Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla inwestora

Mostek wyremontowany

Ilustracja do informacji: Mostek wyremontowany
Na ulicy Słonecznej w Radzyniu zakończył się remont mostka. Stan techniczny konstrukcji zlokalizowanej na drodze powiatowej z roku na rok się pogarszał i wymagał niezbędnej naprawy. Na wniosek Rady Miejskiej w Sławie Starostwo Powiatowe we Wschowie podjęło decyzję o jego remoncie.
Wiecej zdjęć na stronie.

 

Ochroni przed wiatrem i deszczem

Ilustracja do informacji: Ochroni przed wiatrem i deszczem
Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zamontowali nową wiatę przystankową w Przybyszowie. Przeszklona konstrukcja na stalowym stelażu pozwoli dzieciom dojeżdżającym do szkoły w Sławie schronić się w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. O postawienie przystanku zawnioskował mieszkaniec tej miejscowości. Całkowity koszt został pokryty z budżetu gminy Sława.

Remont parkowego mostka

Ilustracja do informacji: Remont parkowego mostka
Wraz z początkiem tygodnia rozpoczął się remont mostka nad Czernicą. Na istniejącej konstrukcji zostanie zamontowana drewniana kładka o wymiarach 8 × 2,2 m. Wspomniana inwestycja jest realizowana w ramach rewaloryzacji części miejskiej sławskiego parku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont mostka

Roboty prowadzi firma Mardach Marcin Grabski z Lubogoszczy, a jej koszt wynosi 46.248,00 zł. Całość finansowana jest ze środków własnych gminy Sława. Zgodnie z umową już w połowie listopada spacerujący parkiem będą mogli przejść się wyremontowanym mostkiem.

Remont generalny ul. Obrońców Pokoju

Ilustracja do informacji: Remont generalny ul. Obrońców Pokoju
Na odcinku  407,831 m do 30 listopada br. wymieniona zostanie nawierzchnia, krawężniki drogowe, inwestycja przewiduje regulację studzienek oraz wykonanie przejść dla pieszych. Ponadto powstanie chodnik o łącznej powierzchni 167,77 m², a w okolicy jezdni ok. 200 m² terenów zielonych zostanie obsypane humusem, a następnie obsiane mieszanką traw.
Zadanie opiewa na kwotę 630 358,70 zł. Pozyskane wsparcie to 387 268,00 zł, natomiast pozostała część - stanowiąca wkład własny pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława i wyniesie 243 090,70 zł. 
Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, w niektórych miejscach ruch odbywa się wahadłowo.
Galeria z przebudowy dostępna na stronie

 

Zielony pasaż wieczorem

Ilustracja do informacji: Zielony pasaż wieczorem
Za dnia prezentuje się okazale, po zmroku jeszcze lepiej. Zielony pasaż w centrum Sławy zachęca do spacerów wieczorną porą. Więcej zdjęć dostępych na stronie
 

Kompleks rekreacyjno-sportowy nabiera kształtu

Ilustracja do informacji: Kompleks rekreacyjno-sportowy nabiera kształtu
Dookoła boiska orlik w Sławie trwa budowa toru rolkowego wraz z parkingami. Zgodnie z umową w tym miejscu do 28 listopada powstanie również miasteczko ruchu drogowego i miejski zdrój.
Gmina Sława na ten cel otrzymała z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pozostałe 1.701.080,00 pochodzi z budżetu Gminy Sława. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.701.080,00 zł. Więcej zdjęć dostepnych na stronie.

Dbamy o komfort nauczania

Ilustracja do informacji: Dbamy o komfort nauczania
W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwał remont generalny sali chemicznej. Wspomniana pracownia to miejsce, w którym uczniowie przyswajają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również obserwują szereg doświadczeń.
Po latach użytkowania niezbędna była jej modernizacja. W ramach inwestycji pracownicy firmy Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy s.c. ze Wschowy wymienili instalację elektryczną, wykonali nową podłogę, a ściany zyskały tynki. Ponadto pomieszczenie zostało kompleksowo wyposażone w meble. Całkowity koszt remontu wraz z umeblowaniem wyniósł 89.886,48 zł, a inwestycja ta w całości została zrealizowana ze środków własnych gminy Sława.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

Prace nie zwalniają tempa

Ilustracja do informacji: Prace nie zwalniają tempa
Od kilku miesięcy przy ulicy Ogrodowej w Sławie trwa rozbudowa kompleksu rekreacyjno-sportowego. Zgodnie z umową do 28 listopada wokół boiska orlik zostanie oddany do użytku tor rolkowy. Ponadto powstaną nowe miejsca parkingowe, miasteczko ruchu drogowego i miejski zdrój. Całość upiększy zieleń niska i wysoka wraz z oświetleniem.
Gmina Sława na ten cel otrzymała z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.701.080,00 zł.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

 

W Starym Strączu powstanie skocznia

Ilustracja do informacji: W Starym Strączu powstanie skocznia
Jak już wcześniej informowaliśmy, placówki oświatowe z terenu naszej gminy wzbogacą się o profesjonalne skocznie do skoków w dal.
Rozbudowa bazy sportowej w znacznym stopniu poprawi warunki treningowe w naszej okolicy i pozwoli na efektywniejsze prowadzenie zajęć wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Więcej zdjęć na stronie.

 

Mury pną się do góry

Ilustracja do informacji: Mury pną się do góry
Prezentujemy kilka ujęć z postępów prac na placu budowy przy ulicy Powstańców Śląskich w Sławie. W naszym mieście trwa budowa nowoczesnego budynku z ponad 60 mieszkaniami o pow. od 41 do 75 m kw. Szczegóły dotyczące inwestycji dostępne są na stronie pkmzachod.pl.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 41

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku