Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

83 lata temu wybuchła II wojna światowa

Ilustracja do informacji: 83 lata temu wybuchła II wojna światowa
Rankiem 1 września 1939 roku III Rzesza Niemiecka bez formalnego wypowiedzenia wojny napadła na Polskę, rozpoczynając tym samym najkrwawszy konflikt w dziejach świata.
Bomby spadające na polskie wsie i miasta były zarówno sygnałem rozpoczętej przez Niemców wojny totalnej, jak i zapowiedzią trwającego wiele lat koszmaru okupacji, naznaczonego codziennym terrorem, represjami oraz zbrodniami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rocznica wybuchu II wojny światowej

Agresorzy dążyli bowiem nie tylko do odniesienia zwycięstwa militarnego, ale także do wyniszczenia ludności cywilnej. Wojsko Polskie, mimo ogromnej dysproporcji sił, od początku stawiało bohaterski opór, licząc na szybką pomoc zbrojną aliantów zachodnich. Gdy 17 września na wschodnie rubieże Rzeczypospolitej wkroczyła Armia Czerwona, rozbiór Polski został przesądzony. W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Placu Pamięci Narodowej mieszkańcy naszej gminy, w tym delegacja sławskiego magistratu z Burmistrzem Sławy-Cezarym Sadrakułą na czele, Koła Związku Sybiraków, służb mundurowych, placówek oświatowych, harcerzy oraz przedstawicielka Europosłanki Elżbiety Rafalskiej oddali cześć poległym w obronie naszej Ojczyzny. Zarys historyczny i tragedię tamtych dni w swoim wystąpieniu przybliżył Dyrektor SCKiW-Tomasz Krzymiński. W dobie niepewnych czasów i wojny trwającej na Ukrainie przypomniał on, iż niepodległość nie jestem nam dana raz na zawsze. Wszyscy powinniśmy o tym pamiętać i razem dbać, by nigdy jej nie utracić. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem.
Więcej zdjęć na stronie

 

HDK i Sympatycy PCK pojadą w rajdzie 

Ilustracja do informacji: HDK i Sympatycy PCK pojadą w rajdzie 
W najbliższy piątek tj. 2 września br. z Ośrodka PCK w Sławie wystartuje 34. Ogólnopolski Rajd Samochodowy HDK PCK. Impreza ta od dłuższego czasu odbywa się w Sławie, a goszczą na niej załogi z różnych stron kraju. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła od lat wspiera organizację tego przedsięwzięcia. 
Rajd potrwa do niedzieli, a uczestnicy zrobią wiele kilometrów po terenie gminy i województwa. Celem tego przedsięwzięcia będzie m.in. popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa, popularyzacji pierwszej pomocy przedmedycznej, zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz krzewieniem kultury, sportu, rekreacji i turystyki samochodowej. 
Ponadto w piątek (02.09.2022) w godzinach od 10:00 do 15:00 RCKiK w Zielonej Górze przeprowadzi 
akcję poboru krwi. 
 

Sukces Zespołu z Krzepielowa 

Ilustracja do informacji: Sukces Zespołu z Krzepielowa 
W miniony weekend w Siedlnicy odbyło się powiatowo-gminne święto plonów. Obchody rozpoczęły się  Mszą Św. polową na boisku Avii Siedlnica.  Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie upiększył Święto Plonów, prowadząc obrzęd dożynkowy.
W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody za najpiękniej udekorowaną posesję i wieniec dożynkowy. W tym drugim konkursie zwyciężyły Stare Drzewce, drugie miejsce zajęły Wygnańczyce, natomiast trzecie miejsce zajęli reprezentanci naszej gminy - Zespół z Krzepielowa. Nagrody wręczyli Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Szlichtyngowej Jolanta Wielgus oraz Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.
Więcej zdjęć na stronie.

 

Muzyczne pożegnanie wakacji

Ilustracja do informacji: Muzyczne pożegnanie wakacji
Za nami ostatni akord wakacyjny na ośrodku Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. W ramach koncertu „Pod parasolem lata” wystąpiła skrzypaczka i wokalistka Basia Kawa. Po koncercie oczywiście upragniony bis oraz płyty z autografami.
Galeria dostępna na stronie

Muzyczna sobota

Ilustracja do informacji: Muzyczna sobota
Przypominamy, że już jutro kolejne wydarzenie muzyczne na terenie naszego miasta!
Serdecznie zapraszamy na koncert Basi Kawy - skrzypaczki i wokalistki, który odbędzie się na ośrodku Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW.

Pożegnanie Lata w Rytmie Disco za nami!

Ilustracja do informacji: Pożegnanie Lata w Rytmie Disco za nami!
Muzyka disco polo i dance w Polsce wciąż rozwija się bardzo prężnie. W naszym mieście festiwal tego rodzaju muzyki zadomowił się już na stałe. Tym razem niestety żegnaliśmy wakacje w strugach deszczu. Nie przeszkodziło to jednak najwytrwalszym w dobrej zabawie. Podczas trzygodzinnej imprezy przy ulubionej muzyce na scenie wystąpiły trzy gwiazdy. 
Jako pierwsza publiczność rozgrzała Iness wraz z tancerkami. Po niej przed sławską widownią wystąpił piosenkarz młodego pokolenia Toskańsky Music.  Ostatnim akcentem wieczoru był koncert gwiazd wieczoru - TOP GIRLS . Justyna, Natalia i Kasia porwały do zabawy i tańca swoich fanów, którym nie przeszkadzał deszcz i przemoczone ubrania. 

Po koncertach wszyscy artyści chętnie robili sobie zdjęcia i rozdawali autografy.


Więcej zdjęć: Galeria

 

Teledysk ze Sławy

Ilustracja do informacji: Teledysk ze Sławy
Wczoraj na terenie naszej gminy nagrywany był teledysk do piosenki mieszkanki naszego miasta.
Karolina Kamińska wraz z partnerem wokalnym Boguszem Klapczarkiem wykorzystali Sławę jako miejsce nagrań, ze względu na jej niepowtarzalny urok i klimat. Za scenerię do teledysku posłużył park, plaże SCKiW, a także wieża widokowa Joanna. Już niebawem zobaczymy efekt nagrań w postaci teledysku. Premierę piosenki „Ostatnia wakacyjna noc” zaplanowano na 25 sierpnia na godzinę 17:00 w platformie YouTube.
 
Więcej zdjęć: Galeria.

Muzycznie pożegnamy wakacje

Ilustracja do informacji: Muzycznie pożegnamy wakacje
Zapraszamy na kolejną imprezę organizowaną na terenie ośrodka SCKiW w Sławie.Tym razem będziemy się bawić w rytmach muzyki disco dance. Pod koniec sierpnia przed sławską publicznością wystąpią Innes, Toskańsky Music, oraz TOP GIRLS. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Pożegnanie Lata w rytmie Disco

Start imprezy zaplanowano na godzinę 20:00. Już teraz zapraszamy do udziału we wspólnej zabawy!

Dawid Kwiatkowski show

Ilustracja do informacji: Dawid Kwiatkowski show
 Gwiazdą estrady sobotniej nocy był Dawid Kwiatkowski. Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i jedna z największych gwiazd młodego pokolenia w Polsce, zrobił prawdziwe widowisko podczas tegorocznego Święta Miasta. 
Wokalista porwał tłumy do wspólnej zabawy, kilkudziesięciotysięczna publika wspólnie z naszą gwiazdą śpiewała największe jego przeboje. Dawid przez cały występ miał świetny kontakt z publicznością, która przyjechała specjalnie dla Niego z najdalszych zakątków Polski. Młody gwiazdor znalazł również czas dla swoich fanów. Wspólnie z nimi wykonał pamiątkowe zdjęcia i rozdał setki autografów.
 
Sponsorzy:
- Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska
- Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Felicjan Andrzejczak na Sławskiej Plaży

Ilustracja do informacji: Felicjan Andrzejczak na Sławskiej Plaży
 Sobotnie koncerty rozpoczęły się od przywitania wszystkich przez Burmistrza Sławy, który życzył dobrej zabawy podczas tegorocznych Dni Sławy. Śpiewanie na Sławskiej scenie, tuż przed gwiazdą wieczoru rozpoczął legendarny wokalista Budki Suflera - Felicjan Andrzejczak.
Ten kultowy wykonawca ma na swoim koncie wiele piękny utworów, jednak największym jego hitem jest utwór ''Jolka, Jolka pamiętasz''. Artysta wraz z zespołem przygotowali wspaniałą muzyczną ucztę, dla tak licznie zgromadzonej publiczności. Oczywiście po koncercie Pan Felicjan znalazł chwilę dla swoich sympatyków. Był czas na wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.
 
Sponsorzy:
- Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska
- Enea Oświetlenie Sp. z o.o.
 
Więcej zdjęć: Galeria
1 ... 4 5 6 7 8 ... 48


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku