Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Ilustracja do informacji: 8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa
77 lat temu w Europie zakończyła się II Wojna Światowa, największy konflikt zbrojny w historii świata. W wielu miejscach na świecie czci się pamięć o tamtych wydarzeniach, mieszkańcy Sławy, również nie zapomnieli o tym dniu. Na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości związane z rocznicą zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. 
Wzięli w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sławie, Związek Sybiraków, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, harcerze, poczty sztandarowe oraz nauczyciele i uczniowie sławskich szkół wraz z rodzicami. Uczniowie sławskiej podstawówki przygotowali wystąpienie, w którym recytowali wiersze oraz przybliżyli historię naszych rodaków walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o wolną Polskę.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Do czterech razy sztuka!

Ilustracja do informacji: Do czterech razy sztuka!
Pod koniec października ubiegłego roku podzieliliśmy się z Państwem miłą informacją dotyczącą wyników Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji wspomnianego programu dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Pierwszy z nich i tym którego dotyczy ta informacja to przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 w Sławie. 
Niestety pomimo pozyskania środków podczas trzech pierwszych przetargów nie wyłoniono wykonawcy. Efekt przyniósł dopiero czwarty przetarg. Teraz oficjalnie możemy już poinformować, iż wybrany został zleceniobiorca tej inwestycji! Tym razem w przetargu udział wzięły dwie firmy, a wybór padł na firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.
 
Wartość całkowita zadania wyniesie 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł. Zakres rzeczowy inwestycji ma obejmować: roboty budowlane na 3 kondygnacjach budynku (szpachlowanie, malowanie, płytki, stolarka drzwiowa itd.), wymianę instalacji elektrycznej, punktów świetlnych na LED, instalację fotowoltaiczną o mocy 49,88 kWp, system monitoringu CCTV, instalację wod.-kan., przyłącze gazowe, wymianę kotłów węglowych na gazowe 3 x 65 kW – 195 kW.

Wiwat maj, 3 maj!

Ilustracja do informacji: Wiwat maj, 3 maj!
Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się uroczysta akademia. Na samym początku spotkania tuż po wprowadzeniu sztandaru, młodsi uczniowie odegrali hymn narodowy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Uroczysta akademia

Przedstawienie wspólnie z opiekunami przygotowała młodzież. Było ono wyjątkową lekcją historii, dzięki której odbiorcy mogli przenieść się w odlegle czasy Polski osiemnastowiecznej. Bohaterowie prowadzili rozmowy na temat sytuacji panującej w ówczesnej Polsce. Młodzież recytowała wiersze, był czas również czas na wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.
Więcej zdjęć w galerii

Tajemnice szkoły, czyli gra orientacyjna w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Tajemnice szkoły, czyli gra orientacyjna w sławskiej podstawówce
Wraz z początkiem tygodnia na terenie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły zorganizowany został konkurs pt. „Tajemnice Szkoły – edycja matematyczna”. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych, którzy zostali podzieleni na czteroosobowe drużyny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ich celem było odnalezienie na terenie całego obiektu ukrytych kodów QR, pod którymi znajdowały się zadania matematyczne, a następnie rozwiązanie równań. Połączenie wiedzy matematycznej ze współpracą i wspólną zabawą okazały się idealną formą spędzenia wolnego czasu. Wisienką na torcie było zadanie dodatkowe – spotkanie z Wiedźmą, która z przyjemnością podzieliła się swoimi mrocznymi sekretami… Organizatorzy konkursu szczególne podziękowania składają Radzie Rodziców za wsparcie finansowe oraz kawiarni Tiramisu i pizzerii Hot Pepper za umożliwienie zakupu nagród – voucherów.
Więcej zdjęć dostępnychw galerii

Wspólne porządkowanie!

Ilustracja do informacji: Wspólne porządkowanie!
Polscy i ukraińscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Ciosańca biorą udział w akcji #SprzątamyDlaPolski w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi .


Więcej zdjęć: Galeria

Dzień Drzwi Otwartych w ZSP

Ilustracja do informacji: Dzień Drzwi Otwartych w ZSP
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie miały dziś miejsce drzwi otwarte. Na podopiecznych szkoły podstawowej czekali nauczyciele, którzy oprowadzali ósmoklasistów po szkole i zapoznawali z ofertą placówki. Na młodzież czekały stoiska promujące kierunki: Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Logistyczne (klasa mundurowa) oraz Liceum Ogólnokształcące, a także Szkoła Branżowa I Stopnia.
Odwiedzający mieli możliwość skosztowania smakołyków, zapoznania się z ekwipunkiem żołnierza Wojska Polskiego, poznania zasad pierwszej pomocy, a także wyposażenia, jakim dysponuje WOPR Sława. Była również okazja do zobaczenia z bliska pracowni - gastronomicznej i logistycznej. Dla miłośników sportu przygotowane zostały także turniej tenisa stołowego oraz bieg na orientację. 
 
Więcej informacji o rekrutacji do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie znajdziecie Państwo w poniższym linku:
https://zsp-slawa.pl/strefa-rodzica/rekrutacja.html?fbclid=IwAR283E8aGdlpKZAjBQnCcuOhjNitj9SWtDEdCUiWN3joOTJw95Qb1hzMxhc
 
Więcej zdjęć: Galeria

Świąteczna zabawa w ZSP

Ilustracja do informacji: Świąteczna zabawa w ZSP
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie trwa konkurs pn. ,,Kosz wielkanocny”. W sumie cztery grupy tworzą autorskie koszyki zgodnie z tradycją świąteczną, by później zaprezentować je komisji. Każda grupa otrzymała zestaw 5 ugotowanych jaj do dekoracji pisanek, oraz pieczywo i kiełbasę. Wykluczone jest używanie gotowych, dostępnych w sprzedaży dekoracji oraz plastikowych elementów. 
Dekoracje muszą być przygotowane samodzielnie, ręcznie, naturalnie, dowolną techniką artystyczną (papier, bibuła, sznurek, flamastry, tektura, wstążki, gałązki itp.) Reszta to inwencja twórcza uczestników, niebawem poinformujemy o wynikach. W konkursie oprócz podopiecznych sławskiej placówki oświatowej biorą także udział dwie delegacje z I ZS Wschowa.

Siatkarskie zmagania

Ilustracja do informacji: Siatkarskie zmagania
W sławskiej podstawówce trwa turniej siatkarski dziewcząt. Reprezentacje trzech szkół - SP Sława, SP Stare Strącze i SP Ciosaniec rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych. Dziewczyny dzielnie walczą o każdy punkt i niejednokrotnie mecze rozstrzygają się dopiero w końcówce seta. Niebawem poinformujemy o wynikach.
Więcej zdjęć: Galeria

Nabór na rok szkolny 2022/2023

Ilustracja do informacji: Nabór na rok szkolny 2022/2023
Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie prowadzi nabór do klas pierwszych. Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie należy dostarczyć w terminie do 31 marca br. do sekretariatu szkolnego (ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16). Więcej informacji dostępnych pod nr tel. 68 356 6465.
Lista dzieci, które rok szkolny rozpoczną w sławskiej podstawówce, zostanie wywieszona na drzwiach szkolnych w drugiej połowie kwietnia 2022 roku.

Aktywnie uczcili pierwszy dzień wiosny

Ilustracja do informacji: Aktywnie uczcili pierwszy dzień wiosny
Wraz z początkiem tygodnia uczniowie klasy 5b i 5d Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie wybrali się na polanę rekreacyjną Świętobór, by tam przywitać wiosnę. Uczniowie spędzili czas na wspólnych grach i zabawach integracyjnych, a także wspięli się na wieżę widokową, skąd podziwiali piękno naszej okolicy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Po intensywnym wysiłku był czas na posiłek. Dzieci piekły kiełbaski przy ognisku, a na koniec pożegnały zimę, wrzucając marzannę w ogień. 
Więcej zdjęć dostępnych w galerii.
1 2 3 4 5 6 ... 12

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku