Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Świętowali Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Świętowali Dzień Kobiet
W Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyło się dziś nie lada wydarzenie, które rozpoczęło się okolicznościową akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Po części oficjalnej przed publicznością zaprezentowali się Sławomir Olgierd Kramm - artysta oraz Zbigniew Iłowski. 
Pierwszy z Panów jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie Mariana Kouby. Artysta śpiewa repertuar z kręgu muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej, zaś Pan Zbigniew to wokalista znany w Powiecie Wschowskim i poza jego granicami między innymi z Projektu Grechuta.

Artyści swój występ dedykowali wszystkim Paniom.

Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwają gminne zawody w tenisa stołowego i badmintona. 
W rywalizacji biorą udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Więcej zdjęć na stronie

 

Zabawa taneczna w podstawówce

Ilustracja do informacji: Zabawa taneczna w podstawówce
Okres karnawału to czas zabawy, podczas którego organizowane są liczne imprezy taneczne i bale. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się dyskoteka. 
W auli szkolnej, która zamieniła się w salę taneczną, bawili się uczniowie klas IV-VIII. Galeria dostępna na stronie

Podsumowanie ferii w podstawówce

Ilustracja do informacji: Podsumowanie ferii w podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie ostatni tydzień był niezwykle aktywny. "Bawiliśmy się świetnie przez cały tydzień. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Ponad 250 uczniów skorzystało z szerokiej oferty, jaką udało nam się zorganizować. Atrakcji było co niemiara i każdy znalazł coś dla siebie. 
Rozpoczęliśmy kinowym poniedziałkiem, udając się do Multikina do Leszna. W kolejnych dniach uczniowie mieli do wyboru zajęcia sportowe takie jak siatkówka, piłka nożna, badminton. Duża ilość dzieci wzięła udział w warsztatach kuchni molekularnej, podczas których przygotowywali między innymi bubble tea. Uczniowie bawili się na zajęciach Zumby razem z zaproszoną przez szkołę panią Justyna Baumann. Brali też udział w warsztatach leśnych zorganizowanych wspólnie z Nadleśnictwem Sława Śląska. Był również dzień z planszówkami, zabawa z chustą animacyjną, tor przeszkód w klasach młodszych, zajęcia plastyczne oraz szachy. W ostatnią noc nasza aula szkolna zamieniła się w salę kinową. Prawie 100 uczniów miało okazję oglądać filmy familijne. Było wesoło i nikt do rana nie zasnął."
W zorganizowaniu tak ciekawych ferii dyrekcja szkoły pragnie podziękować:
Nadleśnictwu Sława Śląska,
Piekarni Dobrosłąwa bis,
firmie Balcerzak Sp z o.o.
oraz nauczycielom za pomysły i opiekę.
Galeria dostępna na stronie.

 

Wystąpiły w nowych strojach

Ilustracja do informacji: Wystąpiły w nowych strojach
Wczoraj reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozegrały zimowy turniej piłki siatkowej dziewcząt w nowych strojach klubowych. Zakup został sfinansowany ze środków gminy Sława.

Nauczyciele wyróżnieni

Ilustracja do informacji: Nauczyciele wyróżnieni
Wczoraj w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyła się gala Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Lubuskiej. Wśród laureatów corocznego konkursu wyróżnione zostały nauczycielki z terenu gminy Sława.
 
W powiecie wschowskim w kategorii Nauczyciel Przedszkola pierwsze miejsce zajęła Pani Magda Wróbel, która na co dzień kształci dzieci w Przedszkolu Promyk w Śmieszkowie. Natomiast w kategorii Nauczyciel klas 0-III na szczycie podium w naszym powiecie znalazła się Pani Sylwia Czarczyńska z Szkoły Podstawowej w Starym Strączu. Dodatkowo wyróżniona została także placówka Przedszkole Niepubliczne Promyk, która na poziomie powiatowym zajęła pierwsze miejsce kategorii Przedszkole Roku.
 
Gratulujemy!
Więcej zdjęć: Galeria

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Ilustracja do informacji: Rozmawiali o bezpieczeństwie
Ferie zimowe za pasem, czyli czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. W związku z dwutygodniową przerwą od nauki Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziały w Sławie odwiedzili ratownicy sławskiego WOPR. 
Podczas prelekcji uczniowie sławskiej placówki dowiedzieli się jak prawidłowego wzywać i udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Woprowcy zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują podczas akcji. Ponadto omówili zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz udzielili wielu wskazówek, jak zachować się nad wodą.
Więcej zdjęć na stronie

 

Z miłości do dziadków

Ilustracja do informacji: Z miłości do dziadków
Pomimo iż mamy początek roku, a za oknami chłodną aurę to są takie dni stycznia, gdy na sercu robi się cieplej. Dzień Babci i Dziadka to czas pełen uśmiechów i radości. W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie uczniowie klas I-III wystawili program artystyczny.
Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zebrani goście, których w tym dniu nie mogło zabraknąć, ze wzruszeniem przyglądali się występom swoich wnuków. Na zakończenie uczniowie odśpiewali gromkie „Sto lat” i wręczyli dziadkom upominki.
Zdjęcia dostępne w galerii

 

Moc radości i wspólna zabawa karnawałowa

Ilustracja do informacji: Moc radości i wspólna zabawa karnawałowa
Tańce, śpiewy, prezentacja efektownych ubiorów to atrakcje, które zostały przygotowane dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Wszystko to z w ramach trwającego karnawału. 
W rytmach wesołej muzyki bawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek w tym: królewny, rycerzy, piratów, a także policjantów, strażaków i wielu innych. Więcej zdjęć na stronie

Karma wraca - akcja ZSP w Sławie

Ilustracja do informacji: Karma wraca - akcja ZSP w Sławie
Pomimo iż za oknami mamy wiosenną aurę, meteorolodzy zapowiadają powrót prawdziwej zimy. Ta pora roku jest szczególnie trudna dla bezpańskich zwierząt. 
Chcąc ułatwić czworonogom przetrwanie w niesprzyjających warunkach, społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie przez ostatni czas prowadziła zbiórkę karmy. Dziś została ona przekazana do sławskiego magistratu, skąd trafi do potrzebujących zwierzaków.
1 2 3 4 5 6 ... 18


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku