Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Zapraszamy na muzyczną ucztę

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na muzyczną ucztę
Burmistrz Sławy, Dyrektor SCKiW w Sławie, Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Sławie zapraszają na kolejne muzyczne spotkanie. Przed sławską publicznością wystąpi Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert Karnawałowy

Wszechstronna aktorka uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Jej wyjątkowe emocjonalne interpretacje, empatia i charyzma powodują, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku. Podczas koncertu Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zaprezentuje materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesienna” oraz najnowszej „Przytul”.

Uczcili pamięć rodaków

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć rodaków
10 lutego to data, która już na zawsze będzie kojarzona z tragicznymi wydarzeniami w historii naszej Ojczyzny. 83 lata temu sowiecki okupant przeprowadził pierwszą z czterech masowych wywózek Polaków na Sybir.
Represje dotknęły głównie osadników wojskowych, w dużej mierze uczestników wojny z 1920 roku, nauczycieli, urzędników państwowych oraz ich rodziny. Wielu naszych rodaków, głównie tych najmłodszych nie przetrwało warunków podróży na "nieludzką ziemię." Wywożeni trafiali do północnych regionów ZSRS, tam byli zmuszani do katorżniczej pracy. Wielu naszych rodaków, już nigdy nie wróciło do rodzinnych stron.
Dzisiaj pamięć wywiezionych uczcili Zastępca Burmistrza Sławy, Skarbnik Gminy, Przedstawiciele Koła Sybiraków oraz delegacja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie.
Galeria dostępna na stronie

Trwa modernizacja dawnego budynku szkoły

W nowo powstającej siedzibie SCKiW oraz Bibliotece Miejskiej trwa wylewanie posadzek betonowych. Jest to kolejny etap prac mających na celu przekształcenie dawnych klas szkolnych w biura, bibliotekę oraz pomieszczenia, w których będą odbywały się różnego rodzaju zajęcia i warsztaty w ramach działalności Domu Kultury.
Więcej zdjęć: Galeria

Hej kolęda, kolęda!

Ilustracja do informacji: Hej kolęda, kolęda!
Trwa okres Bożego Narodzenia, czas radosny nierozłączanie kojarzony ze wspólnym kolędowaniem. Nie wszyscy pamiętają, że zgodnie z polską tradycją oraz kalendarzem liturgicznym uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia trwa aż do 2 lutego.
Z tej okazji w niedzielne popołudnie w sławskiej świątyni wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Przed sławską publicznością wystąpiły Chór Cantete Deo ze Sławy, Chór Lutnia z Wolsztyna, a także Zespół Pieśni i Tańca z Kębłowa. 
Organizatorami Koncertu Kolęd i Pastorałek byli: Burmistrz Sławy, Dyrektor SCKiW, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie oraz Stowarzyszenie Witosława.
Galeria zdjęć dostępna na stronie.
Nagranie z koncertu. 

 

Muzycznym akcentem rozpoczynamy 2023 rok

Ilustracja do informacji: Muzycznym akcentem rozpoczynamy 2023 rok
Styczeń to czas kolęd, a jeśli kolędować to najlepiej wspólnie. Dlatego już teraz zapraszamy melomanów, mieszkańców Sławy i okolic oraz tych wszystkich, którzy zechcą muzycznie spędzić czas na koncert kolęd i pastorałek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert kolęd i pastorałek

W sławskiej świątyni wystąpią chóry ze Sławy i Wolsztyna, a także Zespół Pieśni i Tańca z Kębłowa, by wypełnić serca widowni melodią najpiękniejszych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie polskich kolęd i pastorałek. Na koncert zapraszają Burmistrz Sławy, Dyrektor SCKiW, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie oraz Stowarzyszenie Witosława.

Uczciliśmy Niepodległość

Ilustracja do informacji: Uczciliśmy Niepodległość
„[…] Minęły czasy naszej ciężkiej podziemnej pracy. Przetrwaliśmy je godnie i teraz wchodzimy w przyszłość świetlaną, którą wypracujemy mocą dusz naszych i pracą rąk naszych. […] Wiara nasza ziściła się, przyszedł dzień zwycięstwa naszych haseł! Praca, która nas czeka, przejmuje nas radością i dumą! Idziemy za rozkazem ukochanego Wodza, pewni i spokojni o naszą przyszłość. Komendant Główny, Naczelny Dowódca Wojsk Polskich, Józef Piłsudski niech żyje! ” - tak brzmiał fragmenty z Obwieszczenia Komendy Naczelnej P. O. W. [Warszawa,10 XI 1918 r.]

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Święto Niepodległości

W 1795 roku Polska zniknęła z map Europy na 123 lata. Jej obszar został podzielony pomiędzy Rosję, Austrię i Prusy. Uciskany naród kilka razy stawał do walki o wolność. Jednak dopiero 11 listopada 1918 roku, po zakończeniu I Wojny Światowej nadarzyła się okazja do odzyskania Niepodległości. Choć proces ten trwał przez kilka kolejnych lat, w których Polacy niejednokrotnie przelewali krew i składali ofiarę własnego życia, ostatecznie udało się wywalczyć upragnioną wolność!
W tym wyjątkowym czasie 104. rocznicy odzyskania przez Rzeczpospolitą suwerenności i państwowości mieszkańcy Sławy i okolic uczestniczyli w gminnych obchodach. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Św. podczas której wierni modlili się w intencji spokojnej przyszłości Polski i pokoju na świecie. Po zakończonej Liturgii Burmistrz Sławy wraz z Zastępcą i Księdzem Proboszczem złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości-Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalsza część obchodów odbyła się na Placu Pamięci Narodowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego. Tam występ słowno-muzyczny zaprezentowali podopieczni ZSP w Sławie. W programie artystycznym młodzież przywołała nastrój minionych dni i pragnienia suwerenności naszych przodków. Zanim to nastąpiło poczet flagowy przy akompaniamencie Hymnu Polski wciągnął flagę na nowy maszt. Przypomnijmy, iż jeden z najważniejszych symboli naszego narodu-istota naszej tożsamości, który od setek lat towarzyszy Polakom podczas doniosłych uroczystości i wydarzeń sportowych dumnie powiewa dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Sława. To właśnie głosy poparcia w projekcie organizowanym przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej pt. „Pod biało-czerwoną” umożliwiły ustawienie masztu w centrum Sławy. Koszt inwestycji to 3.863,43 zł. Gmina Sława pieniądze na ten cel pozyskała ze środków rządowych. Na zakończenie uroczystości delegacje sławskiego magistratu z Burmistrzem Sławy-Cezarym Sadrakułą na czele, Koła Związku Sybiraków, Starostwa Powiatowego, służb mundurowych, placówek oświatowych, harcerzy, lubuskiego WOPR oraz przedstawicielka Europosłanki Elżbiety Rafalskiej złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o Niepodległość Polski.
Więcej zdjęć w galerii.

 

Wspólnie świętujmy Niepodległość

Ilustracja do informacji: Wspólnie świętujmy Niepodległość
Już jutro 11 listopada, dzień szczególnie ważny w historii Polski. Będziemy wspominać tych, których poświęcenie i niezłomna postawa przyczyniły się do odrodzenia Niepodległego Państwa Polskiego. Dlatego zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny do udziału w gminnych obchodach.
Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 10:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Wspólnie będziemy się modlić o spokojną przyszłość dla Polski i pokój na świecie. Po zakończonej Liturgii delegacja sławskiego magistratu z Burmistrzem Sławy na czele złoży symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości-Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie wspólnie udamy się na Plac Pamięci Narodowej, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Tam słowno-muzyczny występ zaprezentują podopieczni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Nastąpi również uroczyste wciągnięcie flagi na nowy maszt i złożenie wiązanek kwiatów. Ponadto zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszania biało-czerwonych flag. Tym drobnym gestem podziękujmy naszym Przodkom, którzy przelewając krew w imię wolności, zapewnili nam byt w niepodległym państwie. Dzięki Ich postawie możemy mówić po polsku i cieszyć się życiem codziennym.
Niech cała nasza gmina powiewa w barwach bieli i czerwieni!

 

Wystawa z okazji Święta Niepodległości

Ilustracja do informacji: Wystawa z okazji Święta Niepodległości
Sławskie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne z okazji zblizającego się Narodowego Święta Niepodległości zaprasza na patriotyczną wystawę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Wystawa z okazji 11 listopada

Zapraszamy na gminne obchody

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na gminne obchody
Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu wspomnimy tych, którzy w imię Niepodległej Polski oddali swe życie. Oddamy cześć wszystkim tym, którzy przywrócili naszą Ojczyznę na mapy świata. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. O godz. 10:00 wierni będą się modlić w intencji spokojnej przyszłości Polski i pokoju na świecie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Próba przed Świętem Niepodległości

Zanim to nastąpi delegacja sławskiego magistratu z Burmistrzem Sławy na czele złoży symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości-Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończonej Liturgii dalsza część uroczystości odbędzie się na Placu Pamięci Narodowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego. Tam słowno-muzyczny występ zaprezentują podopieczni ZSP w Sławie. Ponadto nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na nowy maszt. Przypomnijmy, iż jeden z najważniejszych symboli naszego narodu-istota naszej tożsamości, który od setek lat towarzyszy Polakom podczas doniosłych uroczystości i wydarzeń sportowych dumnie będzie powiewać dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Sława. To właśnie głosy poparcia w projekcie organizowanym przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej pt. „Pod biało-czerwoną” umożliwiły ustawienie masztu w centrum Sławy. Koszt inwestycji to 3.863,43 zł. Gmina Sława pieniądze na ten cel pozyskała ze środków rządowych.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję i dołożyły „swoją cegiełkę” do wspólnego sukcesu.

 

Dyniowy zawrót głowy

Ilustracja do informacji: Dyniowy zawrót głowy
Spotkanie z dynią w tle przyciągnęło wiele rodzin oraz degustatorów jesiennych przysmaków. W ramach wydarzenia odbyły się również dwa konkursy - na największą dynię, a także na oryginalne przetwory domowe. Na pikniku nie zabrakło także zabaw dla dzieci, konkurencji rodzinnych oraz występów artystycznych grup tanecznych i zespołu muzycznego działających przy sławskim domu kultury.
 
O stronę gastronomiczną zadbały koła gospodyń wiejskich z naszej gminy oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie przygotowali ognisko, na którym można było przyrządzić kiełbaski ufundowane przez Masarnię Hukała. Nawet letnie słońce postanowiło odwiedzić nasz jesienny piknik, dzięki niemu impreza nabrała jeszcze lepszego klimatu.

Fundatorami nagród w konkursach byli Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasz Krzymiński oraz Koło Łowieckie "Ryś".

Więcej zdjęć: Galeria
1 ... 3 4 5 6 7 ... 48


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku