Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Muzycznie pożegnamy wakacje

Ilustracja do informacji: Muzycznie pożegnamy wakacje
Zapraszamy na kolejną imprezę organizowaną na terenie ośrodka SCKiW w Sławie.Tym razem będziemy się bawić w rytmach muzyki disco dance. Pod koniec sierpnia przed sławską publicznością wystąpią Innes, Toskańsky Music, oraz TOP GIRLS. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Pożegnanie Lata w rytmie Disco

Start imprezy zaplanowano na godzinę 20:00. Już teraz zapraszamy do udziału we wspólnej zabawy!

Dawid Kwiatkowski show

Ilustracja do informacji: Dawid Kwiatkowski show
 Gwiazdą estrady sobotniej nocy był Dawid Kwiatkowski. Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i jedna z największych gwiazd młodego pokolenia w Polsce, zrobił prawdziwe widowisko podczas tegorocznego Święta Miasta. 
Wokalista porwał tłumy do wspólnej zabawy, kilkudziesięciotysięczna publika wspólnie z naszą gwiazdą śpiewała największe jego przeboje. Dawid przez cały występ miał świetny kontakt z publicznością, która przyjechała specjalnie dla Niego z najdalszych zakątków Polski. Młody gwiazdor znalazł również czas dla swoich fanów. Wspólnie z nimi wykonał pamiątkowe zdjęcia i rozdał setki autografów.
 
Sponsorzy:
- Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska
- Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Felicjan Andrzejczak na Sławskiej Plaży

Ilustracja do informacji: Felicjan Andrzejczak na Sławskiej Plaży
 Sobotnie koncerty rozpoczęły się od przywitania wszystkich przez Burmistrza Sławy, który życzył dobrej zabawy podczas tegorocznych Dni Sławy. Śpiewanie na Sławskiej scenie, tuż przed gwiazdą wieczoru rozpoczął legendarny wokalista Budki Suflera - Felicjan Andrzejczak.
Ten kultowy wykonawca ma na swoim koncie wiele piękny utworów, jednak największym jego hitem jest utwór ''Jolka, Jolka pamiętasz''. Artysta wraz z zespołem przygotowali wspaniałą muzyczną ucztę, dla tak licznie zgromadzonej publiczności. Oczywiście po koncercie Pan Felicjan znalazł chwilę dla swoich sympatyków. Był czas na wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.
 
Sponsorzy:
- Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska
- Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Korowód przeszedł przez Sławę

Ilustracja do informacji: Korowód przeszedł przez Sławę
Drugi dzień święta naszego miasta od dawna kojarzony jest z korowodem, którego i w tym roku nie mogło zabraknąć. Barwny pochód, który przeszedł ulicami Sławy, rozpoczął się dziś o godzinie 15:00. W przemarszu wzięli udział przedstawiciele sławskiego magistratu z Burmistrzem Cezarym Sadrakułą na czele, przedstawiciele szkół, sołectw, stowarzyszeń i firm.
Korowód uświetniony został również przejazdem motocyklistów. Atmosfera całego wydarzenia jak zawsze była naprawdę niesamowita, nic więc dziwnego, iż wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzach i dobrymi wspomnieniami!
Galeria dostępna na stronie.

 

Spacer z historią w tle

Ilustracja do informacji: Spacer z historią w tle
Dziś rano o godzinie 9:00 rozpoczął się spacer z przewodnikiem po Sławie. O historii naszego miasta opowiadał lokalny pasjonat przyrody i starych dziejów - Alfred Rösler. Uczestnicy spaceru mieli okazję dowiedzieć się, kiedy w dokumentach pojawiły się pierwsze wzmianki o Sławie.
Usłyszeli także o tym, do kogo należała, funkcjonując jako miasto prywatne. Spacerowicze odwiedzili kościół pw. św. Michała Archanioła oraz kościół pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie kilka słów od siebie dodał proboszcz naszej parafii ksiądz Jerzy Ślusarczyk. Pan Alfred opowiadał również legendę Witosławy i tłumaczył jej powiązanie z nazwą naszego miasta. Chętni mieli okazję zobaczyć wnętrze pałacu Rechenbergów, usłyszeć o jego dawnej świetności oraz przejść się po terenach otaczających budynek. Wszyscy kończyli spacer z uśmiechami na twarzach, był to więc zdecydowanie dobrze spędzony sobotni poranek.
Więcej zdjęć na stronie

 

Klasyczne brzmienie w sławskiej świątyni

Ilustracja do informacji: Klasyczne brzmienie w sławskiej świątyni
Z okazji święta naszego miasta w kościele pw. Michała Archanioła miało miejsce muzyczne spotkanie. Przed sławską publicznością w ramach koncertu pt. "Pod sztandarem św. Floriana" wystąpili profesor Andrzej Ogórkiewicz, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ. 
W programie znalazły się m.in. muzyka religijna, dworska, patriotyczna i popularnorozrywkowa.
Więcej zdjęć na stronie

Muzyczna uczta "U św. Michała Archanioła"

Ilustracja do informacji: Muzyczna uczta "U św. Michała Archanioła"
Przypominamy, iż 5 sierpnia o godzinie 20:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbędzie się koncert "Pod sztandarem św. Floriana".
Wystąpią: profesor Andrzej Ogórkiewicz, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej P.Z.Ł. Odpowiedzialny za prowadzenie koncertu i kierownictwo artystyczne będzie Mieczysław Leśniczak. W programie m.in. muzyka religijna, dworska, patriotyczna i popularnorozrywkowa. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertu!

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sławy

Ilustracja do informacji: Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sławy
Przy okazji obchodów Dni Sławy tradycyjnie już na stawach w Przybyszowie odbędą się Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Sławy. Podczas zawodów łowić będzie można na jedną wędkę spławikową. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wędkarskich zmaganiach. Obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
 
Regulamin zawodów dostępny na stronie:
https://www.pzw.org.pl/2533/wiadomosci/240713/60/otwarte_zawody_wedkarskie_puchar_burmistrza_slawy___06082022r

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do wspólnego świętowania
Już coraz bliżej do początku sierpnia, a co za tym idzie ponownych obchodów Dni Sławy. Impreza organizowana w ramach Lata bez Granic rozpocznie się w piątek 5 sierpnia i potrwa cały weekend. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji, wśród których każdy na pewno będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Program Dni Sławy 2022

Mamy coś, zarówno dla rannych ptaszków, jak i nocnych marków – nic tylko wybierać! Będą się odbywały koncerty, maraton filmowy, korowód, zawody wędkarskie i piłkarskie, spacer po Sławie z przewodnikiem dla miłośników historii i wiele, wiele innych. Dni Sławy to zawsze czas pełen radości, podczas którego miasto tętni życiem i mieni się najróżniejszymi kolorami. Im nas więcej, tym weselej, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w imprezie! Poniżej rozpiska całego wydarzenia.

Wystartowała Rap Stacja

Ilustracja do informacji: Wystartowała Rap Stacja
Wczorajszy before pod kontenerem RedBulla rozpoczął tegoroczny Rap Stacja Festiwal w Sławie! I chodź wydarzenie zaczyna się dopiero dziś, to od kilku dni ośrodek SCKiW przeżywa prawdziwe oblężenie sympatyków rapu! Pole namiotowe to miejsce w którym impreza potrwa do niedzielnego poranka, tam zabawa po prostu się nie kończy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rap Stacja Festiwal

Dziś rusza tzw. Main Stage - główna scena, na której wystąpią najbardziej popularni aktualnie wykonawcy. W czwartek nad Jeziorem Sławskim usłyszymy kolejno...Miszel, Chivas, Avi x Louis Villain, Kabe, Sarius, Reto, Słoń, Paluch i Pezet. Dzisiejszy dzień zakończy after, który poprowadzi Deemz i Dj Soina! Kolejne dni zapowiadają się jeszcze bardziej ciekawie. Oprócz sceny głównej utworzona zostanie także Old School stage, gdzie weterani tego rodzaju muzyki zaprezentują się publiczności. Oprócz muzyki, festiwal to także masa imprez towarzyszących, dzięki którym nikt w Sławie nie będzie się nudził! 
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

 
1 ... 5 6 7 8 9 ... 48


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku