Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Dzieci świętowały na SCKiW

Ilustracja do informacji: Dzieci świętowały na SCKiW
Dziś odbył się Sławski Dzień Dziecka. Nad brzegiem Jeziora Sławskiego najmłodsi mieli okazje skorzystać z wielu atrakcji. Czekały dmuchane zamki, zabawy z animatorkami, warsztaty artystyczne oraz wiele innych ciekawych stoisk i konkurencji przygotowanych przez naszych partnerów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy służb mundurowych - Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie, Policja Wschowa, WOPR Sława, Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe oraz Straż Miejska w Sławie.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy i przy współpracy ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku, Sławską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz OSP w Sławie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy przez Ranczo Lucky ze swoimi zwierzakami, karolajna - fotobudka 360°, a także KTT OSKAR Bojadła Teresa Dobrowolska. Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania udostępniło dmuchańce i namioty, które zakupiono ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2011-2020.
 

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie i mamy nadzieje, że świetnie się bawiliście!
 
 

Tanecznym krokiem dookoła świata

Ilustracja do informacji: Tanecznym krokiem dookoła świata
W sali widowiskowej w Sławie odbyło się kolejne wielkie wydarzenie. Tym razem była to muzyczna podróż dookoła świata w rytmach najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych dla poszczególnych państw świata - tańców.
 
 
Sławską publiczność przez niemal dwie godziny bawił zespół Artes Ensemble - grupa śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów, którzy przenieśli widzów w najdalsze zakątki świata. Melomani, którzy zdecydowali się spędzić piątkowy wieczór w sławskiej sali, byli świadkami wspaniałych występów roztańczonych i rozśpiewanych artystów w barwnych kostiumach.
 
Odważniejsi widzowie mogli również zatańczyć poloneza, którego prowadził w pierwszej parze Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z wiolonczelistką z zespołu. Nie zabrakło także innych wspólnych tańców jak walc, czardasz oraz kankan.
 
Po spektaklu Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wręczył występującym kwiaty i upominki oraz podziękowali za dzisiejszy spektakl. Również publiczność podsumowała galę owacją na stojąco.
 

Muzyczny Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Muzyczny Dzień Kobiet
Kulturalna perła Sławy rozbrzmiała dźwiękami muzyki klasycznej i kwitła w kolorowych tulipanach, a to za sprawą świętowania w niej Gminnego Dnia Kobiet.
Zanim kwartet smyczkowy rozpoczął swój występ, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, serdecznie przywitał wszystkich gości zgromadzonych na uroczystości. W geście uznania, osobiście wręczył każdej z Pań obecnych na wydarzeniu symboliczny kwiatek.
 
Punktem kulminacyjnym dzisiejszego spotkania był występ zespołu Arco Quartet. Punktualnie o godzinie 17:00 salę wypełnił dźwięk muzyki klasycznej. Wybrzmiały nie tylko tradycyjne dzieła, lecz także współczesne utwory. Muzyczki zaprezentowały się z wielką finezją i profesjonalizmem, wnosząc do sali koncertowej magiczną atmosferę. Po zakończeniu występu, aplauz publiczności trwał przez długi czas, będąc wyrazem uznania i podziwu. W podziękowaniu dyrektor Tomasz Krzymiński Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW wręczył dla każdej z Pań bukiet kwiatów oraz pamiątkowy upominek.
 
Dziękujemy wszystkim obecnym, mamy nadzieję że wszystkie nasze wydarzenia będą cieszyły się takim zainteresowaniem. Niebawem poinformujemy o kolejnych planowanych atrakcjach.

Siatkarskie rozgrywki

Ilustracja do informacji: Siatkarskie rozgrywki
W sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozegrany został Gminny Turniej Siatkówki Dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody zostały zrealizowane w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji wzięły udział trzy szkoły z terenu Gminy Sława. Wystąpiły reprezentantki ze Starego Strącza, Ciosańca oraz ze Sławy.
W kategorii młodszej (igrzyska dzieci ID)
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
 
W kategorii starszej (igrzyska młodzieży IM)
II miejsce - zespół Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
III miejsce - zespół Szkoła Podstawowa Stare Strącze
 
Wszyscy dobrze się bawili, mecze dostarczyły wielu emocji. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe nagrody ufundowane przez Burmistrza Sławy.
 

Gimnastyczne wyzwania

Ilustracja do informacji: Gimnastyczne wyzwania
W Szkole Podstawowej w Ciosańcu zorganizowano Mistrzostwa Gminy Sława w Gimnastyce. Przybyli uczniowie z każdej placówki edukacyjnej z naszego obszaru, obejmującego uczestników ze wszystkich klas szkół podstawowych oraz szkołę ponadpodstawową.
Gimnastyka to sport wymagający zarówno siły fizycznej, jak i elastyczności umysłowej. Z tym doskonale poradzili sobie biorący udział w zawodach. Każda grupa wiekowa miała za zadanie wykonanie unikalnego układu gimnastycznego, dopasowanego do ich umiejętności i możliwości. Ich występy zostały poddane ocenie przez wyznaczoną komisję sędziowską.
 
Uczniowie rywalizowali o puchary i nagrody, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik otrzymał upominek. Z okazji tłustego czwartku każdy uczeń otrzymał smakołyk w postaci pączka. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę.
 

Podziękowania WOŚP 2024

Ilustracja do informacji: Podziękowania WOŚP 2024
W niedzielę, 28 stycznia społeczność gminy Sława raz jeszcze okazała ogromne wsparcie, otwierając swoje serca i portfele na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Niech przypomnienie o osiągnięciu kwoty ponad 100 tys. zł (86 tys. zł w gotówce, 10 tys. zł poprzez terminal bankowy oraz ponad 5 tys. zł w e-skarbonce) stanowi wyraz uznania dla zaangażowania i hojności mieszkańców naszej gminy. Dzięki temu Sława ponownie zdobyła miano rekordzisty powiatu!
 
Chcielibyśmy wyrazić serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia, a w szczególności naszych niezastąpionych wolontariuszy, którzy oddali swój cenny czas dla tego szczytnego celu.
 
Dziękujemy Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakule, który wspiera nas każdego roku.
 
Dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe Panu Wiesławowi Daszkiewiczowi.
 
Specjalne podziękowania kierujemy do służb mundurowych, które przez cały dzień czuwały nad bezpieczeństwem wolontariuszy, organizowanej aukcji oraz zabezpieczeniem zebranej kwoty: Komendantowi i funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Sławie, Komendantowi i funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Sławie oraz Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.
 
Serdeczne podziękowania kierujemy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, która wsparła także nasze licytacje.
 
Wszystkim druhom Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie za trwające nieprzerwanie wsparcie, propagowanie naszych finałów i współpracę podczas organizacji imprezy finałowej.
 
Prezesowi Andrzejowi Borkowskiemu oraz ratownikom WOPR Sława, którzy biorą czynny udział w organizacji sławskich finałów WOŚP.
 
Serdeczne podziękowania składamy na ręce Państwa Arletty i Artura Maciukiewicz, właścicieli Piekarni Piekarnia Dobrosława bis oraz Pani Hanny Schornik, właścicielki Piekarnia Hanna Schornik „Dom Chleba” w Sławie, którzy podczas każdego Finału dbają o pieczywo i słodkości dla naszych wolontariuszy i Sztabu.
 
Serdeczne podziękowania dla Pana Marcina Piasnego, którego nieoceniona pomoc ułatwia Sztabowi liczenie zebranych datków.
 
Podziękowania kierujemy do kierownictwa i pracowników Banku Spółdzielczego w Sławie za ogromne wsparcie w przekazaniu zebranych środków na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Dziękujemy gorąco za możliwość usytuowania puszek stacjonarnych WOŚP w placówkach handlowych na terenie naszej gminy:
- Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie;
- Stacja Paliw MAKO Mały w Sławie;
- Sklep PE-JOT w Łupicach, Justyna Wojciech;
- Sklep LIVIO w Ciosańcu, Teresa Dolata;
- Sklep „Groszek” w Sławie, Marcin i Elżbieta Piasny;
- Sklep „Leviatan” w Sławie, Marcin i Elżbieta Piasny;
- Sklep PSB „Mrówka” w Sławie, Marcin i Elżbieta Piasny;
- Sklep „Słoneczko” w Sławie, Marcin i Elżbieta Piasny;
- Sklep spożywczo przemysłowy w Goli, Alicja Siepietowska;
- Centrum Sportu XFIT Sława, Tomasz Suplicki, Agnieszka Boks;
- Sklep wielobranżowy P.H.U. Mati w Sławie, Mateusz Ilnicki;
- Hurtownia Materiałów Budowlanych „Pszczółka” w Sławie, Sylwia Jęśkowiak-Cieślik;
- Sklep „Dom Chleba” w Sławie, Hanna Schornik;
- Punkt gastronomiczny Kurczakowo w Sławie, Joseph Kolański;
- Sklep wielobranżowy „Nasz Sklep” w Sławie, Angelika Niedoszytko;
- Sklep spożywczy w Starym Strączu, Piotr Bortnowski;
- Zieleniak J&W Sława, Jagoda Ciesielska, Wojciech Klas;
- Sklep J&L Leszek Kijowski w Sławie;
- Sklep „ZooShop” w Sławie, Magdalena Orłowska;
- CHILL Barber-Shop w Sławie, Sonia Żok.
 
Serdeczne podziękowania dla Pana Jacka Nowaka i Stowarzyszenia "Lasy i Jeziora", którzy prowadzili licytację na swoim profilu i wsparli sławską sztabową eSkarbonkę WOŚP kwotą, która znacznie wpłynęła na nasz końcowy wynik finansowy kwesty.
 
Dziękujemy również Pani Martynie Molińskiej, właścicielce butiku Miss Miya, która również dodatkowo wsparła nasz sztab dużą wpłatą ze zorganizowanej w swoim butiku licytacji.
 
Z całego serca dziękujemy UKS Mar-Goll Pani Agnieszki i Marka Szafer oraz Fundacja Autenticon Sława za dwudniową imprezę sportową na sławskiej hali, podczas której zebrano ogromną sumę na rzecz 32. Finału WOŚP.
 
Podziękowania dla Koła Koło Gospodyń Wiejskich FAJNE BABKI w Lubogoszczy , Koło Gospodyń Wiejskich "Pasja" w Radzyniu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Lipinek, które wszystkie środki zebrane ze sprzedaży ciast i innych pyszności podczas sławskiego Finału przekazały na rzecz WOŚP i wsparły tym samym nasz niesamowity wynik finansowy zbiórki.
 
Na rzecz naszej zbiórki WOŚP kwestowała także nasza sławska grupa StarMors Sława i zasiliła skarbonkę pokaźną kwotą, za co również serdecznie dziękujemy.
 
Dziękujemy naszym podopiecznym „Kuźni talentów wokalnych” z Domu Kultury w Sławie, którzy uprzyjemnili nam to wydarzenie swoimi występami.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali różne przedmioty, vouchery, usługi i nie tylko na naszą aukcję i przyczynili się do wspaniałego wyniku naszej zbiórki, a było ich wielu:
- Lubuski Urząd Marszałkowski;
- Państwo Miłosz i Aneta Matczak – Leonidas Przewozy Pasażerskie w Sławie;
- Państwo Tomasz i Dominika Supliccy z Tarnowa Jeziernego, właściciele WAGYU SteakHouse w Sławie;
- Pan Mirosław Kmiecik – Prezes Gospodarstwa Rybackiego w Sławie;
- Właściciele Hotelu Belweder Karpacz;
- Właściciele Stacja Narciarska Pod Wangiem Karpacz;
- Właściciele Na Krawędzi. Szkoła narciarska Wypożyczalnia Serwis Karpacz;
- Państwo Janina i Tomasz Kowalewicz, właściciele AutoPart Sława;
- Pan Dominik Binkowski, właściciel sklepu Elektromax.pl we Wschowie;
- Organizatorzy Festiwalu Rap Stacja Festiwal Stacja w Sławie;
- Właściciele nowopowstającego Klubu na Fali w Sławie;
- Zielonogórski Klub Żużlowy Falubaz Zielona Góra;
- Klub Piłkarski Zagłębie Lubin;
- Pan Marcin Mały, właściciel baru U Marcina oraz dzierżawca WakePark Sława;
- Pani Anna Olejnik-Suchorska, właścicielka Galerii Aniole w Sławie;
- Pani Olga Maciejewska, właścicielka „Massao Studio Masażu w Sławie;
- Pan Joseph Kolański, właściciel Wypożyczalni Relax w Sławie oraz punktu gastronomicznego Kurczakowo w Sławie;
- Pani Bogumiła Brożyna, Salon Optyczny ,,Okna na Świat'' w Sławie;
- Firmie Balcerzak Sp z o.o. we Wróblewie;
- Pani Julita Bielecka-Ciesielska, właścicielka Bielecka Beauty w Sławie;
- Właściciele Lodziarnia Olek Sława w Sławie;
- Właściciele Park Linowy Bonobo w Sławie;
- Pani Martyna Molińska właścicielka butiku Miss Miya w Sławie;
- Pani Agnieszka Pepkowska, Dyrektor Pensjonatu Słoneczko w Sławie;
- Pan Tomasz Suplicki i Agnieszka Boks, właściciele Centrum Sportu XFIT Sława;
- Pan Piotr Welc, właściciel Kawiarnia Tiramisu w Sławie;
- Pni Sylwia Jęśkowiak-Cieślik, właścicielki sklepu „Pszczółka” w Sławie;
- Właściciele Stacji Paliw MAKO Mały w Sławie;
- Pan Alan Wilemberg, właściciel „ale Jazz” Restauracja Sława”;
- Pani Katarzyna Biernaczyk, właścicielka Ogrodnictwo K.Biernaczyk;
- Pani Edyta Korolko, właścicielka butiku „Pełna Szafa” w Sławie;
- Pani Ewa Kędziora-Nitschke właścicielka sklepu „Grewa” w Sławie;
- Pani Katarzyna Szuster-Bara właścicielka firmy Fotografia Katarzyna Szuster-Bara w Sławie;
- Pan Tadeusz Masłowski, właściciel Beny RTV - AGD - Multimedia w Sławie;
- Pani Małgorzata Cichońska, właścicielka Kwiaciarnia "Ładne Kwiatki" w Sławie;
- Pani Krystyna Mucha, właścicielka sklepu „Buty Sława”;
- Pani Jagoda Ciesielska i Wojciech Klas, właściciele sklepu Zieleniak J&W Sława;
- Pan Zbigniew Maciejewski właściciel „OponyExpress” w Sławie;
- Państwo Marzena i Janusz Karpińscy z Dronik;
- Biuro MD Partner w Sławie, Dominik Olejniczak;
- Właściciele Hurtowni Sochacki w Sławie;
- Pan Waldemar Starosta, Wicestarosta Powiatu Wschowskiego;
- Państwo Renata i Jerzy Denko, właściciele „Smażalni Denko” w Sławie;
- Pan Szymon Malepszak, właściciel Feniks Gym & Fitness w Sławie;
- Pani Malwina Szaranek właścicielka zakładu fryzjerskiego His Hair Fryzjer Męski w Sławie;
- Pani Grażyna Balińska z Lipinek;
- Pan Kazimierz Bugaj ze Sławy;
- Pani Martyna Gbiorczyk, właścicielka Fizjo Punkt Mgr Martyna Gbiorczyk w Sławie;
- Pani Małgorzata Suracka-Hubner ze Sławy;
- Pan Roman Urbański właściciel Salonu Optycznego „Optyk” Sławie;
- Pani Magdalena Orłowska, właścicielka sklepu „ZooShop” w Sławie;
- Właściciele Hurtowni „Certop” Topolan w Sławie;
- Właściciele Firmy z artykułami bhp „Bea Pol” ze Starego Strącza;
- Właściciele Pizzerii Pizzeria Hot Pepper w Sławie;
- Pan Cezary Masłowski, właściciel baru COCO BONGO w Sławie;
- Pani Małgorzata Żarska, właścicielka cukierni „@Słodki przystanek” w Sławie;
- Pan Maciej Bernacki, właściciel sklepu „Pruber” w Głogowie;
- Pani Katarzyna Bernacka ze Sławy;
- Pani Anna Babuszkiewicz, właścicielka firmy cukierniczej Anka BezAnka w Sławie;
-Właściciele Agencji Reklamy „Paka” Imprezy plenerowe, plac zabaw na terenie SCKiW w Sławie;
- Pani Izabela Lisiewicz, właścicielka salonu fryzjerskiego „Image” w Sławie;
- Pan Krzysztof Ciesielski, właściciel firmy „Usługi brukarskie” ze Śmieszkowa.
 
Wszystkim jeszcze raz składamy podziękowania! Macie wielkie serca!
 
Mamy nadzieję zobaczyć się z wami podczas 33. Finału WOŚP w Sławie.
 
Tomasz Krzymiński Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
Dorota Dekier Szef Sztabu WOŚP #5069 przy SCKiW w Sławie
 

Droga przez Lipinki nieprzejezdna!

Ilustracja do informacji: Droga przez Lipinki nieprzejezdna!
Gmina Sława otrzymała informację o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu:
 
"W związku z realizacją zadania polegającego na „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1011F Sława - Krzepielów w formie zaprojektuj i wybuduj”, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie ul. Mickiewicza 63, informuje, że z dniem 30 stycznia 2024 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas prowadzenia robót zgodnie z zatwierdzeniem Starosty Powiatu Wschowskiego numer KMD.71210.34.2023 z dnia 27 kwietnia 2023 r. na odcinku Sława - Krzepielów.
 
 
W związku z realizacją zadania utrudnienia wystąpią na drodze powiatowej nr 1011F, a objazdy będą prowadzone drogą wojewódzką nr 319 odcinek Stare Strącze - Krzepielów, drogą wojewódzką nr 278 odcinek Stare Strącze - Sława oraz drogą wojewódzką nr 318 - Sława/obwodnica: Rondo Lipińskie - ul. Okrężna (DW278) zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu".
 
 
 
Zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców wsi Lipinki, służb komunalnych i ratunkowych oraz obsługi budowy.
 
 

Niezwykła kwota i kolejny przełomowy wynik w powiecie

Ilustracja do informacji: Niezwykła kwota i kolejny przełomowy wynik w powiecie
Sztab Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW obliczył kwotę, jaką wspólnie zebraliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sławie zebrano 100 663,73 zł + 134 Euro! 
Tym samym uzbieraliśmy historyczną sumę oraz ponownie zdobyliśmy rekord powiatu!
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!
 

Rekord powiatu znów należy do Sławy

Ilustracja do informacji: Rekord powiatu znów należy do Sławy
Sławski Sztab WOŚP na czele z Dyrektorem Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW Tomaszem Krzymińskim oraz Szefową Sztabu Dorotą Dekier przy eskorcie Straży Miejskiej w Sławie dostarczył dziś do banku zebrane środki w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Warto wspomnieć, że nieoficjalnie w Sławie udało się zebrać ponad 100 tys. zł. co stanowi ponowny rekord w skali powiatu!
 
 
 

,,Płuca po pandemii"

Ilustracja do informacji: ,,Płuca po pandemii"
 Zapraszamy na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie, który odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia, na terenie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16.
Od samego rana 62 wolontariuszy będzie kwestować na terenie całej gminy!
 
Tradycyjnie, podczas tego wyjątkowego dnia, będą prowadzone licytacje. Od godziny 16:00 rozpoczyna się aukcja przedmiotów.
Istnieje możliwość dokonywania wpłat kartą lub blikiem. Wolontariusz posiadający terminal, będzie miał (jako jedyny) białą koszulkę z logiem WOŚP, wcześniej będzie zbierał datki terenie miasta.
 
Do akcji Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie włączają się Koła Gospodyń z Lubogoszczy, Radzynia i Lipinek. Ich stoiska m.in. ze słodkościami będzie można znaleźć pod sceną. Jest to również szansa na wsparcie WOŚP, ponieważ tam także będą znajdowały się puszki.
 
Jak co roku, podczas Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie rozbłyśnie nad naszym miastem ,,Światełko do Nieba".
1 2 3 4 5 6 ... 87


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku