Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Dąb ma już 70 lat

Ilustracja do informacji: Dąb ma już 70 lat
W sobotni wieczór w sali wiejskiej w Krążkowie odbyła się zabawa z okazji zakończenia rundy jesiennej Klubu Sportowego Dąb Sława - Przybyszów. Na uroczystość zaproszeni zostali Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz przedstawiciel Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, a także Anna Gołembska - żona byłego prezesa zespołu śp. Zbigniewa Gołembskiego.
Drużyna Dębu w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia, dlatego też zabawa miała dodatkowy wymiar. Część oficjalną otworzył Prezes Wiesław Klecha, który przywitał zaproszonych gości, działaczy, a także zawodników wraz z partnerkami. Później przybliżył pokrótce historię klubu i wręczył zaproszonym pamiątkowe koszulki - które są replikami koszulek z 1977 roku. Włodarz wraz z Dyrektorem SCKiW na ręce prezesa przekazali list gratulacyjny oraz prezent w postaci statuetki i piłek meczowych. Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczęła się zabawa taneczna. Życzymy Dębowi dalszych sukcesów i kolejnych lat pracy na rzecz rozwoju sportu w Gminie Sława.

Więcej zdjęć: Galeria

 

Mroźne połowy

Ilustracja do informacji: Mroźne połowy
Rozpoczęła się wędkarska rywalizacja na Jeziorze Sławskim. Wędkarze pomimo niesprzyjającej pogody wypłynęli na wody naszego akwenu, aby złowić jak najwięcej drapieżników. W zawodach spinningowych bierze udział 30 dwuosobowych zespołów, które zajęły najwyższe miejsca w wiosennej i jesiennej edycji Pucharu Jeziora Sławskiego. 
 
Jednodniowa rywalizacja wyłoni najlepszą ekipę, życzymy wszystkim uczestnikom jak największych okazów.

Wystawa z okazji Święta Niepodległości

Ilustracja do informacji: Wystawa z okazji Święta Niepodległości
Sławskie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne z okazji zblizającego się Narodowego Święta Niepodległości zaprasza na patriotyczną wystawę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Wystawa z okazji 11 listopada

Zapraszamy na gminne obchody

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na gminne obchody
Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu wspomnimy tych, którzy w imię Niepodległej Polski oddali swe życie. Oddamy cześć wszystkim tym, którzy przywrócili naszą Ojczyznę na mapy świata. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. O godz. 10:00 wierni będą się modlić w intencji spokojnej przyszłości Polski i pokoju na świecie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Próba przed Świętem Niepodległości

Zanim to nastąpi delegacja sławskiego magistratu z Burmistrzem Sławy na czele złoży symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości-Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończonej Liturgii dalsza część uroczystości odbędzie się na Placu Pamięci Narodowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego. Tam słowno-muzyczny występ zaprezentują podopieczni ZSP w Sławie. Ponadto nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na nowy maszt. Przypomnijmy, iż jeden z najważniejszych symboli naszego narodu-istota naszej tożsamości, który od setek lat towarzyszy Polakom podczas doniosłych uroczystości i wydarzeń sportowych dumnie będzie powiewać dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Sława. To właśnie głosy poparcia w projekcie organizowanym przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej pt. „Pod biało-czerwoną” umożliwiły ustawienie masztu w centrum Sławy. Koszt inwestycji to 3.863,43 zł. Gmina Sława pieniądze na ten cel pozyskała ze środków rządowych.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję i dołożyły „swoją cegiełkę” do wspólnego sukcesu.

 

Dyniowy zawrót głowy

Ilustracja do informacji: Dyniowy zawrót głowy
Spotkanie z dynią w tle przyciągnęło wiele rodzin oraz degustatorów jesiennych przysmaków. W ramach wydarzenia odbyły się również dwa konkursy - na największą dynię, a także na oryginalne przetwory domowe. Na pikniku nie zabrakło także zabaw dla dzieci, konkurencji rodzinnych oraz występów artystycznych grup tanecznych i zespołu muzycznego działających przy sławskim domu kultury.
 
O stronę gastronomiczną zadbały koła gospodyń wiejskich z naszej gminy oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie przygotowali ognisko, na którym można było przyrządzić kiełbaski ufundowane przez Masarnię Hukała. Nawet letnie słońce postanowiło odwiedzić nasz jesienny piknik, dzięki niemu impreza nabrała jeszcze lepszego klimatu.

Fundatorami nagród w konkursach byli Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasz Krzymiński oraz Koło Łowieckie "Ryś".

Więcej zdjęć: Galeria

HDK i sympatycy PCK rozpoczęli rajd

Ilustracja do informacji: HDK i sympatycy PCK rozpoczęli rajd
Z ośrodka PCK w Sławie w Sławie wyruszyli w trasę uczestnicy 34. Ogólnopolskiego Rajdu Samochodowego Honorowych Dawców Krwi PCK. Zanim jednak ekipy wsiadły za stery swoich pojazdów nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Uczestnicy odśpiewali hymn PCK, organizatorzy w skrócie omówili zasady i cele dzisiejszego spotkania. Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła, który od lat wspiera ideę rajdu, przywitał gości i życzył uczestnikom udanego pobytu w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rajd HDK PCK

Zawodnicy mają do pokonania trasę do Sulechowa i Kalska przez Bojadła i Trzebiechów. W wybranych punktach na śmiałków czekają próby sprawnościowo-techniczne samochodów i załóg. W drodze powrotnej na Polanie Świętobór przewidziano konkurencje sprawnościowo-rekreacyjne. Rajd potrwa do niedzieli włącznie i przez ten czas załogi wezmą udział w kilku konkursach i zabawach dla dzieci. Zaplanowano m.in. quiz wiedzy o PCK i HDK, regionie oraz w test wiedzy o ruchu drogowym.
Więcej zdjęć na stronie

 

Sukces Zespołu z Krzepielowa 

Ilustracja do informacji: Sukces Zespołu z Krzepielowa 
W miniony weekend w Siedlnicy odbyło się powiatowo-gminne święto plonów. Obchody rozpoczęły się  Mszą Św. polową na boisku Avii Siedlnica.  Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie upiększył Święto Plonów, prowadząc obrzęd dożynkowy.
W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody za najpiękniej udekorowaną posesję i wieniec dożynkowy. W tym drugim konkursie zwyciężyły Stare Drzewce, drugie miejsce zajęły Wygnańczyce, natomiast trzecie miejsce zajęli reprezentanci naszej gminy - Zespół z Krzepielowa. Nagrody wręczyli Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Szlichtyngowej Jolanta Wielgus oraz Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.
Więcej zdjęć na stronie.

 

Muzyczne pożegnanie wakacji

Ilustracja do informacji: Muzyczne pożegnanie wakacji
Za nami ostatni akord wakacyjny na ośrodku Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. W ramach koncertu „Pod parasolem lata” wystąpiła skrzypaczka i wokalistka Basia Kawa. Po koncercie oczywiście upragniony bis oraz płyty z autografami.
Galeria dostępna na stronie

Pożegnanie Lata w Rytmie Disco za nami!

Ilustracja do informacji: Pożegnanie Lata w Rytmie Disco za nami!
Muzyka disco polo i dance w Polsce wciąż rozwija się bardzo prężnie. W naszym mieście festiwal tego rodzaju muzyki zadomowił się już na stałe. Tym razem niestety żegnaliśmy wakacje w strugach deszczu. Nie przeszkodziło to jednak najwytrwalszym w dobrej zabawie. Podczas trzygodzinnej imprezy przy ulubionej muzyce na scenie wystąpiły trzy gwiazdy. 
Jako pierwsza publiczność rozgrzała Iness wraz z tancerkami. Po niej przed sławską widownią wystąpił piosenkarz młodego pokolenia Toskańsky Music.  Ostatnim akcentem wieczoru był koncert gwiazd wieczoru - TOP GIRLS . Justyna, Natalia i Kasia porwały do zabawy i tańca swoich fanów, którym nie przeszkadzał deszcz i przemoczone ubrania. 

Po koncertach wszyscy artyści chętnie robili sobie zdjęcia i rozdawali autografy.


Więcej zdjęć: Galeria

 

Piknik wojskowy w Sławie

Ilustracja do informacji: Piknik wojskowy w Sławie
Z okazji Święta Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało w naszym mieście piknik wojskowy pod hasłem "Zostań Żołnierzem, Dobrowolna Służba Wojskowa". Jego celem była nie tylko promocja Polskiej Armii, ale także zachęcenie do wstępowania w jej szeregi.
Z zaproszenia żołnierzy skorzystało wielu mieszkańców Sławy i okolic, którzy na terenie SCKiW w Sławie zobaczyli prezentacje jednostek wojskowych z regionu, skosztowali żołnierskiej grochówki, wysłuchali występu orkiestry wojskowej z Żagania i z bliska obejrzeli sprzęt używany w naszej armii. W trakcie imprezy czynny był punkt rekrutacyjny armii. Można w nim było uzyskać informacje o możliwościach kariery wojskowej.
Wiecej zdjęć dostępnych na stronie

 
1 2 3 4 5 6 ... 83


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku