Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Podsumowali ostatnie miesiące nauki

Ilustracja do informacji: Podsumowali ostatnie miesiące nauki
Na boisku orlik nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/22 Szkoły Podstwawoej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego SP w Sławie

Dyrektor placówki słowem wstępu otworzyła oficjalną część spotkania, pogratulowała uczniom awansu do następnej klasy i pożegnała ósmoklasistów, życzyła przy tym udanych i bezpiecznych wakacji.
Zanim nastąpił kulminacyjny moment spotkania, czyli wręczenie świadectw szkolnych rodzice odebrali podziękowania i listy gratulacyjne za osiągnięcia.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Historyczny moment w Happy House

Ilustracja do informacji: Historyczny moment w Happy House
Pierwsi absolwenci opuścili mury Szkoły Podstawowej Happy House w Sławie. Podczas uroczystej gali ósmoklasiści odebrali świadectwa i okazjonalne statuetki. Spotkanie te było wyjątkowe pod wieloma względami. Był to czas wspomnień wspólnie spędzonych lat, wzruszeń i podziękowań za trud wychowania i nauki. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Gala absolwencka w Happy House

Specjalnie dla starszych kolegów młodsi uczniowie wspólnie z kadrą pedagogiczną przygotowali program artystyczny. Dyrekcja placówki życzyła absolwentom wielu sukcesów i pomyślności na dalszej drodze nauki, a także zapewniła uczniów o możliwości odwiedzin i spotkań w byłej już szkole.
Więcej zdjęć na stronie

Pożegnania nadszedł czas, zakończenie roku w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Pożegnania nadszedł czas, zakończenie roku w przedszkolu
W Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie nastąpiło uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie starszaków. Był to czas wyjątkowy, radosny i pełen wzruszeń, bowiem lata spędzone w sławskiej placówce były niezapomniane, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: zakończenie roku

Skończył się, bowiem okres wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Te wzruszenia i świadomość nieuchronnego rozstania z ulubionymi koleżankami i kolegami towarzyszyły dzieciom od momentu rozpoczęcia przygotowań do tej ważnej chwili. W dniu uroczystości dzieci zatańczyły poloneza, recytowały wiersze, śpiewały piosenki mówiące o tym jak dobrze i radośnie spędzali przedszkolne lata i jak trudno im się rozstać ze sobą. Przedszkolaki podziękowały paniom wychowawczyniom za cierpliwość i trud wychowania. Na pamiątkę tego wydarzenia absolwenci otrzymali z rąk opiekunek pamiątkowe dyplomy i książki.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Gminne rozgrywki w ringo

Ilustracja do informacji: Gminne rozgrywki w ringo
W godzinach porannych na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Starym Strączu zostały rozegrane Zawody Gminne w Ringo. W rozgrywkach rywalizowały czteroosobowe zespoły mieszane reprezentujące szkoły podstawowe z Ciosańca, Łupic, Happy House w Sławie, Krzepielowa oraz Starego Strącza.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Gminne zawody w ringo

Drużyny swoje mecze grały jednocześnie na kilku wcześniej przygotowanych boiskach. Dzieci wykazały dużą chęć rywalizacji oraz zwycięstwa, za co zostały nagrodzone. Po zakończeniu rozgrywek kapitanowie otrzymali nagrody rzeczowe dla swoich klas. Społeczność szkolna składa podziękowania Burmistrzowi Sławy za ufundowanie nagród oraz Radzie Sołeckiej ze Starego Strącza za udostępnienie parasoli ogrodowych.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Informacja dla interesantów

Ilustracja do informacji: Informacja dla interesantów
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie informuje: ze względu na trwający remont szkoły od dnia 20.06.2022 r. do odwołania, sekretariat zostaje przeniesiony na salę gimnastyczną. Wizytę w sekretariacie należy zgłaszać wcześniej pod numerem telefonu 664 967 280. Za utrudnienia przepraszamy.

Rusza remont!

Ilustracja do informacji: Rusza remont!
Rozpoczęły się prace w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły. W tej chwili wystartował pierwszy etap, czyli roboty rozbiórkowe. Przypomnijmy, iż w ramach inwestycji budynek sławskiej placówki wewnątrz przejdzie generalny remont.
 
 
Wartość całkowita zadania wyniesie 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych to 3.536.590,00 zł, natomiast pozostała kwota - 2.462.410,00 zł to wkład własny Gminy Sława. Wykonawcą jest firma MPROJEKT Sp. z o.o. z Leszna, która na realizacje zadania ma czas do 17.03.2023.
 
 

Dary przekazane

Ilustracja do informacji: Dary przekazane
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie nastąpiło przekazanie wyprawek szkolnych dla uczniów z Ukrainy. W wyniku konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą dzieci te od kilku miesięcy kontynuują naukę w naszej gminie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Wyprawki szkolne przekazane uczniom

odobne wyprawki otrzymali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciosańcu. Plecaki z przyborami szkolnymi do Sławy przywiozły przedstawicielki Polskiego Czrwonego Krzyża, które w ubiegłym tygodniu gościł włodarz naszej gminy.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

 

SP w Krzepielowie ma swojego patrona

Ilustracja do informacji: SP w Krzepielowie ma swojego patrona
Dziś w tej placówce oświatowej miały miejsce uroczyste obchody nadania szkole imienia patrona. Podczas wydarzenia nadano także sztandar, któremu uczniowie złożyli ślubowanie, a poczet oficjalnie zaprezentował go zgromadzonym. Głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Sztandar został poświęcony przez Księdza Proboszcza z Krzepielowa, a na specjalnie przygotowanej tablicy pamiątkowej fundatorzy symbolicznie przybili gwoździe.
Po części oficjalnej uczniowie przedstawili program artystyczny, przybliżający zgromadzonym postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz dzieci.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Piłkarskie emocje w Sławie

Ilustracja do informacji: Piłkarskie emocje w Sławie
Na Orliku oraz Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie trwają Szkolne Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej. Turniej odbywa się jednocześnie na trzech wyznaczonych boiskach w trzech grupach wiekowych.
Do gry zgłosiło się łącznie pięć szkół z terenu naszej gminy SP w Sławie, SP w Ciosańcu, SP w Krzepielowie, SP w Starym Strączu oraz SP Happy House ze Sławy. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła na ręce nauczycieli przekazał sprzęt sportowy zakupiony przez Gminę Sława na potrzeby placówek oświatowych. Następnie oficjalnego rozpoczęcia dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły Małgorzata Krzyśków.

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Ilustracja do informacji: 8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa
77 lat temu w Europie zakończyła się II Wojna Światowa, największy konflikt zbrojny w historii świata. W wielu miejscach na świecie czci się pamięć o tamtych wydarzeniach, mieszkańcy Sławy, również nie zapomnieli o tym dniu. Na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości związane z rocznicą zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. 
Wzięli w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sławie, Związek Sybiraków, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, harcerze, poczty sztandarowe oraz nauczyciele i uczniowie sławskich szkół wraz z rodzicami. Uczniowie sławskiej podstawówki przygotowali wystąpienie, w którym recytowali wiersze oraz przybliżyli historię naszych rodaków walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o wolną Polskę.
 
Więcej zdjęć: Galeria
1 ... 4 5 6 7 8 ... 18


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku