Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do wspólnego świętowania
Już w najbliższą sobotę będziemy obchodzić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość zainauguruje Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. Tuż po nabożeństwie wspólnym przemarszem udamy się na Plac Pamięci Narodowej, tam odbędzie się dalsza część uroczystości.

Z wizytą w przyszłej siedzibie

Ilustracja do informacji: Z wizytą w przyszłej siedzibie
Przy ulicy Henryka Pobożnego od kilku miesięcy realizowana jest inwestycja, mająca na celu budowę kulturalnego centrum Sławy. Powstaje obiekt, jakiego wcześniej w naszej gminie nie było. Sala widowiskowo-teatralno-kinowa o pojemności ok. 300 miejsc, scena o pow. 80 mkw, garderoby, szatnie, zaplecza socjalne, a także pomieszczenie obsługi sceny.
Ponadto do sąsiedniego budynku, po dawnej szkole podstawowej, przeniesiona zostanie siedziba SCKiW wraz z Domem Kultury oraz Biblioteką Publiczną. Będzie to miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli oglądać koncerty, spektakle i brać czynny udział w życiu kulturalnym. Dziś plac budowy wizytowali pracownicy SCKiW wraz Dyrektorem - Tomaszem Krzymińskim. Ocenili oni postęp prac i omówili bieżące sprawy i system działania w nowej siedzibie. Przypomnijmy, iż wartość budowy sali to 10.455.000,00 zł, z czego 7.200.000,00 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, 250.000,00 zł to dotacja ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskiego Funduszu Samorządowego. Natomiast kwota 3.005.000,00 zł jest wkładem własnym Gminy Sława. Natomiast przebudowa byłych klas i adaptacja na pomieszczenia biurowe i pracownie artystyczne to koszt 5.999.000,00 zł, z czego 3.536.590,00 zł pozyskano z funduszu rządowego, a 2.462.410,00 zł to wkład własny gminy.
 

Koniec płatnych parkingów

Ilustracja do informacji: Koniec płatnych parkingów
Informujemy, iż wraz z końcem października przestają obowiązywać strefy płatnego parkowania, tym samym od nowego miesiąca parkowanie w naszym mieście będzie darmowe. Przy okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych przypominamy, iż tego dnia dodatkowo będzie można zaparkować pojazdy na terenie sławskiego targowiska, a także w pobliżu sali gimnastycznej i stołówki "Chochelka" przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie.

Odkrywając Historie z Agnieszką Dobkiewicz

Ilustracja do informacji: Odkrywając Historie z Agnieszką Dobkiewicz
W murach auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozbrzmiały echa przeszłości, sławska społeczność miała zaszczyt gościć Agnieszkę Dobkiewicz, autorkę poruszających książek "Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen" oraz "Dziewczyny z Gross-Rosen"
Spotkanie autorskie przeniosło nas w mroczne, ale ważne karty historii, pomagając zrozumieć lekcje, które niosą ze sobą.
Pani Dobkiewicz z pasją i głębią przedstawiła swoje badania i opowieści zawarte w jej dziełach, otwierając przed uczestnikami spotkania okno na przeszłość. Dzięki jej opowieściom, widownia, a w tym młodzież z ZSP mieli okazję zanurzyć się w trudne, ale ważne aspekty historii, ucząc się odwagi, wytrwałości i ludzkości, nawet w najtrudniejszych czasach.

Docenione za rozwój sławskiej oświaty

Ilustracja do informacji: Docenione za rozwój sławskiej oświaty
Z okazji minionego Święta Edukacji Narodowej Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła wyróżnił siedem Nauczycielek pracujących na terenie naszej gminy. Tuż przed rozpoczęciem obrad październikowej Sesji Rady Miejskiej Włodarz naszej gminy w imieniu własnym oraz całego samorządu sławskiego złożył gratulacje i wyrazy uznania za trud pracy pedagogiczno-wychowawczej. Pokreślił również jak ważna jest rola nauczania oraz istotności dobrych, odpowiedzialnych i godnych naśladowania wzorców w życiu młodych ludzi.
Wszystkim Paniom gratulujemy i życzymy wytrwałości, a także dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

„Biała Laska”

Ilustracja do informacji: „Biała Laska”
Dnia 25 października 2023 roku, z okazji obchodów święta „Biała Laska”, Zastępca Burmistrza Sławy, Krzysztof Gruszewski, reprezentował samorząd sławski podczas uroczystości zorganizowanej przez Koło Polskiego Związku Niewidomych we Wschowie. Wydarzenie to było doskonałą okazją, aby wyrazić uznanie dla zaangażowania wszystkich osób związanych z Kołem oraz zrozumienia potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Wiek to tylko liczba

Ilustracja do informacji: Wiek to tylko liczba
W Sali Wiejskiej w Lipinkach odbył się wczoraj Gminny Dzień Seniora. Gości przywitała Radna Rady Miejskiej w Sławie - Elżbieta Sowińska, a następnie głos zabrał Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinkach. Organizatorami tego wydarzenia byli: Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie - Sławomir Mazur oraz Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych.
Atrakcją wieczoru była również zabawa taneczna, gdzie seniorzy mieli okazję potańczyć i cieszyć się dobrą muzyką. Przy dźwiękach melodii sprzed lat, uczestnicy wydarzenia mogli raz jeszcze poczuć młodość w swoich sercach. Dodatkowo, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinkach zaserwowało smakowity poczęstunek, który z pewnością przypadł do gustu wszystkim obecnym. Wspólne tańce i doskonałe jedzenie sprawiły, że Gminny Dzień Seniora był wydarzeniem pełnym radości i wspomnień.

Szach i mat - zmagania młodych umysłów

Ilustracja do informacji: Szach i mat - zmagania młodych umysłów
W auli Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Szachach. Do rywalizacji stanęło osiemdziesięciu młodych adeptów ze wszystkich pięciu podstawowych placówek oświatowych z naszego terenu. 
Zawodnicy rywalizują w czteroosobowych drużynach, a zdobyte punkty w poszczególnych pojedynkach sumują się na koncie zespołu. Mistrzostwa odbywają się na zasadzie każdy z każdym w danej grupie wiekowej. 
Gdy tylko wystartowały zegary, rozpoczęła się wielka burza mózgów. Logiczne potyczki będą trwały do ok. godziny 13:00. Wtedy to poznamy reprezentację, która zyska miano pierwszego drużynowego mistrza szachowego w historii gminy.

Ważne informacje przed Dniem Wszystkich Świętych

Ilustracja do informacji: Ważne informacje przed Dniem Wszystkich Świętych
Na cmentarzach pomału widać przygotowania do obchodów Dnia Wszystkich Świętych. Odwiedzający nekropolie sprzątają nagrobki, stawiają kwiaty i znicze. Tradycyjnie na początku listopada w sposób szczególny wspominać będziemy tych, którzy odeszli od nas. Jest to czas zadumy i modlitwy za naszych drogich zmarłych.
 
 
Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach nekropolii, w tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów. Zmienna jesienna pogoda oraz zapadający szybko zmrok wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania, oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy do wszystkich osób udających się w podróż oraz odwiedzających groby bliskich o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. O porządek zadbają m.in. strażnicy sławskiej Straży Miejskiej, a także policjanci, którzy nadzorem obejmą drogi dojazdowe do cmentarzy.
 
Tego dnia wszystkie parkingi na terenie Sławy będą bezpłatne, dodatkowo będzie możliwość zaparkowania pojazdów na targowisku miejskim, a także w pobliżu sali gimnastycznej i stołówki "Chochelka" przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie. Dla wszystkich odwiedzających cmentarze dostępne będą publiczne toalety, jedna z nich znajduje się na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, a druga na tzw. nowym cmentarzu obok kaplicy. Przypominamy również o zasadzie ograniczonego zaufania. Tłumy ludzi na cmentarzach, większy ruch wokół nich oraz wcześnie zapadający zmrok, to doskonałe pole do działania dla złodziei.
 
Straż Miejska w Sławie zaleca:
- podczas sprzątania grobów i modlitwy nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki,
- spacerując zatłoczonymi alejkami, pilnuj torebki oraz kieszeni,
- nie zostawiaj samochodu na poboczach ani w miejscach do tego nieprzeznaczonych,
- nigdy nie zostawiaj w widocznym miejscu w samochodzie wartościowych przedmiotów.
 
Ponadto przypominamy o możliwości skorzystania z internetowej platformy slawa.grobonet.com do wirtualnych odwiedzin sławskich cmentarzy. Grobonet to praktyczne narzędzie, które umożliwia wyszukanie miejsca pochówku danej osoby, z poziomu przeglądarki internetowej.
Wszystkim wybierającym się na groby bliskich życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży.

Ulica Jeziorna wyremontowana

Ilustracja do informacji: Ulica Jeziorna wyremontowana
Dokonano odbioru technicznego inwestycji, która była prowadzona w Radzyniu.
Jakiś czas temu zakończyły się główne prace przy remoncie jezdni, w ramach tej inwestycji wyremontowany został odcinek jezdni o długości 380 metrów. Nowa nawierzchnia wykonana z betonu asfaltowego ma szerokość 3 metry, która dodatkowo poszerzona została kruszywem drogowym. 
Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 299.825,22 zł brutto. Dofinansowanie w wysokości 139.431,76 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostało pozyskane przez Gminę Sława, a pozostałą część finansowania pokryła gmina ze swoich własnych środków.

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku