Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Gminny Mistrz Ortografii 2023

Ilustracja do informacji: Gminny Mistrz Ortografii 2023
Dziś w szkole w Starym Strączu odbyła się dziewiętnasta educja ortograficznej rywalizacji, pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły
W finale udział wzięli laureaci etapu szkolnego, reprezentując 4 szkoły z terenu Gminy Sława: SP Sława, SP Krzepielów, SP Stare Strącze i Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Happy House”, łącznie 12 uczniów z klas trzecich.
Więcej zdjęć na stronie.

 

Węgiel za 1700!

Ilustracja do informacji: Węgiel za 1700!
Gmina Sława prowadzi sprzedaż preferencyjną węgla dla gospodarstw domowych. Sprzedaż prowadzona jest bez ograniczeń ilościowych.
 
Wnioski są przyjmowane do dnia 31.07.2023r. lub do wyczerpania zapasów. Cena za tonę węgla (orzech) wynosi 1700 zł brutto.
 
 
Wnioski prosimy składać w Urzędzie Miejskim w Sławie do pokoju nr 13.
 

Sławskie piłkarki

Ilustracja do informacji: Sławskie piłkarki
Sezon piłkarski 2022-2023 jest już za nami, a jego ostatnim akcentem był Wojewódzki Finał "Piątek Piłkarskich" w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
Decydujące starcie odbyło się 2 czerwca w Kostrzynie nad Odrą, gdzie na boisko weszły reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Do rywalizacji przystąpiły również drużyny z SP Zielona Góra, SP Żary, SP4 Kostrzyn, SP5 Kostrzyn, Sulęcin, i Podmokle Wielkie. Nasze młode piłkarki, reprezentując gminę Sława, zasłużenie znalazły się w tej elicie, awansując kolejno przez etapy powiatowe i regionalne.
Dziewczyny ze Sławy po raz kolejny zasłużyły na uznanie, prezentując nie tylko wysokie umiejętności taktyczne, ale również przestrzeganie zasad fair play. Wielkie gratulacje dla zawodniczek oraz ich trenera, Marka Szafera. Wasza ciężka praca i zaangażowanie są godne podziwu!

Informacja dla interesantów

Ilustracja do informacji: Informacja dla interesantów
Informujemy, że dnia 9 czerwca 2023 r. Urząd Miejski w Sławie będzie nieczynny. 

Sławski Dzień Dziecka

Ilustracja do informacji: Sławski Dzień Dziecka
Zabawa nad brzegiem Jeziora Sławskiego trwała w najlepsze, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. 
Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, zabawy z animatorkami z domów kultury, warsztaty artystyczne oraz wiele innych ciekawych stoisk i konkurencji przygotowanych przez naszych partnerów. 
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy i przy współpracy ze Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, Sławską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie. 
Oprócz wyżej wymienionych podmiotów wydarzenie uświetnili: Straż Miejska w Sławie, Komenda Policji w Sławie, WOPR Sława, 
Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe, a także Klub Tańca Towarzyskiego Oscar, który zaprezentował próbkę możliwości swoich podopiecznych.  
Świetna zabawa odbywała się także na pomoście WakePark Sława, gdzie dzieci za darmo mogły skorzystać z przejażdżki pontonem.
Już teraz dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie i mamy nadzieje, że świetnie się bawiliście!
Sponsorem wydarzenia był Bank Spółdzielczy we Wschowie

Przebudowa drogi na finiszu

Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi na finiszu
Inwestycja prowadzona przez Powiat Wschowski w Starym Strączu zbliża się ku końcowi. Projekt, którego celem jest poprawa stanu infrastruktury drogowej na odcinku drogi powiatowej nr 1017F, jest już na etapie ostatnich prac.
 
Poszczególne etapy inwestycji zostały już zakończone, w tym budowa kanału technologicznego i zjazdy do posesji. Na całym odcinku drogi wykonana została profilowana warstwa podbudowy, co zapewni stabilność i trwałość drogi. Niedawno zakończono również etap wylewania asfaltu na całym odcinku drogi. Dodatkowo zostały ustawione wpusty uliczne, co zapewni właściwe odprowadzenie wody deszczowej. Droga jest obecnie w fazie odbioru. Mieszkańcy Starego Strącza wkrótce będą mogli się cieszyć się nową i bezpieczną drogą powiatową nr 1017F​1​.
Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 6.000.000,00 zł, z czego Powiat Wschowski pozyskał 3.000.000,00 zł dofinansowania, natomiast wkład własny do przebudowy pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława - 2.000.000,00 zł i Powiatu - 1.000.000,00 zł. Operacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, poddziałanie „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Street art w Sławie

Ilustracja do informacji: Street art w Sławie
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie kończą dziś kreatywny mural, który realizowany jest na podstawie ich wizji i pomysłów.
 Podopieczni sławskiej placówki oświatowej uczestniczyli w specjalnych zajęciach artystycznych pod okiem artystki z Fundacja Panopticum. Teraz ich wspólne wizje nanoszą na betonowy płot w pobliżu boiska wielofunkcyjnego.
Młodzi artyści kończyli dziś swój projekt, który podkreśla ich kreatywność, z pewnością było to dla nich ciekawe doświadczenie.
Więcej zdjęć na stronie.

Dokarmiasz ptaki? Rób to z głową!

Ilustracja do informacji: Dokarmiasz ptaki? Rób to z głową!
Doceniamy troskę o pierzastych mieszkańców Jeziora Sławskiego, jednak musimy przypomnieć, że dokarmianie ptaków chlebem może być dla nich niebezpieczne. Chleb nie dostarcza tym zwierzętom niezbędnych składników odżywczych. Ponadto, kiedy zalega w ich żołądkach, może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Pieczywo zawiera bardzo duże ilości soli, której ptaki nie powinny jeść oraz szybko chłonie wodę i pleśnieje.
 
Pamiętajmy, iż dokarmianie dziko żyjących przedstawicieli awifauny wcale nie jest konieczne. Ptaki doskonale radzą sobie same z pozyskiwaniem pokarmu. Ponadto dziko żyjące zwierzęta szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, zatracają naturalny lęk przed ludźmi i tracą zdolność do samowystarczalności i pozyskiwania pożywienia w naturalnym środowisku. Dlatego nie wolno ich dokarmiać.
 
Jeśli jednak decydujemy się już na dokarmianie dzikiego ptactwa, rozważmy podawanie ptakom nasion, czy też gotowanych warzyw (bez soli), które są dla nich znacznie zdrowsze i przede wszystkim bezpieczne.
 
Chleb, szkodzi nie tylko ptakom, ale też całym ekosystemom. Według ekologów gnijące pieczywo powoduje nadmierny rozkwit glonów na powierzchni zbiorników wodnych, które z kolei pochłaniają tlen, a gnijąc, wydzielają toksyny groźne dla ryb.
 
Pomimo tego nadal chcesz dokarmiać ptaki?
 
Jeśli tak w Parku Miejskim funkcjonują, chociażby "kaczkomaty", w których znajduje się mieszanka ziaren przeznaczona do dokarmiana ptactwa w okresie zimowym. Przekręcając pokrętło, otrzymujemy porcję wartościowej karmy, którą możemy wziąć w dłoń lub do małego pojemnika, a potem podać zwierzętom.

Tydzień dziecka w Przedszkolu

Ilustracja do informacji: Tydzień dziecka w Przedszkolu
Dziś wychowawcy zapewnili swoim podopiecznym masę atrakcji. Od rana trwało malowanie twarzy, następnie dzieci ze wszystkich grup zostały zaproszone na spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Sławie, ratownikami z WOPR Sława oraz Strażą Leśną Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe. Funkcjonariusze i ochotnicy krótko opowiedzieli o swojej pracy i pokazali swój sprzęt oraz jego wyposażenie.
 

Bezpieczny Dzień Dziecka

Ilustracja do informacji: Bezpieczny Dzień Dziecka
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie mieli okazję spotkać się z ratownikami WOPR Sława, na Plaży Miejskiej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Podczas prelekcji dzieci oraz młodzież mogli się dowiedzieć, jak właściwie zachować się nad wodą podczas zbliżających się wakacji. 
Woprowcy zaprezentowali także swój specjalistyczny sprzęt ratowniczy, który jest nieoceniony podczas akcji ratunkowych. 
Podczas spotkania omówiono zasady postępowania w przypadku zagrożenia i udzielono wielu cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Ratownicy podkreślali, jak ważne jest korzystanie z oznakowanych stref kąpielowych, słuchanie instrukcji ratowników oraz unikanie nieznanych miejsc do kąpieli a przede wszystkim korzystanie z numeru alarmowego 112 w razie potrzeby.
Więcej zdjęć na stronie.

 
1 2 3 4 5 6 ... 354


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku