Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Kolejny etap prac

Ilustracja do informacji: Kolejny etap prac
Na placu budowy w okolicy orlika rozpoczął się proces wylewania asfaltu. Roboty mają na celu utworzenie nowego obiektu sportowego w naszym mieście. Masą bitumiczną jako pierwszy został pokryty teren, na którym powstanie miasteczko ruchu, następnie mieszanka trafi na tor rolkowy a także ścieżkę rowerową.
Gmina Sława na ten cel otrzymała z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.701.080,00 zł.


Więcej zdjęć: Galeria

Piknik Rodzinny w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Piknik Rodzinny w Lipinkach
Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinkach zaprasza na piknik rodzinny. Więcej informacji na temat wydarzenia na poniższej grafice.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Piknik w Lipinkach

Śpiewać może każdy 2021

Ilustracja do informacji: Śpiewać może każdy 2021
W niedzielę na plaży miejskiej odbyło się święto wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie muzyki. Wydarzenie otworzył Tomasz Krzymiński - Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Na scenie wystąpiło niespełna 50 wykonawców z całej Polski. Rywalizacja podzielona była na 4 kategorie, zgodnie z wiekiem uczestników. 
Widownia zgromadzona pod sceną wysłuchała wiele utworów, które nagradzane były gromkimi brawami. Podczas konkursu nie zabrakło również przedstawicieli Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Tegoroczny finał jest XXI edycją tego festiwalu muzyki amatorskiej.

Więcej zdjęć: Galeria

Food Trucki zaparkują na plaży

Ilustracja do informacji: Food Trucki zaparkują na plaży
Przedostatni weekend lipca zapowiada się bardzo smakowicie w naszym mieście. Odwiedzający ośrodek SCKiW będą mieli okazję przenieść się w podróż kulinarną, odkrywając smaki kuchni: amerykańskiej, włoskiej, hiszpańskiej i wielu innych. 
Osoby spragnione typowej streetfoodowej kuchni na pewno będą zadowolone. W karcie wydarzenia nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach, belgijskich frytek czy tradycyjnych zapiekanek. Możecie być pewni, że mobilne restauracje zaskoczą okolicznościowym menu podczas Festiwalu Smaków Świata. 

PolSailing w Sławie

Ilustracja do informacji: PolSailing w Sławie
W niedzielne popołudnie w UKS Yacht Club Sława odbył się festyn PolSailing Day. Dzięki tego rodzaju projektom kolejna grupa najmłodszych adeptów żeglarstwa miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach zorganizowanych przez klub gdzie uczyła się podstaw pływania na jachtach klasy Optimist.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

​Część zdjęć, dzięki uprzejmości Pana Konrada Piechoty.

Rap Stacja Festiwal w Sławie

Ilustracja do informacji: Rap Stacja Festiwal w Sławie
To, co dobre, zwykle szybko się kończy. Nie inaczej było ze świętem rapu, które przez trzy dni trwało w naszym mieście. W ten weekend nad Jeziorem Sławskim wystąpili czołowi raperzy z Polski. Impreza odbywała się w sumie w dwóch miejscach. Pierwsza - główna scena znajdowała się na Nowej Plaży, druga natomiast tzw. "Old School" przy Plaży Miejskiej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

58 Galeria zdjęć: Rap Stacja Festiwal w Sławie

Na głównej występowali aktualnie najpopularniejsi artyści, na drugiej, jak sama nazwa wskazuje - stara szkoła, czyli wykonawcy, którzy od lat utrzymują się na rynku i są swego rodzaju pionierami tego gatunku muzycznego w naszym kraju. Sobotnie koncerty zapowiadały się fenomenalnie, już po przeczytaniu obsady artystycznej. Na scenie kolejno występowali BeteoKabeMalik MontanaSariusPiotr "KęKę" SiaraGuziorJanusz Walczuk Yah00Paluch Oficjalnie a na końcu Quebonafide . To nie wszystko, podczas występu Janusza Walczaka, organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników. Na scenie pojawił się aktualnie najpopularniejszy raper w Polsce - Mata (Michał Matczak) z SBM Label, który pochodzi z naszego miasta. Frekwencja na wczorajszych występach pobiła wszelkie oczekiwania. Plaża dosłownie pękała w szwach, co świadczy o tym, iż nowe miejsce imprezy przypadło do gustu festiwalowiczom.

Rap Stacja - Dzień drugi

Ilustracja do informacji: Rap Stacja - Dzień drugi
Za nami piątkowe koncerty. Tego dnia na głównej scenie umiejscowionej przy nowej plaży pojawili się tacy wykonawcy jak: Kukon, Dwa Sławy, White 2115, PRO8L3M, Bedoes, Białas, Żabson.
Na Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW przyjechały tysiące fanów rapu i hip-hopu z całej Polski. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

39 Galeria zdjęć: Rap Stacja - Dzień drugi

W przerwie między koncertami na scenie pojawił się Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, który powitał wszystkich uczestników i życzył im dobrej zabawy w rytmie ich ulubionych rytmów. W piątkowych występach pojawiły się jeszcze większe tłumy, niż w pierwszym dniu trwania festiwalu. A to nie koniec. Gdyż to w sobotę nad Jeziorem Sławskim pojawiły się największe gwiazdy polskiego rapu.

Festiwal trwa w najlepsze

Ilustracja do informacji: Festiwal trwa w najlepsze
Długo oczekiwana impreza wystartowała na dobre. Rap Stacja Festiwal znana w całym kraju wśród sympatyków muzyki hip-hop zagościła do Sławy. Do naszego miasta za największymi, rapowymi gwiazdami przyjechali fani z najdalszych zakątków Polski. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Rap Stacja - Dzień pierwszy

Tego wieczoru wystąpili Chivas_042, Kartky, Jan - rapowanie, Shella, ReTo, SŁOŃ WSRH D666a oraz OIO -gwarantując świetną zabawę licznie zgromadzonej publiczności. Pomimo deszczowej aury atmosfera i frekwencja dopisała. Liczymy, że podczas kolejnych dni festiwalu pogoda będzie łaskawsza dla uczestników, a pobyt nad Jeziorem Sławskim nasi goście zapamiętają na długo.
 

Podsumowanie Solid MTB Sława 2021

Ilustracja do informacji: Podsumowanie Solid MTB Sława 2021
Za nami kolejny etap zmagań rowerowych MTB. W niedziele od samego rana zawodnicy startowali w trzech kategoriach, w zależności od stopnia zaawansowania i długości trasy. Ta wiodła po wzgórzach i nasypach kolejowych w okolicach Starego Strącza. W zawodach rywalizowało łącznie 409 uczestników. Oto wyniki OPEN na poszczególnych trasach.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Giga - 65 km
1. Adamkiewicz Adam
2. Semczuk Hubert
3. Jeleniewski Filip

Mega - 37 km
1. Fiszer Kacper
2. Nowinka Artur
3. Chyła Mariusz      

Mini - 24 km
1. Mikołajczyk Przemysław
2. Deska Adam
3. Bartkowiak Kacper
 
Medale zawodnikom zajmującym miejsce na podium wręczyli Dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński oraz Sołtys Starego Strącza Jacek Małkowski, którzy podziękowali im za zdrową rywalizację i za to, że tak licznie zjawili się na zawodach w naszej gminie.
 

Zagłosuj na sławskie inwestycje

Ilustracja do informacji: Zagłosuj na sławskie inwestycje
Pod koniec lutego przekazywaliśmy Państwu informację, iż zrealizowane w ostatnim czasie dwa flagowe projekty zostały nominowane do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Z początkiem kwietnia rozpoczęło się głosowanie, zachęcamy mieszkańców naszej gminy do oddania głosu na Sławę. Inwestycje, o których mowa to przebudowa sławskiego nabrzeża i rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie. Ranga konkursu i jego zasięg rośnie nieprzerwanie od 25 lat. Świadczy to o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to co stanowi niezbywalną wartość naszego wspólnego dobra i udowadnia wkład w rozwój naszej Ojczyzny. 
 
 
Gmina Sława została nominowana w dwóch kategoriach: obiekty sportu, zdrowia i rekreacji oraz tereny zieleni. Pierwsza z nich tyczy się przebudowy linii brzegowej na terenie SCKiW. Przypomnijmy, że na ten cel w latach 2018-2020 zostało przeznaczonych blisko 5 mln złotych. Prace rozpoczęły się od bagrowania, mającego na celu oczyszczenie przyszłego kąpieliska z osadu, korzeni drzew i trzcinowisk. Kolejnym etapem było nawożenie piasku, którego na teren budowy nawieziono ok. 35 tysięcy ton. Zabudowany został brzeg jeziora, w wyniku czego powstała kamienna promenada, oświetlona z trzema stalowymi zejściami do wody. Powstało dodatkowe 7685 m² miejsca do plażowania, co umożliwia swobodny wypoczynek większej ilości osób. W drugiej kategorii pn. tereny zieleni znalazła się „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie”. Zadanie te realizowane było w 2019 i 2020 roku. Łączny koszt prac budowlanych wyniósł 3 685 233,74 zł. Inwestycja została wsparta środkami unijnymi w wysokości 3 129 898,65 zł, co stanowi 85 % wartości całkowitej projektu. W ramach zadania część miejska parku zyskała nowy blask. Wyremontowany został mostek nad Czernicą, nawierzchnia parkowych alejek została zastąpiona nową, pojawiły się liczne nasadzenia zieleni i punkty oświetleniowe. Wejście od strony Starego Rynku zdobi brama z piaskowca, a całość uzupełniają elementy małej architektury. Raz jeszcze zachęcamy do głosowania na poniższej stronie internetowej.

https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/editions/2262/plebiscite/stage-1?field_city_value=S%C5%82awa&title=
 
1 2 3 4 5 6 ... 81

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku