Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s3
 • Baner: s4

Dla inwestora

Sala wiejska w Goli po remoncie

Ilustracja do informacji: Sala wiejska w Goli po remoncie
Jak informowaliśmy za pośrednictwem naszej strony internetowej, pod koniec roku 2020 sala wiejska w Goli przeszła remont. W zakresie zadania przewidziano głównie: gruntowanie powierzchni i ścian, zatapianie siatki zbrojeniowej, trzykrotne szpachlowanie powierzchni, usunięcie lamperii, malowanie ścian i sufitów, uzupełnienie ubytku płytek na schodach wejściowych. W tym roku sala została doposażona w dwie witryny chłodnicze, zmywarkę, patelnię elektryczną oraz wózek kelnerski.
fot. Sołectwo Gola

Plac budowy przekazany

Ilustracja do informacji: Plac budowy przekazany
Na początku czerwca w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji firmą PRO-INFRA Sp. z o.o. z Jerzmanowej. Teren budowy zlokalizowany jest w okolicy boiska orlik. W tym miejscu do końca 28 listopada 2021 roku powstanie inwestycja pn. "Budowa toru rolkowego z elementami małej architektury i zielenią, miasteczkiem ruchu drogowego, wiaty z siedziskami i stojakami". Gmina Sława otrzymała na ten cel z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.701.080,00 zł.
Zakres zadania obejmie w szczególności budowę/wykonanie nasadzenia:

- toru rolkowego wokół boiska orlik - nawierzchnia asfaltowa barwiona. Długość toru liczona po jego osi - 370,90 m, szerokość 3,00 m.
- drogi dojazdowe z miejscami postojowymi dla 30 samochodów. Droga dojazdowa asfaltowa - w strefie wjazdu, częściowo z kostki betonowej.
- ścieżki rowerowej - nawierzchnia asfaltowa barwiona wraz z chodnikiem z kostki brukowej.
- zdroju wyposażonego w misy na dwóch poziomach.
- zieleń niska i wysoka (w tym zieleń izolacyjna wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy działki) wraz z instalacją nawadniającą.
- oświetlenie terenu.
- kanalizacja deszczowa odwodnienie drogi dojazdowej i miejsc postojowych.
Ważną informacją jest, iż od piątku 11.06.2021 r. teren wokół orlika zostanie wyłączony z ruchu. Oznacza to, iż nie będzie można wjechać samochodem na parking w obrębie obiektu, a także korzystać z chodnika łączącego ul. Ogrodową z ul. Sportową.
 
 

Umowa podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana
W Urzędzie Miejskim miało dziś miejsce podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji firmą PRO-INFRA Sp. z o.o. z Jerzmanowy. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, iż Gmina Sława otrzymała z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie: "Budowa toru rolkowego z elementami małej architektury i zielenią, miasteczkiem ruchu drogowego, wiaty z siedziskami i stojakami". Projekt ten jest umiejscowiony na terenie, który otacza orlik. Tor rolkowy skierowany jest nie tylko do dzieci czy młodzieży, ale także dorosłych.
 
Zakres zadania obejmie w szczególności budowę/wykonanie nasadzenia:
- toru rolkowego wokół boiska orlik - nawierzchnia asfaltowa barwiona. Długość toru liczona po jego osi - 370,90 m, szerokość 3,00 m.
- drogi dojazdowe z miejscami postojowymi dla 30 samochodów. Droga dojazdowa asfaltowa - w strefie wjazdu, częściowo z kostki betonowej.
- ścieżki rowerowej - nawierzchnia asfaltowa barwiona wraz z chodnikiem z kostki brukowej.
- zdroju wyposażonego w misy na dwóch poziomach.
- zieleń niska i wysoka (w tym zieleń izolacyjna wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy działki) wraz z instalacją nawadniającą.
- oświetlenie terenu.
- kanalizacja deszczowa odwodnienie drogi dojazdowej i miejsc postojowych.
Całkowity koszt inwestycji to 2.701.080,00 zł. Wykonawca na zrealizowanie przedsięwzięcia ma czas do 28 listopada 2021 roku.
 

Tężnia solankowa powstanie w Sławie

Ilustracja do informacji: Tężnia solankowa powstanie w Sławie
Przy okazji wizyty Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego w sławskim magistracie podpisana została umowa dofinansowania zadania pn. "Rozwój bazy turystycznej Sławy poprzez montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą". Gmina Sława w ramach programu pn. „Lubuska Baza Turystyczna” pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 53.000,00 zł. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dzięki temu w Sławie powstanie tężnia solankowa, tuż przy niej ustawionych zostanie sześć ławek z oparciem, dwa kosze na śmieci, a także stojak na rowery.
Zdjęcie poglądowe - fot. Dziennik Zachodni

Inwestujemy w bazę sportową

Ilustracja do informacji: Inwestujemy w bazę sportową
Pod koniec kwietnia informowaliśmy, iż nasza gmina pozyskała 36.788,00 zł dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”. Środki te zostaną przeznaczone na rozwój zaplecza sportowego, gmina Sława wzbogaci się w sumie o cztery profesjonalne skocznie lekkoatletyczne.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W sławskim magistracie miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego a Gminą Sławą reprezentowaną przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę. W ramach umowy skocznie pojawią się przy Szkołach Podstawowych w Starym Strączu, Krzepielowie, Ciosańcu oraz na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Inwestycja w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy warunków treningowych w naszej okolicy. Pozwoli na efektywniejsze prowadzenie zajęć wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej.
fot. skoczni - Zdjęcie poglądowe, SP Daszewice

Stacja oznaczona

Ilustracja do informacji: Stacja oznaczona
Nie tak dawno informowaliśmy o zmianie miejsca stacji ładujących do samochodów elektrycznych w Sławie. W związku z budową nowego traktu spacerowego na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego niezbędna była zmiana jej lokalizacji. Od wczoraj miejsce te zostało dodatkowo oznaczone, pojawiły się znak pionowy i zielone koperty w strefie przeznaczonej do zasilania pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W Sławie powstaje kolejny blok

Ilustracja do informacji: W Sławie powstaje kolejny blok
Na terenie naszego miasta rozpoczęły się prace przy budowie budynku wielomieszkaniowego. W pobliżu ulicy Powstańców Śląskich pojawił się ciężki sprzęt. Jak podaje inwestor PKM Zachód zostanie wybudowany nowoczesny budynek z ponad 60 mieszkaniami o pow. od 41 do 75 m kw. Szczegóły dotyczące inwestycji dostępne są na stronie pkmzachod.pl.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa bloku

Więcej zieleni mniej betonu

Ilustracja do informacji: Więcej zieleni mniej betonu
Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, w centrum naszego miasta trwa przebudowa. Zgodnie z planem przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego powstanie bezpieczny ciąg komunikacyjny. W sezonie czy w dni targowe ruch pieszych w tym miejscu jest ogromny i priorytetem tego projektu jest bezpieczeństwo. Na nowym trakcie spacerowym pojawią się elementy małej architektury: murki, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, drewniane pergole i latarnie dekoracyjne. Niniejszy projekt zakłada nasadzenie drzew, róż, a także licznych traw ozdobnych i bylin. W tej chwili na plac budowy przyjechała pierwsza partia roślin. Są to kilkuletnie wiśnie ozdobne Accolade. W sumie ponad 60 drzew tego gatunku zdobić będzie zielony pasaż.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Nowa siedziba OPS przeszła odbiór

Ilustracja do informacji: Nowa siedziba OPS przeszła odbiór
W listopadzie ubiegłego roku za pośrednictwem naszej strony informowaliśmy o przekazaniu placu budowy przy ulicy Henryka Pobożnego w Sławie. Przez ostatnie kilka miesięcy trwał tam gruntowny remont, który był pierwszym etapem zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń byłej placówki oświatowej. Zgodnie z planem część parteru została przebudowana na pomieszczenia administracyjno-biurowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Oprócz tego część piwnicy została zaadaptowana na potrzeby archiwum. Do najważniejszych zadań firmy DRECON Sp. z o.o. ze Szprotawy należało:
- wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytkowego,
- wykonanie rozbiórek fragmentu ścianek działowych,
- wykonanie nowych ścianek działowych,
- remont ścian wewnętrznych, sufitów i posadzek,
- demontaż urządzeń higieniczno-sanitarnych celem wymiany na nowe,
- montaż ustępów, umywalek i zlewów,
- przebudowa instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i wentylacyjnej,
- wykonanie instalacji elektrycznej niskoprądowej.
W tej chwili prowadzona jest procedura przetargowa na zakup wyposażenia pomieszczeń. W kolejnych latach w tym miejscu swoje siedziby będą miały również SCKiW w Sławie, a także Biblioteka Miejska.
Koszt pierwszego etapu wyniósł 895.651,37 zł.

Inwestujemy w sportową bazę

Ilustracja do informacji: Inwestujemy w sportową bazę
Mamy kolejna dobrą wiadomość dla mieszkańców Sławy i okolic. W ramach programu „Lubuska Baza Sportowa” nasza gmina pozyskała 36 788,00 zł dofinansowania. Środki te zostaną przeznaczone na rozwój zaplecza sportowego, gmina Sława wzbogaci się o profesjonalne skocznie lekkoatletyczne.
Skocznie te pojawią się przy Szkołach Podstawowych w Starym Strączu, Krzepielowie, Ciosańcu oraz na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Inwestycja w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy warunków treningowych w naszej okolicy. Pozwoli na efektywniejsze prowadzenie zajęć wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej.
fot. Zdjęcie poglądowe, SP Daszewice
1 2 3 4 5 6 ... 37


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku