Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Gotowe na pierwsze mecze

Ilustracja do informacji: Gotowe na pierwsze mecze
Zakończyła się budowa boisk wielofunkcyjnych w Sławie oraz Łupicach. Inwestycja już po przerwie świątecznej służyć będzie podopiecznym placówek oświatowych z terenu Gminy Sława. Środki na to zadanie magistrat zdobył dzięki zwycięstwu w konkursie "Rosnąca odporność".
Konkurs ogłoszony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów premiował gminy w każdym powiecie, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid-19 w okresie między 1 sierpnia a 31 października ubiegłego roku. W powiecie wschowskim najwyższy wynik osiągnęła właśnie gmina Sława i w nagrodę otrzymała równy milion złotych.

Pozyskane w ten sposób fundusze Gmina Sława przeznaczyła na stworzenie warunków do rozwoju sportu i ruchu na świeżym powietrzu dla uczniów szkół podstawowych. Budowa bazy sportowej pozwoli, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach, zapewniać dzieciom i młodzieży różnego rodzaju formy aktywności fizycznej.

Wybudowano w sumie dwa boiska wielofunkcyjne ze sztuczną trawiastą nawierzchnią. Będzie można na nich grać nie tylko w piłkę nożną, ale także siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Oba obiekty są ogrodzone oraz oświetlone, aby można było z nich korzystać także po zmroku. Dodatkowo zostały one wyposażone w elementy małej architektury jak trybunki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Wartość inwestycji to 1.228.524,00 zł. Wykonawcą była firma MARDO SPORT z Puszczykowa.

Więcej zdjęć: Galeria

 

Świąteczne występy w Happy House

Ilustracja do informacji: Świąteczne występy w Happy House
Tradycyjnie w okresie Świat Bożego Narodzenia wystawiane są przedstawienia jasełkowe. Przypominają nam one o istocie świąt, narodzinach Jezusa Chrystusa. Ich nazwa pochodzi od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego szopkę. 
W Szkole Podstawowej Happy House w Sławie uczniowie zaprezentowali świąteczny występ. Dzieci recytowały bożonarodzeniowe wierszyki i śpiewały kolędy. Występy małych aktorów podziwiali koledzy i koleżanki oraz rodzice.
Więcej zdjęć na stronie.

Sławska placówka ma już 60 lat

Ilustracja do informacji: Sławska placówka ma już 60 lat
Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie świętowała 60-lecie szkoły. W hali widowiskowo-sportowej spotkali się uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście z włodarzami naszej gminy na czele, by wspólnie uczcić jubileusz szkoły.
Prezentujemy pierwszą część fotorelacji z obchodów, niebawem więcej informacji na naszej stronie.

Świąteczny kiermasz w szkole

Ilustracja do informacji: Świąteczny kiermasz w szkole
Lukrowane pierniczki, świeczniki, bałwanki, choineczki, bombki, aniołki i wiele innych ozdób świątecznych można było nabyć podczas Szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziały w Sławie własnoręcznie, a niekiedy z pomocą rodziców przygotowali wspomniane stroiki i słodkie przysmaki. Zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wydatki szkolne.
Więcej zdjęć w galerii

 

Uczcili pamięć Marszałka

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć Marszałka
„Przez jednych uwielbiany, przez innych zajadle zwalczany, był niewątpliwie Marszałek główną postacią w dziejach Polski międzywojennej. Jego wieloletnia bezkompromisowa walka o niepodległość, czołowa rola, jaką odegrał w odrodzeniu Polski, a później jako Naczelnik Państwa i Wódz Naczelny w wojnie z Rosją Radziecką, stanowiły zasługi, których nikt nie mógł kwestionować” – pisał o Józefie Piłsudskim historyk prof. Wojciech Roszkowski. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 grudnia 1867 r. w Zułowie w powiecie święciańskim na Wileńszczyźnie urodził się Józef Klemens Piłsudski. W rocznicę urodzin Jednego z Ojców Polskiej Niepodległości, Pierwszego Marszałka Polski, Twórcy Legionów uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie spotkali się przy pomniku na sławskim rynku. Tam nauczyciel historii-Roman Frankiewicz opowiedział młodzieży o wydarzeniach sprzed 155 lat. Omówił najważniejsze wydarzenia z życia Józefa Piłsudskiego i zaznaczył, jak wielki jest Jego wkład w odzyskanie polskiej suwerenności.

Uroczyste pasowanie w szkole podstawowej

Ilustracja do informacji: Uroczyste pasowanie w szkole podstawowej
Pasowanie na ucznia to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To ważny moment zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. W tym ważnym dniu pierwszakom towarzyszyli rodzice oraz zaproszeni goście na czele z Sekretarz Gminy Danutą Pitrowską. 
Najmłodsi zaprezentowali program artystyczny, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie, a także wręczenie dyplomów.
Więcej zdjęć w galerii.

Wstąpili w szkolne szeregi

Ilustracja do informacji: Wstąpili w szkolne szeregi
Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie z życia każdej szkolnej placówki. Taka uroczystość miała dziś miejsce w Szkole Podstawowej Happy House. Pierwszoklasiści przybyli do szkoły w galowych strojach w obecności swoich rodziców, którzy towarzyszyli im w tych niezwykle ważnych chwilach. Ceremonia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego i wystąpienia Dyrekcji Szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, nawet w języku angielskim. Pierwszaki zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyli w ostatnich miesiącach nauki. Po części artystycznej nastąpił kulminacyjny moment spotkania. Dzieci złożyły ślubowanie, a aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej dokonała Dyrektor Oktawia Łaskawiec-Rolla. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki, był również czas na pamiątkowe zdjęcia.
Więcej zdjęć: Galeria

Gminne rozgrywki w unihokeja

Ilustracja do informacji: Gminne rozgrywki w unihokeja
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w Sławie trwają gminne zawody w unihokeja. W zawodach tych rywalizują uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, SP w Starym Strączu i Ciosańcu.
Zespoły zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe (klasy 4-6) w tej pierwszej grają drużyny mieszane oraz reprezentacje starsze (klasy 7-8). Uczniowie swoje mecze rozgrywają systemem "każdy z każdym".
Zdjęcia dostępne w galerii

 

Mikołajkowy orszak odwiedzi dzieci

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak odwiedzi dzieci
Już na początku grudnia Sławę odwiedzi ulubieniec Maluchów. Święty Mikołaj, bo o nim mowa w ramach tournée po gminie zawita do przedszkoli i szkół podstawowych. Podobnie, jak w roku ubiegłym spotka się z najmłodszymi mieszkańcami Sławy i okolic, by wręczyć im słodkie upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Mikołajkowy plan odwiedzin

Pierwszego dnia Święty odwiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie (dwie placówki), Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie, Przedszkole Bajka, a także Przedszkole Promyk (placówka w Sławie). Drugiego dnia mikołajkowe sanie zaparkują w pobliżu Kraina Pani Sowy i SP Happy Hosue. Po spotkaniu z dziećmi w Sławie jeszcze tego samego dnia świąteczny orszak uda się do Starego Strącza i Krzepielowa. Na dzień trzeci zaplanowano wizytę u maluchów z Przedszkola Promyk w Śmieszkowie oraz spotkania z podopiecznymi ze Szkół Podstawowych z Łupic i Ciosańca. O szczegółach akcji organizowanej przez Burmistrza Sławy, Dyrektora SCKiW w Sławie i WOPR Sława Dyrektorzy placówek zostaną dodatkowo poinformowani.

Biało-czerwona kartoniada w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Biało-czerwona kartoniada w sławskiej podstawówce
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie uczcili naszą wolność. Podopieczni sławskiej podstawówki „zamienili się” w żywą biało-czerwoną flagę, która jest symbolem naszego istnienia, trwania i rozwijania się wspólnoty narodowej.
 
 
 
Więcej zdjęć z akcji na stronie
1 2 3 4 5 6 ... 18


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku