Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Zachęcamy do udziału w badaniach

Ilustracja do informacji: Zachęcamy do udziału w badaniach
Tuż przy sławskim magistracie zaparkował mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne w "Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 45-74 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii.
Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8:00 do 16:00 pn.-pt.) lub na stronie: pacjent.diagnostyk.pl.

Teatr łączy pokolenie

Ilustracja do informacji: Teatr łączy pokolenie
Wczoraj w auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajło wieczorną porą odbył się spektakl teatralny. Wystąpili w nim seniorzy i uczniowie Zespołu Szkoł Ponadpodstawowych w Sławie. 
Pomysłodawczyniami projektu oraz samego scenariusza były Pani Urszula Drożdżyńska, oraz Pani Dorota Wierzbicka-Matarelli (aktorka z Wrocławskiego Teatru Komedia). Mieszkanka naszej gminy wraz ze swoją przyjaciółką zaangażowały do występu uczniów ZSP w Sławie, członków Klubu Seniora w Gminie Wijewo, a także miłośników teatru ze Sławy. Przedstawienie pn. "Nieco inna opowieść wigilijna" powstało w ramach projektu "Teatr łączy pokolenia".
Na zakończenie spektaklu przedstawicielki sławskiego samorządu w imieniu Burmistrza Sławy wręczyły upominki gościom z sąsiedniej gminy.
 

Ślubowanie w ZSP

Ilustracja do informacji: Ślubowanie w ZSP
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyło się dziś uroczyste ślubowanie klasy mundurowej, która w tym roku szkolnym rozpoczęła edukację w sławskiej placówce. W tym szczególnym dniu uczestniczyły władze lokalne z Burmistrzem Sławy Cezarym Sadrakułą na czele, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice.
Na wstępie wszystkich gości powitał Dyrektor Szkoły Marcin Wójtowicz, po czym nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie Hymnu Narodowego. Kolejnym punktem był krótki program artystyczny, który w skrócie przedstawił najważniejsze informacje z życia i działalności patrona Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Sławie. Pokrótce przypomniano największe dokonania polskiego generała, działacza gospodarczego i prekursora pracy organicznej Dezyderego Chłapowskiego. Po tej lekcji historii przyszedł czas na kulminacyjny punkt dnia - ślubowanie uczniów na sztandar szkoły.
Jak przystało na tego rodzaju wydarzenie, słowa przysięgi zostały wypowiedziane z należytą powagą i dumą.
 
 

Rozkład jazdy autobusów szkolnych

Ilustracja do informacji: Rozkład jazdy autobusów szkolnych
Prezentujemy rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązujący od 2 stycznia 2024 dla uczniów z terenu gminy Sława.

Ciosaniec
Krzepielów
Sława - rano
Sława - popołudniu
Stare Strącze

fot. phototrans.pl

Jasełkowy występ w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Jasełkowy występ w przedszkolu
Adwent to wyjątkowy czas, który wprowadza nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Specjalnie z tej okazji dzieci z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie od kilku tygodni przygotowywały się do świątecznego przedstawienia. 
Podczas zajęć uczyły się piosenek, ruchów i wybranych scenek. Przedszkolaki opowiedziały historię narodzin Pana Jezusa – od momentu, gdy Maryja i św. Józef szukali schronienia w stajence, aż po przybycie pasterzy i Trzech Króli. Maluchy były ubrane w piękne kostiumy, a dodatkowy klimat występom dodała scenografia i świąteczne dekoracje. Tego dnia obecni byli również seniorzy zrzeszeni w Zespole Muzyki Biesiadnej Sławianie, którzy zadbali o muzyczną oprawę jasełek. Zwieńczeniem jasełek było wspólne kolędowanie. W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Gminy Sława - Danuta Pitrowska, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie - Jerzy Ślusarczyk oraz Przedstawiciele Rady Rodziców.
 

Mikołajkowy orszak zakończył objazd

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak zakończył objazd
Dobiegły końca gminne Mikołajki. Ostatniego dnia Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził maluchy w Śmieszkowie oraz grzeczne dzieci w Łupicach i Ciosańcu. Specjalnie dla swego ulubieńca dzieci przygotowały laurki, śpiewały piosenki, a także recytowały wierszyki. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję, podopiecznym gminnych placówek za świetną atmosferę podczas spotkań oraz firmie MAKO, w której Świety Mikołaj mógł zaparkować swoje sanie.
Pozostając w świątecznej atmosferze przypominamy i zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Nowym Rynku w Sławie.
 

Mikołajkowy orszak w trasie

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak w trasie
Drugi dzień gminnych mikołajek i kolejne placówki naszej gminy odwiedzone. Tym razem świąteczny orszak zapakował w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, Szkole Podstawowej w Starym Strączu, a także w sławskich przedszkolach.
Tam na swojego ulubieńca czekali uczniowie, którzy dali popis umiejętności recytatorskich i wokalnych. Maluchy z Przedszkola im. Czesława Janczarskiego i Przedszkola Bajka również radośnie przywitały Świętego Mikołaja i jego niezastąpionych pomocników.
 

Mikołaj odwiedził dzieci

Ilustracja do informacji: Mikołaj odwiedził dzieci
Dziś rano spod Urzędu Miejskiego w podróż po Sławie wyruszył Orszak Świętego Mikołaja. Przez najbliższe dni ulubieniec dzieci będzie się spotykał z podopiecznymi żłobków, przedszkoli i szkół mieszczących się na terenie naszej gminy. Pierwszego dnia Święty odwiedził Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Przedszkole Niepubliczne Promyk, Niepubliczną Szkołę Podstawową Happy House w Sławie oraz maluszków z Krainy Pani Sowy.
Święty Mikołaj i jego pomocnicy rozdali paczki przygotowane przez pracowników SCKiW, urzędników oraz młodzież szkolną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Zgodnie z planem na środę i czwartek zaplanowano wizyty w kolejnych placówkach.
 

Święty Mikołaj zawita do szkół i przedszkoli

Ilustracja do informacji: Święty Mikołaj zawita do szkół i przedszkoli
Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz z nim jedna z najprzyjemniejszych dat w kalendarzu. Mikołajki, bo o nich mowa, szczególnie cieszą maluchów. W ramach tournée po gminie Święty Mikołaj odwiedzi przedszkola i szkoły, by tam spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy i wręczyć im słodkie upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Mikołajkowy orszak

Pierwszego dnia Święty zawita do Niepublicznego Przedszkola Promyk, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły (dwie placówki), Krainy Pani Sowy oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House.Drugiego dnia mikołajkowe sanie zaparkują w pobliżu Przedszkola im. Czesława Janczarskiego, Niepublicznego Przedszkola Bajka, Szkoły Podstawowej w Starym Strączu oraz Szkoły Pdostawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie. Na dzień trzeci zaplanowano wizytę u maluchów z Przedszkola Promyk w Śmieszkowie oraz u podopiecznych szkoł podstawowych z Łupic i Ciosańca. Ponadto na 10 grudnia zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

Królewskie pożegnanie

Ilustracja do informacji: Królewskie pożegnanie
Dzień Edukacji Narodowej społeczność Szkoły Podstawowej w Ciosańcu - filia w Łupicach świętowała w sposób szczególny. Z okazji zbliżającego się święta w sali wiejskiej w Łupicach odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła, Sekretarz Gminy - Danuta Pitrowska, Skarbnik Gminy - Małgorzata Szymoniak, a także mieszkańcy wsi. Spotkanie rozpoczęło się od słowa wstępu Dyrektor placówki - Beaty Dziduch i przywitania gości.
W ramach części artystycznej na scenie pojawili się uczniowie, którzy dali popis swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych. Tego dnia również uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie, a symbolicznego pasowania ołówkiem dokonała Dyrektor Szkoły. Od dzisiaj pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Łupicach. Włodarz naszej gminy złożył życzenia kadrze pedagogicznej i pracownikom oświaty, a także dziękował za trud i pracę włożoną w kształcenie młodych ludzi. Uczniom życzył wielu sukcesów i wspaniałych chwil spędzonych w szkole. Podczas dzisiejszej uroczystości miało miejsce oficjalne pożegnanie wieloletniej Dyrektor Placówki w Ciosańcu - Bogusławy Olszewskiej. Osoby niezwykle zaangażowanej na rzecz szkoły, która w codziennej pracy kierowała się wartościami takimi jak: poszanowanie historii, tradycji, propagowanie wartości pedagogicznych, prowadzenie działalności edukacyjnej w sposób przyjazny dla dzieci i młodzieży, otwarty, kreatywny i twórczy. W swoją pracę wkładała wiele serca oraz empatii. Dzięki jej staraniom Szkoła Podstawowa w Ciosańcu i jej Filia w Łupicach rozwijały się, m.in. powstało boisko w Łupicach, a wcześniej w 2018 r. oddana do użytku została funkcjonalna hala sportowa, która była spełnieniem wielu marzeń o takim zapleczu sportowym. Pani Bogusława nie bała się podejmować trudnych wyzwań i skomplikowanych decyzji. To między innymi z jej inicjatywy zostały utworzone oddziały przygotowawcze dla dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy w Szkole Podstawowej w Ciosańcu, w których organizację włożyła wiele pracy i trudu. Dziś za jej poświęcenie i zaangażowanie nie tylko na rzecz oświaty, ale również wielu inicjatyw społecznych mieszkańców gminy Sława została w sposób szczególny uhonorowana i nagrodzona.
 
1 2 3 4 5 6 ... 18


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku