Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla inwestora

Remont na finiszu

Ilustracja do informacji: Remont na finiszu
Kolejny raz przyglądamy się inwestycji realizowanej w Starym Strączu. Od kilku tygodni trwają tam prace mające na celu odświeżenie wnętrza budynku. Aktualnie trwa cyklinowanie parkietu, następnie podłoga zostanie polakierowana oraz zamontowane zostaną listy podłogowe. Na zakończenie ściany zyskają ostatnią warstwę farby.
 
Więcje zdjęć: Galeria

Nowe ogrodzenie wokół remizy

Ilustracja do informacji: Nowe ogrodzenie wokół remizy
W ostatnim czasie w miejscowości Ciosaniec zrealizowano zadanie, w ramach którego plac przy budynku OSP Ciosaniec i Bagno zyskał nowy płot. W ramach inwestycji zamontowane zostało w sumie 19 sztuk paneli wraz z podmurówką oraz 20 ocynkowanych słupków. Wykonawcą była firma Certop Paweł Kubaczyk z Obry. Koszt całkowity wyniósł 3.546,51 zł i pochodził z budżetu Gminy Sława.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Remont sali

Ilustracja do informacji: Remont sali
W Starym Strączu trwają prace przy remoncie sali wiejskiej. W ramach zadania ściany i sufit wewnątrz budynku zostaną pomalowane, wykonane zostanie cyklinowanie i lakierowanie parkietu, po czym zamontowane zostaną nowe listy przyścienne.
Wykonawcą jest firma Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy s.c. ze Wschowy. Koszt inwestycji wynosi 69.957,44 zł i pochodzi w całości z budżetu Gminy Sława. Przedsięwzięcie wykonane zostanie do 10 maja br.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Więcej zieleni w Parku

Ilustracja do informacji: Więcej zieleni w Parku
W okolicy i w samym Parku Miejskim posadzonych zostało dziś w sumie 13 kilkuletnich drzew. W okolicy tablic informacyjnych swoje miejsce znalazło 9 dębów oraz 3 głogi. Natomiast przy Placu Pamięci Narodowej pracownicy Urzędu Miejskiego zasadzili wierzbę. W tym roku to nie wszystko, sukcesywnie będą prowadzone kolejne nasadzenia.
Więcej zdjęć: Galeria

Przebudowa chodnika

Ilustracja do informacji: Przebudowa chodnika
Przy ul. Głogowskiej trwa przebudowa niewielkiego fragmentu chodnika. Stare i nierówne płyty betonowe zostaną zastąpione kostką brukową. W tym miejscu występują niewielkie utrudnienia, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej zdjęć: Galeria
 

Rewaloryzacja Parku

Ilustracja do informacji: Rewaloryzacja Parku
Plac budowy pod rewaloryzację drugiej części parku został przekazany wykonawcy. Już niebawem w części radzyńskiej odbędą się prace mające na celu przywrócenie dawnej świetności temu miejscu - podobnie jak części miejskiej, która odzyskała dawny układ w 2020 roku. Teren ten niebawem stanie się placem budowy, a prace rozpoczną się zaraz po skompletowaniu niezbędnych dokumentów.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Tor rolkowy w kolorach

Ilustracja do informacji: Tor rolkowy w kolorach
Trwa nanoszenie ostatniej warstwy na torze, który otacza boisko "Orlik". Powłoka żywiczna w kolorze zielonym już niebawem pokryje w całości asfaltową nawierzchnię, tworząc tym samym warstwę właściwą tego ciągu. Obiekt sportowy w tym tygodniu poddany będzie odbiorowi końcowemu.

Więcej zdjęć: Galeria

Zagłosuj na sławską inwestycję

Ilustracja do informacji: Zagłosuj na sławską inwestycję
Miło nam poinformować mieszkańców, iż zrealizowany w poprzednim roku projekt został nominowany do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Dziś tj. 1 kwietnia o godzinie 12.00 rozpoczęło się głosowanie, zachęcamy mieszkańców naszej gminy do oddania głosu na Sławę. Inwestycja, o której mowa to budowa tzw. Zielonego Pasażu w samym sercu miasta.
 
W ramach zadania wykonano trzy zjazdy z drogi wojewódzkiej. Chodnik został poszerzony i wyłożony nową kostką – co najważniejsze odsunięto go od drogi. Na nowym trakcie spacerowym pojawiły się murki z betonu architektonicznego, na których zamontowano ławki. Wzdłuż traktu pojawiły się drewniane pergole, a także dekoracyjne słupki oświetleniowe. Zamontowano elementy małej architektury jak ławki, kosze i stojaki na rowery, których termin dostawy przeciągnął się w czasie. Całość zyskała także oświetlenie dzięki dekoracyjnym latarniom. Zainstalowano także oprawy dogruntowe, które podświetlają każde drzewo. W ramach przedsięwzięcia dwa przejścia dla pieszych zostały doświetlone, a jedno z nich zostało przesunięte. W tym projekcie dużą uwagę poświęcono zieleni. Centrum miasta w tym miejscu zdobią w sumie 62 młode drzewa odmiany Wiśnia Accolade. Ponadto w okolicy przejść dla pieszych posadzone zostały róże historyczne, a wzdłuż chodnika liczne trawy ozdobne i byliny. Część terenu zdobi zielony trawnik. Drewniane pergole natomiast obrosną w najbliższym czasie pnącą glicynią. Murki znajdujące się na skraju pasażu pokryte są granitowymi płytami - na nich zamontowano słupki ze stalowymi taśmami.
 
Ranga konkursu i jego zasięg rośnie nieprzerwanie od 26 lat. To już kolejny rok z rzędu, kiedy doceniane są przedsięwzięcia Gminy Sława. Świadczy to o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to co stanowi niezbywalną wartość naszego wspólnego dobra i udowadnia wkład w rozwój naszej Ojczyzny. Dokładny koszt inwestycji to 2 523 477,98 zł. Sława na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 657 000 zł z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów. Raz jeszcze zachęcamy do głosowania na poniższej stronie internetowej.
 
 
Więcej zdjęć: Galeria

Druga część parku niebawem w nowej odsłonie

Ilustracja do informacji: Druga część parku niebawem w nowej odsłonie
Na początku lutego ogłoszono przetarg na rewaloryzację drugiej części Parku Miejskiego. Dziś wybrano wykonawcę inwestycji. W ramach przetargu swoje oferty złożyło pięć firm. Gmina Sława na wykonawcę wybrała przedsiębiorstwo "GIERA" Inżynieria Środowiska Mateusz Giera z Lasocic, której oferta była najkorzystniejsza i spełniała wszystkie kryteria założone w ogłoszeniu. Koszt całkowity zadania to 4.322.179,15 zł, z czego 3.690.000,00 zł to kwota pozyskanych środków z programu "Polski Ład". Od momentu podpisania umowy wykonawca ma dziesięć miesięcy na zakończenie prac.
Pod koniec ubiegłego roku dzieliliśmy się z Państwem informacją dotyczącą wyników Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji wspomnianego programu dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Jednym z nich jest "Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie - etap II". Tym razem prace zostaną przeprowadzone na terenie południowym, w kierunku Radzynia. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu prac wymieniona zostanie nawierzchnia parkowych ścieżek. Ziemię zastąpi kruszywo mineralne tzw. Hanse Grand. Całość zostanie oświetlona stylizowanymi lampami, na których zamontowane zostaną kamery monitoringu, tak aby w pełni zadbać o komfort i bezpieczeństwo spacerowiczów. Pojawią się także elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci czy też tablice informacyjne. Przebudowę przejdą dwie istniejące kładki, powstanie także nowy mostek, który połączy oba brzegi stawu znajdującego się w sercu tej części. Projekt ten to nie tylko zmiany estetyczne, dużą rolę będzie bowiem odgrywała w nim zieleń. Nasadzonych zostanie wiele drzew i krzewów, a także kwiatów wieloletnich. Większość z planowanych założeń nawiązuje do koncepcji projektanta sławskiego parku Karla Eduarda Petzolda.

Rozpoczyna się remont

Ilustracja do informacji: Rozpoczyna się remont
Wnętrze sali wiejskiej w Starym Strączu przejdzie wizualny remont. To kolejna już inwestycja w tym miejscu. Po gruntownej przebudowie elewacji i dachu (wartość 469.955,73 zł), wymianie instalacji elektrycznej i oświetlenia (wartość 31.807,44 zł) oraz remoncie zaplecza (wartość 29.502,50 zł) wraz z zakupem pełnego wyposażenia kuchennego (wartość 67.650,67 zł) przyszedł czas na główne pomieszczenie. 
Na sali wykonane zostaną następujące pracę:
- malowanie ścian i sufitów o pow. ok. 506 m²,
-cyklinowanie i lakierowanie parkietu o pow. ok. 160 m²,
-montaż listew przyściennych.

Wykonawcą jest firma Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy s.c. ze Wschowy. Koszt inwestycji wynosi 69.957,44 zł i podobnie jak wcześniejsze zadania pochodzi w całości z budżetu Gminy Sława. Przedsięwzięcie wykonane zostanie do 10 maja br.

Więcej zdjęć: Galeria
1 2 3 4 5 6 ... 44

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku