Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Wolontariusze PCK nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Wolontariusze PCK nad jeziorem
Na teren SCKiW zawitali Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi, którzy do Sławy przyjechali z różnych strona województwa lubuskiego. Od kilku dni przebywają na obozie w naszym mieście, gdzie doskonalą swoje umiejętności i pogłębiają wiedzę z zakresu wolontariatu.
Dziś natomiast zorganizowali event przy nowej plaży. W ramach kolejnego spotkania szkoleniowego zachęcali do wstępowania w szeregi PCK, promowali akcje krwiodawstwa, a także edukowali z zakresu pierwszej pomocy. Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi (SIM) to wolontariusze PCK, którym bliska jest idea pomagania, edukacji i dzielenia się swoimi umiejętnościami dla dobra innych. SIMy to najbardziej aktywni członkowie ruchu młodzieżowego, którzy realizują wolontariat w każdym obszarze działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.
 

Przypominamy o zmianie organizacji ruchu

Ilustracja do informacji: Przypominamy o zmianie organizacji ruchu
W związku z oczekiwaniami mieszkańców i podmiotów zlokalizowanych przy drodze gminnej stanowiącej dojazd do osiedla Wioska Żeglarska, PCK, LKŻ i ośrodka szkoleniowo-żeglarskiego „Sława” została wprowadzona zmiana stałej organizacji ruchu.
Polega ona na wyłączeniu z możliwości zatrzymania i parkowania pojazdów na drodze gminnej. Dodatkowo wprowadzono zakaz ruchu na odcinku dojazdu do SCKiW w celu zwiększenia bezpieczeństwa i udrożnienia drogi pożarowej.
 

Taneczne eliminacje

Ilustracja do informacji: Taneczne eliminacje
W Kinie Żeglarz odbyła się Lubuska Gala Taneczna, która została zorganizowana w ramach programu Pro Arte 2024. W powiatowych eliminacjach na parkiecie wystąpiło 8 grup tanecznych i jedna solistka. Zaprezentowali oni w sumie 9 układów. Eliminacje wyłoniły finalistów, którzy będą reprezentować Powiat Wschowski podczas Finału Lubuskiej Gali Tanecznej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, upominki i słodkości.
 
 

Muzyczne niedziele

Ilustracja do informacji: Muzyczne niedziele
Przed nami prawdziwa uczta dźwięków. Przygotowano cztery muzyczne wydarzenia, które będą miały miejsce co tydzień na Nowym Rynku w Sławie.

Z okazji Dnia Matki, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 26 maja od godziny 15:00. Podczas tego wydarzenia wystąpią Zespół Wrzos z Lubawki, Orkiestra KGHM ZG Lubin oraz Orkiestra OSP z Lubawki. W trakcie pierwszego koncertu dedykowanego wszystkim mamom, można składać życzenia, które należy wysłać pod adres festiwal~@~slawa~.~pl . Prosimy o uwzględnienie w treści wiadomości danych nadawcy, adresata oraz treści życzeń.

W kolejną niedziele będzie miał miejsce koncert z okazji Dnia Dziecka, który 2 czerwca rozpocznie się o godz. 13:00. Przed sławską publicznością zaprezentuje się Miejska Orkiestra o Tradycjach Kolejowych ze Zduńskiej Woli, Orkiestra Reprezentacyjna ,,Big Band" PGE Elektrowni ,,Turów" z bogatyni, a także Orkiestra KGHM Huty Miedzi Głogów z grupą Mażoretek.

9 czerwca o godzinie 15:00 odbędzie się Dzień Muzyki Chóralej. Podczas koncertu wystąpi: Górniczy Chór Męski z Lublina, Chór ,,Skolanta" z Chojnowa, Chór ,,Harmonia" z Nowogrodźca, Chór ,,Canta Nobiscum" z Wrocławia, a także sławski Chór ,,Cante Deo" ze Sławy.

Ostatni koncert dedykowany jest Działaczom Kultury. 16 czerwca o godzinie 13:00 zapraszamy na wysłuchanie koncertu Orkiestry KGHM ZG Polkowice-Sieroszowice, Orkiestra KWB ,,Turów" z Bogatyni, która przejdzie ulicami Sławy. Ostatnie muzyczne wydarzenie należy do Orkiestry OSP z Klewic.

Organizatorami koncertów są: Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, PZChiO Oddział Dolnośląski we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Witosława.

Zapraszamy!

Festiwal KOPORA

Ilustracja do informacji: Festiwal KOPORA
Już w najbliższy weekend kolejne muzyczne wydarzenie w naszej gminie. Tym razem nad Jeziorem Sławskim wybrzmią dźwięki polskiej piosenki poetyckiej. Zapraszamy!

Wizytacja na stadionie

Ilustracja do informacji: Wizytacja na stadionie
Na teren budowy regularnie zaglądają Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz przedstawiciele magistratu, czuwając nad bieżącym postępem prac. 
Aktualnie nadal trwają prace ziemne, przygotowywane są fundamenty pod kolejne etapy budowy. Należy wspomnieć, iż zakres zadania obejmuje budowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią naturalną i bieżni pełnowymiarowej 100 i 400-metrowej z nawierzchni poliuretanowej, stanowisk do skoku w dal i wzwyż oraz pchnięcia kulą. Dla widzów przewidziano zadaszone trybuny o pojemności ok. 320 miejsc siedzących. Murawa zyska także oświetlenie, co pozwoli na prowadzenie zawodów po zmroku, całość zostanie uzupełnione o infrastrukturę towarzyszącą. Tuż za plecami trybun znajdować będzie się nowoczesny budynek klubowy, w którym znajdą się w sumie cztery szatnie zawodnicze i jedna sędziowska z pełnym węzłem sanitarnym, pomieszczenie magazynowe na sprzęt, sala konferencyjna oraz biuro klubowe. W budynku znajdować będą się także toalety dla kibiców.
 
Wykonawcami inwestycji o wartości 10.998.727,00 zł jest konsorcjum MPROJEKT PLUS Sp. z o.o. z Leszna oraz TRAWMAR EKSPERT Sp. z o.o. z Daszewic. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: "Programu Inwestycji Strategicznych - edycja ósma" Gmina Sława pozyskała dofinansowanie w wysokości 7.800.000,00 zł. Wkład własny naszego samorządu to 3.198.727,00 zł.
 
 

O poranku na Plaży Miejskiej w Sława istna wiosenna aura.

Palmy z Hiszpanii do słonecznej Sławy

Ilustracja do informacji: Palmy z Hiszpanii do słonecznej Sławy
Do Klub na Fali, Sława dotarł transport palm prosto z plantacji z Alicante! Miejsce będą zdobić różne gatunki egzotycznych drzewek, od mrozoodpornych do takich do, które wymagają zimowania w domu. Każda została starannie wybrana bezpośrednio na plantacji w Hiszpanii. Dla miłośników roślin jest to świetna okazja, ponieważ większość z tych drzewek będzie dostępna w sprzedaży. Już teraz można składać zamówienia na różne gatunki, takie jak kaktusy, drzewka oliwne, juki, a także palmy. Będą dostępne w przyszłym roku. 
 

Do Ciebie Mamo

Ilustracja do informacji: Do Ciebie Mamo
Dyrektor SCKiW w Sławie Tomasz Krzymiński zaprasza już w najbliższą niedzielę (26.05.2024) na blok artystyczny z okazji Dnia Mamy. Na plaży SCKiW wystąpi Muzyczna Kuźnia Talentów z Domu Kultury w Sławie, zespoły taneczne z Domu Kultury w Sławie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Do Ciebie Mamo

O poranku na Plaży Miejskiej w Sława istna wiosenna aura.

1 2 3 4 5 6 ... 406


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku