Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Sportowa impreza dla przedszkolaków

Ilustracja do informacji: Sportowa impreza dla przedszkolaków
Podopieczni Przedszkola im. Czesława Janczarskeigo w Sławie wzięli udział w siódmej odsłonie Olimpiady Dziecięcej, która została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Maluchy rywalizowały w zawodach typu wyścigi rzędów, rzucały do celu, miały do pokonania slalom i wiele różnych konkurencji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Olimpiada dziecięca

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych edycji głównym założeniem imprezy było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu. 
Więcej zdjęć dostępnych w galerii

 

Dzień Dziecka w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Dzień Dziecka w Lubogoszczy
W miniony weekend dzieci miały swoje święto w Lubogoszczy. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Stowarzyszenie Letnisko Lubogoszcz zapewnili wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W niedzielne popołudnie na placu rekreacyjno-sportowym tuż obok świetlicy wiejskiej w kulminacyjnym momencie festynu bawiło się kilkadziesiąt dzieci. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Festyn w Lubogoszczy

Na maluchów czekały dmuchane place zabaw, animatorka z licznymi pomysłami na wspólną zabawę oraz wiele słodkich przysmaków.Więcej zdjęc dostępnych na stronie.

10 milionów dla Gminy Sława

Ilustracja do informacji: 10 milionów dla Gminy Sława
Tydzień zaczynamy od bardzo dobrych wieści. W ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych otrzymaliśmy dofinansowanie dwóch inwestycji.
Pierwszą z nich jest przebudowa byłej szkoły przy ul. Henryka Pobożnego 6 na Dom Kultury i Bibliotekę Miejską. Druga natomiast to budowa sali widowiskowo-teatralno-kinowej. Nowo powstały budynek zostanie połączony szklanym łącznikiem ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku. W rezultacie powstanie spójny kompleks obiektów pełniących funkcje kulturalno-rekreacyjne. 
 
Pierwsze zadanie zostanie wykonane do 31 sierpnia 2023, a jego przewidywana wartość to 2.800.000,00 zł, z czego kwota dofinansowania to 2.520.000,00 zł. Drugie zadanie zrealizowane zostanie do 16 lutego 2024, a szacowana wartość to 8.000.000,00 zł. Pozyskane dofinansowanie na budowę sali to aż 7.200.000,00 zł. 
 
To kolejna wielomilionowa inwestycja, po Rewaloryzacji Parku Miejskiego, Kompleksowym remoncie SP w Sławie, budowie Toru Rolkowego i Nowej Plaży czy też Uporządkowaniu Gospodarki Wodno-Ściekowej, która realizowana będzie na terenie naszej gminy. 
 
W linku szczegółowa lista projektów z naszego województwa, na które przyznane zostały dofinansowanie.
https://www.gov.pl/web/premier/wyniki-ii-naboru

Piknik dla najmłodszych w Radzyniu

Ilustracja do informacji: Piknik dla najmłodszych w Radzyniu
W Radzyniu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Sołtys wspólnie z Radą Sołecką Kołem Gospodyń Wiejskich Pasja z Radzynia zorganizowali piknik rodzinny dla maluchów. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla obecnych tego dnia na placu rekreacyjnym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Dzień Dziecka w Radzyniu

Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z animatorkami, miały do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnie, słodki poczęstunek oraz mogły obejrzeć pokaz tresury psów ratowniczych. 
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

Uwaga przedsiębiorcy!!!

Ilustracja do informacji: Uwaga przedsiębiorcy!!!
Korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przypominamy o zbliżającym się terminie wnoszenia opłat, który mija 31 maja br.
 
 

Więcej kolorów w Sławie

Ilustracja do informacji: Więcej kolorów w Sławie
Pomimo niesprzyjającej pogody trwa ustawianie kolorowych donic. Pojawią się one w obrębie Nowego Rynku, Starego Rynku, ul. Reja, a także przy figurach na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Odrodzonego Wojska Polskiego. W sumie ustawionych zostanie 16 sztuk oraz piramidy kwiatowe. Całość ma na celu utrzymanie zieleni oraz upiększenie naszego miasta. 
 
Więcej zdjęć: Galeria

SP Sława ma swoje mistrzynie!

Ilustracja do informacji: SP Sława ma swoje mistrzynie!
Wczoraj w Zbąszynku na obiektach Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku zakończył się pierwszy dzień Finału Wojewódzkiego XXII Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".
Pierwsze miejsce w kategorii U-10 dziewczynki zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sławie. W tej kategorii najlepszą strzelczynią została również podopieczna sławskiej placówki Aleksandra Chmal, która otrzymała nagrodę indywidualną. 
W efekcie zostały one Mistrzyniami Województwa Lubuskiego i awansowały do ogólnopolskiego finału, który rozegrany będzie 13 i 14 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie
 
Gratulujemy wielkiego sukcesu dziewczyny!
 
 
Więcej zdjęć: Galeria

Wyprawki szkolne od PCK dla uczniów z Ukrainy

Ilustracja do informacji: Wyprawki szkolne od PCK dla uczniów z Ukrainy
W tym tygodniu Burmistrz Sławy gościł przedstawicielki Lubuskiego Okręgowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas tej wizyty Panie dostarczyły do sławskiego magistratu plecaki z przyborami szkolnymi, które trafią do dzieci z Ukrainy. Zostaną one rozdysponowane wśród uczniów, którzy wraz z wybuchem wojny podjęli naukę w oddziale przygotowawczym sławskiej podstawówki oraz w Szkole Podstawowej w Ciosańcu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Wyprawki dla uczniów w Ukrainy

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki

Ilustracja do informacji: Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki
Kochanym mamom życzymy w dniu Ich święta wiele radości, uśmiechu na co dzień, pogody ducha, samych słonecznych dni i spełnienia marzeń.
 

Zapraszamy na Dzień Dziecka

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Dzień Dziecka
Już niebawem, bo dokładnie za tydzień będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Burmistrz Sławy wraz z Dyrektorem SCKiW oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Sławie zapraszają na sławski Dzień Dziecka. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Dzień dziecka w Sławie

W sobotę, 4 czerwca na terenie ośrodka SCKiW na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekać będzie moc atrakcji. Tego dnia maluchy będą miały okazję do zabawy na dmuchanym placu zabaw, wzięcia udziału w warsztatach mydlarskich oraz obejrzenia spektaklu pt. "Cyrk leśnych robaczków" w inscenizacji Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. 

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku