Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Przedszkolaki wybrały zestaw zabawowy

Ilustracja do informacji: Przedszkolaki wybrały zestaw zabawowy
W lutym sławski magistrat odwiedziła jedna z grup Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Dzieci miały okazję zwiedzić urząd, a także przyjrzeć się pracy na poszczególnych stanowiskach. Podczas tamtego spotkania dzieci zwróciły się do Burmistrza Sławy z prośbą o zakup nowego wyposażenia na plac zabaw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Przedszkolaki w urzędzie

Burmistrz przystał na propozycję maluchów, a kilka dni później przedszkolaki ponownie odwiedziły Urząd, przynosząc własnoręcznie przygotowaną petycję. Znalazły się w niej elementy placu zabaw, te które wybrały spośród kilku ofert. Dzisiaj z podopiecznymi sławskiego przedszkola spotkały się Skarbnik i Sekretarz Gminy. W trakcie wizyty wspólnie wybrano ten zestaw zabawowy, który zdaniem dzieci sprawi im największą radość.

IX Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego

Ilustracja do informacji: IX Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego
Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu „Przyroda i Ekologia w Gminie Sława”. Organizatorem jest Urząd Miejski w Sławie pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Sława Śląska. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Konkurs ekologiczny

Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Jednym z głównych celów organizacji konkursu jest wychowanie świadomego społeczeństwa, właściwie pojmującego dobro płynące z otaczającego nas środowiska. Więcej szczegółów dostępnych w załącznikach.

Załączniki

 • JPG Rozmiar: 212,3 KiB Ilość pobrań: 1883

  Pobierz
 • JPG Rozmiar: 200,6 KiB Ilość pobrań: 803

  Pobierz
 • JPG Rozmiar: 207,1 KiB Ilość pobrań: 695

  Pobierz

Zajęcia sportowe dla uczniów

Ilustracja do informacji: Zajęcia sportowe dla uczniów
W każdy poniedziałek i piątek od godziny 13.30 do 15.00 nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą zajęcia dla młodzieży. Odbywają się one w ramach SKS i SIS. Biorący w nich udział wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki, uczą się gry w badmintona i tenisa stołowego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zajęcia sportowe

Poznają techniki i zasady gry. Uczniów chcących skorzystać z oferty zajęć pozalekcyjnych zachęcamy do dowiedzenia sali sportowej przy ZSP w podanym wcześniej terminie. Więcej szczegółów dostępnych u nauczycieli prowadzących.

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ilustracja do informacji: Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławie wzięli udział w symbolicznym biegu pamięci. Uczniowie mieli do pokonania dwa okrążenia na czas. Imprezę zorganizowali nauczyciele sławskiej Szkoły Podstawowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Nauczyciele spotkali się z Burmistrzem

Ilustracja do informacji: Nauczyciele spotkali się z Burmistrzem
Urząd Miejski w Sławie odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w naszej gminie. Podpisali oni umowy na przeprowadzenie zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów, omówili bieżące sprawy, a także ustalili harmonogram imprez sportowych na rok 2018, który niebawem udostępnimy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nauczyciele w urzędzie

Na zakończenie spotkania wręczony został sprzęt sportowy dla nauczycieli, który z pewnością będzie pomocny podczas prowadzenia lekcji.

W Ciosańcu upamiętnili bohaterów

Ilustracja do informacji: W Ciosańcu upamiętnili bohaterów
Dzisiaj 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony został z myślą o upamiętnieniu zasług żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni. Wierni żołnierskiej przysiędze stawiali opór sowietyzacji Polski, tocząc walkę z wojskami radzieckimi i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Ich zryw był ostatnim polskim powstaniem narodowym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Data ta związana jest z wydarzeniami jakie miały miejsce 67 lat temu. 1 marca 1951 roku na terenie więzienia mokotowskiego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, komuniści zamordowali siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość". Skazani byli kolejno przyprowadzani do tunelu pod Pawilonem X, a następnie mordowani „metodą katyńską”. Ciał zamordowanych nie wydano rodzinom. Pogrzebano je w nieznanym do dziś miejscu.
Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Ciosańcu przygotowali apel pamięci i tematyczną wystawę. Podczas uroczystości przybliżone zostały sylwetki polskich bohaterów i ich tragiczne losy. Uczniowie m.in. wysłuchali utworów muzycznych i zapalili symboliczne światło pamięci.


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku