Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla inwestora

Obserwujemy postęp

Ilustracja do informacji: Obserwujemy postęp
W miejscowości Łupice trwają prace nad inwestycją pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1016F na odcinku od km 0+000 do km 0+316,7 wraz z przebudową skrzyżowań oraz budową kanalizacji”. Projekt obejmuje modernizację drogi powiatowej nr 1016F biegnącej wzdłuż ulicy Szkolnej. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek jezdni o długości około 317 metrów. Nawierzchnia drogi będzie wykonana z betonu asfaltowego, a dodatkowo powstanie chodnik oraz zjazdy do posesji.
 
 
 

Odcinek drogi wyłączony z ruchu

Ilustracja do informacji: Odcinek drogi wyłączony z ruchu
Od jutra tj. 20 czerwca 2024 r. od godziny 7:00 do dnia 21 czerwca 2024 r. do późnych godzin popołudniowych wyłączony będzie z ruchu odcinek drogi w Lipinkach od drogi gminnej za kościołem do wyjazdu z miejscowości w kierunku Krzepielowa. W tych dniach ruch kołowy odbywać się będzie wytyczonym objazdem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Objazd

Wprowadzenie ograniczeń jest niezbędne ze względu na konieczność realizacji robót związanych z wykonaniem warstw konstrukcyjnych drogi, których specyfika uniemożliwia prowadzenie prac pod ruchem.
Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu, prosimy o stosowanie się do oznakowania pionowego i wytyczonych objazdów.
Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Palmy z Hiszpanii do słonecznej Sławy

Ilustracja do informacji: Palmy z Hiszpanii do słonecznej Sławy
Do Klub na Fali, Sława dotarł transport palm prosto z plantacji z Alicante! Miejsce będą zdobić różne gatunki egzotycznych drzewek, od mrozoodpornych do takich do, które wymagają zimowania w domu. Każda została starannie wybrana bezpośrednio na plantacji w Hiszpanii. Dla miłośników roślin jest to świetna okazja, ponieważ większość z tych drzewek będzie dostępna w sprzedaży. Już teraz można składać zamówienia na różne gatunki, takie jak kaktusy, drzewka oliwne, juki, a także palmy. Będą dostępne w przyszłym roku. 
 

Prace postępują

Ilustracja do informacji: Prace postępują
Na stadionie miejskim w Sławie roboty nie zwalniają tempa. Wczoraj wylano beton pod fundamenty oraz przygotowywano uzbrojenie. Przypomnijmy, że zakres zadania obejmuje budowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią naturalną i bieżni pełnowymiarowej 100 i 400-metrowej z nawierzchni poliuretanowej, stanowisk do skoku w dal i wzwyż oraz pchnięcia kulą. Dla widzów przewidziano zadaszone trybuny o pojemności ok. 320 miejsc siedzących. Murawa zyska także oświetlenie, co pozwoli na prowadzenie treningów po zmroku, całość zostanie uzupełnione o infrastrukturę towarzyszącą. Tuż za plecami trybun znajdować będzie się nowoczesny budynek klubowy, w którym znajdą się w sumie cztery szatnie zawodnicze i jedna sędziowska z pełnym węzłem sanitarnym, pomieszczenie magazynowe na sprzęt, sala konferencyjna oraz biuro klubowe. W budynku znajdować będą się także toalety dla kibiców.
Warto wspomnieć, iż w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: "Programu Inwestycji Strategicznych - edycja ósma" Gmina Sława pozyskała dofinansowanie w wysokości 7.800.000,00 zł.
 
 

Ulice Długa i Powstańców Śląskich z nowymi chodnikami

Ilustracja do informacji: Ulice Długa i Powstańców Śląskich z nowymi chodnikami
Odbiór końcowy przeszło zadanie, które miało na celu wykonanie chodnika od wiaduktu do cmentarza komunalnego na ulicy Długiej w Sławie. Zgodnie z planem wybudowano nowy ciąg pieszy o długości 330 mb i szerokości 2m. Ponadto powstało przejście dla pieszych z doświetleniem hybrydowym, powierzchniowe odwodnienie chodnika wraz z barierkami ochronnymi.
Łączna wartość inwestycji, robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim to 299.811,96 zł, z czego 212.118,48 zł to kwota dofinansowania. Pozostałe środki pochodzą z budżetu własnego Gminy Sława.
 
 

Ciężki sprzęt na murawie

Ilustracja do informacji: Ciężki sprzęt na murawie
Z początkiem tygodnia rozpoczęła się inwestycja mająca na celu utworzenie nowego Stadionu Miejskiego w Sławie. Z samego rana odbyło się spotkanie organizacyjne na placu budowy pomiędzy przedstawicielami Gminy Sława, na czele z Burmistrzem Cezarym Sadrakułą, a wykonawcami. Chwile po naradzie rozpoczęły się prace ziemne oraz demontaż istniejących elementów infrastruktury sportowej.

Na dniach ruszą prace na stadionie

Ilustracja do informacji: Na dniach ruszą prace na stadionie
Dziś w sławskim magistracie podpisana została umowa, na mocy której w ciągu 17 miesięcy w Sławie powstanie stadion z szeroko rozbudowanym zapleczem sportowym. Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w końcu stanie się nowoczesnym obiektem przystosowanym do rozgrywania nie tylko meczów piłkarskich, ale także prowadzenia zajęć lekkoatletycznych oraz lekcji wychowania fizycznego na wysokim poziomie.
Oprócz generalnej wymiany murawy, gruntowną przebudowę przejdą także trybuny, a za ich plecami pojawi się zaplecze szatniowo-sanitarne z prawdziwego zdarzenia. Wokół płyty boiska pojawi się bieżnia lekkoatletyczna, a także powstaną stanowiska do skoku w dal, wzwyż oraz pchnięcia kulą. Zamontowane zostanie także oświetlenie umożliwiające prowadzenie treningów piłkarskich i biegowych nocą.
 
Wykonawcą generalnym inwestycji o wartości 10.998.727,00 zł zostało konsorcjum MPROJEKT PLUS Sp. z o.o. z Leszna oraz TRAWMAR EKSPERT Sp. z o.o. z Daszewic. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: "Programu Inwestycji Strategicznych - edycja ósma" Gmina Sława pozyskała dofinansowanie w wysokości 7.800.000,00 zł. Wkład własny naszego samorządu to 3.198.727,00 zł.
 
 

Ulica Długa na finiszu

Ilustracja do informacji: Ulica Długa na finiszu
Inwestycja budowy ciągu pieszego przy ulicy Długiej w Sławie jest już na ostatniej prostej. Zakończyły się już prace brukarskie. Pozostał jeszcze montaż barierek, a także utworzenie przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem hybrydowym.

Spotkanie w sprawie SIM

Ilustracja do informacji: Spotkanie w sprawie SIM
Wraz z początkiem tygodnia Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski oraz Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury Marek Wróbel spotkali się z doradcą do spraw inwestycyjnych z ramienia SIM Maciejem Barbarą oraz z projektantem KZN Zielona Dolina. Celem spotkania było uzgodnienie koncepcji inwestycji polegającej na budowie mieszkań na wynajem. Projektant przedstawił propozycję parametrów projektu, ilości kondygnacji oraz mieszkań wraz z określeniem ich powierzchni, a także umiejscowieniem pierwszego budynku.
Przypomnijmy, iż nowa inwestycja dotyczy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności. Zostaną one wyposażone w odnawialne źródła energii, balkony, miejsca parkingowe, pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowym atutem będzie spokojna okolica, teren zagospodarowany zielenią oraz dostępność placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców.
 
W najbliższym czasie poinformujemy o dokładnych ustaleniach.

Umowa podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana
W Urzędzie Miejskim Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz ze współpracownikami spotkał się z właścicielem firmy ZPHU KRUBET Jan Kruk z Nowej Wsi. Podczas tego spotkania nastąpiło podpisanie umowy na wykonanie zadania pn. „Przebudowa ul. Słonecznikowej w miejscowości Lubogoszcz”.
Niebawem nastąpi przekazanie placu budowy i rozpoczną się pierwsze prace. W ramach planowanej inwestycji powstanie jezdnia z kostki brukowej na ul. Słonecznikowej oraz odcinek na ul. Chabrowej. Wybudowane zostaną zjazdy na posesje, trawniki, kanalizacja deszczowa oraz przewidziano przebudowę sieci elektroenergetycznej.
Przypomnijmy, iż na ten cel gmina Sława pozyskała dofinansowanie 2.000.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma. Pozostała część kwoty zostanie pokryta ze środków własnych gminy.
Termin wykonania zadania szacowany jest na okres 14 miesięcy.
1 2 3 4 5 6 ... 59


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku