Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Szkolenie dla kół gospodyń wiejskich

Ilustracja do informacji: Szkolenie dla kół gospodyń wiejskich
Szkolenie dla kół gospodyń wiejskich pn.: Urząd skarbowy nie taki straszny- rozliczamy działalność kgw i środki pomocowe z ARiM
organizowane przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku 
w ramach powołanego Zespołu ds. aktywizacji lubuskich Kół Gospodyń Wiejskich.

Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce

Ilustracja do informacji: Sportowa rywalizacja w sławskiej podstawówce
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie trwają gminne zawody w tenisa stołowego i badmintona. 
W rywalizacji biorą udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Więcej zdjęć na stronie

 

Bociany z Krążkowa z nowym gniazdem!

Ilustracja do informacji: Bociany z Krążkowa z nowym gniazdem!
W ostatnim czasie do Urzędu Miejskiego zgłosiła się właścicielka nieruchomości, na której to bociany od lat zamieszkiwały gniazdo na kominie. Niestety jej wcześniejsza konstrukcja uległa uszkodzeniu.
Dlatego też Gmina Sława zleciła budowę nowej platformy, która dziś przy pomocy druhów z OSP w Sławie została zamontowana na kominie dawnej gorzelni w Krążkowie. Mamy nadzieje, że nowy dom przypadnie do gustu ptakom, które niebawem wrócą z ciepłych krajów.
Więcej zdjęć na stronie

Koncert Stanisławy Celińskiej

Ilustracja do informacji: Koncert Stanisławy Celińskiej
W ramach dorocznego koncertu karnawałowego organizowanego przez Burmistrza Sławy, Proboszcza sławskiej Parafii i Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW przed sławską publicznością wystąpiła Stanisława Celińska
Wszechstronna aktorka uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Artystka wystąpiła z oprawą muzyczną zespołu pod przewodnictwem Macieja Muraszko. Podczas koncertu zaprezentowano materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesienna” oraz najnowszej „Przytul”. Muzycy świetnie wykorzystali akustykę Kościoła Parafialnego w Sławie, dzięki czemu ich występ wypadł znakomicie. 
Więcej zdjęć na stronie.

Powiatowy turniej strażacki

Ilustracja do informacji: Powiatowy turniej strażacki
Dziś w hali sportowej ZSP w Sławie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej Halowej
.Do rywalizacji zgłosiły się cztery jednostki z Powiatu Wschowskiego, z czego dwa to zastępy z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Tego rodzaju zawody są dobrą formą integracji poszczególnych jednostek, propagują również aktywność fizyczną, która jest nieodzowną częścią pracy ochotników. Z rąk prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP we Wschowie Dh. Andrzeja Nowickiego, komendanta PSP we Wschowie St. Bryg. Krzysztofa Piaseckiego oraz Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły, przekazano dyplomy i puchary wszystkim drużynom. Poza podium znaleźli się OSP Sława, które współorganizowało turniej razem z ZOSP RP odział Powiat Wschowski. Na trzecim stopniu stanęli ochotnicy z OSP Wygnańczyce-Łysiny, drugie miejsce przypadło OSP Ciosaniec-Bagno, natomiast najwyższy stopień podium zajęli się druhowie OSP Siedlnica i to oni reprezentować będą Powiat Wschowski w turnieju wojewódzkim. W podziękowaniu za wysiłek ochotników nie tylko na boisku, ale też i na akcjach strażackich, Starosta Andrzej Bielawski ufundował wszystkim uczestnikom obiad w restauracji "Sławianka".
Więcej zdjęć na stronie.

Niech się mury pną do góry!

Ilustracja do informacji: Niech się mury pną do góry!
Po raz kolejny przyglądamy się pracom nad budową Sali widowiskowo-teatralno-kinowej
Właśnie dziś rozpoczęło się murowanie ścian zewnętrznych, niebawem obiekt zyska swój zarys, a nasze miasto kulturalne centrum z prawdziwego zdarzenie.
Więcej zdjęć na stronie.
 

Muzyczne spotkanie

Ilustracja do informacji: Muzyczne spotkanie
Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW Tomasz Krzymiński zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet.
 
W niedziele 5 marca o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Ogrodowej 16 w Sławie wystąpi Tadeusz Urbański. Uczestnik The Voice Senior, zaprezentuje największych przeboje z repertuaru Krzysztofa Krawczyka w programie słowno-muzycznym "Kobieta w poezji i muzyce polskiej".
 

Schronienie dla kaczek

Ilustracja do informacji: Schronienie dla kaczek
Pod koniec ubiegłego roku do Urzędu Miejskiego wpłynęło nietypowe pismo zaadresowane do Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły
W którym to 6-letni Wojtuś, który odwiedza w naszym mieście Babcie i Dziadka wystąpił z prośbą o ustawienie domków dla kaczek w pobliżu Jeziora Sławskiego. W odpowiedzi na pismo Włodarz naszej gminy przychylił się do wniosku chłopca i podziękował za zainteresowanie tematyką ochrony dzikich zwierząt.
Domek dla kaczek dryfuje już po stawie znajdującym się w centrum części radzyńskiej Parku Miejskiego.
Więcej zdjęć na stronie
 
 
 
 

Finał turnieju siatkowego

Ilustracja do informacji: Finał turnieju siatkowego
Turniej piłki siatkowej na szczeblu powiatowym odbył się w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sławie
Rozgrywki piłkarskie polegały na rozstrzygnięciu, które drużyny przejdą dalej do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dyrektor SP w Sławie uhonorowała wszystkie drużyny pucharami oraz upominkami promocyjnymi naszej gminy. Zakwalifikowały się pierwsze i drugie miejsca z podium, które prezentuje się kolejno:
Igrzyska dzieci:
1 SP 2 Wschowa
2 SP Lgiń
3 SP Sława
4 SP Ciosaniec
Igrzyska młodzieży:
1 SP2 Wschowa
2 SP Sława
3 SP Lgiń
4 SP Ciosaniec
Zwycięskim zespołom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Więcej zdjęć na stronie.

Zmagania siatkarskie na powiatowym szczeblu

Ilustracja do informacji: Zmagania siatkarskie na powiatowym szczeblu
W sławskiej podstawówce trwa turniej piłki siatkowej dziewcząt 
Reprezentacje czterech szkół z terenu powiatu - SP w Sławie, SP w Lginiu, SP w Ciosańcu i SP2 we Wschowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych. Tego dnia siatkarkom kibicują ich koledzy i koleżanki, prosto z trybun sali sportowej SP w Sławie. Dziewczyny dzielnie walczą o każdy punkt i niejednokrotnie mecze rozstrzygają się dopiero w końcówce seta.
Więcej zdjęć na stronie.

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku