Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Utwardzono parking przed placówką w Krzepielowie

Ilustracja do informacji: Utwardzono parking przed placówką w Krzepielowie
Pod koniec ubiegłego tygodnia miał miejsce odbiór inwestycji mającej na celu utwardzenie kostką brukową  części parkingu przy szkole Podstawowej w Krzepielowie. Powstało dodatkowe 120 m² miejsc do parkowania z bezfazowej kostki betonowej na podsypce piaskowo-cementowej oraz osadzone zostały krawężniki. Przypominamy, iż w ubiegłym roku przy szkole utwardzono 250 m² terenu, a niedawne zadanie jest drugą częścią robót w tym miejscu.  
Koszt wykonania przedmiotu umowy wyniósł 10.000,00 zł brutto. Wykonawcą była firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Remont w Przybyszowie zakończony

Ilustracja do informacji: Remont w Przybyszowie zakończony
Na sali wiejskiej dobiegł końca remont dachu. W zakresie robót znalazły się:
- pokrycie dachu papą na podłożu betonowym,
- wykonanie przewodów instalacji odgromowej,
- montaż rynien i rur spustowych,
- wykonanie wieloprzewodowych kominów wraz z obróbką blacharską,
- obróbki blacharskie murów ogniowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Inwestycję zrealizowała firma „LUX” Urszula Żukowska, Grzegorz Żukowski s.c. ze Święciechowy. Koszt całkowity zadania wyniósł 39.950,00 zł.

W Ciosańcu wyłożyli kostkę

Ilustracja do informacji: W Ciosańcu wyłożyli kostkę
Kolejne metry kostki utwardziły nawierzchnię, tym razem w Ciosańcu. W obrębie drogi wojewódzkiej nastąpiła wymiana starego wysłużonego ciągu pieszego. Na odcinku 144 metrów pojawił się chodnik z kostki brukowej wraz z podjazdami do posesji. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pomimo iż zadanie zrealizowano na wspomnianej drodze wojewódzkiej, to inwestorem przedsięwzięcia jest nasza gmina. Koszt wymiany chodnika opiewa na kwotę 129.765,00 zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych gminy Sława.

Nowa droga oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Nowa droga oddana do użytku
W ostatnim czasie w Łupicach zakończyła się inwestycja drogowa. Kolejna w naszej gminie, której celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. W ramach zadania na odcinku 114 mb wybudowana została jezdnia z kostki brukowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Więcej drzew nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Więcej drzew nad jeziorem
Wraz z początkiem tygodnia nowa plaża zyskała kilkuletnie sosny zwyczajne. Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zasadzili 10 drzew, które zastąpią usunięte okazy. Wcześniejsze egzemplarze zostały wycięte ze względów bezpieczeństwa. Ich stan (choroba) zagrażał osobom przebywającym na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W trosce o bezpieczeństwo

Ilustracja do informacji: W trosce o bezpieczeństwo
Dziś rozpoczęły się prace mające na celu montaż słupów doświetleniowych przy trzech przejściach dla pieszych. Doświetlone zostaną dwa istniejące przejścia na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, a także miejsce, w którym w najbliższym czasie powstaną pasy na ul. Henryka Pobożnego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich inwestycję realizuje firma Enea Oświetlenie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach zadania przy drodze wojewódzkiej nr 278 na terenie Sławy zostanie zamontowane w sumie sześć słupów oświetleniowych, które znacznie poprawią bezpieczeństwo w godzinach wieczornych. Dwa doświetlenia pasów sfinansował ZDW w Zielonej Górze, jedno natomiast Gmina Sława z budżetu własnego.
 
W obrębie tych przejść w najbliższych dniach będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym.

Chodnik na Henryka Pobożnego gotowy

Ilustracja do informacji: Chodnik na Henryka Pobożnego gotowy
Kolejna inwestycja tworzona z myślą o bezpieczeństwie i komforcie życia mieszkańców zrealizowana. Na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie zakończył się remont ciągu pieszego. Na odcinku od mostka nad Czernicą do skrzyżowania ulicy z Powstańców Śląskich stare uszkodzone płyty chodnikowe zostały zastąpione betonową kostką brukową.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W sumie wyłożone zostało 720 m2 kostki, dodatkowo na wspomnianym odcinku do końca listopada powstanie nowe przejście dla pieszych. Osoby chcące przejść przez jezdnie na wysokości sklepów Dino i Sklep Meblowy Gama będą mogły skorzystać z bezpiecznych podświetlonych pasów. Remont ciągu pieszego wykonała firma PBD Sp. z o.o. z Głogowa, a wartość zadania opiewała na kwotę 158.839,27 zł.

Powstanie nowa siedziba OPS

Ilustracja do informacji: Powstanie nowa siedziba OPS
W budynku dawnej szkoły podstawowej przy ulicy Henryka Pobożnego w Sławie miało miejsce przekazanie placu budowy. W ramach inwestycji część parteru zostanie przebudowana na potrzeby sławskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tutaj powstaną pomieszczenia administracyjno-biurowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Działanie te są pierwszym etapem zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń byłej placówki oświatowej. W kolejnych latach w tym miejscu swoje siedziby będą miały również
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, a także Biblioteka Miejska. Termin zakończenia prac pierwszego etapu przewidziano na koniec kwietnia 2021 r., a jego koszt to 895.651,37 zł.

Dębowa, Sosnowa i Świerkowa oddane do użytku

Ilustracja do informacji: Dębowa, Sosnowa i Świerkowa oddane do użytku
W tym roku kolejne drogi w naszej gminie zostały utwardzone. Tym razem kostkę brukową zyskały drogi na sławskich osiedlach. Są nimi ulice: Dębowa, Sosnowa i Świerkowa w sumie wyłożone zostało 7512 m2 kostki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach przebudowy powstały jezdnia ze znakami poziomymi, chodniki oraz zjazdy do posesji. Warto wspomnieć, iż w latach wcześniejszych w obrębie wspomnianych ulic zainstalowane zostały słupy oświetleniowe.Inwestycję o wartości 2.139.967,29 zł (z czego 50% wartości zadania zostało dofinansowane ze środków rządowych) zrealizowała firma ZPHU „KRUBET”.
 
 

W Radzyniu utwardzili teren

Ilustracja do informacji: W Radzyniu utwardzili teren
Nie tak dawno informowaliśmy o rozpoczęciu prac w pobliżu sali wiejskiej w Radzyniu. W ramach inwestycji w ostatnim czasie powstał parking. W sumie 190 m2 kostki brukowej utwardza plac, na którym swoje pojazdy mają możliwość zaparkować korzystający z sali wiejskiej i parku rekreacyjnego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

To nie wszystko, dodatkowo powstał ciąg pieszy łączący wspomniane parking z placem rekreacyjno-sportowym. Prace wykonała firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski a zadanie, których koszt opiewa na kwotę 23.500,00 tys. zł sfinansowane zostało z budżetu sołeckiego.
1 2 3 4 5 6 ... 34


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku