Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Mikołajkowy orszak odwiedzi dzieci

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak odwiedzi dzieci
Już wkrótce rozpocznie się grudzień, a wraz z nim Sławę odwiedzi ulubieniec Maluchów. Święty Mikołaj, bo o nim mowa w ramach tournée po gminie zawita do przedszkoli i szkół podstawowych. Podobnie, jak w roku ubiegłym spotka się z najmłodszymi mieszkańcami Sławy i okolic, by wręczyć im słodkie upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Mikołajkowy plan odwiedzin

Pierwszego dnia Święty odwiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie (dwie placówki), Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie, Przedszkole Bajka, a także Przedszkole Promyk (placówka w Sławie). Drugiego dnia mikołajkowe sanie zaparkują w pobliżu Kraina Pani Sowy i SP Happy Hosue. Po spotkaniu z dziećmi w Sławie jeszcze tego samego dnia świąteczny orszak uda się do Starego Strącza i Krzepielowa. Na dzień trzeci zaplanowano wizytę u maluchów z Przedszkola Promyk w Śmieszkowie oraz spotkania z podopiecznymi ze Szkół Podstawowych z Łupic i Ciosańca. O szczegółach akcji organizowanej przez Burmistrza Sławy, Dyrektora SCKiW w Sławie i WOPR Sława Dyrektorzy placówek zostaną dodatkowo poinformowani.

Biało-czerwona kartoniada w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Biało-czerwona kartoniada w sławskiej podstawówce
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie uczcili naszą wolność. Podopieczni sławskiej podstawówki „zamienili się” w żywą biało-czerwoną flagę, która jest symbolem naszego istnienia, trwania i rozwijania się wspólnoty narodowej.
 
 
 
Więcej zdjęć z akcji na stronie

Wspólnie wygrabili liście

Ilustracja do informacji: Wspólnie wygrabili liście
W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Sławie im. Franciszka Niewidziajły z Nadleśnictwem Sława Śląska uczniowie klas 6b i 8e wzięli udział w akcji grabienia liści kasztanowców. W Zespole Przyrodniczo - Krajobrazowym - Gaj Wandy podopieczni sławskiej podstawówki zadbali o przyrodę.
Gaj Wandy jest to fragment dawnego założenia parkowego. To wyjątkowy obszar, na którym rośnie ponad 190 kasztanowców białych. Przeprowadzona akcja miała na celu ochronę tych pięknych, starych drzew, które cierpią z powodu szrotówki kasztanowcowiaczka. Jednym z nielicznych, a skutecznych sposobów pozbycia się tego szkodnika jest właśnie grabienie i utylizacja opadłych liści. Pobyt w Gaju Wandy uświadomił uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest przyroda. Po grabieniu liści uczniowie skorzystali z poczęstunku ufundowanego przez Nadleśnictwo.
fot. SP w Sławie
Więcej zdjęć na stronie

Wygrać, przegrać żadna sprawa najważniejsza jest zabawa

Ilustracja do informacji: Wygrać, przegrać żadna sprawa najważniejsza jest zabawa
Tym hasłem dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozpoczęła inaugurację roku sportowego klas I-III. W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie podczas zmagań uczniowie bawili się w kilku konkurencjach: bieg z piłką do pachołka, bieg do szarfy, slalom z piłką, czy bieg z woreczkiem na głowie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Inauguracja roku sportowego w Szkole Podstawowej

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a dzieci dopingowały siebie nawzajem. Klasy biorące udział w wydarzeniu nagrodzone zostały sprzętem sportowym oraz dyplomami. Dzięki takim aktywnościom dzieci mogły poczuć sportowego ducha walki oraz zintegrować się podczas zabawy.
Więcej zdjęć w galerii

 

Święto edukacji narodowej to wyjątkowy dzień

Ilustracja do informacji: Święto edukacji narodowej to wyjątkowy dzień
W tym szczególnym dniu dla pracowników Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbyły się występy przedszkolaków z grupy II. Przedstawieniem chciały one podziękować wszystkim opiekunom placówki za wkład oraz trud włożony w ich wychowanie. Słowa tych podziękowań były zawarte w wierszach oraz piosenkach i tańcach.
Po części artystycznej Pani Dyrektor dołączyła się do podziękowań swoich podopiecznych, dziękując za włożony wysiłek oraz ciężką pracę, składając przy tym listy gratulacyjne. Podziękowania złożyła także Sekretarz Gminy-Danuta Pitrowska w imieniu Burmistrza Sławy składając przy tym wszystkim nauczycielom oraz pracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Więcej zdjęć na stronie

 

Uczniowie wrócili do szkół

Ilustracja do informacji: Uczniowie wrócili do szkół
Wraz z datą 1 września br. na boisku Orlik miało miejsce uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie-Małgorzata Krzyśków przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a szczególnie serdecznie i gorąco pierwszoklasistów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego

Tego dnia "pierwszaki" złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po uroczystości nastąpiło pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów oraz stałej motywacji do nauki.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii

 

Piłkarski turniej o Puchar Burmistrza

Ilustracja do informacji: Piłkarski turniej o Puchar Burmistrza
W ramach Dni Sławy - Lato bez Granic 2022 na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie rozegrany został Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Sławy. W zawodach rozgrywanych równolegle na pięciu boiskach w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział niemal 200 dzieci!. 
Wystąpiły zespoły z Nowej Soli, Wschowy, Lubięcina, Ciosańca, Kartna a także ze Sławy. Puchary oraz medale za udział wręczył Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski.

Więcej zdjęć: Galeria

Podsumowali ostatnie miesiące nauki

Ilustracja do informacji: Podsumowali ostatnie miesiące nauki
Na boisku orlik nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/22 Szkoły Podstwawoej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego SP w Sławie

Dyrektor placówki słowem wstępu otworzyła oficjalną część spotkania, pogratulowała uczniom awansu do następnej klasy i pożegnała ósmoklasistów, życzyła przy tym udanych i bezpiecznych wakacji.
Zanim nastąpił kulminacyjny moment spotkania, czyli wręczenie świadectw szkolnych rodzice odebrali podziękowania i listy gratulacyjne za osiągnięcia.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Historyczny moment w Happy House

Ilustracja do informacji: Historyczny moment w Happy House
Pierwsi absolwenci opuścili mury Szkoły Podstawowej Happy House w Sławie. Podczas uroczystej gali ósmoklasiści odebrali świadectwa i okazjonalne statuetki. Spotkanie te było wyjątkowe pod wieloma względami. Był to czas wspomnień wspólnie spędzonych lat, wzruszeń i podziękowań za trud wychowania i nauki. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Gala absolwencka w Happy House

Specjalnie dla starszych kolegów młodsi uczniowie wspólnie z kadrą pedagogiczną przygotowali program artystyczny. Dyrekcja placówki życzyła absolwentom wielu sukcesów i pomyślności na dalszej drodze nauki, a także zapewniła uczniów o możliwości odwiedzin i spotkań w byłej już szkole.
Więcej zdjęć na stronie

Pożegnania nadszedł czas, zakończenie roku w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Pożegnania nadszedł czas, zakończenie roku w przedszkolu
W Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie nastąpiło uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie starszaków. Był to czas wyjątkowy, radosny i pełen wzruszeń, bowiem lata spędzone w sławskiej placówce były niezapomniane, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: zakończenie roku

Skończył się, bowiem okres wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Te wzruszenia i świadomość nieuchronnego rozstania z ulubionymi koleżankami i kolegami towarzyszyły dzieciom od momentu rozpoczęcia przygotowań do tej ważnej chwili. W dniu uroczystości dzieci zatańczyły poloneza, recytowały wiersze, śpiewały piosenki mówiące o tym jak dobrze i radośnie spędzali przedszkolne lata i jak trudno im się rozstać ze sobą. Przedszkolaki podziękowały paniom wychowawczyniom za cierpliwość i trud wychowania. Na pamiątkę tego wydarzenia absolwenci otrzymali z rąk opiekunek pamiątkowe dyplomy i książki.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie
1 2 3 4 5 6 ... 26


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku