Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sport i Turystyka

Siatkarskie rozgrywki w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Siatkarskie rozgrywki w Ciosańcu
W sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Siatkówce Dziewcząt. Wzięło w nich udział sześć drużyn reprezentujących placówki z terenu naszej gminy. Uczennice zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe (klasy 5-6, 7-8), a mecze rozegrano do dwóch wygranych setów.
W dwóch wspomnianych grupach najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Dziewczęta zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, a także nagrodami rzeczowymi (piłki do siatkówki) ufundowanymi przez Burmistrza Sławy.
Więcej zdjęć w galerii

Piknik sportowy w Ciosańcu - część druga

Ilustracja do informacji: Piknik sportowy w Ciosańcu - część druga
Prezentujemy kolejną porcję zdjęć z jesiennej imprezy sportowej dla uczniów. W tym roku piknik pn. „Biegiem do Sławy” został zorganizowany w bardziej rozbudowanej formie. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. W przerwach pomiędzy startami maluchy miały do dyspozycji "dmuchane miasteczko". Sporych rozmiarów tory przeszkód, zjeżdżalnie, zamki sprawiły wielką radość najmłodszym biegaczom.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Piknik sportowy w Ciosańcu

Ponadto uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz sztuczek piłkarskich i gry w Teqball. Adrian Duszak - Wicemistrz Świata i mistrz Polski w Teqball wspólnie Alicją Bartnicką przygotowali warsztaty piłkarskie oraz naukę zasad uprawianej przez siebie dyscypliny. Sport ten został wymyślony w 2014 roku przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej: Gábora Borsányiego i Viktora Huszára, łączy on w sobie piłkę nożną z tenisem stołowym. Jest widowiskową, pełną efektownych sztuczek grą zdobywającą w ostatnich latach coraz większą popularność na całym świecie. Po zakończonych startach dzieci mogły skosztować kiełbasek z grilla oraz owocowych przekąsek na stoisku „Trzymaj formę” przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ciosańcu. Każdy z uczestników za swój występ został nagrodzony pamiątkowym medalem, a uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.

Biegowe zmagania w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Biegowe zmagania w Ciosańcu
„Biegiem do Sławy” to nazwa imprezy sportowej, która od kilku lat organizowana jest jesienią w naszej gminie. W zawodach tych biorą udział podopieczni szkół podstawowych i szkoły średniej z terenu gminy Sława. W tym roku wystartowało kilkuset uczniów, którzy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od wieku biegaczy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zawody w Ciosańcu

Prezentujemy pierwszą część fotorelacji, wkrótce więcej zdjęć na naszej stronie.

Kolarski sukces naszego mieszkańca

Ilustracja do informacji: Kolarski sukces naszego mieszkańca
W minioną sobotę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Zawody były częścią jednej z ostatnich w tym roku odsłon cyklu Bike Maraton, a wszystko odbywało się w Bardzie na Dolnym Śląsku. Poza rywalizacją elity kobiet i mężczyzn walka o medale i koszulki Mistrzów Polski toczyła się również w kategorii Junior i Juniorka, U23, w kategoriach Masters i Cyklosport.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Sukces mieszkańca Sławy

I to właśnie w tej ostatniej kategorii kolarskiej imprezy wystąpił mieszkaniec naszej Sławy - Adrian Ruliński. Trasa była dość wymagająca, bo liczyła 88 km, a przy tym 2500 m podjazdów. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji sławianin uplasował się na trzecim miejscu podium, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w kategorii Cyklosport. Gratulujemy tego wielkiego osiągnięcia i życzymy kolejnych pięknych sukcesów!
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Adrianny Rulińskiej.

Zakończyli letnie rozgrywki

Ilustracja do informacji: Zakończyli letnie rozgrywki
Na boisku orlik w Sławie miało miejsce oficjalne podsumowanie i zakończenie czternastej odsłony Letniego Turnieju Orlika. Przez okres wakacyjny dzieci i młodzież miały okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Podsumowanie Letniego Turnieju Orlika

Turniej miał charakter otwarty i każde dziecko mogło spróbować swoich sił w piłkarskiej rywalizacji. W tych zawodach wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa i frekwencja, na którą trenerzy zwracali szczególną uwagę. Wszyscy biorący udział w rozgrywkach otrzymali pamiątkowe koszulki, osoby wyróżnione medale, a najlepsi zawodnicy okolicznościowe statuetki ufundowane przez Burmistrza Sławy.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii

 

Sukces Dębu

Ilustracja do informacji: Sukces Dębu
Wczoraj na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie odbyło się kolejne czwartoligowe spotkanie jesiennej rundy.
Nasz miejscowy klub Dąb Sława - Przybyszów tym razem zmierzył się z MKS Ilanka Rzepin. Po golu strzelonym w ostatnich minutach meczu, piłkarze ze Sławy mogli świętować kolejną wygraną w tym sezonie. Gratulujemy!
 
Więcej zdjęć: Galeria.
 
 

Pierwszy mecz Dębu w tym sezonie

Ilustracja do informacji: Pierwszy mecz Dębu w tym sezonie
W niedziele Dąb rozpoczął rozgrywki ligowe w sezonie 2022/23.
 
Ich pierwszym przeciwnikiem była Polonia Słubice, która finalnie okazała się lepsza. Dąb bardzo szybko stracił dwie bramki i chodź większość meczu przeważał ostatecznie skończyło się tylko na jednej zdobytej bramce naszej drużyny.

Żeglarskie zmagania podczas Dni Sławy 

Ilustracja do informacji: Żeglarskie zmagania podczas Dni Sławy 
W miniony weekend na wodach Jeziora Sławskiego zostały rozegrane Regaty o Puchar Burmistrza Sławy. Zawody zostały zorganizowane przez LKŻ Sława w ramach Dni Sławy Lato bez Granic. 
Żeglarze rywalizowali w klasach Omega turystyczna, omega standard,  T1, T2, T3 oraz open i optymist. Za swój udział najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami. 
Galeria dostępna jest na stronie

Spławikowe zawody o Puchar Burmistrza Sławy zakończone

Ilustracja do informacji: Spławikowe zawody o Puchar Burmistrza Sławy zakończone
Po ponad czterogodzinnych połowach z 28 uczestników wyłonieni zostali zwycięzcy. Wędkarz, który zwyciężył w dzisiejszych zawodach, złowił ryby o łącznej wadze nieco ponad 1kg. To właśnie jemu przypadł okazały Puchar Burmistrza Sławy. Niestety z dzisiejszej rywalizacji zwycięsko wyszły tylko ryby. 
Sami wędkarze stwierdzili, że aura nie sprzyjała wielkim połowom. Oprócz nagród za udział, z pośród zawodników rozlosowano także dodatkowy sprzęt wędkarski.

Więcej zdjęć: Galeria

Piłkarski turniej o Puchar Burmistrza

Ilustracja do informacji: Piłkarski turniej o Puchar Burmistrza
W ramach Dni Sławy - Lato bez Granic 2022 na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie rozegrany został Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Sławy. W zawodach rozgrywanych równolegle na pięciu boiskach w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział niemal 200 dzieci!. 
Wystąpiły zespoły z Nowej Soli, Wschowy, Lubięcina, Ciosańca, Kartna a także ze Sławy. Puchary oraz medale za udział wręczył Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski.

Więcej zdjęć: Galeria
1 2 3 4 5 6 ... 15


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku