Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce

Ilustracja do informacji: Nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce
Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Sławie oprócz dyskusji nad ważnymi sprawami samorządowymi był czas na miłe spotkanie z uczniami. Tuż przed rozpoczęciem obrad Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sławomirem Mazurem wręczyli siedmiu absolwentom szkół podstawowych z terenu Gminy Sława Listy gratulacyjne i upominki.
Uczniom tym, zgodnie z Uchwałą nr XVI/151/19 Rady Miejskiej, przyznano nagrody dla najlepszych absolwentów. Gratulujemy serdecznie wytrwałości, odpowiedzialności i systematyczności, które pozwoliły uzyskać tak wysokie wyniki w nauce oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć.
 

Burmistrz gościł nauczycieli

Ilustracja do informacji: Burmistrz gościł nauczycieli
Urząd Miejski w Sławie odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Wspólnie z Burmistrzem Sławy - Cezarym Sadrakułą, Sekretarz Gminy - Danutą Pitrowską oraz Koordynatorem Sportu Gminnego - Zdzisławem Siemczykiem omówili bieżące sprawy, a także ustalili harmonogram imprez sportowych na rok szkolny 2023/24.
Włodarz naszej gminy wysłuchał również propozycji i rozwiązań mających na celu poprawę jakości kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej.
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Ilustracja do informacji: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
4 września br. w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dyrektor placówki Małgorzata Krzyśków przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco i serdecznie "pierwszaków". 
Tego dnia najmłodsi złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
Wszystkim uczniom w tym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów i nieustannego zapału do pracy.
 

W podziękowaniu za lata pracy

Ilustracja do informacji: W podziękowaniu za lata pracy
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Sławie miała miejsce miła i wzruszająca uroczystość. Wraz z rozpoczęciem obrad nastąpiło pożegnanie ustępujących ze stanowisk dyrektorów placówek oświatowych pani Bogusławy Olszewskiej i Pani Jadwigi Kościółko.
Pierwsza z Pań od wielu lat związana była ze Szkołą Podstawową w Ciosańcu. Tam zostawiła serce i poświęciła sporą część swojego życia. Sprawy związane z działalnością szkoły i jej społeczności nigdy nie były jej obojętne.

Pani Jadwiga natomiast rozstała się z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Przez dekady dbała o wychowanie i zapewnienie najlepszych warunków przedszkolnego nauczania najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

W tym szczególnym momencie Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła w imieniu własnym oraz całego samorządu sławskiego złożył Paniom serdeczne podziękowania za wieloletnią, pełną oddania i zaangażowania pracę. Dziękował za włożony trud, olbrzymie serce, cierpliwość i wyrozumiałość, za dobrą współpracę z wieloma instytucjami, nieustanną troskę o sprawy przedszkola i szkoły oraz za każdy dzień spędzony w ich murach.
 

Opuścili mury Happy House

Ilustracja do informacji: Opuścili mury Happy House
W Niepublicznej Szkole Podstawowej Happy House w Sławie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klasy ósmej oficjalnie zakończyli edukację w sławskiej podstawówce. Podczas uroczystej gali ósmoklasiści odebrali świadectwa i okazjonalne statuetki.
Spotkanie te było wyjątkowe pod wieloma względami. Był to czas wspomnień wspólnie spędzonych lat, wzruszeń i podziękowań za trud wychowania i nauki. Specjalnie dla starszych kolegów młodsi uczniowie wspólnie z kadrą pedagogiczną przygotowali program artystyczny. Dyrekcja placówki życzyła absolwentom wielu sukcesów i pomyślności na dalszej drodze nauki, a także zapewniła uczniów o możliwości odwiedzin i spotkań w byłej już szkole.
 

Przedszkolaki zawitały do urzędu

Ilustracja do informacji: Przedszkolaki zawitały do urzędu
Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Przewodniczący Rady Miejskiej, Sławomir Mazur oraz Sekretarz Gminy Danuta Pitrowska gościli wyjątkowych petentów. Dziś w sławskim magistracie miała miejsce wizyta podopiecznych Przedszkola z Łupic.
 
Włodarz przywitał każdego z osobna oraz zrobił sobie z uczniami pamiątkowe zdjęcie. Pracownicy urzędu pokazali najmłodszym mieszkańcom naszej gminy biura poszczególnych referatów, a także przybliżyli im pracę urzędników.
 

Uczcili Dzień Ziemi

Ilustracja do informacji: Uczcili Dzień Ziemi
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi w sławskiej podstawówce miał miejsce uroczysty apel. Uczniowie klas IV - VIII spotkali się na szkolny placu, gdzie nastąpiło podsumowanie ostatnich kilku dni z życia placówki. Był to czas niezwykle aktywny.
Podopieczni Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły brali udział w różnych zajęciach, których tematem przewodnim była troska i wspólne dobro na rzecz naszej planety.
 

Stworzyli hotele dla owadów

Ilustracja do informacji: Stworzyli hotele dla owadów
Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie zorganizowano konkurs, w ramach którego uczniowie musieli wykonać domek dla owadów. Metoda pracy była dowolna, a najbardziej liczyła się samodzielność wykonania, kreatywność i estetyka.
Łącznie wpłynęło 38 prac, z czego wyłoniono najlepsze i nagrodzono ich twórców. 

Sportowy tydzień w podstawówce

Ilustracja do informacji: Sportowy tydzień w podstawówce
Wraz z początkiem tygodnia w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozpoczął się cykl zajęć w ramach Pho3nix Active School. Ogólnopolski Konkurs Sportowy do którego przystąpiła sławska podstawówka organizowany jest pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W ramach projektu Pho3nix Kids przez najbliższych kilka dni w podstawówce prowadzony będzie cykl zajęć. Uczniowie rozpoczęli sportowy tydzień od gry w szachy, zaplanowane są jeszcze: turnieje siatkarskie, badmintona, tenisa stołowego, a także olimpiada lekkoatletyczna.
 

Wiosna zawitała do Sławy

Ilustracja do informacji: Wiosna zawitała do Sławy
Ulicami Sławy przeszedł dziś kolorowy korowód. Pochód zorganizowany został z okazji pierwszego dnia wiosny przez uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Jak co roku w placówkach oświatowych przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji, które są alternatywą dla codziennych zajęć.
1 2 3 4 5 6 ... 18


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku