Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Plan polowań zbiorowych w sezonie 2021/2022

Polowania będą się odbywały przez Koło Łowieckie RYŚ nr 51 Ciosaniec oraz Koło Łowieckie RYŚ nr 68 Wschowa

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 377,7 KiB Ilość pobrań: 0

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 838,8 KiB Ilość pobrań: 0

  Pobierz

Polski Ład dla Sławy

Ilustracja do informacji: Polski Ład dla Sławy
Dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – I edycja. Gmina Sława znalazła się wśród 2780, które otrzymają wsparcie dla swoich inwestycji. Dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. 
Pierwsza z inwestycji to: Przebudowa Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły przy ul. Odr. Wojska Polskiego 16 w Sławie. Przewidywana wartość całkowita zadania wynosi  4.160.695,00 zł, kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 624.105,00 zł. Przewidywany okres realizacji to 12 miesięcy od momentu podpisania promesy.
Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: roboty budowlane na 3 kondygnacjach budynku (szpachlowanie, malowanie, płytki, stolarka drzwiowa itd), wymianę instalacji elektrycznej, punktów świetlnych na LED, instalację fotowoltaiczną o mocy 49,88 kWp, system monitoringu CCTV, instalację wod.-kan., przyłącze gazowe, wymianę kotłów węglowych na gazowe 3 x 65 kW – 195 kW.
Drugie zadanie, na które Gmina Sława pozyskała wsparcie to: Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie – etap II. Przewidywana wartość całkowita zadania wynosi  4.100.000,00 zł, kwota pozyskanych środków to 3.690.000,00 zł, wkład własny gminy to 410.000,00 zł. Przewidywany okres realizacji to 12 miesięcy od momentu podpisania promesy. 
Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: roboty rozbiórkowe, wymianę nawierzchni z ziemnych na naturalną tzw. HanseGrand, wykonanie 3 mostków, nasadzenia i pielęgnację zieleni, małą architekturę (ławki, kosze na śmieci), oświetlenie LED, monitoring w części nowosolskiej parku, a także bagrowanie linii brzegowej jeziora.

Remont sali w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Remont sali w Starym Strączu
W Starym Strączu trwa remont generalny sali wiejskiej wraz z biblioteką. Prace są niemal na finiszu, wymieniony został dach nad biblioteką oraz część okien, rynny i rury spustowe, ponadto docieplono ściany oraz powstał podjazd dla wózków. 
Całkowity koszt inwestycji w Starym Strączu to 469.955,73 zł. Wykonawca Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy s.c. ze Wschowy na wykonanie inwestycji ma czas do grudnia br.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

 

Sławski głos wybrzmiał w Krakowie

Ilustracja do informacji: Sławski głos wybrzmiał w Krakowie
Studencki Festiwal Piosenki to jeden z najstarszych Festiwali twórczości akademickiej w Polsce. To na nim pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Renata Przemyk i inni.
Celem Konkursu jest prezentacja i promocja twórczości muzycznej i literackiej środowisk akademickich, umożliwienie młodym twórcom i wykonawcom prezentacji ich osiągnięć, wyłonienie najlepszych oraz ich dalsza promocja. Podczas 57. odsłony SFP swój muzyczny talent zaprezentowała mieszkanka naszej gminy-Kaja Frankiewicz. Po wysłuchaniu 23 wykonawców zakwalifikowanych do konkursu finałowego jury postanowiło docenić występ naszej reprezentantki. Kaja Frankiewicz otrzymała 3 nagrodę!
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych muzycznych osiągnięć.
Więcej zdjęć na stronie
fot. Kaja Frankiewicz 

Mostek wyremontowany

Ilustracja do informacji: Mostek wyremontowany
Na ulicy Słonecznej w Radzyniu zakończył się remont mostka. Stan techniczny konstrukcji zlokalizowanej na drodze powiatowej z roku na rok się pogarszał i wymagał niezbędnej naprawy. Na wniosek Rady Miejskiej w Sławie Starostwo Powiatowe we Wschowie podjęło decyzję o jego remoncie.
Wiecej zdjęć na stronie.

 

Ochroni przed wiatrem i deszczem

Ilustracja do informacji: Ochroni przed wiatrem i deszczem
Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zamontowali nową wiatę przystankową w Przybyszowie. Przeszklona konstrukcja na stalowym stelażu pozwoli dzieciom dojeżdżającym do szkoły w Sławie schronić się w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. O postawienie przystanku zawnioskował mieszkaniec tej miejscowości. Całkowity koszt został pokryty z budżetu gminy Sława.

Pieski szukają domu

Ilustracja do informacji: Pieski szukają domu
Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska poszukuje właściciela lub osobę chętną do przygarnięcia piesków (pies i suczka) wyłapanych w dniu 05.10.2021 r. w miejscowościach Stare Strącze i Ciosaniec. Czworonogi są przyjaźnie nastawione do ludzi i nie stwarzają problemów. Właściciel lub osoba chętna do jego przygarnięcia proszona jest o kontakt pod numerem telefonu 68 355 83 49.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Psy do adopcji

Remont parkowego mostka

Ilustracja do informacji: Remont parkowego mostka
Wraz z początkiem tygodnia rozpoczął się remont mostka nad Czernicą. Na istniejącej konstrukcji zostanie zamontowana drewniana kładka o wymiarach 8 × 2,2 m. Wspomniana inwestycja jest realizowana w ramach rewaloryzacji części miejskiej sławskiego parku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont mostka

Roboty prowadzi firma Mardach Marcin Grabski z Lubogoszczy, a jej koszt wynosi 46.248,00 zł. Całość finansowana jest ze środków własnych gminy Sława. Zgodnie z umową już w połowie listopada spacerujący parkiem będą mogli przejść się wyremontowanym mostkiem.

Granty PPGR

Ilustracja do informacji: Granty PPGR
W  związku z rozpoczęciem nowego programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, Burmistrz Sławy zaprasza uprawnione rodziny – rodziców uczniów niepełnoletnich i uczniów pełnoletnich zamieszkałych na terenie Gminy Sława do złożenia deklaracji uczestnictwa w programie.
Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.
 
W przypadku otrzymania grantu przez Gminę Sława zostanie zakupiony sprzęt komputerowy (komputer lub laptop wraz z oprogramowaniem o wartości do 3,5 tys. zł) dla uczniów, którzy łącznie spełnią następujące warunki udziału w programie:
 1. dziecko/ uczeń pełnoletni zamieszkuje na terenie Gminy Sława i
 2. dziecko/ uczeń pełnoletni jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej) osoby, która to pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej (tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/ opiekun prawny),
Deklarację udziału w programie wraz z Oświadczeniem dla rodzica/ opiekuna prawnego dziecka lub Oświadczeniem ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletniość, zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz kopią dokumentu potwierdzającego fakt zatrudnienia w danym PGR (załącznik nieobowiązkowy) należy złożyć do dnia 29.10.2021 r. w sekretariatach poszczególnych szkół lub biurze obsługi interesanta Urzędu Miejskiego w Sławie.
Ważne! O sprzęt komputerowy nie może starać się uczeń pełnoletni / dziecko, które w roku 2020 i 2021, otrzymało na własność lub w drodze użyczenia (jeśli nie dokonano zwrotu do szkoły) komputer stacjonarny lub laptop zakupiony ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
 
Uwaga! Złożenie wniosku nie gwarantuje otrzymania wsparcia w ramach projektu!


Deklaracja

 

Ogłoszenie o konkursie - działania mające na celu popularyzację kultury fizycznej i sportu

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 3,9 MiB Ilość pobrań: 5

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 170,1 KiB Ilość pobrań: 0

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 141,5 KiB Ilość pobrań: 2

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 98,2 KiB Ilość pobrań: 1

  Pobierz
1 2 3 4 5 6 ... 271

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku