Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Remont szkoły w Łupicach

Ilustracja do informacji: Remont szkoły w Łupicach
Po raz kolejny przyglądamy się realizacji zadania mającego na celu wykonanie elewacji i nowego dachu. Poszycie zostało już prawie wykonane, zostały elementy wykończeniowe. Aktualnie pracownicy firmy „LUX” Urszula Żukowska, Grzegorz Żukowski s.c. ze Święciechowy prowadzą pracę związane z dociepleniem budynku i wymiany okien.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Całość zadania opiewa na kwotę 157.194,00 zł, a termin wykonania zadania to 15 października br.

Prace na ul. Bursztynowej

Ilustracja do informacji: Prace na ul. Bursztynowej
W Lubogoszczy prace nabrały zawrotnego tempa. Kostka brukowa na chodnikach i podjazdach została położona już wcześniej. Obecnie trwa układanie bruku na jezdni, kolejne metry kostki pojawiają się tam z dnia na dzień.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach zadania pojawią się także zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 9 listopada br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ławki dotarły do Parku Miejskiego

Ilustracja do informacji: Ławki dotarły do Parku Miejskiego
Rozpoczął się montaż ławek i koszy parkowych, które zostały zakupione w ramach projektu „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie”.  W sumie na tym terenie staną 63 ławki i 32 kosze na śmieci. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Ławki dotarły do Parku Miejskiego

Wolnostojąca toaleta przy wejściu do parku

Ilustracja do informacji: Wolnostojąca toaleta przy wejściu do parku
Jednym z założeń projektowych rewaloryzacji sławskiego parku jest instalacja miejskiego szaletu. W pobliżu głównego wejścia ustawiony został obiekt na planie kolistym o średnicy zewnętrznej 2,22 m. Konstrukcja toalety jest szkieletowa, wykończona stalą szlachetną. Ściany i podsufitka wykonano z blachy nierdzewnej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Toaleta w pobliżu wejścia

Obiekt został wyposażony we wszystkie media niezbędne do całorocznego użytkowania tj. instalację elektryczną instalację wod.-kan. Wewnątrz zainstalowano urządzenia ze stali nierdzewnej - muszla ustępowa, umywalka, pojemnik na papier toaletowy, kosz na odpadki (przytwierdzony), pisuar, płuczka montowana w ścianie, kratka ściekowa, podajnik ręczników papierowych, lustro, uchwyty dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, nagrzewnicę elektryczną powietrza, oświetlenie wewnętrzne, zewnętrzne z automatem zmierzchowym i oświetlenie gablot. Wentylator mechaniczny uruchamiany czujką ruchową. Drzwi wyposażone zostały w zamek patentowy wrzutowy i samozamykacz. Bryła WC nawiązuje do tradycyjnej architektury i jest dostosowana do otaczającego krajobrazu, przez co nie będzie zaburzać istniejącego ładu przestrzennego. Wolnostojąca toaleta zastąpi tymczasowe rozwiązania typu „TOI- TOI” co znacznie wpłynie na poprawę estetyki otoczenia. Obiekt przy wejściu od strony rynku poprawi komfort zwiedzania oraz pozytywnie wpłynie na czystość parku.

Kolejne metry kostki w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Kolejne metry kostki w Lubogoszczy
Rozpoczęło się wykładanie kostki brukowej na chodnikach i podjazdach na ulicy Bursztynowej. W momencie ukończenia tego etapu firma realizująca inwestycje rozpocznie układanie bruku wzdłuż jezdni. W ramach zadania pojawią się także zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 9 listopada br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14 Galeria zdjęć: Kolejne metry kostki w Lubogoszczy

Zamontowali rolety na świetlicy

Ilustracja do informacji: Zamontowali rolety na świetlicy
Na budynku świetlicy wiejskiej w Krzydłowiczkach pracownicy firmy EXKLUSIVE FENSTER Łukasz Wysocki z Łupic zamontowali siedem sztuk rolet zewnętrznych. Montaż ich ma na celu zabezpieczenie budynku w czasie nieużytkowania, a także przed warunkami atmosferycznymi głównie w okresie letnim. Zadanie zostało zrealizowane z funduszu sołeckiego, a jego koszt opiewa na kwotę 6.984,67 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe rolety na budynku świetlicy

Szkoła z nowym dachem i ociepleniem

Ilustracja do informacji: Szkoła z nowym dachem i ociepleniem
Prezentujemy postępy prac zadania pn. „Przebudowa budynku szkoły w Krzepielowie”. Na tę chwilę pracownicy firmy wykonującej inwestycje kończą wymianę pokrycia dachowego. Wykonana jest także termomodernizacja budynku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Szkoła z nowym dachem i ociepleniem

Jutro natomiast przeprowadzony zostanie proces czyszczenia cokołu z cegły klinkierowej, która znajduje się pod elewacją budynku. 

Wykonawcą jest Zakład Usługowo-Handlowy Jan Janik z Babimostu. Wartość zadania opiewa na kwotę 318.500,00 zł, a planowany termin realizacji prac to 30.09.2020 r.

Nowe nasadzenia w Parku

Ilustracja do informacji: Nowe nasadzenia w Parku
Do zakończenia Rewaloryzacji Parku Miejskiego coraz bliżej. W tym tygodniu pracownicy leszczyńskiej firmy SPIRAEA wykonują nasadzenia krzewów takich jak: rododendron, azalia, dereń, hortensja, barwinek pospolity, a także bylin wieloletnie. W ostatnim czasie zakończona została budowa mostku nad Czernicą, którego słupy i ażurowa balustrada zostały wykonane z cegły klinkierowej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 Galeria zdjęć: Nowe nasadzenia w Parku

W najbliższym czasie zainstalowany zostanie również szalet miejski oraz elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz drogowskazy.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego.

Podcień w Szreniawie

Ilustracja do informacji: Podcień w Szreniawie
Poprawa wizerunku i rekreacji wsi — projekt drogi w Bagnie i budowa podcienia przy sali wiejskiej w Szreniawie, tak brzmi tytuł zadania, które cieszyło się największym poparciem (Strefa III) w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Podcień w Szreniawie

W ramach inwestycji powstał podcień o wymiarach 713 cm x 540 cm w konstrukcji drewnianej pokryty blachodachówką. Zadanie opiewa na kwotę 29.520,00 zł, a wykonało je Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „MARDACH” Marcin Grabski z Lubogoszczy.

Z myślą o bezpieczeństwie uczniów

Ilustracja do informacji: Z myślą o bezpieczeństwie uczniów
Nie tak dawno informowaliśmy o wiatach przystankowych, jakie ustawione zostały w Starym Strączu. Tym razem nowa pojawiła się w Krępinie. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, dzieci i młodzież będą korzystać z usług komunikacji zbiorowej. Oczekując na przyjazd autobusu będą mogły schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
1 2 3 4 5 6 ... 31


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku