Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sport i Turystyka

Rozgrywki tenisa stołowego w Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie

Ilustracja do informacji: Rozgrywki tenisa stołowego w Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie
W sali sportowej przy Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwają rozgrywki tenisa stołowego. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach, bierze w nich udział kilkunastu uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Dzisiejsza rywalizacja jest pierwszym etapem, zwycięzcy zmagań wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. 
 

Dąb Sława - Przybyszów 1-2 MKS Ilanka Rzepin

Ilustracja do informacji: Dąb Sława - Przybyszów 1-2 MKS Ilanka Rzepin
W sobotę Dąb na własnym stadionie podejmował aktualnego lidera. Pomimo zaciętego pojedynku ostatecznie to rywale z Rzepina wyszli zwycięsko z tej rywalizacji. Dla sławian był to ostatni mecz ligowy w naszym mieście w tym roku. Biało-zieloni aktualnie zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli, przed nimi ostatnie spotkanie na wyjeździe w Zbąszynku.
 

Biegiem do Sławy

Ilustracja do informacji: Biegiem do Sławy
Od kilku lat w naszej gminie organizowana jest impreza sportowa pn. "Biegiem do Sławy". W tym roku również na boisku piłkarskim w Ciosańcu spotkali się uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Sława. Kilkuset zawodników miało do pokonania różne dystanse w zależności od wieku biegaczy. Zanim to nastąpiło słowo wstępu wygłosił Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła oraz Dyrektor Szkoły - Beata Dziduch.
 Tuż przed startem najmłodszych klas z okazji niedawnej beatyfikacji Rodziny Ulmów sztafetę pamięci przebiegli uczniowie wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej - Sławomirem Mazurem. Tym symbolicznym gestem oddali oni cześć Samarytanom z Markowej. W przerwach pomiędzy startami poszczególnych grup Tria dał popis swoich umiejętności. Uczniowie mieli okazję zobaczyć akrobacje na rowerze i dowiedzieć się nieco o tej dyscyplinie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy sportowego pikniku zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.l show  
 

Ćwiczenia nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Ćwiczenia nad jeziorem
Z samego rana na terenie Sławskeigo Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie Karolina Rusnarczyk przeprowadziła kolejne zajęcia gimnastyki ciała i umysłu dla wszystkich chętnych. Ćwiczenia te zostały zrealizowane w ramach wakacyjnego cyklu spotkań z jogą na świeżym powietrzu.

Grają o Puchar Sławy

Ilustracja do informacji: Grają o Puchar Sławy
Sobota rozpoczęła się sportowym akcentem w naszym mieście. Od wczesnych godzin w hali widowiskowo-sportowej przy ZSP w Sławie rozgrywany jest turniej Boccia o Puchar Sławy.
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza Sławy - Krzysztof Gruszewski, który w swoim przemówieniu gratulował wytrwałości w dążeniu do realizacji sportowych marzeń, a także życzył wszystkim uczestnikom wielu sukcesów i wspaniałych wrażeń. W imprezie organizowanej przez Fundację Autenticon Sława bierze udział 16 drużyn, w sumie 70 zawodników, którzy przyjechali do Sławy z różnych zakątków naszego kraju.
 

Piknik żeglarski dla dzieci

Ilustracja do informacji: Piknik żeglarski dla dzieci
W przystani UKS Yach Club Sława został zorganizowany festyn PGE PolSailing Day 2023. W żeglarskiej zabawie wzięło ponad 100 dzieci. Motywem przewodnim spotkania była zabawa w poszukiwaczy skarbów.
Dzieci otrzymały mapę, która prowadziła ich po żeglarskim torze przeszkód. Po pokonani wszystkich stanowisk, które były nie lada wyzwaniem śmiałkowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i medalami. Przy okazji imprezy dzieci uczestniczyły w zajęciach pierwszej pomocy, którą przeprowadziło Ratownictwo Wodne Sława. Festyn był jednym z elementów programu PGE PolSailing 2023 prowadzonego kolejny raz przez Yacht Club.
fot. Yacht Club
 

 

Rozegrali piłkarski turniej 

Ilustracja do informacji: Rozegrali piłkarski turniej 
Na boisku orlik i Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie swoje mecze rozegrało kilkadziesiąt młodych piłkarek i piłkarzy. W tych zawodach wynik nie był najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa i wspólna integracja.
Mimo to dzieci dały z siebie wszystko, przez co mecze były niezwykle emocjonujące. O wyniku poszczególnych spotkań nierzadko decydowały ostatnie minuty rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
 

Aktywnie na plaży

Ilustracja do informacji: Aktywnie na plaży
Na terenie ośrodka SCKiW w Sławie rozpoczął się cykl wakacyjnych zajęć jogi. Na lipiec zaplanowano jeszcze jedno takie spotkanie (30.07), natomiast kolejne trzy odbędą się w sierpniu (06.08, 13.08, 27.08).
Bezpłatne ćwiczenia gimnastyki ciała i umysłu prowadzi Karolina Rusnarczyk. Więcej informacji pod nr tel. 721 010 289 i na stronie
 

Aktywnie na plaży 

Ilustracja do informacji: Aktywnie na plaży 
Zapraszamy na zajęcia jogi, które przez okres wakacyjny odbywać się będą na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Zajęcia na świeżym powietrzu poprowadzi p. Karolina Rusnarczyk.Udział w ćwiczeniach gimnastyki ciała i umysłu jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 721 010 289.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Yoga na plaży

Dziesiąta edycja Eurosławy

Ilustracja do informacji: Dziesiąta edycja Eurosławy
Na kompleksie boisk w Sławie trwają emocjonujące zmagania piłkarskie w ramach kolejnej odsłony turnieju Eurosława. Impreza pod patronatem Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły, stanowi święto sportu i integracji, podczas którego młodzi uczniowie reprezentują kraje europejskie.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał włodarz naszej gminy, którego wspierała Pani Małgorzata Gośniowska-Kola - Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR. Młodych sportowców dopingowali także Krzysztof Gruszewski - Zastępca Burmistrza, Danuta Pitrowska - Sekretarz Gminy, a także Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu Sławy.
 
1 2 3 4 5 6 ... 17


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku