Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Wydarzenia

Piłkarskie emocje w Sławie

Ilustracja do informacji: Piłkarskie emocje w Sławie
Na Orliku oraz Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie trwają Szkolne Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej. Turniej odbywa się jednocześnie na trzech wyznaczonych boiskach w trzech grupach wiekowych.
Do gry zgłosiło się łącznie pięć szkół z terenu naszej gminy SP w Sławie, SP w Ciosańcu, SP w Krzepielowie, SP w Starym Strączu oraz SP Happy House ze Sławy. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła na ręce nauczycieli przekazał sprzęt sportowy zakupiony przez Gminę Sława na potrzeby placówek oświatowych. Następnie oficjalnego rozpoczęcia dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły Małgorzata Krzyśków.

Rozpoczyna się Rewaloryzacja drugiej części Parku Miejskiego

Ilustracja do informacji: Rozpoczyna się Rewaloryzacja drugiej części Parku Miejskiego
Informujemy, iż od środy 18.05.2022 r. do odwołania na terenie części radzyńskiej parku obowiązywać będzie zakaz wstępu. 
 
Obszar ten będzie całkowicie wyłączony z użytkowania do czasu zakończenia prac budowlanych. Przypominamy, że wejście na teren budowy może być niebezpieczne dla osób nieuprawnionych. Niebawem mogą tam znajdować się głębokie, niezabezpieczone wykopy lub nieoddane do użytku urządzenia, stwarzające zagrożenie. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Procesja różańcowa przeszła ulicami Sławy

Ilustracja do informacji: Procesja różańcowa przeszła ulicami Sławy
W miniony weekend kilkudziesięciu wiernych z różańcami w dłoniach modliło się na ulicach naszego miasta. W ramach nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca parafianie wyszli z Figurą Matki Bożej na ulice Sławy, by we wspólnej modlitwie wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Procesja różańcowa

Pierwsza sobota miesiąca to w tradycji Kościoła dzień poświęcony Maryi. Niepokalanie Poczęta jest w tym dniu szczególnie wysławiana przez wiernych na całym świecie. Wyjątkowo w Polsce, która umiłowała Matkę Bożą, ten zwyczaj ma bardzo stare korzenie.
Na zakończenie obecni w modlitwie odśpiewali słowa Apelu Jasnogórskiego.
Więcej zdjęć na stronie

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Ilustracja do informacji: 8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa
77 lat temu w Europie zakończyła się II Wojna Światowa, największy konflikt zbrojny w historii świata. W wielu miejscach na świecie czci się pamięć o tamtych wydarzeniach, mieszkańcy Sławy, również nie zapomnieli o tym dniu. Na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości związane z rocznicą zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. 
Wzięli w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sławie, Związek Sybiraków, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, harcerze, poczty sztandarowe oraz nauczyciele i uczniowie sławskich szkół wraz z rodzicami. Uczniowie sławskiej podstawówki przygotowali wystąpienie, w którym recytowali wiersze oraz przybliżyli historię naszych rodaków walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o wolną Polskę.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Remont na finiszu

Ilustracja do informacji: Remont na finiszu
Kolejny raz przyglądamy się inwestycji realizowanej w Starym Strączu. Od kilku tygodni trwają tam prace mające na celu odświeżenie wnętrza budynku. Aktualnie trwa cyklinowanie parkietu, następnie podłoga zostanie polakierowana oraz zamontowane zostaną listy podłogowe. Na zakończenie ściany zyskają ostatnią warstwę farby.
 
Więcje zdjęć: Galeria

Do czterech razy sztuka!

Ilustracja do informacji: Do czterech razy sztuka!
Pod koniec października ubiegłego roku podzieliliśmy się z Państwem miłą informacją dotyczącą wyników Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji wspomnianego programu dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Pierwszy z nich i tym którego dotyczy ta informacja to przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 w Sławie. 
Niestety pomimo pozyskania środków podczas trzech pierwszych przetargów nie wyłoniono wykonawcy. Efekt przyniósł dopiero czwarty przetarg. Teraz oficjalnie możemy już poinformować, iż wybrany został zleceniobiorca tej inwestycji! Tym razem w przetargu udział wzięły dwie firmy, a wybór padł na firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.
 
Wartość całkowita zadania wyniesie 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł. Zakres rzeczowy inwestycji ma obejmować: roboty budowlane na 3 kondygnacjach budynku (szpachlowanie, malowanie, płytki, stolarka drzwiowa itd.), wymianę instalacji elektrycznej, punktów świetlnych na LED, instalację fotowoltaiczną o mocy 49,88 kWp, system monitoringu CCTV, instalację wod.-kan., przyłącze gazowe, wymianę kotłów węglowych na gazowe 3 x 65 kW – 195 kW.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ilustracja do informacji: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dokładnie 231 lat temu, Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Choć obowiązywała zaledwie przez 14 miesięcy, to była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Konstytucja umożliwiła sprawne działanie sejmu, z którego wyrugowano „liberum veto”, wprowadzono głosowanie większością, a decyzje sejmu nie mogły być kwestionowane przez sejmiki. Ustawa Rządowa rozszerzyła również podmiot polskiej demokracji – mieszczanie, choć nie stanowili osobnej izby parlamentu, zyskali realny wpływ na ustawodawstwo. Chłopów uznano za integralną część narodu i „najdzielniejszą kraju siłę”. Władza sądownicza pozostawała oddzielna od ustawodawczej i wykonawczej. Konstytucja traktowała religię Rzymsko-katolicką, jako panującą, jednak wszystkim innym wyznaniom zapewniała również tolerancję. Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 Maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Jej legenda pobudzała do walk o jego odrodzenie przez cały okres zaborów. W rocznicę tamtych wydarzeń delegacja sławskiego samorządu z Zastępcą Burmistrza Sławy na czele oddała hołd wszystkim tym, którzy podjęli próbę ratowania Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wzięli również udział Zastępca Starosty Powiatu Wschowskiego, delegacja służb mundurowych, klasa mundurowa ZSP w Sławie wraz z Dyrektorem placówki.
Więcej zdjęć w galerii

Las, Woda & Blues trwa!

Ilustracja do informacji: Las, Woda & Blues trwa!
Długi weekend majowy w Sławie obfituje w wiele atrakcji, jedną z nich jest bluesowe granie. Występy kilkunastu wokalistów, kapel i prawdziwych gwiazd bluesowej estrady. Przy tym setki osób bawiących się w rytm tej muzyki w pięknej okolicy, w lesie, nad Jeziorem Sławskim.
Ozdobą XIV edycji Festiwalu Las Woda & Blues był występ, na który każdy fan tego rodzaju muzyki czekał - koncert Jana Błędowskiego z zespołem. Występ ten na długo zostanie w pamięci odbiorców zgromadzonych licznie na OW "Wratislavia". Lider kultowej formacji Krzak rozgrzał publiczność do czerwoności, a w rytm jego muzyki bawiły się tłumy.
 
Więcej zdjęć: Galeria

W Sławie trwa Jarmark!

Ilustracja do informacji: W Sławie trwa Jarmark!
Stary Rynek w Sławie ogarnięty został klimatem Jarmarku Produktu Lokalnego. Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło wystawców z Polski i zza granicy. Do odwiedzenia jest 70 stoisk z różnymi rozmaitościami. Wspaniali wystawcy, bogaty asortyment, przemiła atmosfera, wiele atrakcji dla dzieci i jeszcze lepsza pogoda. Czego można chcieć więcej? To idealne miejsce na majówkę dla każdego. Dlatego zapraszamy do Sławy! Jarmark potrwa dziś do 18:00 oraz jutro od 10:00 do 18:00.

Więcej zdjęć: Galeria

 

Majówka w Sławie!

Ilustracja do informacji: Majówka w Sławie!
Długi weekend majowy zapowiada się świetnie! Po przerwie spowodowanej pandemią do Sławy powróci Jarmark Produktu Lokalnego. Przez wielu długo wyczekiwany ściąga na rynek różnych rzemieślników z rękodziełem, regionalnymi przysmakami oraz rozmaitymi specjałami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Imprezy w gminie

Fani mocniejszego brzmienia również podczas majówki znajdą coś dla siebie. To oczywiście za sprawą festiwalu Las, Woda & Blues, który odbędzie się nad brzegiem Jeziora Sławskiego w pobliskim Radzyniu. Zabawa rozpocznie się w sobotę, a zakończy w poniedziałek. Przez ten czas w muzyczne rytmy wprowadzi nas plejada gwiazd bluesa.
1 2 3 4 5 6 ... 80

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku