Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s3
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Integracyjny turniej Bocccia

Ilustracja do informacji: Integracyjny turniej Bocccia
Do hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powróciły rozgrywki sportowe. W turnieju organizowanym przez Fundację Autenticon rywalizują drużyny z Nowej Soli, Wschowy, Bytomia Odrzańskiego, Zielonej Góry, Włoszakowic, Szczecina oraz trzy ekipy gospodarzy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Tradycyjnie zespoły rozpoczęły rozgrywki od fazy grupowej. Po niej najlepsze drużyny z grup zmierzą się w fazie pucharowej. Więcej informacji dostępnych na stronie organizatora, a obszerna fotorelacja do obejrzenia w linku

Polubić teatr

Ilustracja do informacji: Polubić teatr
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyło się dziś spotkanie z aktorami Wrocławskiego Teatru Komedia. W plenerowym spotkaniu wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami. Wydarzenie otworzył Dyrektor Marcin Wójtowicz, po nim artystów przedstawiła Pani Urszula Drożdżyńska, która od wielu lat współpracuje z teatrem z Wrocławia. Następnie goście opowiadali o pracy na scenie i swoich rolach.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Sławskie gołębie przyleciały z Niemiec

Ilustracja do informacji: Sławskie gołębie przyleciały z Niemiec
W miniony poniedziałek hodowcy zrzeszeni w PZHGP Oddział Sława wypuścili swoje gołębie z Helmstedt. Z niemieckiej miejscowości oddalonej o 350 km od Sławy wystartowało 1265 ptaków, które zostały wystawione przez 51 hodowców z sekcji Sława, Konotop i Siedlisko. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zawody te rozegrano pod patronatem Burmistrza Sławy, a właściciele dziesięciu gołębi, które wróciły w najkrótszym czasie, zostaną uhonorowani podczas uroczystości 65-lecia sławskiego koła PZHGP.
fot. Oddział Sława

Plac budowy przekazany

Ilustracja do informacji: Plac budowy przekazany
Na początku czerwca w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji firmą PRO-INFRA Sp. z o.o. z Jerzmanowej. Teren budowy zlokalizowany jest w okolicy boiska orlik. W tym miejscu do końca 28 listopada 2021 roku powstanie inwestycja pn. "Budowa toru rolkowego z elementami małej architektury i zielenią, miasteczkiem ruchu drogowego, wiaty z siedziskami i stojakami". Gmina Sława otrzymała na ten cel z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.701.080,00 zł.
Zakres zadania obejmie w szczególności budowę/wykonanie nasadzenia:

- toru rolkowego wokół boiska orlik - nawierzchnia asfaltowa barwiona. Długość toru liczona po jego osi - 370,90 m, szerokość 3,00 m.
- drogi dojazdowe z miejscami postojowymi dla 30 samochodów. Droga dojazdowa asfaltowa - w strefie wjazdu, częściowo z kostki betonowej.
- ścieżki rowerowej - nawierzchnia asfaltowa barwiona wraz z chodnikiem z kostki brukowej.
- zdroju wyposażonego w misy na dwóch poziomach.
- zieleń niska i wysoka (w tym zieleń izolacyjna wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy działki) wraz z instalacją nawadniającą.
- oświetlenie terenu.
- kanalizacja deszczowa odwodnienie drogi dojazdowej i miejsc postojowych.
Ważną informacją jest, iż od piątku 11.06.2021 r. teren wokół orlika zostanie wyłączony z ruchu. Oznacza to, iż nie będzie można wjechać samochodem na parking w obrębie obiektu, a także korzystać z chodnika łączącego ul. Ogrodową z ul. Sportową.
 
 

Badanie dla pań

Ilustracja do informacji: Badanie dla pań
Z samego rana na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Sławie zaparkował mobilny punkt badań. Od godziny 9.00 do 15.00 panie w wieku od 50 do 69 lat w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia będą mogły skorzystać z darmowej wizyty lekarskiej. Istnieje również możliwość wykonania odpłatnych badań, więcej szczegółów dostępnych w mammobusie.

W kolejce za dotacją

Ilustracja do informacji: W kolejce za dotacją
Od wczesnych godzin porannych przed sławskim magistratem ustawiła się kolejka osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji na wymianę starego pieca. Kolejny rok z rzędu program realizowany przez gminę Sława cieszy się sporym zainteresowaniem wśród właścicieli lokali i budynków mieszkalnych położonych na terenie naszej gminy.
Od dzisiaj do 9 czerwca br. można składać niezbędne dokumenty. Przypominamy, że decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, nie więcej jednak niż 4 tys. zł. W tym roku gmina Sława przeznacza na ten cel 152 tys. zł. Niezbędne dokumenty dostępne są na stronie.

Umowa podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana
W Urzędzie Miejskim miało dziś miejsce podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji firmą PRO-INFRA Sp. z o.o. z Jerzmanowy. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, iż Gmina Sława otrzymała z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie: "Budowa toru rolkowego z elementami małej architektury i zielenią, miasteczkiem ruchu drogowego, wiaty z siedziskami i stojakami". Projekt ten jest umiejscowiony na terenie, który otacza orlik. Tor rolkowy skierowany jest nie tylko do dzieci czy młodzieży, ale także dorosłych.
 
Zakres zadania obejmie w szczególności budowę/wykonanie nasadzenia:
- toru rolkowego wokół boiska orlik - nawierzchnia asfaltowa barwiona. Długość toru liczona po jego osi - 370,90 m, szerokość 3,00 m.
- drogi dojazdowe z miejscami postojowymi dla 30 samochodów. Droga dojazdowa asfaltowa - w strefie wjazdu, częściowo z kostki betonowej.
- ścieżki rowerowej - nawierzchnia asfaltowa barwiona wraz z chodnikiem z kostki brukowej.
- zdroju wyposażonego w misy na dwóch poziomach.
- zieleń niska i wysoka (w tym zieleń izolacyjna wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy działki) wraz z instalacją nawadniającą.
- oświetlenie terenu.
- kanalizacja deszczowa odwodnienie drogi dojazdowej i miejsc postojowych.
Całkowity koszt inwestycji to 2.701.080,00 zł. Wykonawca na zrealizowanie przedsięwzięcia ma czas do 28 listopada 2021 roku.
 

Dzień dziecka w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Dzień dziecka w przedszkolu
Z okazji święta maluchów dla podopiecznych przedszkola im Czesława Janczarskiego w Sławie zostało przygotowanych wiele atrakcji. W tym szczególnym dniu dzieci miały okazję zobaczyć z bliska start gołębi zorganizowany przez hodowców sławskiego Oddziału PZHGP. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Maluchy mogły usiąść za kierownicą samochodu patrolowego straży leśnej, oraz zapoznać się z pracą druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie. Na zakończenie był słodki poczęstunek i malowanie twarzy. Więcej zdjęć dostępnych na stronie. 

Zapłać za parking aplikacją

Ilustracja do informacji: Zapłać za parking aplikacją
ePARK to oficjalna metoda płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Umożliwia opłacenie postoju w wygodny i szybki sposób. Wystarczy kilka kliknięć, by rozpocząć lub przedłużyć parkowanie. Rejestracja w aplikacji to nic skomplikowanego. Wystarczy podać swój adres e-mail i nr rejestracyjny pojazdu. Przedpłata lub cykliczne doładowywanie konta w aplikacji nie jest wymagane. Wystarczy podpiąć kartę płatniczą (debetową lub kredytową), a płatność realizowana będzie automatycznie po zakończeniu parkowania. Dodatkowo system pamięta nasz nr rejestracyjny i potrafi automatycznie zlokalizować, w której strefie parkujemy. Eliminuje to uciążliwe wpisywanie danych w parkomacie lub poszukiwanie nazwy strefy, w której się znajdujemy.​
Zasadniczą korzyścią korzystania z aplikacji, którą doceni chyba każdy, kto choć raz błędnie zaplanował czas postoju, jest możliwość płacenia za postój w płatnej strefie w systemie START/STOP. Płacimy wtedy za realny czas parkowania i nie musimy przejmować się przekroczeniem wykupionego czasu. Jeśli korzystamy z kilku pojazdów lub parkujemy bardzo często, aplikacja pozwala na otrzymanie pełnego zestawienia wszystkich zakupionych biletów, co ułatwia zarządzanie wydatkami.
Aplikacja dostępna jest na smartfony z systemami Android lub iOS. Pobierzemy ją w kilka sekund z odpowiedniego sklepu z aplikacjami. Nie trzeba nawet szukać, bo wpisanie w przeglądarkę adresu: www.zaeparkuj.pl przeniesie nas automatycznie do pobierania. Spróbujcie, a na dobre zapomnicie o szukaniu parkomatu. 
Płać za parking telefonem, kliknij w link i przekonaj się jakie to proste:
https://www.youtube.com/watch?v=yOOueSkuiIc
Dodatkowe informacje znajdują się na: www.electronicparking.pl 

Tężnia solankowa powstanie w Sławie

Ilustracja do informacji: Tężnia solankowa powstanie w Sławie
Przy okazji wizyty Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego w sławskim magistracie podpisana została umowa dofinansowania zadania pn. "Rozwój bazy turystycznej Sławy poprzez montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą". Gmina Sława w ramach programu pn. „Lubuska Baza Turystyczna” pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 53.000,00 zł. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dzięki temu w Sławie powstanie tężnia solankowa, tuż przy niej ustawionych zostanie sześć ławek z oparciem, dwa kosze na śmieci, a także stojak na rowery.
Zdjęcie poglądowe - fot. Dziennik Zachodni
1 2 3 4 5 6 ... 255


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku