Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Gminny turniej piłki ręcznej

Ilustracja do informacji: Gminny turniej piłki ręcznej
Piłkarskie zmagania miały miejsce w Starym Strączu. Szkoły podstawowe rozegrały między sobą turniej gminny na zasadach kwalifikacji każdy z każdym, dzięki temu szanse były wyrównane, a sportowe emocje stały na najwyższym poziomie. 
W zawodach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie, Szkoły Podstawowej w Ciosańcu, Szkoły im. Janusza Korczaka w Krzepielowie oraz reprezentacja gospodarzy. Uczniowie wykazali dużą ambicję oraz wolę walki pamiętając przy tym o zasadach fair-play.

Fiołki zdobią miasto

Ilustracja do informacji: Fiołki zdobią miasto
W Sławie rozpoczęły się nasadzenia kwiatów. Miejskie gazony zdobić będzie łącznie 1500 szt. bratków w różnej palecie barw. 

Podobnie, jak w latach ubiegłych fiołki ogrodowe są tylko początkiem. Na przełomie maja i czerwca w mieście będzie można dostrzec wielkie kolorowe donice z kompozycjami kwiatowymi.

Witaj wiosno!

Ilustracja do informacji: Witaj wiosno!
Dziś w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie lekcje były bardzo urozmaicone. Na uczniów w ramach pierwszego dnia wiosny czekało wiele atrakcji. Chętni uczniowie przyszli do placówki bez plecaków i toreb.
Swoje książki i artykuły szkolne spakowane mieli w dowolne, zabawne przedmioty jak walizki, kosze na śmieci, a nawet chlebak, czy taczkę! Nauczyciele zorganizowali dla podopiecznych także szukanie symboli oznaczających zmianę pory roku oraz wybory miss wiosny, spośród przedstawicieli każdej z klas.
 

Wiosna zawitała do Sławy

Ilustracja do informacji: Wiosna zawitała do Sławy
Ulicami Sławy przeszedł dziś kolorowy korowód. Pochód zorganizowany został z okazji pierwszego dnia wiosny przez uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Jak co roku w placówkach oświatowych przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji, które są alternatywą dla codziennych zajęć.

Z wizytą nad Bałtykiem

Ilustracja do informacji: Z wizytą nad Bałtykiem
Prezentujemy jeszcze jedną fotorelację z ostatniej wizyty delegacji sławskiej podstawówki w Kołobrzegu. W miniony weekend uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie uczestniczyli w obchodach 78. rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg. 
W ramach wycieczki młodzież intensywnie spędziła trzy dni. Podopieczni sławskiej podstawówki odwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, był czas do wspólnej zabawy nad brzegiem morza, a także modlitwy w Bazylice Konkatedralnej w intencji Ojczyzny i poległych polskich żołnierzy.

Uwaga na utrudnienia w ruchu

Ilustracja do informacji: Uwaga na utrudnienia w ruchu
W obrębie ulicy Waryńskiego trwają prace mające na celu poprawę nawierzchni jezdni. W związku z tym na wysokości Banku Spółdzielczego występują niewielkie utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych.

Upamiętnili rocznicę zaślubin Polski z morzem 

Ilustracja do informacji: Upamiętnili rocznicę zaślubin Polski z morzem 
78 lat temu w Kołobrzegu kapral Franciszek Niewidziajło dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. „Przyszliśmy, morze, po ciężkim i krwawym trudzie. Widzimy, że nie poszedł na marne nasz trud. Przysięgamy, że Cię nigdy nie opuścimy. Rzucając pierścień w twe fale, biorę z tobą ślub, ponieważ tyś było i będziesz zawsze nasze”.
Te słowa wypowiedział Patron Szkoły Podstawowej w Sławie późnym popołudniem 18 marca 1945 roku Stojąc na murze wschodniego pirsu kołobrzeskiego portu, wrzucił w fale Bałtyku symboliczną obrączkę. Z tej okazji delegacja sławskiej placówki spędziła miniony weekend w Kołobrzegu. Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili miejsce dawnych zaślubin. Tam złożyli symboliczną wiązankę pod tablicą pamiątkową oraz wysłuchali prelekcji nauczyciela historii — Romana Frankiewicza, wnuka kaprala Niewidziało. Tego samego dnia na cmentarzu wojennym sławska delegacja uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających polskich żołnierzy walczących o Kołobrzeg. Młodzież wysłuchała apelu pamięci, historycznych wspomnień, a także miała okazję do wspólnego zdjęcia z uczestnikami walk o Kołobrzeg. Na zakończenie uczniowie złożyli biało-czerwone znicze na mogiłach poległych. Prezentujemy kilka migawek z pierwszego dnia wycieczki.
 

Meprozet Stare Kurowo - Dąb Sława - Przybyszów

Ilustracja do informacji: Meprozet Stare Kurowo - Dąb Sława - Przybyszów
Dąb Sława - Przybyszów zainaugurował piłkarską wiosnę. Pierwsze spotkanie w nowym roku nasz zespół rozegrał w Starym Kurowie. Niestety mimo dużej przewagi ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. 
 
GKS Meprozet 2-2 Dąb Sława - Przybyszów
 
 

Sala dydaktyczna w SP Sława

Ilustracja do informacji: Sala dydaktyczna w SP Sława
Z przyjemnością chcemy ogłosić, że w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajło w Sławie została utworzona nowa sala języka angielskiego! Ta klasa to wspaniała okazja dla uczniów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności językowe i poznać różnorodne kultury anglojęzyczne. W klasie lingwistycznej uczniowie będą mieli okazję skorzystać z dedykowanych lekcji języka angielskiego, a także będą mieli dostęp do szeregu dodatkowych akcesoriów dydaktycznych, które pozwolą im poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności językowe.

Panie świętowały!

Ilustracja do informacji: Panie świętowały!
W czwartkowe popołudnie w Domu Kultury w Ciosańcu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia teatralne przedstawiły „Śpiącą Królewnę”, po przedstawieniu Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie Sławomir Mazur i Sołtys Ciosańca Maciej Kras złożyli Paniom serdeczne życzenia i wręczyli kwiaty. Podczas spotkania przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku wszystkie Panie mogły wysłuchać koncertu Aleksandry Moskowiak i Henryka Cyrana.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 341

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku