Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Kultura

Ważna informacja dla mediów

Ilustracja do informacji: Ważna informacja dla mediów
Akredytacje prasowe na koncert zespołów CLEO i KOBRANOCKA  w dniu 03.08.2024 r. przyznawane są na podstawie wniosków akredytacyjnych złożonych drogą elektroniczną na adres: dk~@~sckiw~.~slawa~.~pl
 1. Akredytacje wydaje się wyłącznie redakcjom mediów zarejestrowanych sądownie i posiadających osobowość prawną oraz oficjalnym serwisom internetowym.
 2. Wnioski o akredytacje jednorazowe należy składać najpóźniej do godziny 12:00 do dnia 27.07.2024 r. 
 3. Akredytacje odbierać można w dniu imprezy, wydawane są tylko i wyłącznie na podstawie legitymacji prasowych. Odbiór akredytacji potwierdzany będzie każdorazowo podpisem. Akredytacje nie będą wydawane osobom trzecim i nieupoważnionym.
 4. Akredytacje można odbierać w dniu imprezy dwie godziny przed koncertem w biurze organizacyjnym Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19 (przed sceną) . W trakcie trwania imprezy akredytacje nie będą wydawane.
 5. Fotoreporterzy oraz operatorzy TV posiadający akredytację zobowiązani są do niezakłócania koncertów. Zabrania się wchodzenia na scenę. Zabrania się rejestrowania całego koncertu. Akredytacja upoważnia do rejestracji występu
  - CLEO – rejestracja fragmentu występu do 3 minut reporterskich na początku występu oraz zdjęcia przez 4 utwory.
  - KOBRANOCKAfotografowanie może odbywać się przez pierwsze 3 utwory, rejestracja o charakterze reporterskim do 3 minutprzez pierwsze 3 utwory. Zdjęcia mogą być robione jedynie z widowni lub sprzed sceny, bez prawa wstępu na scenę.
 6. Niestosowanie się do zapisów regulaminu i poleceń służb ochrony będzie skutkować odebraniem akredytacji i wyprowadzeniem poza obręb sceny.
 7. Na terenie imprezy akredytacja powinna być umieszczona w miejscu widocznym dla służb porządkowych i technicznych.
 8. W szczególnych przypadkach akredytacja może zostać unieważniona bez podania przyczyny.
 9. W sprawach spornych dotyczących akredytacji i współpracy z mediami decyduje Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Rap Stacja - Ruszamy!!!

Ilustracja do informacji: Rap Stacja - Ruszamy!!!
Before pod kontenerem RedBulla rozpoczyna tegoroczny Rap Stacja Festiwal w Sławie! I choć wydarzenie oficjalnie zaczyna się dopiero w czwartek, to od kilku dni ośrodek SCKiW przeżywa prawdziwe oblężenie sympatyków rapu! Pole namiotowe to miejsce, w którym impreza potrwa do niedzielnego poranka, tam zabawa po prostu się nie kończy. 
Festiwalowi już teraz towarzyszy mnóstwo pozytywnej energii i jeszcze więcej dobrej zabawy. Bawcie się dobrze, ale pamiętajcie, aby szanować to, co otrzymujecie ze strony organizatorów wydarzenia.
 

Kino na plaży

Ilustracja do informacji: Kino na plaży
Wieczorem przy Nowej Plaży na terenie ośrodka SCKiW zorganizowano kino plenerowe. Dla widzów organizatorzy przygotowali leżaki, a na ekranie pojawił się polska komedia w gwiazdorskiej obsadzie pt. "Masz ci los". 
Frekwencja dopisała, a uczestnicy wydarzenia oprócz seansu mogli podziwiać piękny zachód nad Jeziorem Sławskim czy też skosztować popcornu oraz innych pyszności oferowanych przez lokale gastronomiczne na terenie ośrodka.
 

Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!

Ilustracja do informacji: Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!
Serdecznie zapraszamy do udziału w korowodzie, który 3 sierpnia 2024 r. (sobota) uroczyście przemaszeruje ulicami naszego miasta podczas obchodów Dni Sławy.
 
Zgłoszenia wraz z krótką charakterystyką (maksymalnie 3 zdania) reprezentacji biorącej udział w korowodzie należy przesłać do dnia 22.07.2024 na adres: e-mail.
Dodatkowa informacja dla uczestników korowodu: do wymarszu ustawiamy się wzdłuż ul. 11 Listopada. Czoło korowodu to skrzyżowania ulic 11 Listopada i Obrońców Pokoju. Wejście do korowodu w celu ustawienia ulicą Sportową i Obrońców Pokoju. Zbiórka uczestników do godz. 14.30. Prosimy o przestrzeganie czasu przybycia i ustawienia się w korowodzie. Rozpoczęcie marszu korowodu o godz. 15.00.
 
Każdy może wziąć w nim udział! Kolorowy pochód jest jedną z głównych atrakcji Lata bez Granic i naszą chlubą. Zapraszamy wszystkie grupy, np. mieszkańców jednej ulicy, jednego bloku, dziennikarzy, grupy przyjaciół, placówki szkolne i przedszkolne, przedstawicieli firm, rodziny, stowarzyszenia, grupy artystyczne oraz sołectwa. Prosimy także, aby każda ze zgłoszonych grup podczas pochodu, miała ze sobą baner/szyld z tytułem swojej grupy.
 
W tym roku koniec i rozejście się szyku korowodu będzie miało miejsce za Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. (bez prezentacji końcowej)

Poezja nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Poezja nad jeziorem
Niedziela stała pod znakiem muzycznych wydarzeń w naszej gminie, którego zwieńczeniem był koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „KOPORA”.
Niezwykłe święto poezji i muzyki trwało dwa dni i przyciągnęło uwagę miłośników kultury i artystów z całego kraju.
 

Muzycznie dla Mam

Ilustracja do informacji: Muzycznie dla Mam
Z okazji Dnia Matki nad brzegiem Jeziora Sławskiego wybrzmiały dźwięki dedykowane wszystkim mamom. W ramach święta SCKiW w Sławie zorganizowało koncert pn. „Do Ciebie Mamo”.
 
Podopieczni sekcji wokalnej i tanecznej sławskiego Domu Kultury dali popis swoich umiejętności. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, w których wyrażały swoją wdzięczność i miłość do mam.
 

Muzyczna uczta rozpoczęta

Ilustracja do informacji: Muzyczna uczta rozpoczęta
W niedzielne popołudnie na Nowym Rynku w Sławie rozpoczął się cykl koncertów. Z okazji Dnia Matki przed sławską publicznością wystąpiły Zespół Wrzos z Lubawki, Orkiestra KGHM ZG Lubin oraz Orkiestra OSP z Lubawki. Osoby przechadzające się centrum naszego miasta mogły wsłuchać się w brzmienie znanych i lubianych polskich utworów, których tekst i melodię zna prawie każdy.
W ramach spotkania składane były życzenia dla Mam, które wcześniej widzowie mogli przesyłać organizatorom. Zanim to nastąpiło Andrzej Drozdowicz - Prezes Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr złożył podziękowania Burmistrzowi Sławy - Cezaremu Sadrakule, Sekretarz Gminy - Danucie Pitrowskiej, Dyrektorowi SCKiW w Sławie - Tomaszowi Krzymińskiemu, Księdzu Proboszczowi Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie - Jerzemu Ślusarczykowi oraz twórcy i dyrygent chóru „Cantate Deo” - Krystynie Szulęckiej za okazaną pomoc przy organizacji Muzycznych Niedziel w Sławie. Dodatkowo Krystyna Szulęcka została wyróżniona brązową odznaką honorową za zasługi w pracy społecznej Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
 
 
 

Do Ciebie Mamo

Ilustracja do informacji: Do Ciebie Mamo
Dyrektor SCKiW w Sławie Tomasz Krzymiński zaprasza już w najbliższą niedzielę (26.05.2024) na blok artystyczny z okazji Dnia Mamy. Na plaży SCKiW wystąpi Muzyczna Kuźnia Talentów z Domu Kultury w Sławie, zespoły taneczne z Domu Kultury w Sławie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Do Ciebie Mamo

XXIV Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę

Ilustracja do informacji: XXIV Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę
W ubiegłym tygodniu reprezentant Sławy - Mateusz Biernat brał udział w XXIV Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę. Pan Mateusz wystartował w kategorii wagowej +105 kg. Po stoczeniu zaciętych walk zajął odpowiednio 6 miejsce na lewą rękę i 8 miejsce na prawą rękę, co plasuje go w środku stawki. Gratulujemy udziału w zawodach i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.
 
Fot. Mateusz Biernat
 
 

Na majówkę do Sławy!

Ilustracja do informacji: Na majówkę do Sławy!
Zapowiada się atrakcyjny długi weekend majowy w naszej gminie, a to za sprawą imprez kulturalnych, które w najbliższych dniach będą się odbywać. Na sławskim rynku swoje produkty promować będą wystawcy z całej Polski podczas Jarmarku Produktu Lokalnego - Sława 2024. To wydarzenie, które przyciąga na rynek różnych rzemieślników z rękodziełem, regionalnymi przysmakami oraz rozmaitymi specjałami. Jedną z wielu atrakcji jest muzyczna podróż z zespołem Gasta Mire, która zagra 1 maja tuż po oficjalnym otwarciu, a także o godzinie 16:00 tego samego dnia. Dodatkową frajdą podczas trwania imprezy są zaplanowane bezpłatne warsztaty dla dzieci z klockami lego i lego robotyką prowadzone przez Bricks 4 Kidz - Zielona Góra! W czwartek tj. 2 maja od godziny 14:00 na Starym Rynku w Sławie swoje talenty zaprezentują lokalni artyści Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Od godziny 15:30 swoje pokazy taneczne wykona Klub Tańca Towarzyskiego OSKAR.
Początek maja to również start Las Woda & Blues, który odbędzie się nad brzegiem Jeziora Sławskiego w pobliskim Radzyniu. Występy rozpoczną się w środę, a zakończą się późnym wieczorem w sobotę.
 
W sobotę tj. 4 maja o godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w przystani Lubuski Klub Żeglarski w Sławie im. Mariusza Zaruskiego.
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie zaprasza w Międzynarodowy Dzień Strażaka od godziny 10:00 do 16:00 do odwiedzenia remizy podczas dni otwartych jednostki.
 
Tego samego dnia o godzinie 13:00 nastąpi odsłonięcie gwiazdy w Alei Gwiazd Bluesa na Nowym Rynku w Sławie.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 49


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku