Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Świętowali Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Świętowali Dzień Kobiet
W Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyło się dziś nie lada wydarzenie, które rozpoczęło się okolicznościową akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Po części oficjalnej przed publicznością zaprezentowali się Sławomir Olgierd Kramm - artysta oraz Zbigniew Iłowski. 
Pierwszy z Panów jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie Mariana Kouby. Artysta śpiewa repertuar z kręgu muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej, zaś Pan Zbigniew to wokalista znany w Powiecie Wschowskim i poza jego granicami między innymi z Projektu Grechuta.

Artyści swój występ dedykowali wszystkim Paniom.

Zadbali o kompleks sportowy

Ilustracja do informacji: Zadbali o kompleks sportowy
Wraz z początkiem tygodnia mieszkańcy Łupic zmobilizowali się i wspólnie uporządkowali teren w pobliżu szkoły. Z wykorzystaniem własnego sprzętu i czasu przycięli gałęzie oraz wyrównali teren. Na wspomnianym placu ustawiona została szatnia kontenerowa, która jest uzupełnieniem sportowego serca Łupic.
Służyć ona będzie uczniom, a także mieszkańcom korzystającym z nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego. Wyrazy uznania należą się Dyrektor SP w Ciosańu-Bogusławie Olszewskiej, Sołtys wsi-Agnieszce Skrzypczak, Radnej Rady Miejskiej-Bożenie Wojciech, Radzie Rady Rodziców z SP w Łupicach oraz wszystkim zaangażowanym w to wspólne dobro na rzecz Łupic.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzenia składają Burmistrz Sławy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie.

Miłośnik przyrody wyróżniony

Ilustracja do informacji: Miłośnik przyrody wyróżniony
W sławskim magistracie Zastępca Burmistrza Sławy-Krzysztof Gruszewski, Sekretarz Gminy-Danuta Pitrowska wraz ze współpracownikami gościli 6-letniego Wojtka-pomysłodawcę budowy domu dla kaczek. Za miłość do przyrody i zaangażowanie dla dobra mieszkańców naszego parku Wojtek został nagrodzony.
Więcej o historii wniosku młodego interesanta na stronie
 

Z myślą o najmłodszych

Ilustracja do informacji: Z myślą o najmłodszych
Na terenie ośrodka Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku trwa montaż placu zabaw. Nowe miejsca rekreacji dla dzieci oprócz urządzeń i zestawów zabawowych zyskają także ogrodzenie, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Dodatkowo zadbano także o elementy małej architektury jak ławki, kosze czy też tablice informacyjne. 
Przedsięwzięcie skierowane jest do rodzin z dziećmi, które licznie odwiedzają ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Sławskim. Budowa nowego placu ma zapewnić bezpieczną rozrywkę dzieciom oraz uatrakcyjnić pobyt. 

Niebawem rozpocznie się także montaż drugiego placu zabaw na terenie Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej. 

Koszt inwestycji to 158.348,30 zł - SCKiW pozyskało na ten cel dofinansowanie w kwocie 70.754,00 zł, które pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wkład własny Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wynosi 87.594,30 zł.

Sport, muzyka, zabawa...

Ilustracja do informacji: Sport, muzyka, zabawa...
Tym hasłem promowaliśmy walory turystyczne oraz wydarzenia kulturalno-sportowe naszej gminy podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych. W miniony weekend odwiedzający Tarczyński Arena mogli zapoznać się z ofertą ponad 200 wystawców i podróżników z Polski i zagranicy.
Wśród nich nie mogło zabraknąć Sławy. Przez trzy dni nasze stoisko odwiedziła niezliczona liczba gości. Niektórzy szukali nowych miejsc do wypoczynku, a byli też tacy, którzy z sentymentem wspominali pobyt nad Jeziorem Sławskim. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody m.in. zaproszenia na Rap Stacja Festiwal. Ponadto prowadziliśmy prelekcje i zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Do tego wykorzystaliśmy fantomy. Bo, jak wiadomo udany wypoczynek nad wodą to bezpieczny wypoczynek.

Więcej zdjęć w galeriach: 
Galeria 1
Galeria 2 
Galeria 3

Galeria 4

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Koncert z okazji Dnia Kobiet
Tadeusz Urbański, uczestnik programu The Voice Senior TVP , wystąpił w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziły w Sławie. 
W ramach obchodów Dnia Kobiet w naszej gminie został zorganizowany koncert. Artysta  podczas wieczoru wykonał niektóre z najsłynniejszych przebojów Krzysztofa Krawczyka – wśród nich znalazły się m.in. "Chciałem być", "Parostatek" czy "Rysunek na szkle". Razem z wykonawcą koncert prowadził zespół Tedy Band. Na powitanie jako prezent dla kobiet w tym szczególnym dniu Dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński, wręczał wszystkim obecnym kobietom kwiaty.
Ten wspaniały wieczór z wyjątkowej okazji, jakim jest Dzień Kobiet został zorganizowany przez burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW.
Więcej zdjęć na stronie.

Promesa na nowy Wóz Strażacki

Ilustracja do informacji: Promesa na nowy Wóz Strażacki
Sławscy strażacy ochotnicy, którzy od zawsze służą społeczności, otrzymali promesę na nowy wóz bojowy, którym będą mogli pełnić służbę.
W chwili przekazania promesy wziął udział Burmistrz  Sławy Cezary Sadrakuła razem z zastępcom Krzysztofem Gruszewskim, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie brygadier Krzysztof Piasecki wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Wschowie dh Andrzej Nowicki. Druhowie z Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie będą wyposażane w Nowoczesny Wóz bojowy. Dzięki nim strażacy mogą szybko i skutecznie działać podczas akcji ratowniczych.
W ramach rządowego wsparcia od 2016 r. do remiz trafiło już 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych, ochotnicze straże pożarne zostaną wyposażone również w inny sprzęt strażacki.
Więcej zdjęć na stronie.

Komunikat WIORiN

Ilustracja do informacji: Komunikat WIORiN
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wielkopolskim przypomina rolnikom o obowiązku wykonywania badań opryskiwaczy oraz o uzupełnieniu szkoleń w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Oddali cześć Niezłomnym

Ilustracja do informacji: Oddali cześć Niezłomnym
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele sławskiego samorządu wraz z delegacjami poszczególnych szkół oddali cześć poległym w obronie kraju. Obecni na spotkaniu upamiętnili żołnierzy drugiej konspiracji, którzy, po II wojnie światowej nie złożyli broni. Wierni żołnierskiej przysiędze nie pogodzili się z sowietyzacją naszej Ojczyzny i do końca walczyli o jej Niepodległość. 
Działania podziemia antykomunistycznego były w większości wymierzone w oddziały UB, KBW czy MO. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony od 2011 r. Ustawę o ustanowieniu tego święta skierował do Sejmu RP śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. Ustawa została uchwalona 3 lutego 2011 r. Wybór daty nie jest przypadkowy. Upamiętnia on mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Zginęli oni 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej od strzału w tył głowy. Tworzyli kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.
Więcej zdjęć na stronie


 
1 2 3 4 5 6 ... 341

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku