Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Koncert z okazji Dnia Kobiet
Już 10 marca br. zapraszamy Panie do nowej sali widowiskowo-kinowej w Sławie na wyjątkowy inauguracyjny koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Przed sławską publicznością wystąpi Kwartet smyczkowy Arco Quartet, czyli „połączenie kobiecości, profesjonalizmu i pasji z nutką dobrego humoru i uśmiechu”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert z okazji Dnia Kobiet

Artystki współpracują m.in. z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz, Piotr Cugowski, Anna Wyszkoni, Kamil Bednarek, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach czy z Orkiestrą Adama Sztaby. Wstęp na koncert jest darmowy. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy od wtorku tj. 5 marca br. do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Sławie po odbiór biletu wstępu.
Serdecznie zapraszamy!

Plan ferii zimowych

Ilustracja do informacji: Plan ferii zimowych
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW w ramach ferii zimowych zaplanowali cykl zajęć. Bez względu na wiek czy zainteresowania, zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zimowiskach!  
Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Oferują bogaty program zajęć plastycznych, aktywnych zabaw, fascynujących gier planszowych, ekscytujących warsztatów z różnych dziedzin. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych to kwestia niezwykle istotna, dlatego też w Domu Kultury w Sławie przewidziane jest również spotkanie z przedstawicielami WOPR Sława. Dzięki temu uczestnicy będą mogli spędzić czas wolny od zajęć w sposób bezpieczny, unikając potencjalnych zagrożeń.
Już od poniedziałku Dom Kultury w Sławie, Ciosańcu, Śmieszkowie oraz w Krzepielowie zachęca do aktywnego spędzenia ferii zimowych! 
 

Teatr łączy pokolenie

Ilustracja do informacji: Teatr łączy pokolenie
Wczoraj w auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajło wieczorną porą odbył się spektakl teatralny. Wystąpili w nim seniorzy i uczniowie Zespołu Szkoł Ponadpodstawowych w Sławie. 
Pomysłodawczyniami projektu oraz samego scenariusza były Pani Urszula Drożdżyńska, oraz Pani Dorota Wierzbicka-Matarelli (aktorka z Wrocławskiego Teatru Komedia). Mieszkanka naszej gminy wraz ze swoją przyjaciółką zaangażowały do występu uczniów ZSP w Sławie, członków Klubu Seniora w Gminie Wijewo, a także miłośników teatru ze Sławy. Przedstawienie pn. "Nieco inna opowieść wigilijna" powstało w ramach projektu "Teatr łączy pokolenia".
Na zakończenie spektaklu przedstawicielki sławskiego samorządu w imieniu Burmistrza Sławy wręczyły upominki gościom z sąsiedniej gminy.
 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie

Ilustracja do informacji: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie
W niedzielę 28 stycznia zapraszamy na Sławski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16.
Jak co roku podczas wydarzenia prowadzone będą licytacje. Od godz. 16:00 będzie można nabyć wiele atrakcyjnych fantów - każdy znajdzie coś dla siebie! Nie zabraknie również światełka do nieba, które od lat jest symbolem tej imprezy. Serdecznie zapraszamy na niedzielne wydarzenie! 
 
 
 

Muzycznie rozpoczniemy rok

Ilustracja do informacji: Muzycznie rozpoczniemy rok
Styczeń to czas kolęd, a jeśli kolędować to najlepiej wspólnie. Dlatego już teraz zapraszamy melomanów, mieszkańców Sławy i okolic oraz tych wszystkich, którzy zechcą muzycznie spędzić czas na koncert noworoczny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert Noworoczny

W sławskiej świątyni wystąpią chóry ze Sławy i Wolsztyna, a także Zespół Pieśni i Tańca z Kębłowa, by wypełnić serca widowni melodią najpiękniejszych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie polskich kolęd i pastorałek. Na koncert zapraszają Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - Tomasz Krzymiński, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie - ks. Jerzy Ślusarczyk oraz Stowarzyszenie Witosława.

Warsztaty z udziałem studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ilustracja do informacji: Warsztaty z udziałem studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego
Celem dzisiejszego spotkania było przygotowanie do udziału w projekcie badawczym, a także stworzenie koncepcji rozwiązań zagospodarowania terenu jako miejsca pamięci dawnego niemieckiego podobozu w okolicy Przybyszowa - Schlesiersee I.
 
 
Pierwszym etapem dzisiejszego spotkania była wizyta w miejscu dawnego obozu pracy, gdzie studenci zostali zapoznani z historią więźniarek przebywających w tym obozie pod koniec II Wojny Światowej. Krótki zarys ówczesnych wydarzeń przedstawił Alfred Rösler, natomiast samo spotkanie prowadził Pan Marcin Zając, który opowiedział o architekturze oraz pracach, które zostały poczynione w tym miejscu w ostatnich latach.
 
Po wizji terenowej zgromadzeni zaproszeni zostali do Urzędu Miejskiego, gdzie odbyła się część warsztatowa, podczas której głos zabrali Zastępca Burmistrza Sławy, przedstawicielka Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, przedstawiciele Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Saksonii, przedstawiciele Sławskiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego ,,Ocalić od Zapomnienia”, Pan Marcin Zając oraz Pan Alfred Rösler, a także wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz ze studentami.
 

Mikołajkowy orszak w trasie

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak w trasie
Drugi dzień gminnych mikołajek i kolejne placówki naszej gminy odwiedzone. Tym razem świąteczny orszak zapakował w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, Szkole Podstawowej w Starym Strączu, a także w sławskich przedszkolach.
Tam na swojego ulubieńca czekali uczniowie, którzy dali popis umiejętności recytatorskich i wokalnych. Maluchy z Przedszkola im. Czesława Janczarskiego i Przedszkola Bajka również radośnie przywitały Świętego Mikołaja i jego niezastąpionych pomocników.
 

Świąteczny klimat nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Świąteczny klimat nad jeziorem
Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, w tym okresie również odbywają się Jarmarki Bożonarodzeniowe. Jednym z wielu jest ten organizowany przez Lodziarnie Olek i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku nad Jeziorem Sławskim.
Dla wszystkich, którzy zdecydowali się pierwszy weekend grudnia spędzić na terenie naszego ośrodka, przygotowano wiele atrakcji. Organizatorzy zadbali o wyjątkowy klimat, nie zabrakło choinek i świątecznych dekoracji. Obecny był również św. Mikołaj, który chętnie pozował do zdjęć, a sportowe atrakcje zapewnili zawodnicy piłkarskiego Dębu Sława - Przybyszów. Ponadto przewidziano również koncerty na żywo:
 
- 2.12.2023 (sobota) Peggy/Kaja Frankiewicz,
- 3.12.2023 (niedziela) Peggy/Kaja Frankiewicz,
- 9.12.2023 (sobota) Marta Piotrowska,
- 10.12.2023 (niedziela) Marta Piotrowska,
- 16.12.2023 (sobota) Projekt Fraktala,
- 17.12.2023 (niedziela) Projekt Fraktala.
 
Jarmarki zaplanowano na pierwsze trzy weekendy adwentu w godzinach od 12:00 do 19:00.
 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sławie

Ilustracja do informacji: Jarmark Bożonarodzeniowy w Sławie
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W niedzielę 10 grudnia na Nowym Rynku w Sławie na odwiedzających czekać będzie wiele stoisk z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, tradycyjnymi potrawami i napojami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Jarmark Bożonarodzeniowy

Stoiska z jedzeniem będą pełne pyszności, takich jak tradycyjne ciasta, ciasteczka, gorące napoje, jak również smaczne przekąski. Będzie to doskonała okazja do spróbowania lokalnych smakołyków i zasmakowania w atmosferze świąt. Z najmłodszymi spotka się Święty Mikołaj, który z pewnością wysłucha ich świątecznych życzeń. Ponadto Ranczo Lucky wystawi zagrodę z alpakami, przy okazji jarmarku będzie możliwość poznać te sympatyczne zwierzaki. W ramach spotkania przewidziano również występy artystyczne dzieci i młodzieży, warsztaty plastyczne, a także wspólne włączenie iluminacji świetlnych.

Dyniowy piknik

Ilustracja do informacji: Dyniowy piknik
W niedzielne popołudnie na placu przy sławskim Domu Kultury odbył się coroczny jesienny pikniki. "Dyniowy zawrót głowy" organizowany od wielu lat ma na celu integrację mieszkańców oraz promocję domowych przysmaków i rekreacji na świeżym powietrzu. W ramach spotkania przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych jesiennych zabawach oraz konkurencjach rodzinnych. Dodatkowo, dzieci z sekcji tanecznej i szkółki wokalnej Domu Kultury w Sławie dały popis swoich umiejętności. KTT Oskar prowadzony przez Teresę Dobrowolską zaprezentował pokaz taneczny. Kulminacyjnym punktem pikniku było rozstrzygnięcie konkursów na największą dynię i oryginalne przetwory domowe.
Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Sławy, Dyrektor SCKiW. Piknik wsparła Lokalna Grupa Działania - Kraina Lasów i Jezior.
 

 
1 2 3 4 5 6 ... 48


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku