Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Sport i Turystyka

Podsumowali piłkarskie rozgrywki

Ilustracja do informacji: Podsumowali piłkarskie rozgrywki
Na sławskim Orliku miało miejsce oficjalne zakończenie piłkarskich zmagań. W tym roku została rozegrana 12 edycja „Letniego Turnieju Orlika”. Wzięło w niej udział blisko 50 dzieci, które zostały podzielone dwie grupy wiekowe. Młodzi piłkarze w każdy wtorek przez okres wakacyjny rozgrywali swoje mecze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

51 Galeria zdjęć: XII Letni Turniej Orlika

Turniej miał charakter otwarty i każde dziecko mogło spróbować swoich sił w piłkarskiej rywalizacji. W tych zawodach wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa i frekwencja, na którą trenerzy zwracali szczególną uwagę. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni koszulkami i pamiątkowymi medali. Najlepsi dodatkowo otrzymali statuetki. 

Na SCKiW zapłacisz Bonem Turystycznym

Ilustracja do informacji: Na SCKiW zapłacisz Bonem Turystycznym
Przypominamy, iż na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW można wykorzystać Polski Bon Turystyczny. To 500 zł na każde dziecko przeznaczone na wypoczynek w Polsce, które można wykorzystać do końca marca 2022 roku. 

Dzieci uczą się żeglarstwa

Ilustracja do informacji: Dzieci uczą się żeglarstwa
Dziś odwiedziliśmy UKS Yacht Club Sława, którego uczniowie w ten piękny sobotni dzień żeglowali po sławskim akwenie. Uczniowski Klub Sportowy z Radzynia jako jedyny nad Jeziorem Sławskim zajmuje się szkoleniem żeglarskiego fachu. Prowadzone tam letnie zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, jak się dowiedzieliśmy, na stałe trenuje tu ponad dwudziestu adeptów żeglarstwa. Co ciekawe rodzice dowożą dzieciaki do Radzynia, pokonując nawet kilkaset kilometrów, aby tylko dotrzeć na weekendowe nauki nad Jeziorem Sławskim. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41 Galeria zdjęć: Dzieci uczą się żeglarstwa

Dzisiejsza aura, choć słoneczna, średnio sprzyjała żeglarzom, jednak uczniowie na żaglówkach typu Optimist chętnie zaprezentowali nam swoje umiejętności na wodzie. W imieniu Uczniowskiego Klubu Sportowego Yacht Club zapraszamy na zajęcia. Nauczyciele zapewniają również: omówienie teorii żeglowania oraz prac bosmańskich, zajęcia ogólnorozwojowe, spływy kajakowe, zajęcia plastyczne, a także gry zespołowe i edukacyjne. Wszystko to jest gwarancją dobrej zabawy i mocy niezapomnianych atrakcji.

Warto odwiedzić

Ilustracja do informacji: Warto odwiedzić
Jezioro Sławskie to nie tylko aktywny wypoczynek na wodzie to również liczne atrakcje turystyczne. Do jednej z wielu z pewnością można zaliczyć platformę widokową „Ptasi Raj”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Punkt widokowy Ptasi Raj

Zlokalizowana nad brzegiem największego akwenu województwa lubuskiego umożliwia obserwacje jego walorów wraz z tętniącym na nim życiem. Jest to doskonałe miejsce do fotografowania awifauny jeziora. W pobliżu punktu widokowego znajdują się dwie tablice edukacyjne przybliżające czytelnikowi gatunki ptaków wodnych oraz informacje o samym jeziorze.

Boisko czeka na zawodników

Ilustracja do informacji: Boisko czeka na zawodników
Od zimy pracownicy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska pracowali nad przywróceniem świetności po zimie, murawie na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Zaraz po okresie zimowym odbyła się wertykulacja płyty oraz zebranie urobku po tym zabiegu. Kolejnym etapem prac było piaskowanie, zostało do tego zużyte 20 ton piasku. Regularnie trawa jest również podlewana i nawarzona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Boisko czeka na zawodników

 Łącznie od początku roku wysypano na stadionie 150 kg mocznika i 150 kg polifoski. Dziś zostały również namalowane linie, mimo iż rozgrywki piłkarskie w tym roku jeszcze nie ruszyły, od poniedziałku na murawie rozpoczynają się treningi Dąb Przybyszów.

SCKiW zaprasza na wypoczynek

Ilustracja do informacji: SCKiW zaprasza na wypoczynek
Po pierwszym weekendzie majowym informowaliśmy, iż ośrodek SCKiW przyjmuje gości niemal normalnie. Tak też się dzieje, jednak należy stosować się do wszystkich obowiązujących obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W tym okresie teren SCKiW będzie częściej niż zwykle patrolowany przez służby mundurowe (policja i straż miejska).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Ośrodek Wypoczynkowy SCKiW

Przypominamy również, że baza noclegowa składa się głównie z wolnostojących domków, pola campingowego i zajmuje obszar kilkunastu hektarów, dzięki czemu osoby przebywające mają ze sobą ograniczony kontakt. Pole campingowe posiada 72 parcele, dlatego możliwe jest postawienie przyczep oraz kamperów w bezpiecznych odległościach. Duże pole namiotowe położone w otoczeniu brzóz umożliwi bezpieczny wypoczynek na łonie natury. Posiadamy prawie kilometr zagospodarowanej linii brzegowej Jeziora Sławskiego w tym dwa duże kąpieliska.
Gościom oferujemy:
- strzeżone kąpieliska (zwykle uruchamiamy wraz z rozpoczęciem wakacji),
- plaże,
- molo,
- domki,
- pokoje,
- pole namiotowe i campingowe,
- elektryczny wyciąg do nart wodnych (WakePark Sława),
- wypożyczalnie sprzętu wodnego (Wypożyczalnia Relax)
- zjeżdżalnię wodną,
- plac zabaw dla dzieci,
- salon gier,
- wypożyczalnię gokartów i rowerów turystycznych,
- kort tenisowy,
- sklep spożywczy,
- punkty małej gastronomii,
- parking.
W załączniku (http://sckiw.slawa.pl/images/stories/files/zarzdzenie_nr1.pdf?fbclid=IwAR0aG8UOHvraWIvMEZ1lck9SE7t7StqO-JGtEKae4ypzsPg9nHEzMVZfIRw) cennik usług turystycznych na rok 2020.
Przypominamy również, że opłata wjazdowa na teren ośrodka wynosi 10 zł.

Strażacki turniej w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Strażacki turniej w Ciosańcu
Dziś w hali sportowej w Ciosańcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji zgłosiło się pięć jednostek z Powiatu Wschowskiego, z czego cztery to zastępy z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte, druhowie walczyli o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Strażacki turniej w Ciosańcu

Tego rodzaju zawody są dobrą formą integracji poszczególnych jednostek, propagują również aktywność fizyczną, która jest nieodzowną częścią pracy ochotników. Poza podium znalazło się OSP Śmieszkowo oraz OSP Łupice, trzecie miejsce zajęło OSP Wygnańczyce-Łysiny, drugie przypadło OSP Ciosaniec-Bagno, natomiast na najwyższym stopniu podium uplasowali się druhowie Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie i to oni reprezentować będą Powiat Wschowski w turnieju wojewódzkim.

Piłka ręczna klas podstawowych

Ilustracja do informacji: Piłka ręczna klas podstawowych
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu klas podstawowych w piłce ręcznej. W rywalizacji na zadaszonym boisku wielofunkcyjnym swoje mecze rozgrywały zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Na turnieju pojawiły się reprezentację czterech szkół z naszej gminy: SP Sława, SP Krzepielów, SP Ciosaniec i gospodarze imprezy SP Stare Strącze. Wszystkie spotkania były naprawdę zacięte i wyrównane, a dzieci walczyły o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Piłka ręczna klas podstawowych

Wyniki:

Dziewczyny:
1. SP Ciosaniec
2. SP Sława
3. SP Stare Strącze
4. SP Krzepielów
Chłopcy:
1. SP Sława
2. SP Ciosaniec
3. SP Stare Strącze
4. SP Krzepielów

Burmistrz gościł nauczycieli

Ilustracja do informacji: Burmistrz gościł nauczycieli
Wczoraj Urząd Miejski w Sławie odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Podpisali oni umowy na przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów, omówili bieżące sprawy, kwestie ubezpieczeń Uczniowskich Klubów Sportowych, a także ustalili harmonogram imprez sportowych na rok 2020. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wysłuchał również propozycji i rozwiązań mających na celu poprawę jakości kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Burmistrz gościł nauczycieli

Piłkarze grają dla WOŚP

Ilustracja do informacji: Piłkarze grają dla WOŚP
Reprezentanci klubów piłkarskich ze Sławy i okolic rywalizują w kolejnym już turnieju piłkarskim współorganizowanym przez Mar Gol w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach bierze udział 10 zespołów. Podobnie jak w przypadku I Turnieju Integracyjnego Boccia wynik jest sprawą drugorzędną.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Piłkarskie rozgrywki z WOŚP

 Liczy się dobra zabawa i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo to organizatorzy przygotowali dla trzech najlepszych zespołów pamiątkowe puchary, a dla zwycięzców słodki upominek w postaci świątecznego tortu.
1 2 3 4 5 6 ... 12


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku