Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Kino 7D w Sławie

Ilustracja do informacji: Kino 7D w Sławie
W dniach od 26 do 27 kwietnia przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie (parking przy sklepie Groszek) stanie Mobilne Kino 7D. Będzie ono czynne w godzinach od 12:00 do 20:00. W repertuarze rollercoastery, bajki, horrory oraz wyścigi. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Mobilne kino 7D

Jak podają organizatorzy, kino na kółkach to atrakcje na najwyższym poziomie. Oprócz wygodnych „dynamicznych” foteli oferuje przestrzenny, duży obraz oraz całe mnóstwo efektów specjalnych. Dzięki odpowiedniej oprawie biorący udział w seansach mogą poczuć wiatr we włosach, krople wody na twarzy, a nawet zapachy.
Bilety będą dostępne w kasie kina w godzinach trwania seansów (pierwszego dnia w cenie 15 zł, drugiego 20 zł). Dodatkowo organizatorzy przygotowali kupony rabatowe. Więcej szczegółów dostępnych pod nr. tel. 508 199 539. 
https://www.youtube.com/watch?v=9sMB6EBxlGM&app=desktop

Życzenia Wielkanocne

Ilustracja do informacji: Życzenia Wielkanocne
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych mieszkańcom naszej gminy składają Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życznenia

Czuć świąteczny klimat

Ilustracja do informacji: Czuć świąteczny klimat
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Niedziela Palmowa i droga krzyżowa, którą przeszli Sławianie rozpoczęły uroczystości Wielkiego Tygodnia. Z tej okazji na Nowym Rynku w Sławie zainstalowano iluminacje świąteczne w kształcie wielkich jaj i równie duże styropianowe pisanki. W symbolice chrześcijańskiej jajko nawiązywało do faktu Zmartwychwstania Pańskiego i od początku było związane z Wielkanocą. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Pisanki na Nowym Rynku

Dawniej symbolizowało Stary i Nowy Testament, Stare (skorupka) i Nowe (żółtko) Przymierze Boga z ludźmi. Kolorowe ozdoby przez okres świąteczny będą zdobić Nowy Rynek w Sławie. Zostały one  przygotowane przez mieszkańców naszej gminy podczas dwóch edycji przedświątecznego malowania pisanek z SCKiW

Muzyka Pasyjna u Św. Michała Archanioła

Ilustracja do informacji: Muzyka Pasyjna u Św. Michała Archanioła
W niedzielne popołudnie w kościele pw. Św. Michała Archanioła odbył się koncert pasyjny, który wprowadził słuchaczy w nastrój końcówki Wielkiego Postu. Osoby, które zdecydowały się spędzić ten czas w kościele miały okazję wysłuchać niezwykłego koncertu w interpretacji Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Koncert Pasyjny

Opracowanie i aranżację na chór i orkiestrę przygotował student UZ Jakub Gościniak. Podczas festiwalu premierę miał utwór „Bądź mi litościwy” (tłumaczenie Jana Kochanowskiego) z towarzyszeniem Orkiestry Zielonogórskiej. W koncercie wzięły również udział Chór Kościoła Św.Urbana z Zielonej Góry i Chór Cantate Deo ze Sławy.

Słodka rywalizacja w Łupicach

Ilustracja do informacji: Słodka rywalizacja w Łupicach
W tym roku w Domu Weselnym „Amore” w Łupicach odbywał się XVII Gminny Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W sumie do rywalizacji stanęło 56 ciast. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: baby wielkanocnej, mazurków i łączonej pasch oraz serników. Dodatkowej ocenie podlegała aranżacja stołów świątecznych, którą otrzymało Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet filia Krążkowo

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: Konkurs wypieków Wielkanocnych

Nagrodę za najpiękniejszy wystrój ufundowali Stanisław Tomczyszyn, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego. Agnieszka Skrzypczak — Sołtys wsi Łupice oraz Bożena Wojciech — Radna Rady Gminy z Łupic
Nagrodzono również stół przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Tarnowie Jeziernym. W kategorii baby wielkanocnej wygrała babka przygotowana przez Wiolettę Malon z Ciosańca. Tym samym gospodarzem kolejnego konkursu za rok będzie sołectwo Ciosaniec. Kolejne miejsca zajęły: Koło Gospodyń Wiejskich w Łupicy i Zakładu Przetwórstwa Spożywczego i Handlu Henryk Kuźma. W kategorii mazurków najlepsze okazało się Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Łupic przed Lucyną Gawron z Łupic i Teresy Kaczor z Nowego Strącza. W kategorii paschy i serniki wygrała Lucynie Gawron z Łupic, drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kuźnicy Głogowskiej, a trzecie Liga Kobiet z Lipinek. Konkursowi towarzyszyły występy muzyczne i wystawa wypieków. Na specjalnym stoisku można było kupić ozdoby świąteczne. W trakcie obrad jury podopieczni Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie zaprezentowali się ze swoimi palmami. W oczekiwaniu na werdykt koncert w repertuarze poezji śpiewanej i piosenki autorskiej zagrał zespół „To My” ze Sławy. 
Nagrody dla laureatów konkursu wypieków ufundował Burmistrz Sławy. 
Organizatorzy: Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gminie Sława.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie: fb.slawa.pl

Droga Krzyżowa ulicami Sławy

Ilustracja do informacji: Droga Krzyżowa ulicami Sławy
W Kościele katolickim kończy się okres Wielkiego Postu. Przez ulice polskich miast i miasteczek przechodzą wierni w tradycyjnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W niedzielny wieczór wielu Sławian wzięło udział w corocznej Miejskiej Drodze Krzyżowej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Droga Krzyżowa

Niedziela Palmowa, którą przeżywaliśmy – rozpoczęła uroczystości Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalne obejmujące Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz Niedzielę Zmartwychwstania. Wielkanoc nazywana inaczej Paschą jest najważniejszym i jednocześnie najstarszym świętem chrześcijańskim. Mieszkańcy naszego miasta przeszli ulicami Sławy rozważając 14 stacji Męki Pańskiej. Wspólna modlitwa pozwoliła na chwilę refleksji, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt.

III Sławskie Forum Kobiet Aktywnych

Ilustracja do informacji: III Sławskie Forum Kobiet Aktywnych
W auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwa III Sławskie Forum Kobiet Aktywnych pn. „Poznać swoją wartość”. Inicjatorką dzisiejszej imprezy jest Celina Margowniczy, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Sławie. W programie Sławskiego Forum znalazły się m.in. prelekcje, dyskusje, pokazy czy koncert. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Sławskie Forum

Przez cały czasy Panie mogą korzystać z zabiegów kosmetycznych, próbować lokalnych wyrobów, a także obejrzeć wystawy, w tym dorobek prezentowany przez sławskie stowarzyszenia i nie tylko. Najważniejszym punktem gali jest uhonorowanie aktywnych mieszkanek naszej gminy. W tym toku nagroda ta została przyznana w czterech kategoriach: Kobieta Roku, Strażniczka Ogniska Domowego Animatorka Roku, oraz Autorka Społecznej Inicjatywy Roku.
Laureatki nagród zostały;
Lidia Szumska,
Wioletta Koppenhagen,
Marta Tomczak,
Anna Olejnik – Suchorska.
Paniom serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów. 

Kapituła wybrała Kobiety Aktywne

Ilustracja do informacji: Kapituła wybrała Kobiety Aktywne
Specjalnie wyłoniona kapituła wybrała laureatki spośród nadesłanych zgłoszeń. Przez ostatnie tygodnie do Urzędu Miejskiego spływały wnioski. Nominowano społeczniczki w czterech kategoriach: Strażniczka Ogniska Domowego, Animatorka Roku, Kobieta Aktywna Roku, Autorka Inicjatywy Społecznej Roku.
Zgłoszone zostały Panie;
Lidia Szumska,
Elżbieta Malcher,
Jadwiga Kościółko,
Wioletta Koppenhagen,
Marta Tomczak,
Anna Olejnik – Suchorska,
Agata Wojciechowska,
Weronika Kalinowska,
Agnieszka Szafer.
Jedna osoba nie została wzięta pod głosowanie, ponieważ nie jest zameldowana w gminie Sława. Wyniki tego wyboru poznamy w najbliższą sobotę. Na III Sławskim Forum Kobiet Aktywnych zostaną wręczone statuetki. Organizatorami konkursu są: Burmistrz Sławy, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Sławie.


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku