Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sport i Turystyka

Wśród najlepszych w Polsce

Ilustracja do informacji: Wśród najlepszych w Polsce
W drugim dniu turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” nasze dziewczyny rywalizowały w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Dwa pierwsze mecze to porażki z drużynami z KP AP Diamonds Warszawa oraz SPEC Stal Łańcut. Reprezentantki naszej gminy zostawiły na boisku wiele serca i zaangażowania, musiały jednak uznać wyższość rywalek. Ostatni mecz w turnieju zagrały z Grodziskim Stowarzyszeniem Sportowym, czyli sąsiadami z Wielkopolski.
Po bardzo emocjonującym spotkaniu sławianki wygrały i zajęły ostatecznie 7. miejsce w turnieju. Składamy wielkie gratulacje dla naszych młodych zawodniczek, które godnie reprezentowały województwo lubuskie. Dziś dziewczyny obejrzą finały we wszystkich kategoriach wiekowych oraz mecz Polska - Belgia na Stadionie Narodowym. Jeszcze raz wielkie gratulacje!
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

 

Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę
Reprezentant Sławy - Mateusz Biernat w kwietniu brał udział w XXII Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę w Jaworznie. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z klubów z całej Polski. Pan Mateusz wystartował w kategorii wagowej do 105 kg na lewą i prawą rękę. Pomimo zaciętych walk, zajął miejsce tuż za podium. Gratulujemy udziału w tak prestiżowych zawodach i trzymamy kciuki za kolejne występy.
 
Od lat wspieramy Pana Mateusza w jego startach w różnego rodzaju zawodach.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Mateusza.

Więcej zdjęć: Galeria

Sukces reprezentanta UKS Yacht Clubu

Ilustracja do informacji: Sukces reprezentanta UKS Yacht Clubu
W minioną weekend w Sopocie przy bardzo wietrznej pogodzie rozegrane zostały eliminacje do I Ligi Żeglarskiej sezonu 2022. Po niezwykle zaciętych i wyrównanych wyścigach, a było ich aż 18, na drugim miejscu podium zameldował się zawodnik UKS Yacht Club Sława Aleksander Michalski. 

 
Wspólnie z kolegami reprezentującymi drużynę Rockstars Racing wywalczyli awans do 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej. Serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów! Więcej zdjęć dostępnych w galerii.
fot. UKS Yacht Club Sława

Tor rolkowy w kolorach

Ilustracja do informacji: Tor rolkowy w kolorach
Trwa nanoszenie ostatniej warstwy na torze, który otacza boisko "Orlik". Powłoka żywiczna w kolorze zielonym już niebawem pokryje w całości asfaltową nawierzchnię, tworząc tym samym warstwę właściwą tego ciągu. Obiekt sportowy w tym tygodniu poddany będzie odbiorowi końcowemu.

Więcej zdjęć: Galeria

Siatkarskie zmagania

Ilustracja do informacji: Siatkarskie zmagania
W sławskiej podstawówce trwa turniej siatkarski dziewcząt. Reprezentacje trzech szkół - SP Sława, SP Stare Strącze i SP Ciosaniec rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych. Dziewczyny dzielnie walczą o każdy punkt i niejednokrotnie mecze rozstrzygają się dopiero w końcówce seta. Niebawem poinformujemy o wynikach.
Więcej zdjęć: Galeria

Rowerowe zmagania w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Rowerowe zmagania w Starym Strączu
Miniony weekend stał pod znakiem sportowych zmagań w okolicach Sławy. Do naszej gminy zawitali kolarze z całej Polski, którzy rywalizowali w drugim etapie elitarnych zawodów SOLID MTB 2022. Uczestnicy mieli do pokonania wymagające i trudne trasy, na których zostały wykorzystane stare nasypy kolejowe oraz pobliskie wzgórza w tym Stara Winna Góra. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Organizatorzy przygotowali trzy różne dystanse, a zawodnicy zostali podzieleni na grupy w zależności od wyboru długości trasy. Zawodnicy mieli do wyboru trasy: mini (22 km), mega (43,5 km) oraz giga (65 km). Na zakończenie najlepszym kolarzom pamiątkowe medale wręczyli Burmistrz Sławy i Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. 

Trenują na nowej skoczni

Ilustracja do informacji: Trenują na nowej skoczni
Piękna, słoneczna pogoda, wysoka temperatura za oknem zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z takiej okazji skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciosańcu, którzy zajęcia wychowania fizycznego spędzili na skoczni do skoków w dal.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Ćwiczą na nowej skoczni

Jak informuje nauczyciel wychowania fizycznego Zdzisław Siemczyk - po kilkuletniej przerwie znów wróciliśmy do skoku w dal w terenie. Bardzo mnie interesuje wszechstronny rozwój fizyczny moich podopiecznych, dlatego decyzja o tym, że właśnie w tym miejscu powstanie nowa skocznia bardzo mnie ucieszyła. Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku w naszej gminie zostały oddane do użytku cztery pełnowymiarowe skocznie do skoku w dal. W ramach zadania pn. "Profesjonalna skocznia lekkoatletyczna w każdej szkole podstawowej w Gminie Sława" gmina zyskała cztery pełnowymiarowe skocznie do skoku w dal. Więcej o tej inwestycji na stronie

Dąb Sława-Przybyszów - Promień Żary

Ilustracja do informacji: Dąb Sława-Przybyszów - Promień Żary
W ubiegłą sobotę Dąb rozpoczął rundę wiosenną. Na mecz inauguracyjny do Sławy przyjechał zespół z Żar. Spotkanie do ostatniej minuty było bardzo wyrównane, a kluby na przemian przejmowały inicjatywę. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów. 
 
 
Dąb Sława - Przybyszów 1-1 KS Promień Żary

Latem żagle, zimą narty

Ilustracja do informacji: Latem żagle, zimą narty
Rok 2022 młodzi żeglarze UKS Yacht Club w Sławie rozpoczęli niezwykle aktywnie, a to za sprawą obozu sportowego. W zimowej stolicy Polski młodzież uczestniczyła w zgrupowaniu kondycyjnym, którego głównym celem było przygotowanie żeglarzy do tegorocznego sezonu.
W Zakopanem zawodnicy UKS najwięcej czasu spędzili na stoku, dla niektórych był to pierwszy kontakt z nartami, inni natomiast doskonalili wcześniej zdobyte umiejętności. Wszyscy ambitnie trenowali i przykładali się do ćwiczeń. Zwieńczeniem dobrze przepracowanego zgrupowania był wspólny zjazd całej grupy z wyższego i bardziej wymagającego stoku.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii
fot. UKS Yacht Club Sława

Międzyszkolne zawody biegowe

Ilustracja do informacji: Międzyszkolne zawody biegowe
W Ciosańcu rozegrana została kolejna odsłona gminnej imprezy biegowej pn. „Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych”. Podobnie jak w latach ubiegłych w zawodach wzięli udział uczniowie reprezentujący szkoły gminy Sława.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dzieci na boisku sportowym rywalizowały w poszczególnych kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Za swój udział wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Dodatkowo zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy. Organizatorami dzisiejszej imprezy byli: Burmistrz Sławy i Zespół Szkół w Ciosańcu.
Obszerna fotorelacja dostępna na stronie
1 2 3 4 5 6 ... 14

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku