Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla inwestora

Spacery w Parku? Już niebawem!

Ilustracja do informacji: Spacery w Parku? Już niebawem!
Rewaloryzacja drugiej części parku tzw. radzyńskiej dobiega końca.
Większość prac została już wykonana, pozostał tylko montaż słupów oświetleniowych wraz ze stylizowanymi lampami oraz brakujących pojedynczych elementów małej architektury. Ostatnim etapem będzie uprzątnięcie placu budowy i przygotowanie go pod odbiór końcowy, który odbędzie się w tym miesiącu.
Jeszcze pod koniec ubiegłego roku zakończyło się także nasadzanie 109 drzew, które zaplanowano w projekcie. Większość krzewów oraz bylin również znalazła swoje miejsce na terenie kompleksu, niebawem również ten etap będzie zakończony.
Koszt całkowity zadania to 4.322.179,15 zł, z czego 3.690.000,00 zł to kwota pozyskanych środków z programu "Polski Ład". Pozostałe środki, czyli 632.179,15 pochodzi z budżetu własnego Gminy Sława. 
Więcej zdjęć na stronie.
 

W byłej podstawówce remont

Ilustracja do informacji: W byłej podstawówce remont
Wnętrze byłej szkoły niedługo zmieni swoje oblicze
Obecnie trwają prace rozbiórkowe wewnątrz budynku dawnej szkoły podstawowej przy ulicy Henryka Pobożnego. Na ten moment zostały już skute posadzki, oraz tynk na ścianach. Sale dydaktyczne i pomieszczenia szkolne zmienią się niebawem na dom kultury i bibliotekę publiczną za łączny koszt ponad 3 mln zł! Prezentujemy kilka zdjęć z budowy.
Więcej zdjęć na stronie.

W środę 25 stycznia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie odbyły się konsultacje społeczne

Ilustracja do informacji: W środę 25 stycznia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie odbyły się konsultacje społeczne
Spotkanie związane bylo z wnioskiem lokalnej firmy o zmianę w MPZP w miejscowości Ciepielówek.
 Zostały one zwołane przez Burmistrza Sławy. Wniosek firmy dotyczy budowy małej elektrowni na paliwo alternatywne pochodzące z wysokokalorycznych odpadów przemysłowych.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób, obok wnioskodawców obecni byli mieszkańcy sąsiadujących wsi z Ciepielówkiem, Radni Rady Miejskiej oraz Włodarze Sławy.
Wnioskodawcy obecni na konsultacjach prezentowali założenia swojego projektu. Natomiast mieszkańcy przedstawiali swoje obawy w związku z budową elektrowni i paliwem do jej opalania. Każdy z zebranych na spotkaniu mógł zabrać głos i przedstawić swoje opinie na ten temat.
Ostatecznie uczestnicy konsultacji wyrazili negatywną opinię odnośnie zmian w MPZP.
 Więcej zdjęc w galerii.

Szkoła po remoncie uroczyście otwarta

Ilustracja do informacji: Szkoła po remoncie uroczyście otwarta
We wtorek 24 stycznia br. nastąpiło oficjalne otwarcie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie.
Przez ostatnich kilka miesięcy placówka zamieniła się w plac budowy. Został zrealizowany szereg prac, który przyczynił się do gruntownej modernizacji placówki. Wymienione zostało dosłownie wszystko, od elektryki, kanalizacji wodnej i sanitarnej, na szkolnych ławkach i tablicach kończąc. Uroczystego otwarcia tej inwestycji dokonali Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Starosta Powiatu Wschowskiego Andrzej Bielawski, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Dyrektor Szkoły Małgorzata Krzyśków. Po uroczystym przywitaniu odbyły się okolicznościowe przemowy zaproszonych gości.
Zaproszeni zostali m.in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa, Starosta Powiatu Wschowskiego Andrzej Bielawski, Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Sławie Ksiądz Jerzy Ślusarczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy Policji Tomasz Szuda, Komendant Komisariatu Policji w Sławie Jacek Dryło, Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Agnieszka Szafer wraz z członkami komisji, Kierownicy i Dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, byli dyrektorzy i wicedyrektorzy SP, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji.
Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła podziękował w swoim przemówieniu wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia oraz życzył uczniom i nauczycielom owocnej nauki w nowoczesnej placówce. Po części oficjalnej był czas na blok artystyczny, swoje umiejętności aktorskie i wokalne zaprezentowali podopieczni sławskiej placówki. Na zakończenie obecni na spotkaniu mogli skorzystać z bufetu przygotowanego przez uczniów oraz zwiedzić obiekt.
Remont Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie został zrealizowany w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita inwestycji wynosi 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł.
Więcej zdjęć w galerii.
 

Coraz bliżej końca prac

Ilustracja do informacji: Coraz bliżej końca prac
Rewaloryzacja radzyńskiej części parku dużymi krokami zbliża się do końca
Szereg prac, jaki w ostatnim czasie wykonano, przyczynia się do przywrócenia dawnej świetności tego miejsca i pierwotnej koncepcji Carla – Eduarda projektanta Parku Miejskiego w Sławie. Trakt pieszy został połączony trzema mostkami, a na ścieżkach kładziona jest przedostatnia warstwa nawierzchni. Ponadto zamontowane zostały pierwsze elementy małej architektury, są nimi: kosze na śmieci.
Więcej zdjęć w galerii.

Kolejny etap budowy pawilonów

Ilustracja do informacji: Kolejny etap budowy pawilonów
Budowa nowych obiektów zlokalizowanych nad Jeziorem Sławskim dobiega końca
Inwestycja przyczyni się do wzbogacenia oferty gastronomicznej ośrodka Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, tym samym zwiększą jego atrakcyjność. Pawilony są prawie gotowe i już niebawem zostaną przekazane dzierżawcom.
Więcej zdjęć w galerii

Doświetlamy sławski park

Ilustracja do informacji: Doświetlamy sławski park
Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie osób spacerujących w sławskim parku wzdłuż jednej z alejek montowane są cztery dodatkowe lampy.
Rozświetlą one dojazd do siedziby Gospodarstwa Rybackiego w Sławie. Zadanie realizowane jest w ramach inwestycji p.n. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie – II etap” w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – I edycja
 
 

Umowa na przebudowę byłej szkoły podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa na przebudowę byłej szkoły podpisana
W Urzędzie Miejskim została dziś podpisana umowa na realizację zadania pt. „Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. H Pobożnego 6 w Sławie z przeznaczeniem na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej”. W ramach przetargu na wykonawcę wybrano firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna,ktora przedstawiła najkorzystniejszą ofertą i spełniła wszystkie kryteria założone w ogłoszeniu. 
W zakres realizacji zadania wchodzą m.in.:
- wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytecznego;
- remont ścian wewnętrznych, sufitów i posadzek;
- przebudowa instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i wentylacyjnej;
- wykonanie instalacji niskoprądowej;
- wykonanie szybu windowego wraz z ciągiem komunikacyjnym;
- wyposażenie pomieszczeń oraz biur.
Główne założenia projektu to stworzenie miejsca dostępnego dla lokalnej społeczności, przeniesienie do budynku po byłej Szkole Podstawowej siedziby SCKiW wraz z Domem Kultury oraz Biblioteki Publicznej. Nowo powstały budynek (Sala widowiskowa) zostanie połączony szklanym łącznikiem ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku, finalnie powstanie spójny kompleks, który będzie pełnił funkcje kulturalno-rekreacyjne 
Koszt całkowity zadania to 3.099.000,00 zł z czego 2.520.000,00 zł pozyskaliśmy z Dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a 579.000,00 zł to wkład własny Gminy Sława.Wykonawca od momentu podpisania umowy ma 13 miesięcy na zakończenie prac. 
Więcej zdjęć na stronie.

Odsłaniamy dawne piękno

Ilustracja do informacji: Odsłaniamy dawne piękno
W części radzyńskiej, a dawnej ogrodowej sławskiego parku prace nie zwalniają tempa. Trwa zaawansowana rewaloryzacja, która ma na celu jego uporządkowanie, ale także nawiązanie w dużej mierze do koncepcji Karla Eduarda Petzolda-założyciela parku. 
Całkowity koszt inwestycji wynosi 4.322.179,15 zł, z czego 3.690.000,00 zł to kwota pozyskanych środków z programu "Polski Ład". Więcej zdjęć na stronie

Już niedługo te obiekty wypełnią się turystami

Ilustracja do informacji: Już niedługo te obiekty wypełnią się turystami
Budowa nowych budynków gastronomicznych idzie do przodu, a my z uwagą śledzimy ich powstawanie.
 Konstrukcja stalowo-drewniana jest już pokryta dachem, powstają również ściany. Niedługo pojawią się szklane witryny, a już teraz można sobie wyobrazić swoje ulubione miejsce w lokalu, z najlepszym widokiem na Jezioro Sławskie. Zaraz po zakończeniu prac budowlanych obiekty te zostaną przekazane dzierżawcom do wykończenia i wyposażenia. Zgodnie z planem powinno to nastąpić w pierwszym kwartale tego roku.
Więcej zdjęć na stronie.
1 2 3 4 5 6 ... 50


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku