Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Placówki

SP w Krzepielowie ma swojego patrona

Ilustracja do informacji: SP w Krzepielowie ma swojego patrona
Dziś w tej placówce oświatowej miały miejsce uroczyste obchody nadania szkole imienia patrona. Podczas wydarzenia nadano także sztandar, któremu uczniowie złożyli ślubowanie, a poczet oficjalnie zaprezentował go zgromadzonym. Głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Sztandar został poświęcony przez Księdza Proboszcza z Krzepielowa, a na specjalnie przygotowanej tablicy pamiątkowej fundatorzy symbolicznie przybili gwoździe.
Po części oficjalnej uczniowie przedstawili program artystyczny, przybliżający zgromadzonym postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz dzieci.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Do czterech razy sztuka!

Ilustracja do informacji: Do czterech razy sztuka!
Pod koniec października ubiegłego roku podzieliliśmy się z Państwem miłą informacją dotyczącą wyników Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji wspomnianego programu dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Pierwszy z nich i tym którego dotyczy ta informacja to przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 w Sławie. 
Niestety pomimo pozyskania środków podczas trzech pierwszych przetargów nie wyłoniono wykonawcy. Efekt przyniósł dopiero czwarty przetarg. Teraz oficjalnie możemy już poinformować, iż wybrany został zleceniobiorca tej inwestycji! Tym razem w przetargu udział wzięły dwie firmy, a wybór padł na firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.
 
Wartość całkowita zadania wyniesie 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł. Zakres rzeczowy inwestycji ma obejmować: roboty budowlane na 3 kondygnacjach budynku (szpachlowanie, malowanie, płytki, stolarka drzwiowa itd.), wymianę instalacji elektrycznej, punktów świetlnych na LED, instalację fotowoltaiczną o mocy 49,88 kWp, system monitoringu CCTV, instalację wod.-kan., przyłącze gazowe, wymianę kotłów węglowych na gazowe 3 x 65 kW – 195 kW.

Wspólne porządkowanie!

Ilustracja do informacji: Wspólne porządkowanie!
Polscy i ukraińscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Ciosańca biorą udział w akcji #SprzątamyDlaPolski w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi .


Więcej zdjęć: Galeria

Otwarcie Kącika Relaksu w SP Sława

Ilustracja do informacji: Otwarcie Kącika Relaksu w SP Sława
Po przerwie świątecznej uczniów szkoły powitała miła niespodzianka w postaci zorganizowanego "Kącika Relaksu". Posłuży on do przyjemnego spędzania przerw międzylekcyjnych, przyczyni się do ich integracji i pokaże, w jaki sposób można pozytywnie zagospodarować czas wolny. Do swojej dyspozycji dzieci mają kolorowe siedziska, stoliki, gry, puzzle i inne zabawki. Od pierwszych chwil strefa wypoczynku cieszy się dużym zainteresowaniem.
Miejsce to powstało we współpracy Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców. Jednak inicjatywa nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc naszych sponsorów.
Serdeczne podziękowania składamy:
- pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławie;
- Państwu Małgorzacie Iwasieczko - Welc i Piotrowi Welc,
- Państwu Halinie, Andrzejowi i Rafałowi Małym,
- Panom Damianowi Dobrowolskiemu i Henrykowi Siodmokowi oraz całej spółce Dobrowolski Sp. z. o. o

Więcej zdjęć: Galeria

Gminne Mikołajki - dzień 1

Ilustracja do informacji: Gminne Mikołajki - dzień 1
Orszak Świętego Mikołaja rozpoczął swoją drogę od wizyty pod Urzędem Miejskim, gdzie przywitał go Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Następnie Święty odwiedził Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie, Niepubliczne Przedszkole Bajka w Sławie, Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe i Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek.
 
 
Święty Mikołaj i jego pomocnicy rozdali paczki przygotowane przez pracowników Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz młodzież szkolną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie zrzeszoną w WOPR Sława.
Zgodnie z planem we wtorek, środę i czwartek mikołajkowy orszak zawita do pozostałych placówek oświatowych w gminie Sława.

Więcej zdjęć: Galeria

Skocznie w Szkołach Podstawowych

Ilustracja do informacji: Skocznie w Szkołach Podstawowych
Rozpoczęła się inwestycja pn. "Profesjonalna skocznia lekkoatletyczna w każdej szkole podstawowej w Gminie Sława". Pierwszą placówką, w której rozpoczęto prace, jest Szkoła Podstawowa w Ciosańcu. Osadzono tam już krawężniki, trwa tworzenie podbudowy, na której zostanie wykonana docelowa nawierzchnia. W ramach projektu w Krzepielowie, Ciosańcu, Starym Strączu, a także w Sławie powstaną pełnowymiarowe skocznie do skoku w dal. Każda z nich złożona będzie z następujących elementów:
-rozbieg o długości 30 m z poliuretanu o szerokości wewnętrznej 122 cm,
-treningowa deska do skoku w dal,
-piaskownica o wymiarach 8 m x 4 m z ogranicznikiem z krawężnika gumowego.
Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 76.904,52 zł, z czego 36.788,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”. Według umowy wykonawca firma Sport Plus Wojciech Gregorczuk z Sepna na zakończenie prac ma czas do 9 listopada br.

Więcej zdjęć - Galeria

Nowy parking przy szkole

Ilustracja do informacji: Nowy parking przy szkole
Kolejne miejsca parkingowe dla rodziców dowożących dzieci do sławskiej placówki. Przy Szkole Podstawowej i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie często występującym problemem były auta pozostawione na zatoczce - pomimo zakazu postoju. Pojazdy niejednokrotnie uniemożliwiały tym samym manewr zawracania autobusowi szkolnemu. Z tego powodu na pobliskim placu wyznaczony został parking. Stworzono dwa wjazdy, jeden od strony jezdni, drugi przy zajezdni autobusowej.

W trosce o bezpieczeństwo

Ilustracja do informacji: W trosce o bezpieczeństwo
W okolicy Przedszkola im. Czesława Janczarskiego przy ul. Sportowej w Sławie powstało miejsce do parkowania. Inwestycja skierowana jest głównie do rodziców, którzy dowożą swoje dzieci do placówki oświatowej. Wcześniej pojazdy pozostawiane były wzdłuż chodnika, co utrudniało zaparkowanie autobusu szkolnego, który niejednokrotnie manewrował, aby ominąć auta pozostawione wzdłuż traktu - stwarzając niejako zagrożenie w ruchu. W tej chwili wysypywane jest kruszywo, które następnie zostanie utwardzone.

Z myślą o nauce

Ilustracja do informacji: Z myślą o nauce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły powstanie nowa pracownia chemiczna. Właśnie została podpisana umowa pomiędzy Dyrektorem Małgorzatą Krzyśków a Zakładem Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy s.c. ze Wschowy. 
Sala lekcyjna przejdzie generalny remont - wymieniona zostanie elektryka, wykonana nowa podłoga, a ściany zyskają tynki. Koszt zadania opiewa na kwotę  62.952,48 zł. Termin wykonania zadania to 30 września br. Poza pracami remontowymi pomieszczenie zostanie kompleksowo wyposażone w meble, których całkowita wartość to 26.934,00. 
Dzięki tej inwestycji już w najbliższym roku szkolnym uczniowie będą mieli możliwość obserwowania doświadczeń chemicznych, co wcześniej w związku z obowiązującymi przepisami nie było możliwe.

Więcej zdjęć: Galeria

Skocznie w Szkołach Podstawowych

Ilustracja do informacji: Skocznie w Szkołach Podstawowych
W sławskim magistracie podpisana została umowa na wykonanie zadania pn. "Profesjonalna skocznia lekkoatletyczna w każdej szkole podstawowej w Gminie Sława". W ramach projektu w Krzepielowie, Ciosańcu, Starym Strączu, a także w Sławie powstaną pełnowymiarowe skocznie do skoku w dal.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Każda z nich złożona będzie z następujących elementów:

-rozbieg o długości 30 m z poliuretanu; o szerokości wewnętrznej 122 cm,
-treningowa deska do skoku w dal,
-piaskownica o wymiarach 8 m x 4 m z ogranicznikiem z krawężnika gumowego.
Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 76.904,52 zł, z czego 36.788,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”. Według umowy wykonawcą firma Sport Plus Wojciech Gregorczuk z Sepna na zakończenie prac ma czas do 9 listopada br.
1 2 3 4


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku