Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

W lesie nieopodal Radzynia ktoś wyrzucił dużo śmieci

Ilustracja do informacji: W lesie nieopodal Radzynia ktoś wyrzucił dużo śmieci
Już niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę na problem śmieci. Niestety znowu musimy poinformować o przypadku szkodnictwa leśnego, tym razem nieopodal Radzynia.
 Straż Miejska w Sławie zweryfikowała miejsce wysypiska śmieci i przekazała to zdarzenie do Straży Leśnej w celu odnalezienia sprawcy. Leśnicy i straż miejska biją na alarm - takie zachowania niszczą lasy, z których wszyscy korzystamy. Każdego roku do lasów naszej gminy trafiają setki zużytych opon i innych śmieci, które powinny zostać wywożone do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Większość z nich degraduje środowisko. Wyrzucanie śmieci do lasu jest wykroczeniem. Jeśli jesteś świadkiem takiego zdarzenia- reaguj! Dbałość o las to nasza wspólna odpowiedzialność.

Laptopy zostały przekazane uczniom

Ilustracja do informacji: Laptopy zostały przekazane uczniom
Kończymy procedurę związaną z wydawaniem laptopów w ramach programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. W związku z realizacją w Gminie Sława wspomnianego programu 622 uczniów otrzyma nowy sprzęt komputerowy.
Na realizację projektu Gmina Sława otrzymała grant w wysokości 1.513.000,00 PLN, co umożliwiło zakup 493 laptopów, 101 komputerów stacjonarnych i 28 tabletów.
 
Od 4 października tj.wtorek będziemy wydawać komputery stacjonarne. Informujemy, że data i godzina odebrania komputera stacjonarnego zostanie ustalona z Państwem telefonicznie.
UWAGA: Wydanie komputera stacjonarnego nastąpi po podpisaniu umowy przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Rodzic/opiekun prawny odbierająca sprzęt musi okazać swój dowód osobisty oraz przedłożyć kserokopię aktu urodzenia dziecka.
 

Ruszyły roboty w Śmieszkowie

Ilustracja do informacji: Ruszyły roboty w Śmieszkowie
Rozpoczęła się inwestycja w sołectwie naszej gminy pn. „Przebudowa chodnika oraz utwardzenie placu przy Domu Kultury w Śmieszkowie”. Prace rozpoczęto od przebudowy istniejącego utwardzenia placu przy Domu Kultury, rozbiórkę istniejącej nawierzchni asfaltowej oraz betonowej niebawem w tym miejscu powstanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej. 
Stare ogrodzenie z siatki stalowej zostało już rozebrane, w jego miejsce wykonawca zamontuje nowy płot panelowy. W kolejnym etapie przebudowany zostanie odcinka chodnika o długości 345 m. 
Firma realizująca zlecenie to Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa, a na jego wykonanie ma czas do 11 grudnia 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji to 219.941,47 zł i w całości zostanie sfinansowana z budżetu gminy Sława.

Altana z nowym dachem

Ilustracja do informacji: Altana z nowym dachem
Remont dachu na altance na terenie placu zabaw w Lubiatowie zakończony. W ramach inwestycji stare poszycie z gontów bitumicznych zamienione zostały na blachę trapezową. Dodatkowo całość zyskała nowe rynny oraz rury spustowe, pomalowano także listwy pod opierzeniem. Wykonawcą była Firma Remontowo-Budowlana Mariusz Rajman z Łupic. Koszt przedsięwzięcia to 6.800,00 zł, który pochodzi w całości z budżetu Gminy Sława.
 
Więcej zdjęć: Galeria

"Narkotyki we współczesnym świecie"

Ilustracja do informacji: "Narkotyki we współczesnym świecie"
W Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyła się debata społeczna, która została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji we Wschowie oraz Komisariat Policji w Sławie. 
Przeprowadzona prelekcja miała na celu pokazać młodym ludziom, jakie zagrożenie dla życia i zdrowia wywołują środki odurzające i psychoaktywne, jakie są konsekwencje prawne oraz przybliżyć problematykę związaną z uzależnieniami. Policjanci poprzez spotkanie chcieli także zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policyjne oraz przypomnieć, że policja jest formacją, która jest po to, aby służyć społeczeństwu i pomagać.

„Rosnę z matematyką”

Ilustracja do informacji: „Rosnę z matematyką”
Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.
Wnioski o grant w wysokości od 2 do 5 tys. PLN można składać na stronie do 20 października br. Program ten przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym. „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach fundacja chce oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.
fot. Mbank

 

Wymieniamy oświetlenie

Ilustracja do informacji: Wymieniamy oświetlenie
 
Na terenie gminy Sława trwa modernizacja oświetlenia ulicznego. Prawie tysiąc żarówek sodowych zostanie wymienionych na ledowe. Nastąpi to przy pomocy 985 punktów oświetleniowych LED, wraz z niezbędną infrastrukturą zasilającą. Prace wykonywane są przez ENEA Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Koszt przedsięwzięcia to 1.176.000,00 zł netto. 
 
Dzięki tej inwestycji gmina będzie płacić mniej za oświetlenie o ok. 150 tysięcy złotych rocznie. Wykonawca na realizację zadania ma czas do 1 stycznia 2023 roku. Poniżej prezentujemy kilka ujęć z prowadzonych prac na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. 
Więcej zdjęć na stronie.

Rozbudowujemy bazę sportową w sołectwach

Ilustracja do informacji: Rozbudowujemy bazę sportową w sołectwach
 
Tuż przy Szkole Podstawowej w Łupicach trwa budowa wielofunkcyjnego boiska. Jest to podobny obiekt do tego, jaki powstaje w Sławie. Będzie on wyposażony w piłkochwyty, bramki do piłki ręcznej, stojaki do koszykówki, zestawy do siatkówki, a także oświetlenie! Korzystający z boiska będą swoje mecze rozgrywać na sztucznej murawie.
Ponadto teren zostanie ogrodzony, pojawią się trybunki, a także elementy małej architektury takie jak: stojaki na rowery i kosze.
Więcej zdjęć na stronie.

Zazieleniło się na nowym boisku

Ilustracja do informacji: Zazieleniło się na nowym boisku
Na terenie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły trwa budowa wielofunkcyjnego boiska. Plac budowy odwiedziliśmy z aparatem, gdzie aktualnie trwa wykładanie sztucznej nawierzchni. Poniżej prezentujemy kilka ujęć z postępu prac.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Wykładanie nawierzchni

Pies do adopcji

Ilustracja do informacji: Pies do adopcji
W imieniu opiekuna psa szukamy nowego domu dla 6-letniego kundelka, który niedawno stracił swojego dotychczasowego właściciela. Piesek jest zadbany, usłuchany i spokojny. Lubi mieć swój ciepły kąt, ale również uwielbia otwarte przestrzenie i spacery.
Sympatyczny czworonóg nosi przydomek „LUKS”, a jedyne czego potrzebuje w tym momencie to ciepłego domu i kochających ludzi. Piesek obecnie znajduje się w Krzepielowie. Wszelkie dodatkowe informacje możecie Państwo uzyskać u opiekuna pod nr tel.: 669 650 368.
Więcej zdjęć w galerii.

 
1 2 3 4 5 6 ... 314


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku