Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Nowiutka droga w Bagnie

Ilustracja do informacji: Nowiutka droga w Bagnie
Niezmiernie miło nam poinformować o zrealizowaniu kolejnej kilkumilionowej inwestycji w naszej gminie. Ponad 4 miliony złotych zostało przeznaczone na rozbudowę i poprawę infrastruktury drogowej w sołectwie Bagno. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy przebudowane zostały trzy odcinki drogowe w tym:
droga gminna nr 005001F oraz dwa ciągi wewnętrzne.
Wykonano nową nawierzchnię asfaltową jezdni o łącznej długości 1,6 km wraz z poszerzeniem, przebudową i budową chodników, przebudową i budową zjazdów do posesji, przebudową istniejących skrzyżowań z drogami wewnętrznymi, remontem istniejących rowów i muld przydrożnych.
 
Szczegółowy opis zakresu rzeczowego inwestycji:
1) Przebudowa drogi gminnej nr 005001F od granicy pasa drogowego DW316 do centrum Bagna - odcinek 1081,74 m. Wzdłuż duktu wykonano 56 zjazdów do posesji.
2) Przebudowa drogi wewnętrznej ciąg I-I wykonano od skrzyżowania z drogą gminną nr 005001F na odcinku 276,82 m. Wzdłuż duktu wykonano 13 zjazdów do posesji.
3) Przebudowa drogi wewnętrznej ciąg II-II wykonano od skrzyżowania z drogą gminną nr 005001F na odcinku 220,24 m. W tym miejscu nawierzchnia została wymieniona z tłuczniowej na asfaltową.
 
Dzięki kompleksowości inwestycji - przebudowa dróg połączona była z budową chodników, co znacząco poprawi jakość życia mieszkańców. W sumie pojawiło się ok. 1,25 km chodników oraz zjazdy do posesji. Powstało kilka przejść dla pieszych, ponadto w miejscowości pojawiło się oznakowanie pionowe i poziome.
 
Koszt całkowity inwestycji wyniósł 4.077.703,08 zł, z czego 3.996.149,02 zł to kwota pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Natomiast wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Sława to 81 554,06 zł. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.
 

Dąb Sława - Przybyszów 1-2 MKS Ilanka Rzepin

Ilustracja do informacji: Dąb Sława - Przybyszów 1-2 MKS Ilanka Rzepin
W sobotę Dąb na własnym stadionie podejmował aktualnego lidera. Pomimo zaciętego pojedynku ostatecznie to rywale z Rzepina wyszli zwycięsko z tej rywalizacji. Dla sławian był to ostatni mecz ligowy w naszym mieście w tym roku. Biało-zieloni aktualnie zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli, przed nimi ostatnie spotkanie na wyjeździe w Zbąszynku.
 

Ważne informacje przed Dniem Wszystkich Świętych

Ilustracja do informacji: Ważne informacje przed Dniem Wszystkich Świętych
Na cmentarzach pomału widać przygotowania do obchodów Dnia Wszystkich Świętych. Odwiedzający nekropolie sprzątają nagrobki, stawiają kwiaty i znicze. Tradycyjnie na początku listopada w sposób szczególny wspominać będziemy tych, którzy odeszli od nas. Jest to czas zadumy i modlitwy za naszych drogich zmarłych.
 
 
Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach nekropolii, w tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów. Zmienna jesienna pogoda oraz zapadający szybko zmrok wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania, oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy do wszystkich osób udających się w podróż oraz odwiedzających groby bliskich o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. O porządek zadbają m.in. strażnicy sławskiej Straży Miejskiej, a także policjanci, którzy nadzorem obejmą drogi dojazdowe do cmentarzy.
 
Tego dnia wszystkie parkingi na terenie Sławy będą bezpłatne, dodatkowo będzie możliwość zaparkowania pojazdów na targowisku miejskim, a także w pobliżu sali gimnastycznej i stołówki "Chochelka" przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Dla wszystkich odwiedzających cmentarze dostępne będą publiczne toalety, jedna z nich znajduje się na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, a druga na tzw. nowym cmentarzu obok kaplicy. Przypominamy również o zasadzie ograniczonego zaufania. Tłumy ludzi na cmentarzach, większy ruch wokół nich oraz wcześnie zapadający zmrok, to doskonałe pole do działania dla złodziei.
 
Straż Miejska w Sławie zaleca:
- podczas sprzątania grobów i modlitwy nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki,
- spacerując zatłoczonymi alejkami, pilnuj torebki oraz kieszeni,
- nie zostawiaj samochodu na poboczach ani w miejscach do tego nieprzeznaczonych,
- nigdy nie zostawiaj w widocznym miejscu w samochodzie wartościowych przedmiotów.
 
Ponadto przypominamy o możliwości skorzystania z internetowej platformy slawa.grobonet.com do wirtualnych odwiedzin sławskich cmentarzy. Grobonet to praktyczne narzędzie, które umożliwia wyszukanie miejsca pochówku danej osoby, z poziomu przeglądarki internetowej.
Wszystkim wybierającym się na groby bliskich życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży.

Dyniowy piknik

Ilustracja do informacji: Dyniowy piknik
W niedzielne popołudnie na placu przy sławskim Domu Kultury odbył się coroczny jesienny pikniki. "Dyniowy zawrót głowy" organizowany od wielu lat ma na celu integrację mieszkańców oraz promocję domowych przysmaków i rekreacji na świeżym powietrzu. W ramach spotkania przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych jesiennych zabawach oraz konkurencjach rodzinnych. Dodatkowo, dzieci z sekcji tanecznej i szkółki wokalnej Domu Kultury w Sławie dały popis swoich umiejętności. KTT Oskar prowadzony przez Teresę Dobrowolską zaprezentował pokaz taneczny. Kulminacyjnym punktem pikniku było rozstrzygnięcie konkursów na największą dynię i oryginalne przetwory domowe.
Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Sławy, Dyrektor SCKiW. Piknik wsparła Lokalna Grupa Działania - Kraina Lasów i Jezior.
 

 

Spotkanie z historią w tle

Ilustracja do informacji: Spotkanie z historią w tle
W czwartek 26 października w auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbędzie się spotkanie z autorką książek Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen oraz Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: spotkanie autorskie

Agnieszka Dobkiewicz jest dziennikarką związaną z Dolnym Śląskiem, regionalistką oraz autorką książek. Jej publikacje to zbiory reportaży bazujące na archiwaliach – dokumentach i powojennej prasie, a także relacjach ofiar i ich rodzin. Ukazuje tragiczne losy młodych kobiet, które trafiły do niemieckich obozów śmierci. Zwraca uwagę na zapomniane historie i fakty.

Spinningowa rywalizacja na Jeziorze Sławskim

Ilustracja do informacji: Spinningowa rywalizacja na Jeziorze Sławskim
Punktualnie o godz. 8:00 w przystani OW "Wratislavia" rozpoczęła się kolejna edycja zawodów o Puchar Jeziora Sławskiego. W dwudniowej imprezie bierze udział ponad 100 załóg, które zawitały do naszej gminy z różnych zakątków Polski. 
Dziś i jutro uczestnicy zawodów będą starać się złowić szczupaki, okonie oraz inne drapieżniki naszego akwenu, które są liczone w punktacji ogólnej. O bezpieczeństwo uczestników dba niezawodne WOPR Sława.
 

Peruwiańskie rytmy nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Peruwiańskie rytmy nad jeziorem
Niedzielne popołudnie na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku upłynęło w rytmach muzyki andyjskiej. Przed sławską publicznością wystąpił ludowy Zespół Los Companieros. Muzycy są zafascynowani folklorem, specjalizują się w muzyce indiańskiej i latynoamerykańskiej.
Grają muzykę etniczną za pomocą instrumentów ludowych takich jak: Quena, Charango, fletnia Pana i bęben. Artyści byli ubrani w kolorowe poncza, śpiewali utwory w języku hiszpańskim i quechua, a w przerwach między utworami omawiali genezę poszczególnych piosenek. Wszystko to sprawiło, iż liczna zgromadzona widownia miała okazję przenieść się w dalekie strony Ameryki Południowej.
Początkowo koncert miał się odbyć tuż przy plaży, jednak ze względu na deszczową aurę został on przeniesiony do baru "u Marcina". Właścicielom lokalu dziękujemy za użyczenie miejsca.
 

Plenerowy seans w Śmieszkowie

Ilustracja do informacji: Plenerowy seans w Śmieszkowie
Wczoraj w Śmieszkowie odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych w sołectwach projekcji filmowych. Uczestnicy pikniku mieli okazję obejrzeć film animowany „Odlotowa przygoda”, który opowiada historię dwunastoletniego Mike’a Goldwinga.
Jego tata i dziadek byli astronautami - teraz czas na chłopca, ponieważ musi uratować księżyc i jego cenne zasoby naturalne przed niecnym miliarderem. Film był pełen akcji, humoru i zaskakujących wydarzeń, więc najmłodsi mieszkańcy z ochotą wzięli udział w seansie. Przed projekcją maluchy mogły bawić się na rozstawionych dmuchańcach, co zdecydowanie przyniosło im wiele frajdy. Kolejny seans już dziś o godzinie 20:00 w Ciosańcu. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współudziale Kraina Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania. 
 

Piknik PGE PolSailing Day2023 - z UKS Yacht Club

Ilustracja do informacji: Piknik PGE PolSailing Day2023 - z UKS Yacht Club
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. początek o godz. 12.00 w przystani UKS Yacht Club Sława przy ul. Nowosolskiej 2c w Sławie. Na dzieci czeka wspaniała żeglarska zabawa i pokazy żeglarskie oraz poczęstunek. Zapraszamy

Kolejne koncerty w Sławie!

Ilustracja do informacji: Kolejne koncerty w Sławie!
Zapraszamy na Pożegnanie Lata w Rytmie Disco! Już 18 sierpnia w Sławie odbędzie się kolejna wielka impreza! Na sławskiej scenie pojawią się gwiazdy disco polo - Mavers, Zespół Szpilki oraz gwiazda wieczoru Małgorzata Główka CamaSutra!
Start imprezy odbywającej się nad Jeziorem Sławskim zaplanowany jest na godzinę 20:00 - Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie. Baw się z nami w rytmie ulubionych piosenek disco i dance!
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 86


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku