Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Wspólnie wygrabili liście

Ilustracja do informacji: Wspólnie wygrabili liście
W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Sławie im. Franciszka Niewidziajły z Nadleśnictwem Sława Śląska uczniowie klas 6b i 8e wzięli udział w akcji grabienia liści kasztanowców. W Zespole Przyrodniczo - Krajobrazowym - Gaj Wandy podopieczni sławskiej podstawówki zadbali o przyrodę.
Gaj Wandy jest to fragment dawnego założenia parkowego. To wyjątkowy obszar, na którym rośnie ponad 190 kasztanowców białych. Przeprowadzona akcja miała na celu ochronę tych pięknych, starych drzew, które cierpią z powodu szrotówki kasztanowcowiaczka. Jednym z nielicznych, a skutecznych sposobów pozbycia się tego szkodnika jest właśnie grabienie i utylizacja opadłych liści. Pobyt w Gaju Wandy uświadomił uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest przyroda. Po grabieniu liści uczniowie skorzystali z poczęstunku ufundowanego przez Nadleśnictwo.
fot. SP w Sławie
Więcej zdjęć na stronie

Świeć przykładem i bądź widoczny!

Ilustracja do informacji: Świeć przykładem i bądź widoczny!
Od kilku tygodni mamy kalendarzową jesień. Dzień staje się coraz krótszy, szybko zapada zmierzch. Często wychodząc rano do pracy, bądź szkoły jest jeszcze ciemno. Podobnie wyglądają powroty. Mgły oraz opady deszczu bardzo ograniczają widoczność kierowców, komfort ich jazdy oraz nasze bezpieczeństwo.
Dlatego przypominamy, w tym czasie najlepiej jest nosić okrycia w jasnych kolorach i dodatkowo zakładać wszelkiego rodzaju odblaski i kamizelki odblaskowe. Pozwoli to kierowcom na wykonanie odpowiednich manewrów jak, chociażby zmniejszenie prędkości czy ominięcie. Poruszajmy się bezpiecznie i z głową.

Wygrać, przegrać żadna sprawa najważniejsza jest zabawa

Ilustracja do informacji: Wygrać, przegrać żadna sprawa najważniejsza jest zabawa
Tym hasłem dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozpoczęła inaugurację roku sportowego klas I-III. W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie podczas zmagań uczniowie bawili się w kilku konkurencjach: bieg z piłką do pachołka, bieg do szarfy, slalom z piłką, czy bieg z woreczkiem na głowie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Inauguracja roku sportowego w Szkole Podstawowej

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a dzieci dopingowały siebie nawzajem. Klasy biorące udział w wydarzeniu nagrodzone zostały sprzętem sportowym oraz dyplomami. Dzięki takim aktywnościom dzieci mogły poczuć sportowego ducha walki oraz zintegrować się podczas zabawy.
Więcej zdjęć w galerii

 

Święto edukacji narodowej to wyjątkowy dzień

Ilustracja do informacji: Święto edukacji narodowej to wyjątkowy dzień
W tym szczególnym dniu dla pracowników Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbyły się występy przedszkolaków z grupy II. Przedstawieniem chciały one podziękować wszystkim opiekunom placówki za wkład oraz trud włożony w ich wychowanie. Słowa tych podziękowań były zawarte w wierszach oraz piosenkach i tańcach.
Po części artystycznej Pani Dyrektor dołączyła się do podziękowań swoich podopiecznych, dziękując za włożony wysiłek oraz ciężką pracę, składając przy tym listy gratulacyjne. Podziękowania złożyła także Sekretarz Gminy-Danuta Pitrowska w imieniu Burmistrza Sławy składając przy tym wszystkim nauczycielom oraz pracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Więcej zdjęć na stronie

 

Gmina Sława z dofinansowaniem do wycieczek

Ilustracja do informacji: Gmina Sława z dofinansowaniem do wycieczek
Gmina Sława wystąpiła o dofinansowanie do Ministerstwa Eduakacji i Nauki w imieniu pięciu szkół z naszego region. W ramach programu „Poznaj Polskę” - klasy I-III, IV-VIII oraz technikum i szkoły branżowe otrzymają dofinansowanie 80% kosztów wycieczek. Wnioski obejmowały zarówno jednodniowe, jak i kilkudniowe wyjazdy o łącznej wartości od 5 000 do 15 000 zł.
Uczniowie z naszej gminy odwiedzą takie miasta jak: Kraków, Jelenia Góra, Warszawa, Poznań, Toruń, Biskupin, Świnoujście, Międzyzdroje, Zakopane, Gniezno, Wrocław. W przypadku jednodniowej wycieczki 5 tys. dwudniowej 10 tys. i trzydniowej 15 tys. zł.
Łączna pula środków przyznanych Gminie Sława wynosi 108.240,00 zł.

„Rosnę z matematyką”

Ilustracja do informacji: „Rosnę z matematyką”
Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.
Wnioski o grant w wysokości od 2 do 5 tys. PLN można składać na stronie do 20 października br. Program ten przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym. „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach fundacja chce oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.
fot. Mbank

 

Uczniowie wrócili do szkół

Ilustracja do informacji: Uczniowie wrócili do szkół
Wraz z datą 1 września br. na boisku Orlik miało miejsce uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie-Małgorzata Krzyśków przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a szczególnie serdecznie i gorąco pierwszoklasistów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego

Tego dnia "pierwszaki" złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po uroczystości nastąpiło pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów oraz stałej motywacji do nauki.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii

 

Ważny komunikat od Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Sławie

Ilustracja do informacji: Ważny komunikat od Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Sławie
,,Drodzy Rodzice,
W związku z trwającym remontem budynku szkolnego przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego następują zmiany w organizacji prowadzenia zajęć lekcyjnych.
Lekcje w klasach czwartych i piątych będą odbywały się w budynku przy ulicy Ogrodowej. Ze względu na zbyt dużą liczebność dzieci, uczniowie klas piątych będą rozpoczynać zajęcia w późniejszych godzinach według podanych planów lekcji. Dowozy szkolne zostaną przystosowane do panujących warunków.
Natomiast uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych będą uczęszczać do byłego budynku szkolnego przy ulicy Henryka Pobożnego.
Jesteśmy świadomi, że obecne warunki nie są komfortowe i satysfakcjonujące, ale obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, żeby ta sytuacja zmieniła się jak najszybciej.
Drodzy Rodzice, prosimy was o cierpliwość i wyrozumiałość, miejcie na uwadze to, iż kiedy remont się skończy wrócimy do piękniejszej szkoły odpowiednio przystosowanej do naszych uczniów.
Dyrekcja Szkoły"

Kuratorium zawitało do Sławy

Ilustracja do informacji: Kuratorium zawitało do Sławy
Na początku tego tygodnia Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa odwiedziła naszą gminę.
Jednym z celów jej przyjazdu była wizyta w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły, aby zaobserwować postęp prac remontowych. Przedstawicielka Kuratorium była pod wrażeniem szerokiego zakresu inwestycji i tempa jej realizacji.
Następnym punktem wizyty było odwiedzenie kompleksu przy ul. Henryka Pobożnego, gdzie w przeszłości znajdowała się siedziba podstawówki. Od września klasy 6-8 będą tam bowiem pobierały naukę, aż do momentu ukończenia robót w budynku byłego gimnazjum.
 
Więcej zdjęć: Galeria.

Prace idą do przodu w szybkim tempie

Ilustracja do informacji: Prace idą do przodu w szybkim tempie
Dzisiaj rano w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się kolejna rada budowy.
Poruszone zostały istotne sprawy, omówione bieżące kwestie. Prace cały czas poruszają się w szybkim tempie, aby zapewnić uczniom jak najszybszą i najsprawniejszą możliwość powrotu do szkoły. Możemy poinformować, iż obecnie na ukończeniu znajdują się prace związane z instalacją elektryczną oraz sanitarną. Poniżej fotorelacja z postępu prac.
 
Więcej zdjęć Galeria
1 ... 3 4 5 6 7 ... 18


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku