Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Zbiórka w czasie Dni Sławy

Ilustracja do informacji: Zbiórka w czasie Dni Sławy
Informujemy, iż 6 sierpnia (w sobotę) na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera Stowarzyszenie " Bliżej Autyzmu" będzie prowadziło kwestę, na zakup sprzętu, który wspomoże rehabilitację dzieci i młodzieży z powiatu wschowskiego.
Stowarzyszenie działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie już od ponad sześciu lat. Prowadzą bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, szkolą pedagogów i terapeutów, wspierają i prowadzą konsultacje dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu oraz przeprowadzają zbiórki. W związku z tym wszystkich, którzy zachcą wspomóc zbiórkę, informujemy, iż na terenie SCKiW będzie można spotkać wolontariuszy oraz odwiedzić stoisko Stowarzyszenia, którego przedstawiciele udzielą niezbędnych informacji.

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do wspólnego świętowania
Już coraz bliżej do początku sierpnia, a co za tym idzie ponownych obchodów Dni Sławy. Impreza organizowana w ramach Lata bez Granic rozpocznie się w piątek 5 sierpnia i potrwa cały weekend. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji, wśród których każdy na pewno będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Program Dni Sławy 2022

Mamy coś, zarówno dla rannych ptaszków, jak i nocnych marków – nic tylko wybierać! Będą się odbywały koncerty, maraton filmowy, korowód, zawody wędkarskie i piłkarskie, spacer po Sławie z przewodnikiem dla miłośników historii i wiele, wiele innych. Dni Sławy to zawsze czas pełen radości, podczas którego miasto tętni życiem i mieni się najróżniejszymi kolorami. Im nas więcej, tym weselej, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w imprezie! Poniżej rozpiska całego wydarzenia.

Rap Stacja za nami!

Ilustracja do informacji: Rap Stacja za nami!
Wszystko, co dobre kiedyś się kończy i tak też jest z tegoroczną Rap Stacją. Przez trzy dni Sława dosłownie tętniła życiem, a muzyczne rytmy słychać było na każdym kroku. To wszystko za sprawą jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. W sumie nad Jeziorem Sławskim wystąpiło ponad 50 najbardziej znanych artystów kultury rap i hip-hop. Nasze miasto odwiedziły tłumy, które przyjechały z najdalszych zakątku kraju, aby uczestniczyć w wydarzeniu odbywającym się na sławskich plażach. 
Jak to często bywa, to właśnie podczas ostatniego dnia występują największe gwiazdy. Nie inaczej było i tym razem. Sobotnie koncerty dla swoich fanów zagrali na scenie głównej: Asfalt Showcase, Warga, Fukaj, Gibbs, Oki, Young Leosia, Kinny Zimmer, Białas, Żabson i GOMBAO 33 na czele z Matą. Na scenie dla pionierów rapu w Polsce tzw. Old School wystąpili: SIGMA, Bisz (B.O.K), Kaliber 44, Molesta Ewenement, Wzgórze Ya-Pa-3, O.S.T.R. oraz TEDE! 
 
Dziękujemy organizatorom, wszystkim artystom, a przede wszystkim Wam za to, że odwiedziliście Sławę! Do zobaczenia.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Maraton filmowy na plaży

Ilustracja do informacji: Maraton filmowy na plaży
Choć do tego wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu, już teraz zapraszamy kinomanów do spędzenia tego czasu na naszym ośrodku. W pierwszy weekend sierpnia rozpoczniemy Dni Sławy - Lato bez granic 2022 jedną z atrakcji święta naszego miasta będzie kilkugodzinny seans pod chmurką.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Kino na plaży

Nasze spotkanie rozpoczniemy od pełnej przygód i dobrego humoru opowieści ze świata LEGO. Druga odsłona animowanej komedii o klockowych bohaterach z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym widzom. "I tak Cię kocham" to tytuł kolejnego filmu, jaki tego wieczoru zostanie wyświetlony na wielkim ekranie (z napisami w języku ukraińskim). Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjianiego oraz Amerykanki Emily Gordon. Mimo dzielących oboje różnic kulturowych połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia...
Trzecim i ostatni filmem będzie również komedia. Ocean’s 8 amerykański film z 2018 opowiada o Debbie Ocean, która przez pięć lat zajmowała się przede wszystkim planowaniem skoku swojego życia. Jej celem stało się przejęcie wartego 150 mln dolarów naszyjnika...
Zapraszamy do spędzenia tego czasu wspólnie z nami!

Śpiewać Może Każdy 2022

Ilustracja do informacji: Śpiewać Może Każdy 2022
Na terenie ośrodka SCKiW przy plaży miejskiej odbyło się święto wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie muzyki. Na scenie przy brzegu Jeziora Sławskiego wystąpiło w sumie 35 wykonawców z całej Polski. Rywalizacja podzielona była na 4 kategorie, zgodnie z wiekiem uczestników. Tegoroczny finał był XXII edycją tego festiwalu muzyki amatorskiej. Poniżej protokół z XXII edycji wydarzenia. 
 
Wyniki oraz lista sponsorów :https://sckiw.slawa.pl/aktualnosci/137-spiewac-moze-kazdy-2022

Więcej zdjęć: Galeria

Kino pod chmurką

Ilustracja do informacji: Kino pod chmurką
W sobotni wieczór nad Jeziorem Sławskim SCKiW przygotowało prawdziwą gratkę dla kinomanów. W malowniczej scenerii wśród szumu fal i zachodzącego słońca obecni na ośrodku mogli obejrzeć polski dramat obyczajowy z 2018 roku wyreżyserowany przez Kingę Dębską pt. "Zabawa, zabawa... i po zabawie".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plenerowy seans

Dla widzów organizatorzy przygotowali leżaki, które co do jednego zostały zajęte. Przypominamy, iż kolejna odsłona kina plenerowego będzie miała miejsce 5 sierpnia br. (piątek), na którą również serdecznie zapraszamy.
Zdjecia z projekcji filmu dostępne są na stronie

 

Uczcili pamięć harcerek

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć harcerek
W minioną sobotę na cmentarzu komunalnym w Sławie odbyła się doniosła uroczystość. Społeczność harcerska wspólnie z przedstawicielami władzy samorządowej, w tym Burmistrzem Sławy na czele i Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz mieszkańcami Sławy oddali cześć zasłużonym druhnom. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Uroczystość odsłonięcia nagrobnego krzyża harcerskiego

Kapituła Harcerska przy Komendzie Hufiec ZHP Wschowa wyróżniła pośmiertnie repliką krzyża harcerskiego instruktorki - druhnę harcmistrz Annę Szeroka i druhnę harcmistrz Helenę Heyduk.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

 

Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!

Ilustracja do informacji: Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!
Serdecznie zapraszamy do udziału w korowodzie, który 6 sierpnia 2022r. (sobota) uroczyście przemaszeruje ulicami naszego miasta podczas obchodów Dni Sławy.
Zgłoszenia wraz z krótką charakterystyką (maksymalnie 3 zdania) reprezentacji biorącej udział w korowodzie należy przesłać do dnia 23.07.2022 na adres: dk~@~sckiw~.~slawa~.~pl.
Dodatkowa informacja dla uczestników korowodu: do wymarszu ustawiamy się wzdłuż ul. 11 Listopada. Czoło korowodu to skrzyżowania ulic 11 Listopada i Obrońców Pokoju. Wejście do korowodu w celu ustawienia ulicą Sportową i Obrońców Pokoju. Zbiórka uczestników do godz. 14.30. Prosimy o przestrzeganie czasu przybycia i ustawienia się w korowodzie. Rozpoczęcie marszu korowodu o godz. 15.00.
Każdy może wziąć udział wziąć w nim udział! Kolorowy pochód jest jedną z głównych atrakcji Lata bez Granic i naszą chlubą. Zapraszamy wszystkie grupy, np. mieszkańców jednej ulicy, jednego bloku, dziennikarzy, grupy przyjaciół, placówki szkolne i przedszkolne, przedstawicieli firm, rodziny, stowarzyszenia, grupy artystyczne oraz sołectwa.

Zapraszamy na letnie seanse

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na letnie seanse
Lato, szum fal, zachód słońca, plaża, leżaki, a do tego wielki ekran i kino plenerowe. Takie atrakcje na terenie naszego ośrodka. Już teraz zapraszamy na projekcje filmowe w ramach kina na plaży. W tym roku zaplanowaliśmy dwa spotkania (w tym jeden maraton filmowy) na nowej plaży.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Kino na sławskiej plaży

25.06.2022 (sobota)
godz. 21:30
Zabawa, Zabawa
 
05.08.2022 (piątek)
godz. 21:00
Lego: Przygoda 2
I tak Cię kocham (z napisami w języku ukraińskim)
Ocean 's 8

Muzyczne spotkanie nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Muzyczne spotkanie nad jeziorem
Już niebawem, bo 26 maja będziemy obchodzić w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji specjalnie dla wszystkich mam Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zorganizowało koncert pn. "Do Ciebie Mamo". Podopieczni sekcji wokalnej sławskiego Domu Kultury zaśpiewali znane i lubiane piosenki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Do ciebie Mamo - koncert nad jeziorem

Odwiedzający nasz ośrodek w niedzielne popołudnie mieli okazję wysłuchać występów dzieci i młodzieży, które uczęszczają na zajęcia w ramach muzycznej kuźni talentów Henryka Cyrana. Więcej zdjęć dostępncyh w galerii
1 2 3 4 5 6 ... 84


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku