Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Remont chodnika rozpoczęty

Ilustracja do informacji: Remont chodnika rozpoczęty
Rozpoczęły się właśnie prace mające na celu przebudowę ciągu pieszego wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 278 na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie. W tym etapie pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa rozbierają starą nawierzchnię z płyt betonowych. Obecnie wzdłuż traktu spacerowego występują liczne utrudnienia. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dlatego mieszkańcy chcący dostać się do punktów handlowych, proszeni są o kierowanie się ul. Krótką (za przystankiem PKS) w stronę ul. Powstańców Śląskich, aby omijać teren, na którym prowadzone są roboty. Wymiana tego chodnika była niezbędna. Występowało na nim wiele nierówności i zapadnięć. Krawężniki i obrzeża również były w złym stanie technicznym, chodziło tu głównie o liczne spękania i wykruszenia.
W ich miejscu pojawi się 720 m² betonowej kostki brukowej w odległości 0,5 m od pasa jezdni. Inwestycja opiewa na kwotę 158.839,27 zł brutto i zgodnie z umową zostanie ona wykonana do 26 listopada br.

Upamiętnili tragiczną rocznicę

Ilustracja do informacji: Upamiętnili tragiczną rocznicę
Dziś w 81. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę na Placu Pamięci przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego zgromadzili się mieszkańcy Gminy Sława.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 września 1939 roku, łamiąc Polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren II Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych systemów był rozbiór osamotnionej Polski. Atak na Polskę, która broniła się przed niemieckim okupantem, był swoistym nożem w plecy wymierzonym przez Rosję Sowiecką.

 
Obecni na dzisiejszym spotkaniu uczcili pamięć naszych przodków, którzy w pamiętnym wrześniu 1939 roku do końca walczyli o wolną Polskę. Krótkie wystąpienie historyczne przygotowali podopieczni sławskiej podstawówki, po nich poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Sportowe emocje nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Sportowe emocje nad jeziorem
W najbliższy weekend na terenie ośrodka SCKiW zostaną przeprowadzone wirtualne zawody. Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenia związane z COVID 19 organizatorzy zrezygnowali z tradycyjnej formy zawodów triathlonowych. W tym roku nie będzie nam dane podziwiać rywalizacji triathlonistów, ale mamy pewną alternatywę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Sportowe miasteczko nad jeziorem

Wspólnie z Jerzym Górskim zapraszamy wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas do naszej zabawy. Osoby, które zechcą spędzić czas na SCKiW, będą miały okazję poczuć namiastkę prawdziwego sportu. Szczegóły imprezy dostępne na plakacie

MKBS w Sławie

Ilustracja do informacji: MKBS w Sławie
Po raz 63. w naszym mieście organizowany jest Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i jest rozgrywana pod hasłem „Wczasy Brydżowe” w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Kongres Brydżowy w Sławie

W związku z sytuacją epidemiologiczną frekwencja jest znacząco niższa, niż w roku ubiegłym. Bierze w niej udział 20 teamów. Zawody potrwają do soboty i w trakcie ich trwania zostaną rozegrane turnieje: wczasowe, kongresowe oraz dodatkowe.
 

Szanowni czytelnicy - od 12 maja Biblioteka wznawia swoją działalność!

Biblioteka Publiczna w Sławie pomału, z ostrożnością wznawia swoja działalność
Godziny otwarcia Biblioteki i filii dla użytkowników
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.30
1. Zgodnie z zaleceniami uruchamiamy jedynie wypożyczalnie bez wolnego dostępu do półek. Biblioteka wydzieli dwa punkty obsługi czytelników: punkt zwrotu i punkt wypożyczeń przy każdym może znajdować się 1 osoba
2. W celu uniknięcia kolejek i bezpieczeństwa zalecamy zamawianie książek
telefonicznie: tel. 68 3566407 (Sława)
lub mailowo: biblioteka~_~oddz~_~wyp~@~wp~.~pl
i ich odbiór o umówionym wcześniej terminie.
Książki można wyszukać w bibliotecznym katalogu Integro, link do katalogu:
Przeglądając lub wyszukując daną książkę, proszę zwrócić uwagę na status dostępna.
3. Oferujemy również możliwość skorzystania z książek w formie elektronicznej poprzez pobranie kodu do Legimi.
4. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane kwarantannie, po kwarantannie zostaną odpisane z kont czytelników
5. Prosimy przychodzić w środkach ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki)
Będziemy dokładali wszelkich starań, aby pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach będziemy reagowali natychmiast.

Jarmark przegrał z wirusem

Ilustracja do informacji: Jarmark przegrał z wirusem
Niestety mamy przykre nowiny, nie będzie jutrzejszego konkursu wypieków, ani Jarmarku Produktu Lokalnego. W związku z sytuacją epidemiologiczną zmuszeni jesteśmy odwołać imprezy kwietniowe i majowe.
Konkurs wypieków wielkanocnych się nie odbędzie, być może przemianujemy go na bożonarodzeniowy. Rezygnujemy także z poszukiwania zająca, eliminacji Śpiewać Może Każdy, Jarmarku Produktu Lokalnego, w sumie wszystkich mniejszych lub większych imprez w maju i kwietniu.
Żyliśmy nadzieją, że uda się zorganizować te imprezy, ale jednak zdrowie i życie są wartością nadrzędną, stąd decyzja Dyrektora SCKiW o odwołaniu imprez.
Mamy również informację od stowarzyszenia Las Woda & Blues, że ich impreza się nie odbędzie w tym roku.
Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli odwoływać kolejnych imprez, ale niestety decydują czynniki, na które nie mamy wpływu.

Powstanie aleja lipowa

Ilustracja do informacji: Powstanie aleja lipowa
Przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego trwają przygotowania terenu pod aleję lipową w ramach prac, które odbywają się w Parku Miejskim. Jego rewaloryzacja ma na celu nie tylko upiększenie go, uporządkowanie, ale także przywrócenie w dużej mierze dawnego wyglądu. Wiąże się to z usunięciem części drzew, co będzie miało również wpływ na bezpieczeństwo. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Powstanie aleja lipowa

Trzeba przypomnieć, że dawniej park i cała okolica pałacu bardziej przypominała ogród, niż dzisiejszy miejski las. Większość drzew (głównie olch i akacji) wyrosła sama zakłócając założenia Karla Eduarda Petzolda. W miejsce starych drzew zostaną nasadzone nowe kilkuletnie lipy.

Ciężki sprzęt w Parku Miejskim

Ilustracja do informacji: Ciężki sprzęt w Parku Miejskim
Po raz kolejny przyglądamy się pracom, jakie wykonywane są w ramach rewaloryzacji Parku Miejskiego. Na większości ścieżek usypana jest już warstwa podkładowa z kruszywa mineralnego. Natomiast na drogę do Gospodarstwa Rybackiego zaczęto już nawozić 5 cm warstwę dynamiczną - HanseMineral. Przypominamy również, że na części Miejskiej Parku do odwołania obowiązuje całkowity zakaz wstępu. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Ciężki sprzęt w Parku Miejskim

Strażacki turniej w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Strażacki turniej w Ciosańcu
Dziś w hali sportowej w Ciosańcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji zgłosiło się pięć jednostek z Powiatu Wschowskiego, z czego cztery to zastępy z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte, druhowie walczyli o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Strażacki turniej w Ciosańcu

Tego rodzaju zawody są dobrą formą integracji poszczególnych jednostek, propagują również aktywność fizyczną, która jest nieodzowną częścią pracy ochotników. Poza podium znalazło się OSP Śmieszkowo oraz OSP Łupice, trzecie miejsce zajęło OSP Wygnańczyce-Łysiny, drugie przypadło OSP Ciosaniec-Bagno, natomiast na najwyższym stopniu podium uplasowali się druhowie Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie i to oni reprezentować będą Powiat Wschowski w turnieju wojewódzkim.

Dzień Kobiet z SCKiW

Ilustracja do informacji: Dzień Kobiet z SCKiW
W niedzielę w auli Szkoły Podstawowej w Sławie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Sławie wystąpiła Joanna Bartel-polska aktorka, artystka kabaretowa, której popularność przyniosła jej rola Andzi Dworniok, żony Bercika w serialu komediowym Święta wojna. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27 Galeria zdjęć: Dzień Kobiet z SCKiW

Na występie zgromadziła się ponad setka widzów, których aktorka rozbawiła do łez. Każda z Pań, która zdecydowała się wziąć udział w wydarzeniu, otrzymały kwiatka z okazji swojego święta od Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasza Krzymińskiego. Gwiazda wieczoru w swoim autorskim programie opowiadała życiu, wprowadzając co chwilę śmieszne anegdoty i kawały. Podczas występu aktorka prezentowała również poezję śpiewaną oraz nawiązywała rozmowy z widownią.
1 2 3 4 5 6 ... 77


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku