Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Maraton filmowy na plaży

Ilustracja do informacji: Maraton filmowy na plaży
Choć do tego wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu, już teraz zapraszamy kinomanów do spędzenia tego czasu na naszym ośrodku. W pierwszy weekend sierpnia rozpoczniemy Dni Sławy - Lato bez granic 2022 jedną z atrakcji święta naszego miasta będzie kilkugodzinny seans pod chmurką.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Kino na plaży

Nasze spotkanie rozpoczniemy od pełnej przygód i dobrego humoru opowieści ze świata LEGO. Druga odsłona animowanej komedii o klockowych bohaterach z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym widzom. "I tak Cię kocham" to tytuł kolejnego filmu, jaki tego wieczoru zostanie wyświetlony na wielkim ekranie (z napisami w języku ukraińskim). Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjianiego oraz Amerykanki Emily Gordon. Mimo dzielących oboje różnic kulturowych połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia...
Trzecim i ostatni filmem będzie również komedia. Ocean’s 8 amerykański film z 2018 opowiada o Debbie Ocean, która przez pięć lat zajmowała się przede wszystkim planowaniem skoku swojego życia. Jej celem stało się przejęcie wartego 150 mln dolarów naszyjnika...
Zapraszamy do spędzenia tego czasu wspólnie z nami!

Śpiewać Może Każdy 2022

Ilustracja do informacji: Śpiewać Może Każdy 2022
Na terenie ośrodka SCKiW przy plaży miejskiej odbyło się święto wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie muzyki. Na scenie przy brzegu Jeziora Sławskiego wystąpiło w sumie 35 wykonawców z całej Polski. Rywalizacja podzielona była na 4 kategorie, zgodnie z wiekiem uczestników. Tegoroczny finał był XXII edycją tego festiwalu muzyki amatorskiej. Poniżej protokół z XXII edycji wydarzenia. 
 
Wyniki oraz lista sponsorów :https://sckiw.slawa.pl/aktualnosci/137-spiewac-moze-kazdy-2022

Więcej zdjęć: Galeria

Uczcili pamięć harcerek

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć harcerek
W minioną sobotę na cmentarzu komunalnym w Sławie odbyła się doniosła uroczystość. Społeczność harcerska wspólnie z przedstawicielami władzy samorządowej, w tym Burmistrzem Sławy na czele i Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz mieszkańcami Sławy oddali cześć zasłużonym druhnom. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Uroczystość odsłonięcia nagrobnego krzyża harcerskiego

Kapituła Harcerska przy Komendzie Hufiec ZHP Wschowa wyróżniła pośmiertnie repliką krzyża harcerskiego instruktorki - druhnę harcmistrz Annę Szeroka i druhnę harcmistrz Helenę Heyduk.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

 

Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!

Ilustracja do informacji: Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!
Serdecznie zapraszamy do udziału w korowodzie, który 6 sierpnia 2022r. (sobota) uroczyście przemaszeruje ulicami naszego miasta podczas obchodów Dni Sławy.
Zgłoszenia wraz z krótką charakterystyką (maksymalnie 3 zdania) reprezentacji biorącej udział w korowodzie należy przesłać do dnia 23.07.2022 na adres: dk~@~sckiw~.~slawa~.~pl.
Dodatkowa informacja dla uczestników korowodu: do wymarszu ustawiamy się wzdłuż ul. 11 Listopada. Czoło korowodu to skrzyżowania ulic 11 Listopada i Obrońców Pokoju. Wejście do korowodu w celu ustawienia ulicą Sportową i Obrońców Pokoju. Zbiórka uczestników do godz. 14.30. Prosimy o przestrzeganie czasu przybycia i ustawienia się w korowodzie. Rozpoczęcie marszu korowodu o godz. 15.00.
Każdy może wziąć udział wziąć w nim udział! Kolorowy pochód jest jedną z głównych atrakcji Lata bez Granic i naszą chlubą. Zapraszamy wszystkie grupy, np. mieszkańców jednej ulicy, jednego bloku, dziennikarzy, grupy przyjaciół, placówki szkolne i przedszkolne, przedstawicieli firm, rodziny, stowarzyszenia, grupy artystyczne oraz sołectwa.

Teren wokół tężni zostanie utwardzony

Ilustracja do informacji: Teren wokół tężni zostanie utwardzony
Pracownicy gospodarczy Urzędu Miejskiego rozpoczęli prace mające na celu utwardzenie nawierzchni wokół tężni solankowej. Trwa układanie obrzeży, następnie w tym miejscu pojawi się kostka brukowa. W związku z pracami remontowymi tężnia jest nieczynna - ponownie uruchomiona zostanie w sobotę. 
 
Więcej zdjęć: Galeria

Dzień Dziecka w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Dzień Dziecka w Lubogoszczy
W miniony weekend dzieci miały swoje święto w Lubogoszczy. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Stowarzyszenie Letnisko Lubogoszcz zapewnili wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W niedzielne popołudnie na placu rekreacyjno-sportowym tuż obok świetlicy wiejskiej w kulminacyjnym momencie festynu bawiło się kilkadziesiąt dzieci. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Festyn w Lubogoszczy

Na maluchów czekały dmuchane place zabaw, animatorka z licznymi pomysłami na wspólną zabawę oraz wiele słodkich przysmaków.Więcej zdjęc dostępnych na stronie.

Muzyczne spotkanie nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Muzyczne spotkanie nad jeziorem
Już niebawem, bo 26 maja będziemy obchodzić w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji specjalnie dla wszystkich mam Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zorganizowało koncert pn. "Do Ciebie Mamo". Podopieczni sekcji wokalnej sławskiego Domu Kultury zaśpiewali znane i lubiane piosenki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Do ciebie Mamo - koncert nad jeziorem

Odwiedzający nasz ośrodek w niedzielne popołudnie mieli okazję wysłuchać występów dzieci i młodzieży, które uczęszczają na zajęcia w ramach muzycznej kuźni talentów Henryka Cyrana. Więcej zdjęć dostępncyh w galerii

Piłkarskie emocje w Sławie

Ilustracja do informacji: Piłkarskie emocje w Sławie
Na Orliku oraz Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie trwają Szkolne Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej. Turniej odbywa się jednocześnie na trzech wyznaczonych boiskach w trzech grupach wiekowych.
Do gry zgłosiło się łącznie pięć szkół z terenu naszej gminy SP w Sławie, SP w Ciosańcu, SP w Krzepielowie, SP w Starym Strączu oraz SP Happy House ze Sławy. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła na ręce nauczycieli przekazał sprzęt sportowy zakupiony przez Gminę Sława na potrzeby placówek oświatowych. Następnie oficjalnego rozpoczęcia dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły Małgorzata Krzyśków.

Procesja różańcowa przeszła ulicami Sławy

Ilustracja do informacji: Procesja różańcowa przeszła ulicami Sławy
W miniony weekend kilkudziesięciu wiernych z różańcami w dłoniach modliło się na ulicach naszego miasta. W ramach nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca parafianie wyszli z Figurą Matki Bożej na ulice Sławy, by we wspólnej modlitwie wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Procesja różańcowa

Pierwsza sobota miesiąca to w tradycji Kościoła dzień poświęcony Maryi. Niepokalanie Poczęta jest w tym dniu szczególnie wysławiana przez wiernych na całym świecie. Wyjątkowo w Polsce, która umiłowała Matkę Bożą, ten zwyczaj ma bardzo stare korzenie.
Na zakończenie obecni w modlitwie odśpiewali słowa Apelu Jasnogórskiego.
Więcej zdjęć na stronie

Remont na finiszu

Ilustracja do informacji: Remont na finiszu
Kolejny raz przyglądamy się inwestycji realizowanej w Starym Strączu. Od kilku tygodni trwają tam prace mające na celu odświeżenie wnętrza budynku. Aktualnie trwa cyklinowanie parkietu, następnie podłoga zostanie polakierowana oraz zamontowane zostaną listy podłogowe. Na zakończenie ściany zyskają ostatnią warstwę farby.
 
Więcje zdjęć: Galeria


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku