Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Upiecz ciasto, wygraj konkurs

Ilustracja do informacji: Upiecz ciasto, wygraj konkurs
Burmistrz Sławy wraz z Dyrektorem Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zapraszają do udziału w XIX Gminnym Konkursie Wypieków Wielkanocnych. Podobnie, jak w latach poprzednich konkurs będzie połączony z wystawą wypieków. Impreza odbędzie się 10 kwietnia br. w Domu Kultury w Śmieszkowie o godzinie 12:30. 
Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 kwietnia 2022 r. w Domu Kultury w Sławie pod nr tel. 68 356 62 87 lub na adres e-mail: dk~@~slawa~.~pl. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej SCKiW

Zapewniamy edukację

Ilustracja do informacji: Zapewniamy edukację
W szkole podstawowej w Ciosańcu odbyło się dziś rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, które uciekły przed wojną na Ukrainie. W spotkaniu wzięło udział ok. 50 uczniów oraz ich opiekunowie, którzy jak do tej pory zgłosili się do sławskiego OPS o objęcie nauką. Gmina Sława uruchomiła specjalne klasy dla uchodźców z Ukrainy właśnie w placówce w Ciosańcu. Dzieci będą tam dowożone autobusami szkolnymi, a za ich naukę odpowiedzialni będą zarówno nauczyciele ze szkoły podstawowej, jak i niektórzy rodzice, którzy posiadają wiedzę w zakresie pedagogicznym. Sytuacja jest dynamiczna, jak do tej pory do szkoły zgłosiło się ponad 80 osób w wieku od 5 do 15 roku życia.
Na ten moment ok. 500 uchodźców, głównie matki i dzieci znaleźli schronienie na terenie naszej gminy. Jest to efekt pomocy zarówno pojedynczych mieszkańców, którzy na własną rękę przyjęli pod swój dach, jak i niektórych zorganizowanych grup, jak ma to miejsce np. w Haleszce w Lubiatowie, gdzie właściciele obiektu przyjęli do swojego obiektu ponad 100 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym ciężkim czasie pomagają jak tylko mogą!

Więcej zdjęć: Galeria 

Wyniki konkursu

Ilustracja do informacji: Wyniki konkursu
Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW Tomasz Krzymiński wręczył dyplomy oraz nagrody zwycięzcom konkursu "Wykonaj, zagraj, nagraj". Konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu instrumentu, zagraniu na nim oraz uwiecznianiu tego na nagraniu i przesłaniu do komisji konkursowej.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć: Galeria

#SzczepimySię

Ilustracja do informacji: #SzczepimySię
Mobilny Punkt Szczepień zawita do Sławy. W najbliższą sobotę w remizie Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Do dyspozycji będą szczepionki dwudawkowa firmy Pfizer oraz jednodawkowa firmy Johnson & Johnson.

Kultywuje Bożonarodzeniową tradycję

Ilustracja do informacji: Kultywuje Bożonarodzeniową tradycję
Jedną z wielu tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia jest tworzenie i ustawianie szopek. Polskie szopki to zazwyczaj domki, stajenki, w których znajdują się figurki Świętej Rodziny, pasterze i ich zwierzęta oraz Trzej Królowie. Wiele osób prywatnych ma w swych domach piękne kolekcje szopek i figur sakralnych. Jedną z takich osób jest Pan Adam ze Szreniawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pan Adam swoją przygodę z kolekcjonowaniem figur Bożonarodzeniowych rozpoczął już ponad 20 lat temu. Pasję tą oraz część figur przekazała mu Jego mama. Miłośnik figur bardzo dba o swoją kolekcję i stale ją powiększa. Przyjmuje także figury od innych, jeśli ktoś chciałby je przekazać, chętnie przyjmie. Pan Adam swoją szopkę ustawia co roku, zawsze od momentu, gdy w Watykanie pojawia się Choinka Bożonarodzeniowa. Podziwiać ją można aż do 2 lutego. Kolekcjoner tworzy także piękne ozdoby z innych okazji, np. Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przedmioty związane z kultem sakralnym mają wymiar ponadczasowy. Nierzadko są to prawdziwe dzieła sztuki o długiej i ciekawej historii. Kolekcjonowanie ich jest pasją, która pomaga znaleźć punkt odniesienia w obliczu rozmaitych trudności.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii

Noworoczny koncert

Ilustracja do informacji: Noworoczny koncert
Tradycją w Sławie jest coroczny koncert z okazji rozpoczęcia nowego roku. Tym razem w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła odbyła się Noworoczna Wiedeńska Gala Operetki w wirtuozowskim wykonaniu artystów Artes Ensemble. Zespół ten swoją muzyką przeniósł widzów w podróż po największych operach na świecie. W repertuarze nie zabrakło największych dzieł tego gatunku muzycznego, takich jak "Carmen", "Marsz Radetzkiego" czy też "Usta milczą, dusza śpiewa". Melomani, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór w sławskiej świątyni, byli świadkami wspaniałych występów roztańczonych solistów w barwnych kostiumach, którzy zaprezentowali najsłynniejsze w świecie arie i duety miłosne oraz wiele muzycznych uniesień.
Po spektaklu Burmistrz Sławy wraz z Dyrektorem Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wręczyli kwiaty i upominki członkom zespołu oraz podziękowali za występ. Również publiczność podsumowała galę owacją na stojąco. Korzystając z okazji Burmistrz Cezary Sadrakuła złożył obecnym Mieszkańcom życzenia noworoczne i już teraz zaprosił na kolejne wydarzenia, które będą organizowane w naszej gminie.

Więcej zdjęć: Galeria

Noworoczna Gala Operetki

Ilustracja do informacji: Noworoczna Gala Operetki
Tradycyjnie na początku każdego roku Burmistrz Sławy, Proboszcz sławskiej Parafii i Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie organizują Koncert Noworoczny. W tym roku w sławskiej świątyni wystąpi Zespół Artes Ensemble z „Noworoczną Wiedeńską galą Operetki”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Noworoczna Operetka

Jak informują sami artyści osoby, które zdecydują się spędzić ten czas w kościele usłyszą muzykę podziwianą i zachwycającą miliony melomanów na całym świecie niezmiennie od dziesiątek lat. Zabrzmią wspaniałe wiedeńskie walce „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” J. Straussa (syna); najpiękniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku: Fr. Lehara miłosny duet wszechczasów "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka"; "W rytm walczyka serce śpiewa" z operetki „Księżniczka czardasza” i „Ach, jedź do Varasdin”, triumfalny „Marsz Radetzkiego« J. Straussa (ojca) oraz pikantne węgierskie czardasze „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka czardasza”.
„Wiedeńska Gala Operetki” w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów Artes Ensemble zachwyciła już swą różnorodnością scenicznej akcji, feerią barwnych kostiumów, roztańczonych solistów, najsłynniejszych w świecie toastów, arii i duetów miłosnych oraz muzycznych fajerwerków, tysiące melomanów w całej Polsce i poza jej granicami.
Już teraz zapraszamy wszystkich melomanów do odwiedzin kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Sławie w drugi weekend stycznia.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Ilustracja do informacji: Życzenia Bożonarodzeniowe
Życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego mieszkańcom i sympatykom naszej gminy składają Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie.
Święta Bożego Narodzenia to piękny i wyjątkowy czas, przepełniony refleksją, radością i planami na zbliżający się Nowy Rok. Niech te świąteczne chwile przyniosą zdrowie, spokój oraz odpoczynek od codziennego zabiegania. Życzymy, aby ten świąteczny czas upłynął w rodzinnej i radosnej atmosferze, a każdy kolejny dzień 2022 roku był wypełniony życzliwością i sukcesami. Chwil zadumy i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Szczęśliwego i pomyślnego Nowego Roku!

Przedświąteczne kolędowanie

Ilustracja do informacji: Przedświąteczne kolędowanie
W godzinach popołudniowych, przy rozświetlonej choince, w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podopieczni sławskiego Domu Kultury zaśpiewali kolędy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Osoby przechadzające się Nowym Rynkiem mogły usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej DK SCKiW. Materiał filmowy z występu dostępny jest na stronieWięcej zdjęć w galerii

Trzeci dzień gminnych Mikołajek

Ilustracja do informacji: Trzeci dzień gminnych Mikołajek
Trzeci dzień Gminnych Mikołajek i kolejne grupy szczęśliwych maluchów. Tym razem orszak Świętego Mikołaja zawitał do Śmieszkowa, Łupic i Ciosańca.
Tam spotkał się z maluchami z Przedszkola Promyk, uczniami Szkoły Podstawowej w Łupicach i Ciosańcu. Dzieci przygotowały krótki występ, wręczyły Świętemu laurki i wspólnie pozowały do zdjęć.
Obszerna fotorelacja dostepna na stronie.
1 2 3 4 5 6 ... 41

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku