Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Przygotowania ruszyły pełną parą

Ilustracja do informacji: Przygotowania ruszyły pełną parą
Już w środę w naszym mieście beforem zaczynamy jeden z największych festiwali rapowych w kraju. Na trzech scenach wystąpią największe gwiazdy polskiego rapu, więc zapowiada się szalony tydzień pełen emocji, muzyki i dobrej zabawy!
Sławę odwiedzą fani rapu z całej Polski, którzy będą mogli korzystać z najróżniejszych atrakcji zapewnionych przez organizatorów między innymi strefy gamingowej czy graffiti battle. Obecnie trwa budowa scen, przygotowywanie namiotów, rozkładanie stolików i ławek, a to wszystko, aby zapewnić jak najlepszy komfort i jak najlepsze wrażenia wszystkim uczestnikom festiwalu. Do zobaczenia w środę!
 
Szczegółowe inforamcje o festiwalu dostępne na stronie
 

Muzyczne show na wodzie 

Ilustracja do informacji: Muzyczne show na wodzie 
Sobotni wieczór nad Jeziorem Sławskim stał pod znakiem koncertu, który rozpoczął tegoroczne wakacje. Na plaży miejskiej przed sławską publicznością wystąpiła Basia Kawa. Utalentowana skrzypaczka, niezwykle żywiołowa swoje koncerty gra na pięciostrunowych skrzypcach. Jej wyjątkowy głos, elektryczne brzmienie oraz umiejętności gitarowe Błażeja Kucmana sprawiły, iż duet ten zachwyciły licznie zgromadzoną publikę.
W programie sobotniego koncertu znalazły się m.in. autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu, jazzu, a także znane i lubiane covery. Co więcej, koncert ten został zagrany na pływającej scenie. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Wypożyczalnie Relax za pomoc w organizacji i udostępnieniu pływającego pomostu.
Na muzyczne spotkanie zaprosili Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Dyrektor SCKiW w Sławie.
 

Letni koncert nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Letni koncert nad jeziorem
Już dziś, 24 czerwca u brzegu Jeziora Sławskiego wystąpi skrzypaczka Basia Kawa oraz gitarzysta Błażej Kucman. Serdecznie zapraszamy na muzyczne spotkanie, które odbędzie się na Plaży Miejskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert na wodzie

Gala finałowa „Śpiewać może każdy”

Ilustracja do informacji: Gala finałowa „Śpiewać może każdy”
W niedzielne popołudnie na muzycznej scenie przy Jeziorze Sławskim odbył się tegoroczny Finał Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło 41 wykonawców, wyłonionych drogą wcześniejszych eliminacji.
Młodzi wokaliści wystąpili w czterech kategoriach wiekowych, a poziom przez nich prezentowany był bardzo wysoki. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wyłonić najlepszych uczestników. Patronat nad Festiwalem objął Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.
Pełna lista laureatów dostępna na stronie
 

Zatańczyli nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Zatańczyli nad jeziorem
Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego na terenie SCKiW w Sławie krótki program artystyczny zaprezentowały grupy taneczne „Tutu” i „Psotki”. Zespoły działające przy sławskim Domu Kultury dały popis swoich tanecznych umiejętności.

Kopora.pl

Ilustracja do informacji: Kopora.pl
Festiwal Muzyki Poetyckiej Kopora.pl właśnie trwa najlepsze na OW "Wratislavia". 
 
Przegląd Konkursowy zaskoczył nas różnorodnością talentów. Czekają nas jeszcze niezapomniane koncerty wieczorowe, a to dopiero pierwszy dzień festiwalu!
Już teraz zapraszamy na jutrzejszy dzień koncertowni poetyckiej w Radzyniu.
 

 

Uczcili Święto Konstytucji 3 Maja

Ilustracja do informacji: Uczcili Święto Konstytucji 3 Maja
W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja delegacja sławskiego samorządu oraz powiatu wschowskiego w tym: Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski, nauczyciel historii i opiekun klasy mundurowejZSP w Sławie Sławomir Basiński oraz Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Waldemar Starosta uczcili pamięć i oddali hołd wszystkim tym, którzy podjęli próbę ratowania Rzeczypospolitej Polskiej.
Przypomnijmy, iż Narodowe Święto 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Przez wielu nazywana Testamentem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Choć obowiązywała zaledwie przez 14 miesięcy, to była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Dalszą konsekwencją była wojna w jej obronie i kolejne rozbiory. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 Maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku. Dziś również obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Uroczystość nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku, ślubów króla Jana Kazimierza — powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dlatego tuż po złożeniu kwiatów delegacja wraz z uczniami i harcerzami udała się do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
 

Smakowity konkurs za nami

Ilustracja do informacji: Smakowity konkurs za nami
Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej gminie odbył się Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych. Tradycyjnie słodkie wydarzenie organizowane jest przy okazji Niedzieli Palmowej. W tym roku po raz dwudziesty mieszkańcy naszej gminy mieli okazję do skosztowania wielkanocnych ciast, bab i babeczek.
Jury miało do oceny 6 stoisk i ponad 50 specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i indywidualne uczestniczki. Było to nie lada wyzwanie dla kubków smakowych komisji. Ocenie podlegały cztery kategorie: baby Wielkanocne, serniki, paschy i mazurki, a także wystrój stoiska. Jak nakazuje tradycja naszego konkursu, kto wygra w kategorii baby Wielkanocne, zostaje organizatorem przyszłorocznego konkursu. W trakcie spotkania była możliwość obejrzenia i nabycia szydełkowych prac. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Michała Krechowca DK Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW z Krzepielowa. 
Wyniki dostępne na stronie
 

Wielkanocne wypieki ocenione

Ilustracja do informacji: Wielkanocne wypieki ocenione
Niedziela Palmowa w Lipinkach upłynęła pod znakiem jubileuszowej odsłony Gminnego Konkursu i Wystawy Wypieków Wielkanocnych. Do udziału zgłosiły się koła gospodyń wiejskich i indywidualne uczestniczki.
Prezentujemy kilka ujęć ze spotkania, a już jutro zapraszamy do pełnego fotoreportażu wraz z oficjalnymi wynikami.
 

Oddali cześć Niezłomnym

Ilustracja do informacji: Oddali cześć Niezłomnym
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele sławskiego samorządu wraz z delegacjami poszczególnych szkół oddali cześć poległym w obronie kraju. Obecni na spotkaniu upamiętnili żołnierzy drugiej konspiracji, którzy, po II wojnie światowej nie złożyli broni. Wierni żołnierskiej przysiędze nie pogodzili się z sowietyzacją naszej Ojczyzny i do końca walczyli o jej Niepodległość. 
Działania podziemia antykomunistycznego były w większości wymierzone w oddziały UB, KBW czy MO. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony od 2011 r. Ustawę o ustanowieniu tego święta skierował do Sejmu RP śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. Ustawa została uchwalona 3 lutego 2011 r. Wybór daty nie jest przypadkowy. Upamiętnia on mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Zginęli oni 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej od strzału w tył głowy. Tworzyli kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.
Więcej zdjęć na stronie


 
1 2 3 4 5 6 ... 48


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku