Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Dla mieszkańca

Informacja o wszczęciu postępowania administracyjnego

Ilustracja do informacji: Informacja o wszczęciu postępowania administracyjnego
Informacja o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Informacja

Upamiętnili tragiczną rocznicę

Ilustracja do informacji: Upamiętnili tragiczną rocznicę
Dziś w 81. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę na Placu Pamięci przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego zgromadzili się mieszkańcy Gminy Sława.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 września 1939 roku, łamiąc Polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren II Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych systemów był rozbiór osamotnionej Polski. Atak na Polskę, która broniła się przed niemieckim okupantem, był swoistym nożem w plecy wymierzonym przez Rosję Sowiecką.

 
Obecni na dzisiejszym spotkaniu uczcili pamięć naszych przodków, którzy w pamiętnym wrześniu 1939 roku do końca walczyli o wolną Polskę. Krótkie wystąpienie historyczne przygotowali podopieczni sławskiej podstawówki, po nich poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Remont szkoły w Łupicach

Ilustracja do informacji: Remont szkoły w Łupicach
Po raz kolejny przyglądamy się realizacji zadania mającego na celu wykonanie elewacji i nowego dachu. Poszycie zostało już prawie wykonane, zostały elementy wykończeniowe. Aktualnie pracownicy firmy „LUX” Urszula Żukowska, Grzegorz Żukowski s.c. ze Święciechowy prowadzą pracę związane z dociepleniem budynku i wymiany okien.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Całość zadania opiewa na kwotę 157.194,00 zł, a termin wykonania zadania to 15 października br.

Prace na ul. Bursztynowej

Ilustracja do informacji: Prace na ul. Bursztynowej
W Lubogoszczy prace nabrały zawrotnego tempa. Kostka brukowa na chodnikach i podjazdach została położona już wcześniej. Obecnie trwa układanie bruku na jezdni, kolejne metry kostki pojawiają się tam z dnia na dzień.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach zadania pojawią się także zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 9 listopada br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ławki dotarły do Parku Miejskiego

Ilustracja do informacji: Ławki dotarły do Parku Miejskiego
Rozpoczął się montaż ławek i koszy parkowych, które zostały zakupione w ramach projektu „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie”.  W sumie na tym terenie staną 63 ławki i 32 kosze na śmieci. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Ławki dotarły do Parku Miejskiego

Podsumowali piłkarskie rozgrywki

Ilustracja do informacji: Podsumowali piłkarskie rozgrywki
Na sławskim Orliku miało miejsce oficjalne zakończenie piłkarskich zmagań. W tym roku została rozegrana 12 edycja „Letniego Turnieju Orlika”. Wzięło w niej udział blisko 50 dzieci, które zostały podzielone dwie grupy wiekowe. Młodzi piłkarze w każdy wtorek przez okres wakacyjny rozgrywali swoje mecze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

51 Galeria zdjęć: XII Letni Turniej Orlika

Turniej miał charakter otwarty i każde dziecko mogło spróbować swoich sił w piłkarskiej rywalizacji. W tych zawodach wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa i frekwencja, na którą trenerzy zwracali szczególną uwagę. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni koszulkami i pamiątkowymi medali. Najlepsi dodatkowo otrzymali statuetki. 

Kolejne metry kostki w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Kolejne metry kostki w Lubogoszczy
Rozpoczęło się wykładanie kostki brukowej na chodnikach i podjazdach na ulicy Bursztynowej. W momencie ukończenia tego etapu firma realizująca inwestycje rozpocznie układanie bruku wzdłuż jezdni. W ramach zadania pojawią się także zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 9 listopada br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14 Galeria zdjęć: Kolejne metry kostki w Lubogoszczy

Komunikat Szefa Obrony Cywilnej gminy Sława

Ilustracja do informacji: Komunikat Szefa Obrony Cywilnej gminy Sława
KOMUNIKAT
SZEFA OBRONY CYWILNEJ
GMINY SŁAWA
Na podstawie:
 • § 3 pkt 4,5 i 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin (Dz. U. z 2002 r.,  Nr 96, poz. 850);
 • § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96);
 • zarządzenia Nr 0050.163.2020 Burmistrza Sławy – Szefa Obrony Cywilnej Gminy Sława z dnia 13 lutego 2020 r. w sprawie realizacji zadań obrony cywilnej , zarządzania kryzysowego w 2020 roku
 
w dniu 24 września 2020  r. w godzinach 12,00 – 12,30
 
na terenie Gminy Sława zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych nadających sygnał:
 • ogłoszenie alarmu
 • odwołanie alarmu
 
WYCIĄG Z TABELI SYGNAŁÓW ALARMOWYCH

Tabela syreny
RODZAJ
ALARMU
(komunikatu)
SPOSÓB OGŁASZANIA ALARMU
ZACHOWANIE SIĘ LUDNOŚCI PO SYGNAŁACH ALARMOWYCH
Przy pomocy
syren
Przy pomocy rozgłośni radiowych, ośrodków TV i radiofonii przewodowej
Ogłoszenie
alarmu
 
 
 
 
 
 
 
 
kolor znaku
„żółty”
Modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut
Powtarzana trzykrotnie zapowiedź słowna:
 
„Uwaga! Uwaga! Uwaga!
ogłaszam alarm (podać przyczynę, rodzaj alarmu itp.)
 
dla
…………………………..
dla……………………….
(nazwa miejscowości)
Osoby będące w domu powinny:
ubrać się stosownie do warunków panujących w schronie (ukryciu);wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne i gazowe oraz wygasić ogień w piecu;zamknąć okna i zabezpieczyć mieszkanie;zabrać dokumenty osobiste, zapas żywności, indywidualne środki ochrony przed skażeniami oraz w miarę możliwości koc, latarkę elektryczną itp.;zawiadomić o alarmie sąsiadów;pośpiesznie udać  się do najbliższego schronu (ukrycia);
Osoby znajdujące się w zakładzie pracy, szkole, miejscu publicznym powinny:
przerwać pracę, naukę (inne czynności);podporządkować się ściśle poleceniom służb porządkowych obrony cywilnej;Osoby prowadzące pojazdy mechaniczne: powinny je zatrzymać oraz ustawić tak, aby nie blokować ciągów komunikacyjnych oraz wyjść z ukryć. Następie wraz z pasażerami udać się do najbliższego ukrycia.W porze nocnej zaciemnić wszystkie oświetlenia lub je wygasić.Po usłyszeniu sygnału alarmowego: mieszkańcy powinni włączyć odbiornik radiowy i telewizyjny na lokalne pasma, na których będą podawane zasady zachowania się i bieżące komunikaty na wypadek zaistniałych faktycznych zdarzeń. 
Odwołanie alarmu
Ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut
Powtarzana trzykrotnie zapowiedź słowna: „Uwaga! Uwaga! Uwaga! odwołuję alarm (podać przyczynę, rodzaj alarmu, itp.) ……………….. dla …………………
                                                                                                           (nazwa miejscowości)

Zamontowali rolety na świetlicy

Ilustracja do informacji: Zamontowali rolety na świetlicy
Na budynku świetlicy wiejskiej w Krzydłowiczkach pracownicy firmy EXKLUSIVE FENSTER Łukasz Wysocki z Łupic zamontowali siedem sztuk rolet zewnętrznych. Montaż ich ma na celu zabezpieczenie budynku w czasie nieużytkowania, a także przed warunkami atmosferycznymi głównie w okresie letnim. Zadanie zostało zrealizowane z funduszu sołeckiego, a jego koszt opiewa na kwotę 6.984,67 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe rolety na budynku świetlicy

Szkoła z nowym dachem i ociepleniem

Ilustracja do informacji: Szkoła z nowym dachem i ociepleniem
Prezentujemy postępy prac zadania pn. „Przebudowa budynku szkoły w Krzepielowie”. Na tę chwilę pracownicy firmy wykonującej inwestycje kończą wymianę pokrycia dachowego. Wykonana jest także termomodernizacja budynku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Szkoła z nowym dachem i ociepleniem

Jutro natomiast przeprowadzony zostanie proces czyszczenia cokołu z cegły klinkierowej, która znajduje się pod elewacją budynku. 

Wykonawcą jest Zakład Usługowo-Handlowy Jan Janik z Babimostu. Wartość zadania opiewa na kwotę 318.500,00 zł, a planowany termin realizacji prac to 30.09.2020 r.
1 2 3 4 5 6 ... 232


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku