Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Placówki

Świętowali Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Świętowali Dzień Kobiet
W Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyło się dziś nie lada wydarzenie, które rozpoczęło się okolicznościową akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Po części oficjalnej przed publicznością zaprezentowali się Sławomir Olgierd Kramm - artysta oraz Zbigniew Iłowski. 
Pierwszy z Panów jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie Mariana Kouby. Artysta śpiewa repertuar z kręgu muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej, zaś Pan Zbigniew to wokalista znany w Powiecie Wschowskim i poza jego granicami między innymi z Projektu Grechuta.

Artyści swój występ dedykowali wszystkim Paniom.

Gotowe na pierwsze mecze

Ilustracja do informacji: Gotowe na pierwsze mecze
Zakończyła się budowa boisk wielofunkcyjnych w Sławie oraz Łupicach. Inwestycja już po przerwie świątecznej służyć będzie podopiecznym placówek oświatowych z terenu Gminy Sława. Środki na to zadanie magistrat zdobył dzięki zwycięstwu w konkursie "Rosnąca odporność".
Konkurs ogłoszony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów premiował gminy w każdym powiecie, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid-19 w okresie między 1 sierpnia a 31 października ubiegłego roku. W powiecie wschowskim najwyższy wynik osiągnęła właśnie gmina Sława i w nagrodę otrzymała równy milion złotych.

Pozyskane w ten sposób fundusze Gmina Sława przeznaczyła na stworzenie warunków do rozwoju sportu i ruchu na świeżym powietrzu dla uczniów szkół podstawowych. Budowa bazy sportowej pozwoli, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach, zapewniać dzieciom i młodzieży różnego rodzaju formy aktywności fizycznej.

Wybudowano w sumie dwa boiska wielofunkcyjne ze sztuczną trawiastą nawierzchnią. Będzie można na nich grać nie tylko w piłkę nożną, ale także siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Oba obiekty są ogrodzone oraz oświetlone, aby można było z nich korzystać także po zmroku. Dodatkowo zostały one wyposażone w elementy małej architektury jak trybunki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Wartość inwestycji to 1.228.524,00 zł. Wykonawcą była firma MARDO SPORT z Puszczykowa.

Więcej zdjęć: Galeria

 

SP w Krzepielowie ma swojego patrona

Ilustracja do informacji: SP w Krzepielowie ma swojego patrona
Dziś w tej placówce oświatowej miały miejsce uroczyste obchody nadania szkole imienia patrona. Podczas wydarzenia nadano także sztandar, któremu uczniowie złożyli ślubowanie, a poczet oficjalnie zaprezentował go zgromadzonym. Głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Sztandar został poświęcony przez Księdza Proboszcza z Krzepielowa, a na specjalnie przygotowanej tablicy pamiątkowej fundatorzy symbolicznie przybili gwoździe.
Po części oficjalnej uczniowie przedstawili program artystyczny, przybliżający zgromadzonym postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz dzieci.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Do czterech razy sztuka!

Ilustracja do informacji: Do czterech razy sztuka!
Pod koniec października ubiegłego roku podzieliliśmy się z Państwem miłą informacją dotyczącą wyników Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji wspomnianego programu dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Pierwszy z nich i tym którego dotyczy ta informacja to przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 w Sławie. 
Niestety pomimo pozyskania środków podczas trzech pierwszych przetargów nie wyłoniono wykonawcy. Efekt przyniósł dopiero czwarty przetarg. Teraz oficjalnie możemy już poinformować, iż wybrany został zleceniobiorca tej inwestycji! Tym razem w przetargu udział wzięły dwie firmy, a wybór padł na firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.
 
Wartość całkowita zadania wyniesie 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł. Zakres rzeczowy inwestycji ma obejmować: roboty budowlane na 3 kondygnacjach budynku (szpachlowanie, malowanie, płytki, stolarka drzwiowa itd.), wymianę instalacji elektrycznej, punktów świetlnych na LED, instalację fotowoltaiczną o mocy 49,88 kWp, system monitoringu CCTV, instalację wod.-kan., przyłącze gazowe, wymianę kotłów węglowych na gazowe 3 x 65 kW – 195 kW.

Wspólne porządkowanie!

Ilustracja do informacji: Wspólne porządkowanie!
Polscy i ukraińscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Ciosańca biorą udział w akcji #SprzątamyDlaPolski w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi .


Więcej zdjęć: Galeria

Otwarcie Kącika Relaksu w SP Sława

Ilustracja do informacji: Otwarcie Kącika Relaksu w SP Sława
Po przerwie świątecznej uczniów szkoły powitała miła niespodzianka w postaci zorganizowanego "Kącika Relaksu". Posłuży on do przyjemnego spędzania przerw międzylekcyjnych, przyczyni się do ich integracji i pokaże, w jaki sposób można pozytywnie zagospodarować czas wolny. Do swojej dyspozycji dzieci mają kolorowe siedziska, stoliki, gry, puzzle i inne zabawki. Od pierwszych chwil strefa wypoczynku cieszy się dużym zainteresowaniem.
Miejsce to powstało we współpracy Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców. Jednak inicjatywa nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc naszych sponsorów.
Serdeczne podziękowania składamy:
- pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławie;
- Państwu Małgorzacie Iwasieczko - Welc i Piotrowi Welc,
- Państwu Halinie, Andrzejowi i Rafałowi Małym,
- Panom Damianowi Dobrowolskiemu i Henrykowi Siodmokowi oraz całej spółce Dobrowolski Sp. z. o. o

Więcej zdjęć: Galeria

Gminne Mikołajki - dzień 1

Ilustracja do informacji: Gminne Mikołajki - dzień 1
Orszak Świętego Mikołaja rozpoczął swoją drogę od wizyty pod Urzędem Miejskim, gdzie przywitał go Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Następnie Święty odwiedził Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie, Niepubliczne Przedszkole Bajka w Sławie, Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe i Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek.
 
 
Święty Mikołaj i jego pomocnicy rozdali paczki przygotowane przez pracowników Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz młodzież szkolną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie zrzeszoną w WOPR Sława.
Zgodnie z planem we wtorek, środę i czwartek mikołajkowy orszak zawita do pozostałych placówek oświatowych w gminie Sława.

Więcej zdjęć: Galeria

Skocznie w Szkołach Podstawowych

Ilustracja do informacji: Skocznie w Szkołach Podstawowych
Rozpoczęła się inwestycja pn. "Profesjonalna skocznia lekkoatletyczna w każdej szkole podstawowej w Gminie Sława". Pierwszą placówką, w której rozpoczęto prace, jest Szkoła Podstawowa w Ciosańcu. Osadzono tam już krawężniki, trwa tworzenie podbudowy, na której zostanie wykonana docelowa nawierzchnia. W ramach projektu w Krzepielowie, Ciosańcu, Starym Strączu, a także w Sławie powstaną pełnowymiarowe skocznie do skoku w dal. Każda z nich złożona będzie z następujących elementów:
-rozbieg o długości 30 m z poliuretanu o szerokości wewnętrznej 122 cm,
-treningowa deska do skoku w dal,
-piaskownica o wymiarach 8 m x 4 m z ogranicznikiem z krawężnika gumowego.
Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 76.904,52 zł, z czego 36.788,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”. Według umowy wykonawca firma Sport Plus Wojciech Gregorczuk z Sepna na zakończenie prac ma czas do 9 listopada br.

Więcej zdjęć - Galeria

Nowy parking przy szkole

Ilustracja do informacji: Nowy parking przy szkole
Kolejne miejsca parkingowe dla rodziców dowożących dzieci do sławskiej placówki. Przy Szkole Podstawowej i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie często występującym problemem były auta pozostawione na zatoczce - pomimo zakazu postoju. Pojazdy niejednokrotnie uniemożliwiały tym samym manewr zawracania autobusowi szkolnemu. Z tego powodu na pobliskim placu wyznaczony został parking. Stworzono dwa wjazdy, jeden od strony jezdni, drugi przy zajezdni autobusowej.

W trosce o bezpieczeństwo

Ilustracja do informacji: W trosce o bezpieczeństwo
W okolicy Przedszkola im. Czesława Janczarskiego przy ul. Sportowej w Sławie powstało miejsce do parkowania. Inwestycja skierowana jest głównie do rodziców, którzy dowożą swoje dzieci do placówki oświatowej. Wcześniej pojazdy pozostawiane były wzdłuż chodnika, co utrudniało zaparkowanie autobusu szkolnego, który niejednokrotnie manewrował, aby ominąć auta pozostawione wzdłuż traktu - stwarzając niejako zagrożenie w ruchu. W tej chwili wysypywane jest kruszywo, które następnie zostanie utwardzone.
1 2 3 4

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku