Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Zapraszamy na Dni Sławy 2024!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Dni Sławy 2024!
W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się Święto Miasta, które rozpocznie się uroczystym otwarciem w piątek o godzinie 17:00 w sali widowiskowej SCKiW w Sławie. W trakcie uroczystości osoby zasłużone dla gminy zostaną uhonorowane godnością ,,Sławski Laur".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Program Dni Sławy 2024

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym koncerty, turnieje sportowe, wystawy oraz barwny korowód, który przemierzy ulicami miasta. Dzieci będą mogły obejrzeć film animowany podczas maratonu filmowego, a także będą miały możliwość wzięcia udziału w artystycznym widowisku ,,Cyrk przyjechał do miasteczka". Cały weekend będzie pełen atrakcji i wydarzeń o charakterze kulturalno-sportowym.
 
Zachęcamy do wspólnej zabawy w ramach ,,Lata bez Granic 2024"!
 
Organizatorzy:
- Urząd Miejski w Sławie
 
Sponsorzy:
- Bank Spółdzielczy we Wschowie

Mikołajkowy orszak w trasie

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak w trasie
Drugi dzień gminnych mikołajek i kolejne placówki naszej gminy odwiedzone. Tym razem świąteczny orszak zapakował w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, Szkole Podstawowej w Starym Strączu, a także w sławskich przedszkolach.
Tam na swojego ulubieńca czekali uczniowie, którzy dali popis umiejętności recytatorskich i wokalnych. Maluchy z Przedszkola im. Czesława Janczarskiego i Przedszkola Bajka również radośnie przywitały Świętego Mikołaja i jego niezastąpionych pomocników.
 

Święty Mikołaj zawita do szkół i przedszkoli

Ilustracja do informacji: Święty Mikołaj zawita do szkół i przedszkoli
Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz z nim jedna z najprzyjemniejszych dat w kalendarzu. Mikołajki, bo o nich mowa, szczególnie cieszą maluchów. W ramach tournée po gminie Święty Mikołaj odwiedzi przedszkola i szkoły, by tam spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy i wręczyć im słodkie upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Mikołajkowy orszak

Pierwszego dnia Święty zawita do Niepublicznego Przedszkola Promyk, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły (dwie placówki), Krainy Pani Sowy oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House.Drugiego dnia mikołajkowe sanie zaparkują w pobliżu Przedszkola im. Czesława Janczarskiego, Niepublicznego Przedszkola Bajka, Szkoły Podstawowej w Starym Strączu oraz Szkoły Pdostawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie. Na dzień trzeci zaplanowano wizytę u maluchów z Przedszkola Promyk w Śmieszkowie oraz u podopiecznych szkoł podstawowych z Łupic i Ciosańca. Ponadto na 10 grudnia zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

Wiosna zawitała do Sławy

Ilustracja do informacji: Wiosna zawitała do Sławy
Ulicami Sławy przeszedł dziś kolorowy korowód. Pochód zorganizowany został z okazji pierwszego dnia wiosny przez uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Jak co roku w placówkach oświatowych przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji, które są alternatywą dla codziennych zajęć.

Podsumowanie ferii w podstawówce

Ilustracja do informacji: Podsumowanie ferii w podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie ostatni tydzień był niezwykle aktywny. "Bawiliśmy się świetnie przez cały tydzień. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Ponad 250 uczniów skorzystało z szerokiej oferty, jaką udało nam się zorganizować. Atrakcji było co niemiara i każdy znalazł coś dla siebie. 
Rozpoczęliśmy kinowym poniedziałkiem, udając się do Multikina do Leszna. W kolejnych dniach uczniowie mieli do wyboru zajęcia sportowe takie jak siatkówka, piłka nożna, badminton. Duża ilość dzieci wzięła udział w warsztatach kuchni molekularnej, podczas których przygotowywali między innymi bubble tea. Uczniowie bawili się na zajęciach Zumby razem z zaproszoną przez szkołę panią Justyna Baumann. Brali też udział w warsztatach leśnych zorganizowanych wspólnie z Nadleśnictwem Sława Śląska. Był również dzień z planszówkami, zabawa z chustą animacyjną, tor przeszkód w klasach młodszych, zajęcia plastyczne oraz szachy. W ostatnią noc nasza aula szkolna zamieniła się w salę kinową. Prawie 100 uczniów miało okazję oglądać filmy familijne. Było wesoło i nikt do rana nie zasnął."
W zorganizowaniu tak ciekawych ferii dyrekcja szkoły pragnie podziękować:
Nadleśnictwu Sława Śląska,
Piekarni Dobrosłąwa bis,
firmie Balcerzak Sp z o.o.
oraz nauczycielom za pomysły i opiekę.
Galeria dostępna na stronie.

 

Moc radości i wspólna zabawa karnawałowa

Ilustracja do informacji: Moc radości i wspólna zabawa karnawałowa
Tańce, śpiewy, prezentacja efektownych ubiorów to atrakcje, które zostały przygotowane dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Wszystko to z w ramach trwającego karnawału. 
W rytmach wesołej muzyki bawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek w tym: królewny, rycerzy, piratów, a także policjantów, strażaków i wielu innych. Więcej zdjęć na stronie

Sławska placówka ma już 60 lat

Ilustracja do informacji: Sławska placówka ma już 60 lat
Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie świętowała 60-lecie szkoły. W hali widowiskowo-sportowej spotkali się uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście z włodarzami naszej gminy na czele, by wspólnie uczcić jubileusz szkoły.
Prezentujemy pierwszą część fotorelacji z obchodów, niebawem więcej informacji na naszej stronie.

Świąteczny kiermasz w szkole

Ilustracja do informacji: Świąteczny kiermasz w szkole
Lukrowane pierniczki, świeczniki, bałwanki, choineczki, bombki, aniołki i wiele innych ozdób świątecznych można było nabyć podczas Szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziały w Sławie własnoręcznie, a niekiedy z pomocą rodziców przygotowali wspomniane stroiki i słodkie przysmaki. Zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wydatki szkolne.
Więcej zdjęć w galerii

 

Uczcili pamięć Marszałka

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć Marszałka
„Przez jednych uwielbiany, przez innych zajadle zwalczany, był niewątpliwie Marszałek główną postacią w dziejach Polski międzywojennej. Jego wieloletnia bezkompromisowa walka o niepodległość, czołowa rola, jaką odegrał w odrodzeniu Polski, a później jako Naczelnik Państwa i Wódz Naczelny w wojnie z Rosją Radziecką, stanowiły zasługi, których nikt nie mógł kwestionować” – pisał o Józefie Piłsudskim historyk prof. Wojciech Roszkowski. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 grudnia 1867 r. w Zułowie w powiecie święciańskim na Wileńszczyźnie urodził się Józef Klemens Piłsudski. W rocznicę urodzin Jednego z Ojców Polskiej Niepodległości, Pierwszego Marszałka Polski, Twórcy Legionów uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie spotkali się przy pomniku na sławskim rynku. Tam nauczyciel historii-Roman Frankiewicz opowiedział młodzieży o wydarzeniach sprzed 155 lat. Omówił najważniejsze wydarzenia z życia Józefa Piłsudskiego i zaznaczył, jak wielki jest Jego wkład w odzyskanie polskiej suwerenności.

Uroczyste pasowanie w szkole podstawowej

Ilustracja do informacji: Uroczyste pasowanie w szkole podstawowej
Pasowanie na ucznia to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To ważny moment zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. W tym ważnym dniu pierwszakom towarzyszyli rodzice oraz zaproszeni goście na czele z Sekretarz Gminy Danutą Pitrowską. 
Najmłodsi zaprezentowali program artystyczny, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie, a także wręczenie dyplomów.
Więcej zdjęć w galerii.
1 2 3 4 5 6 ... 27


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku