Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Oświata

Przedszkolaki zawitały do urzędu

Ilustracja do informacji: Przedszkolaki zawitały do urzędu
Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Przewodniczący Rady Miejskiej, Sławomir Mazur oraz Sekretarz Gminy Danuta Pitrowska gościli wyjątkowych petentów. Dziś w sławskim magistracie miała miejsce wizyta podopiecznych Przedszkola z Łupic.
 
Włodarz przywitał każdego z osobna oraz zrobił sobie z uczniami pamiątkowe zdjęcie. Pracownicy urzędu pokazali najmłodszym mieszkańcom naszej gminy biura poszczególnych referatów, a także przybliżyli im pracę urzędników.
 

Uczcili Dzień Ziemi

Ilustracja do informacji: Uczcili Dzień Ziemi
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi w sławskiej podstawówce miał miejsce uroczysty apel. Uczniowie klas IV - VIII spotkali się na szkolny placu, gdzie nastąpiło podsumowanie ostatnich kilku dni z życia placówki. Był to czas niezwykle aktywny.
Podopieczni Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły brali udział w różnych zajęciach, których tematem przewodnim była troska i wspólne dobro na rzecz naszej planety.
 

Stworzyli hotele dla owadów

Ilustracja do informacji: Stworzyli hotele dla owadów
Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie zorganizowano konkurs, w ramach którego uczniowie musieli wykonać domek dla owadów. Metoda pracy była dowolna, a najbardziej liczyła się samodzielność wykonania, kreatywność i estetyka.
Łącznie wpłynęło 38 prac, z czego wyłoniono najlepsze i nagrodzono ich twórców. 

Sportowy tydzień w podstawówce

Ilustracja do informacji: Sportowy tydzień w podstawówce
Wraz z początkiem tygodnia w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozpoczął się cykl zajęć w ramach Pho3nix Active School. Ogólnopolski Konkurs Sportowy do którego przystąpiła sławska podstawówka organizowany jest pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W ramach projektu Pho3nix Kids przez najbliższych kilka dni w podstawówce prowadzony będzie cykl zajęć. Uczniowie rozpoczęli sportowy tydzień od gry w szachy, zaplanowane są jeszcze: turnieje siatkarskie, badmintona, tenisa stołowego, a także olimpiada lekkoatletyczna.
 

Wiosna zawitała do Sławy

Ilustracja do informacji: Wiosna zawitała do Sławy
Ulicami Sławy przeszedł dziś kolorowy korowód. Pochód zorganizowany został z okazji pierwszego dnia wiosny przez uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Jak co roku w placówkach oświatowych przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji, które są alternatywą dla codziennych zajęć.

Świętowali Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Świętowali Dzień Kobiet
W Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyło się dziś nie lada wydarzenie, które rozpoczęło się okolicznościową akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Po części oficjalnej przed publicznością zaprezentowali się Sławomir Olgierd Kramm - artysta oraz Zbigniew Iłowski. 
Pierwszy z Panów jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie Mariana Kouby. Artysta śpiewa repertuar z kręgu muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej, zaś Pan Zbigniew to wokalista znany w Powiecie Wschowskim i poza jego granicami między innymi z Projektu Grechuta.

Artyści swój występ dedykowali wszystkim Paniom.

Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwają gminne zawody w tenisa stołowego i badmintona. 
W rywalizacji biorą udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Więcej zdjęć na stronie

 

Zabawa taneczna w podstawówce

Ilustracja do informacji: Zabawa taneczna w podstawówce
Okres karnawału to czas zabawy, podczas którego organizowane są liczne imprezy taneczne i bale. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się dyskoteka. 
W auli szkolnej, która zamieniła się w salę taneczną, bawili się uczniowie klas IV-VIII. Galeria dostępna na stronie

Podsumowanie ferii w podstawówce

Ilustracja do informacji: Podsumowanie ferii w podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie ostatni tydzień był niezwykle aktywny. "Bawiliśmy się świetnie przez cały tydzień. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Ponad 250 uczniów skorzystało z szerokiej oferty, jaką udało nam się zorganizować. Atrakcji było co niemiara i każdy znalazł coś dla siebie. 
Rozpoczęliśmy kinowym poniedziałkiem, udając się do Multikina do Leszna. W kolejnych dniach uczniowie mieli do wyboru zajęcia sportowe takie jak siatkówka, piłka nożna, badminton. Duża ilość dzieci wzięła udział w warsztatach kuchni molekularnej, podczas których przygotowywali między innymi bubble tea. Uczniowie bawili się na zajęciach Zumby razem z zaproszoną przez szkołę panią Justyna Baumann. Brali też udział w warsztatach leśnych zorganizowanych wspólnie z Nadleśnictwem Sława Śląska. Był również dzień z planszówkami, zabawa z chustą animacyjną, tor przeszkód w klasach młodszych, zajęcia plastyczne oraz szachy. W ostatnią noc nasza aula szkolna zamieniła się w salę kinową. Prawie 100 uczniów miało okazję oglądać filmy familijne. Było wesoło i nikt do rana nie zasnął."
W zorganizowaniu tak ciekawych ferii dyrekcja szkoły pragnie podziękować:
Nadleśnictwu Sława Śląska,
Piekarni Dobrosłąwa bis,
firmie Balcerzak Sp z o.o.
oraz nauczycielom za pomysły i opiekę.
Galeria dostępna na stronie.

 

Wystąpiły w nowych strojach

Ilustracja do informacji: Wystąpiły w nowych strojach
Wczoraj reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozegrały zimowy turniej piłki siatkowej dziewcząt w nowych strojach klubowych. Zakup został sfinansowany ze środków gminy Sława.
1 2 3 4 5 6 ... 17


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku