleceniobiorca tej inwestycji! Tym razem w przetargu udział wzięły dwie firmy, a wybór padł na firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.
 
Wartość całkowita zadania wyniesie 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł. Zakres rzeczowy inwestycji ma obejmować: roboty budowlane na 3 kondygnacjach budynku (szpachlowanie, malowanie, płytki, stolarka drzwiowa itd.), wymianę instalacji elektrycznej, punktów świetlnych na LED, instalację fotowoltaiczną o mocy 49,88 kWp, system monitoringu CCTV, instalację wod.-kan., przyłącze gazowe, wymianę kotłów węglowych na gazowe 3 x 65 kW – 195 kW.

Wiwat maj, 3 maj!

Ilustracja do informacji: Wiwat maj, 3 maj!
Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się uroczysta akademia. Na samym początku spotkania tuż po wprowadzeniu sztandaru, młodsi uczniowie odegrali hymn narodowy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Uroczysta akademia

Przedstawienie wspólnie z opiekunami przygotowała młodzież. Było ono wyjątkową lekcją historii, dzięki której odbiorcy mogli przenieść się w odlegle czasy Polski osiemnastowiecznej. Bohaterowie prowadzili rozmowy na temat sytuacji panującej w ówczesnej Polsce. Młodzież recytowała wiersze, był czas również czas na wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.
Więcej zdjęć w galerii

Tajemnice szkoły, czyli gra orientacyjna w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Tajemnice szkoły, czyli gra orientacyjna w sławskiej podstawówce
Wraz z początkiem tygodnia na terenie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły zorganizowany został konkurs pt. „Tajemnice Szkoły – edycja matematyczna”. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych, którzy zostali podzieleni na czteroosobowe drużyny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ich celem było odnalezienie na terenie całego obiektu ukrytych kodów QR, pod którymi znajdowały się zadania matematyczne, a następnie rozwiązanie równań. Połączenie wiedzy matematycznej ze współpracą i wspólną zabawą okazały się idealną formą spędzenia wolnego czasu. Wisienką na torcie było zadanie dodatkowe – spotkanie z Wiedźmą, która z przyjemnością podzieliła się swoimi mrocznymi sekretami… Organizatorzy konkursu szczególne podziękowania składają Radzie Rodziców za wsparcie finansowe oraz kawiarni Tiramisu i pizzerii Hot Pepper za umożliwienie zakupu nagród – voucherów.
Więcej zdjęć dostępnychw galerii

Aktywnie uczcili pierwszy dzień wiosny

Ilustracja do informacji: Aktywnie uczcili pierwszy dzień wiosny
Wraz z początkiem tygodnia uczniowie klasy 5b i 5d Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie wybrali się na polanę rekreacyjną Świętobór, by tam przywitać wiosnę. Uczniowie spędzili czas na wspólnych grach i zabawach integracyjnych, a także wspięli się na wieżę widokową, skąd podziwiali piękno naszej okolicy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Po intensywnym wysiłku był czas na posiłek. Dzieci piekły kiełbaski przy ognisku, a na koniec pożegnały zimę, wrzucając marzannę w ogień. 
Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

Gminne Mikołajki - dzień 1

Ilustracja do informacji: Gminne Mikołajki - dzień 1
Orszak Świętego Mikołaja rozpoczął swoją drogę od wizyty pod Urzędem Miejskim, gdzie przywitał go Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Następnie Święty odwiedził Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie, Niepubliczne Przedszkole Bajka w Sławie, Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe i Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek.
 
 
Święty Mikołaj i jego pomocnicy rozdali paczki przygotowane przez pracowników Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz młodzież szkolną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie zrzeszoną w WOPR Sława.
Zgodnie z planem we wtorek, środę i czwartek mikołajkowy orszak zawita do pozostałych placówek oświatowych w gminie Sława.

Więcej zdjęć: Galeria

Dzień Nauczyciela 2021

Ilustracja do informacji: Dzień Nauczyciela 2021
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania dla Dyrektorów, Nauczycieli oraz Pracowników placówek oświatowych. Jednocześnie pragniemy przekazać Wam wyrazy uznania za codzienny trud wkładany w upowszechnianie edukacji oraz pełną zaangażowania pracę.
 Gratulując wszystkich dotychczasowych osiągnięć, prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń – wielu sukcesów, twórczych inicjatyw, wytrwałości i satysfakcji oraz spokoju i pogody ducha. 

Życzą Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur

Dzień dziecka w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Dzień dziecka w przedszkolu
Z okazji święta maluchów dla podopiecznych przedszkola im Czesława Janczarskiego w Sławie zostało przygotowanych wiele atrakcji. W tym szczególnym dniu dzieci miały okazję zobaczyć z bliska start gołębi zorganizowany przez hodowców sławskiego Oddziału PZHGP. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Maluchy mogły usiąść za kierownicą samochodu patrolowego straży leśnej, oraz zapoznać się z pracą druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie. Na zakończenie był słodki poczęstunek i malowanie twarzy. Więcej zdjęć dostępnych na stronie. 

Szósta edycja olimpiady

Ilustracja do informacji: Szósta edycja olimpiady
Na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie rozegrane zostały zawody sportowe dla przedszkolaków. W ramach Olimpiady Dziecięcej, która została zorganizowana z okazji dnia dziecka, podopieczni Przedszkola im. Czesława Janczarskiego mieli możliwość udziału w sportowej zabawie. Maluchy rywalizowały w zawodach typu wyścigi rzędów, rzucały do celu, skakały i wiele innych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych edycji głównym celem imprezy było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Obszerna fotorelacja dostępna jest na oficjalnym proflu Gminy Sława.

Recytowali wiersze

Ilustracja do informacji: Recytowali wiersze
W ubiegłym tygodniu Szkole Podstawowej w Sławie został przeprowadzony I etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział 30 dzieci reprezentujących klasy I-III. W tym roku konkurs odbył się w dość nietypowy sposób, a to ze względu na sytuację epidemiologiczną.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Uczestnicy nagrali i przesłali filmiki do jury, które oceniło prezentacje uczniów. Podopieczni sławskiej podstawówki otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy udziału.
fot. SP w Sławie
1 2 3 4 5 6 ... 25

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku