Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla inwestora

Przebudowa drogi na finiszu

Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi na finiszu
Inwestycja prowadzona przez Powiat Wschowski w Starym Strączu zbliża się ku końcowi. Projekt, którego celem jest poprawa stanu infrastruktury drogowej na odcinku drogi powiatowej nr 1017F, jest już na etapie ostatnich prac.
 
Poszczególne etapy inwestycji zostały już zakończone, w tym budowa kanału technologicznego i zjazdy do posesji. Na całym odcinku drogi wykonana została profilowana warstwa podbudowy, co zapewni stabilność i trwałość drogi. Niedawno zakończono również etap wylewania asfaltu na całym odcinku drogi. Dodatkowo zostały ustawione wpusty uliczne, co zapewni właściwe odprowadzenie wody deszczowej. Droga jest obecnie w fazie odbioru. Mieszkańcy Starego Strącza wkrótce będą mogli się cieszyć się nową i bezpieczną drogą powiatową nr 1017F​1​.
Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 6.000.000,00 zł, z czego Powiat Wschowski pozyskał 3.000.000,00 zł dofinansowania, natomiast wkład własny do przebudowy pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława - 2.000.000,00 zł i Powiatu - 1.000.000,00 zł. Operacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, poddziałanie „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Praca wre

Ilustracja do informacji: Praca wre
Przy i wewnątrz byłej podstawówki trwają intensywne prace remontowe. 
Wnętrze budynku przy ul. Henryka Pobożnego, niebawem zmieni się nie do poznania. Aktualnie wykonywany jest podwieszany sufit systemowy wraz z oświetleniem, a w toaletach trwają prace glazurnicze. Wkrótce sale dydaktyczne i pomieszczenia szkolne przekształcą się w nowoczesny Dom Kultury - Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW oraz bibliotekę publiczną. 
Jak wiadomo w pobliżu nowej siedziby SCKiW powstaje Sala Widowiskowo-Teatralno-Kinowa. Budynek zyskał już stalową konstrukcję trybun, na której wyłożone zostały betonowe prefabrykaty. Przy pomocy dźwigu montowane są także stalowe wiązary dachowe. Obie inwestycje realizuje firma MProjekt z Leszna.

Gmina z kolejnym dofinansowaniem

Ilustracja do informacji: Gmina z kolejnym dofinansowaniem
Dziś w sławskim magistracie doszło do podpisania umów o dofinansowanie w ramach programu Lubuska Baza Sportowa 2023, a także dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.
Przedstawiciele samorządów oraz parafii z Powiatu Wschowskiego w tym Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła podpisywali umowy z Urzędem Marszałkowskim, w którego imieniu w Sławie pojawił się Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki.
Gmina Sława pozyskała dofinansowanie w ramach którego na boisku Orlik wykonane zostaną prace: rozbiórka zniszczonej podłogi drewnianej i zastąpienie jej nową, zamontowane zostaną zadaszenia nad drzwiami z poliwęglanu prefabrykowanego. Oprócz tego wykonana zostanie płyta fundamentowa, na której powstanie 1-kontenerowe zaplecze szatni. Będzie to moduł o przybliżonych wymiarach 2650x5340x wys. 2900mm. Wykonany w ramie stalowej, spawanej, malowanej; obłożone płytą warstwową. W inwestycji ujęto instalację elektryczną, montaż okien PCV, drzwi zewnętrznych stalowych, drzwi wewnętrznych, a także wyposażenie kontenera.
Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 153.000,00 zł, z czego 70.000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”, a 83 000,00 ze środków własnych gminy Sława.
Umowę o dofinansowanie podpisał także Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Michała Archanioła w Sławie Jerzy Ślusarczyk. Parafia uzyskała dofinansowanie na zadanie pn. "Prace budowalne obejmujące remont elewacji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie -I etap." Pozyskane fundusze to wsparcie w kwocie 50.000,00 zł z budżetu Województwa Lubuskiego.
Po spotkaniu Wicemarszałek wraz z włodarzem naszej gminy wybrali się na boisko orlik. Burmistrz Sławy opowiedział o kompleksie sportowym, a także o planach na jego rozbudowę. 
 

Kolejne postępy prac

Ilustracja do informacji: Kolejne postępy prac
Na budowie nowej sali widowiskowo-teatralno-kinowej, już zamontowano konstrukcję trybun.
Zapewniają one doskonałą widoczność dla całej widowni, która już niedługo zasiądzie przed sceną. Powstanie tam przestrzeń, w której lokalna społeczność oraz przyjezdni będą mogli cieszyć się różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi i artystycznymi. 
Więcej zdjęć na stronie.

Budowa w toku

Ilustracja do informacji: Budowa w toku
Nasz aparat skierowaliśmy dziś na plac budowy przy Plaży Miejskiej, gdzie od dłuższego czasu powstaje nowoczesny obiekt
 
Mówiąc o nim, oczywiście, mamy na myśli Klub na Fali, Sława. Już możemy zobaczyć pierwsze ściany klubu, które wznoszą się coraz wyżej. Planowany obiekt będzie dwukondygnacyjnym budynkiem, który zapewni nam wspaniałe doznania beach barowe, restauracyjne oraz klubowe. Co więcej, w klubie będzie również dostępne miejsce do noclegu.
Wiecej zdjęć na stronie.

Z wizytą na placu budowy

Ilustracja do informacji: Z wizytą na placu budowy
W ostatnim czasie Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła odwiedził teren budowy sali widowiskowo-teatralno-kinowej, aby ocenić postępy prac. 
Aktualnie trwa w tym miejscu montaż stalowej konstrukcji, która w przyszłości będzie służyła jako widownia. W dalszym ciągu murowane są ściany, niebawem budynek osiągnie docelową wysokość.
 
 

Modernizujemy bazę sportową

Ilustracja do informacji: Modernizujemy bazę sportową
Mamy kolejna dobrą wiadomość dla mieszkańców Sławy i okolic. W ramach programu „Lubuska Baza Sportowa” nasza gmina pozyskała 70 000,00 zł dofinansowania. Środki te zostaną przeznaczone na rozwój zaplecza sportowego. W ramach zadania nastąpi modernizacja istniejącego kontenera szatniowo-socjalnego przy sławskim Orliku.
Polegać ona będzie na: rozbiórce zniszczonej podłogi drewnianej i zastąpienie jej nową, zamontowane zostaną zadaszenia nad drzwiami z poliwęglanu prefabrykowanego. Oprócz tego wykonana zostanie płyta fundamentowa, na której powstanie 1-kontenerowe zaplecze szatni. Będzie to moduł o przybliżonych wymiarach 2650x5340x wys.2900mm. Wykonany w ramie stalowej, spawanej, malowanej; obłożone płytą warstwową. W inwestycji ujęto instalację elektryczną, montaż okien PCV, drzwi zewnętrznych stalowych, drzwi wewnętrznych, a także wyposażenie kontenera. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 153.000,00 zł, z czego 70.000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”, a 83 000,00 ze środków własnych gminy Sława.

Skwer w nowej odsłonie

Ilustracja do informacji: Skwer w nowej odsłonie
Kolejny raz odwiedzamy teren budowy na Placu Pamięci Narodowej w Sławie. 
Prace w tym miejscu są już na bardzo zaawansowanym poziomie, a sama inwestycja zmierza ku końcowi. W tym tygodniu rozpoczęło się układanie kostki brukowej oraz ściółkowanie bylin i krzewów korą. Wszystkie roboty prowadzone są przez pracowników gospodarczych Urzędu Miejskiego.

Postępy prac budowlanych

Ilustracja do informacji: Postępy prac budowlanych
Jak już wcześniej informowaliśmy, dawny budynek szkoły podstawowej zmieni się w siedzibę Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, a już teraz przyglądamy się kolejnym etapom prac.
 W ramach inwestycji została wyburzona ściana wraz z dachem dawnej salki gimnastycznej, W jej miejsce powstanie scena teatralno kinowa nowoczesnego obiektu. Prace na terenie inwestycyjnym, zlokalizowanym przy ul. H. Pobożnego, trwają zgodnie z planem i każdego dnia widać znaczne postępy. Wykonawca, firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna, odpowiedzialna jest zarówno za budowę sali widowiskowo-teatralnej, jak i modernizację przyszłego Domu Kultury. Dzięki temu projektowi Gmina Sława zyska nowoczesne miejsce do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które przyciągną mieszkańców oraz turystów z całej okolicy.
Inwestycja realizowana jest w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 5.999.000,00 zł, z czego 3.536.590,00 zł pozyskano z funduszu rządowego, a 2.462.410,00 zł to wkład własny gminy.
Koszt budowy sali widowiskowo-teatralnej wynosi 10.455.000,00 zł, z czego 7.200.000,00 zł pozyskano z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a 3.255.000,00 zł to wkład własny Gminy Sława.
Więcej zdjęć na stronie.

Nad jeziorem praca wre!

Ilustracja do informacji: Nad jeziorem praca wre!
Na terenie ośrodka SCKiW w ostatnim czasie rozpoczęła się kolejna inwestycja. Po wyburzeniu dawnego budynku tzw. Galer, który od lat straszył wypoczywających, rozpoczęła się budowa Klubu na Fali. Aktualnie trwa szalowanie i zbrojenie ław oraz wylewanie fundamentów.
Nowa filia Klubu na Fali powstaje w miejscu dawnej Tawery Galery. Obiekt będzie nawiązywał do swoich pierwowzorów, jednak to sceneria oraz potencjał działki na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku zdeterminował projekt architektoniczny trzeciej odsłony Klubu na Fali. Dwukondygnacyjny obiekt będzie pełnił przede wszystkim funkcje beach barową, restauracyjną i klubową, znajdą się w nim także miejsca noclegowe.
 
Budowa nowego lokalu potrwa rok, zgodnie z przewidywaniami inwestora otwarcie planowane jest II kwartał 2024 roku.
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 57

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku