Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Sport i Turystyka

Dąb Sława - Przybyszów - Lubuszanin Drezdenko

Ilustracja do informacji: Dąb Sława - Przybyszów - Lubuszanin Drezdenko
W ramach 20 kolejki tegorocznych rozgrywek IV ligi lubuskiej Dąb gościł na stadionie w Sławie zespół z Drezdenka. Lubuszanin wyszedł na prowadzenie już w 10 minucie spotkania. Jednak dzięki zaangażowaniu i grze do ostatniej minuty nasz zespół zdołał odwrócić losy spotkania i strzelić dwa gole w okolicy 60 minuty.

Gminny turniej piłki ręcznej

Ilustracja do informacji: Gminny turniej piłki ręcznej
Piłkarskie zmagania miały miejsce w Starym Strączu. Szkoły podstawowe rozegrały między sobą turniej gminny na zasadach kwalifikacji każdy z każdym, dzięki temu szanse były wyrównane, a sportowe emocje stały na najwyższym poziomie. 
W zawodach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie, Szkoły Podstawowej w Ciosańcu, Szkoły im. Janusza Korczaka w Krzepielowie oraz reprezentacja gospodarzy. Uczniowie wykazali dużą ambicję oraz wolę walki pamiętając przy tym o zasadach fair-play.

Meprozet Stare Kurowo - Dąb Sława - Przybyszów

Ilustracja do informacji: Meprozet Stare Kurowo - Dąb Sława - Przybyszów
Dąb Sława - Przybyszów zainaugurował piłkarską wiosnę. Pierwsze spotkanie w nowym roku nasz zespół rozegrał w Starym Kurowie. Niestety mimo dużej przewagi ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. 
 
GKS Meprozet 2-2 Dąb Sława - Przybyszów
 
 

Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwają gminne zawody w tenisa stołowego i badmintona. 
W rywalizacji biorą udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Więcej zdjęć na stronie

 

Wystąpiły w nowych strojach

Ilustracja do informacji: Wystąpiły w nowych strojach
Wczoraj reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozegrały zimowy turniej piłki siatkowej dziewcząt w nowych strojach klubowych. Zakup został sfinansowany ze środków gminy Sława.

Gotowe na pierwsze mecze

Ilustracja do informacji: Gotowe na pierwsze mecze
Zakończyła się budowa boisk wielofunkcyjnych w Sławie oraz Łupicach. Inwestycja już po przerwie świątecznej służyć będzie podopiecznym placówek oświatowych z terenu Gminy Sława. Środki na to zadanie magistrat zdobył dzięki zwycięstwu w konkursie "Rosnąca odporność".
Konkurs ogłoszony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów premiował gminy w każdym powiecie, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid-19 w okresie między 1 sierpnia a 31 października ubiegłego roku. W powiecie wschowskim najwyższy wynik osiągnęła właśnie gmina Sława i w nagrodę otrzymała równy milion złotych.

Pozyskane w ten sposób fundusze Gmina Sława przeznaczyła na stworzenie warunków do rozwoju sportu i ruchu na świeżym powietrzu dla uczniów szkół podstawowych. Budowa bazy sportowej pozwoli, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach, zapewniać dzieciom i młodzieży różnego rodzaju formy aktywności fizycznej.

Wybudowano w sumie dwa boiska wielofunkcyjne ze sztuczną trawiastą nawierzchnią. Będzie można na nich grać nie tylko w piłkę nożną, ale także siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Oba obiekty są ogrodzone oraz oświetlone, aby można było z nich korzystać także po zmroku. Dodatkowo zostały one wyposażone w elementy małej architektury jak trybunki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Wartość inwestycji to 1.228.524,00 zł. Wykonawcą była firma MARDO SPORT z Puszczykowa.

Więcej zdjęć: Galeria

 

Gminne rozgrywki w unihokeja

Ilustracja do informacji: Gminne rozgrywki w unihokeja
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w Sławie trwają gminne zawody w unihokeja. W zawodach tych rywalizują uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, SP w Starym Strączu i Ciosańcu.
Zespoły zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe (klasy 4-6) w tej pierwszej grają drużyny mieszane oraz reprezentacje starsze (klasy 7-8). Uczniowie swoje mecze rozgrywają systemem "każdy z każdym".
Zdjęcia dostępne w galerii

 

Siatkarskie rozgrywki w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Siatkarskie rozgrywki w Ciosańcu
W sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Siatkówce Dziewcząt. Wzięło w nich udział sześć drużyn reprezentujących placówki z terenu naszej gminy. Uczennice zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe (klasy 5-6, 7-8), a mecze rozegrano do dwóch wygranych setów.
W dwóch wspomnianych grupach najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Dziewczęta zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, a także nagrodami rzeczowymi (piłki do siatkówki) ufundowanymi przez Burmistrza Sławy.
Więcej zdjęć w galerii

Piknik sportowy w Ciosańcu - część druga

Ilustracja do informacji: Piknik sportowy w Ciosańcu - część druga
Prezentujemy kolejną porcję zdjęć z jesiennej imprezy sportowej dla uczniów. W tym roku piknik pn. „Biegiem do Sławy” został zorganizowany w bardziej rozbudowanej formie. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. W przerwach pomiędzy startami maluchy miały do dyspozycji "dmuchane miasteczko". Sporych rozmiarów tory przeszkód, zjeżdżalnie, zamki sprawiły wielką radość najmłodszym biegaczom.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Piknik sportowy w Ciosańcu

Ponadto uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz sztuczek piłkarskich i gry w Teqball. Adrian Duszak - Wicemistrz Świata i mistrz Polski w Teqball wspólnie Alicją Bartnicką przygotowali warsztaty piłkarskie oraz naukę zasad uprawianej przez siebie dyscypliny. Sport ten został wymyślony w 2014 roku przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej: Gábora Borsányiego i Viktora Huszára, łączy on w sobie piłkę nożną z tenisem stołowym. Jest widowiskową, pełną efektownych sztuczek grą zdobywającą w ostatnich latach coraz większą popularność na całym świecie. Po zakończonych startach dzieci mogły skosztować kiełbasek z grilla oraz owocowych przekąsek na stoisku „Trzymaj formę” przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ciosańcu. Każdy z uczestników za swój występ został nagrodzony pamiątkowym medalem, a uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.

Biegowe zmagania w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Biegowe zmagania w Ciosańcu
„Biegiem do Sławy” to nazwa imprezy sportowej, która od kilku lat organizowana jest jesienią w naszej gminie. W zawodach tych biorą udział podopieczni szkół podstawowych i szkoły średniej z terenu gminy Sława. W tym roku wystartowało kilkuset uczniów, którzy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od wieku biegaczy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zawody w Ciosańcu

Prezentujemy pierwszą część fotorelacji, wkrótce więcej zdjęć na naszej stronie.
1 2 3 4 5 6 ... 16

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku