Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Zwiększamy bezpieczeństwo przechodniów

Ilustracja do informacji: Zwiększamy bezpieczeństwo przechodniów
Przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego rozpoczęły się prace, w ramach których zainstalowane zostaną cztery słupy oświetleniowe. Powstaną one w pobliżu dwóch przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278. Doświetlenie zyskają przejścia przy skrzyżowaniach z ul. Parkową, a także z ul. Energetyczną.
W połowie sierpnia w Zielonej Górze podpisana została umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, a Gminą Sława reprezentowaną przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę oraz Skarbnik Gminy Małgorzatę Szymoniak. Przedmiotem umowy było udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów realizacji tego zadania.
 
Działanie to ma na celu w szczególności zwiększenie widoczności po zmroku czy też w warunkach ograniczonej widoczności. W rezultacie wykonane dodatkowe oświetlenie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych podczas pokonywania drogi.
 
Szczególnie w okresie wakacyjnym te miejsca są często wykorzystywane głównie z uwagi na bliskość Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wraz z plażami miejskimi. Łączna wartość inwestycji wynosi 65.400,00 zł, z czego 32.700,00 to kwota dofinansowania, pozostała część środków pochodzić będzie z budżetu własnego Gminy Sława.
 

Szykują się sportowe emocje

Ilustracja do informacji: Szykują się sportowe emocje
Już w najbliższą sobotę w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbędzie się Turniej Judo o Puchar Burmistrza Sławy. Na macie swoich sił spróbują młodzi zawodnicy, którzy do Sławy zawitają z różnych zakątków Polski.
Zmagania te będą doskonałą okazją do nauki i doskonalenia umiejętności technicznych i taktycznych zawodników. Organizatorami imprezy są Burmistrz Sławy i UKS Judo Sparta Sława. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Turniej judo

Nowiutka droga w Bagnie

Ilustracja do informacji: Nowiutka droga w Bagnie
Niezmiernie miło nam poinformować o zrealizowaniu kolejnej kilkumilionowej inwestycji w naszej gminie. Ponad 4 miliony złotych zostało przeznaczone na rozbudowę i poprawę infrastruktury drogowej w sołectwie Bagno. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy przebudowane zostały trzy odcinki drogowe w tym:
droga gminna nr 005001F oraz dwa ciągi wewnętrzne.
Wykonano nową nawierzchnię asfaltową jezdni o łącznej długości 1,6 km wraz z poszerzeniem, przebudową i budową chodników, przebudową i budową zjazdów do posesji, przebudową istniejących skrzyżowań z drogami wewnętrznymi, remontem istniejących rowów i muld przydrożnych.
 
Szczegółowy opis zakresu rzeczowego inwestycji:
1) Przebudowa drogi gminnej nr 005001F od granicy pasa drogowego DW316 do centrum Bagna - odcinek 1081,74 m. Wzdłuż duktu wykonano 56 zjazdów do posesji.
2) Przebudowa drogi wewnętrznej ciąg I-I wykonano od skrzyżowania z drogą gminną nr 005001F na odcinku 276,82 m. Wzdłuż duktu wykonano 13 zjazdów do posesji.
3) Przebudowa drogi wewnętrznej ciąg II-II wykonano od skrzyżowania z drogą gminną nr 005001F na odcinku 220,24 m. W tym miejscu nawierzchnia została wymieniona z tłuczniowej na asfaltową.
 
Dzięki kompleksowości inwestycji - przebudowa dróg połączona była z budową chodników, co znacząco poprawi jakość życia mieszkańców. W sumie pojawiło się ok. 1,25 km chodników oraz zjazdy do posesji. Powstało kilka przejść dla pieszych, ponadto w miejscowości pojawiło się oznakowanie pionowe i poziome.
 
Koszt całkowity inwestycji wyniósł 4.077.703,08 zł, z czego 3.996.149,02 zł to kwota pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Natomiast wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Sława to 81 554,06 zł. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.
 

Dąb Sława - Przybyszów 1-2 MKS Ilanka Rzepin

Ilustracja do informacji: Dąb Sława - Przybyszów 1-2 MKS Ilanka Rzepin
W sobotę Dąb na własnym stadionie podejmował aktualnego lidera. Pomimo zaciętego pojedynku ostatecznie to rywale z Rzepina wyszli zwycięsko z tej rywalizacji. Dla sławian był to ostatni mecz ligowy w naszym mieście w tym roku. Biało-zieloni aktualnie zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli, przed nimi ostatnie spotkanie na wyjeździe w Zbąszynku.
 

Sława uczciła Niepodległość

Ilustracja do informacji: Sława uczciła Niepodległość
105 lat temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach niewoli marzenia Polaków o wolnej Ojczyźnie zaczęły się spełniać.
Listopad 1918 roku był dopiero początkiem budowy Niepodległej Polski i początkiem walki o jej granice. 29 listopada 1918 roku Piłsudski zwracając się w Belwederze do grona najbliższych współpracowników tak mówił o odzyskanej Niepodległości: "Jest to największa, najdonioślejsza przemiana, jaka w życiu narodu może nastąpić. Przemiana, w której konsekwencji powinno się zapomnieć o przeszłości; powinno się przekreślić wielkim krzyżem stare porachunki [...] A czas przed nami jest krótki i tylko wspólnym wysiłkiem możemy zadecydować, na jakiej przestrzeni, w jakich granicach naszą wolność obwarujemy i jak silnie staniemy na nogach, zanim dojdą z powrotem do siły i pełnego głosu sąsiedzi ze wschodu i z zachodu". Z tej okazji mieszkańcy Sławy i okolic wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny, po nabożeństwie Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła wraz z Zastępcą - Krzysztofem Gruszewskim i Sekratarz Gminy - Danutą Pitrowską złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Władze Powiatu Wschowskiego reprezentował - Wicestartosta Waldemar Starosta, który również oddał cześć Współtwórcy odrodzonej Rzeczypospolitej. Następnie wspólnym przemarszem uczestnicy obchodów udali się na Plac Pamięci Narodowej. Tam krótki występ słowno-muzyczny zaprezentowali podopieczni ZSP w Sławie. W programie artystycznym młodzież nawiązała do poświęcenia i pragnienia wolności naszych przodków. Uczniowie przywołali nastrój tamtych dni i nadzieje tamtego pokolenia naszych rodaków. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o Niepodległość Polski.
 

Nowe drzewa w Sławie

Ilustracja do informacji: Nowe drzewa w Sławie
Park Miejski w Sławie wzbogacił się o kolejne drzewa. Wczoraj pracownicy gospodarczy Urzędu Miejskiego w Sławie zasadzili w części miejskiej w sumie siedemnaście kilkunastoletnich drzew. Pojawiło się dziesięć jasionów peruwiańskich oraz siedem platanów klonolistnych.
 
 

Badania mammograficzne w Sławie

Ilustracja do informacji: Badania mammograficzne w Sławie
Mammografia to jedno z kluczowych badań w zakresie diagnostyki nowotworów piersi. Jej zaawansowane technologie pozwalają na wykrycie zmian aż do 4 lat wcześniej, zanim staną się one widoczne podczas badania palpacyjnego czy innych metod diagnostycznych.
Zachęcamy do skorzystania z tej inicjatywy wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie poddały się tej formie diagnostyki. Mammobus, który zaparkował przy sławskim magistracie, będzie dostępny dziś tj. 10.11.2023 r. w godzinach od 9:00 - 17:00.
Więcej informacji dostępnych pod nr tel. 68 41 41 411.

Powstanie zatoka autobusowa

Ilustracja do informacji: Powstanie zatoka autobusowa
Jak wiadomo, gmina Sława pozyskała w ostatnim czasie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie na zadanie pn. "Budowa zatoki autobusowej w miejscowości Wróblów". Z początkiem tygodnia została podpisana umowa z wykonawcą - Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski ze Spokojnej. W ramach zadania wykonana zostanie zatoka autobusowa o szerokości 3 metrów, peron dla pieszych oraz ciąg pieszy o długości 76 metrów.
 
 
Inwestycja na pewno korzystnie wpłynie na jakość życia, a co najważniejsze bezpieczeństwo mieszkańców wsi. Szczególnie teraz, w okresie nauki szkolnej.
 
Łączna wartość inwestycji wynosi 106.553,46 zł, z czego 85.242,77 zł to kwota pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Natomiast wkład własny gminy Sława to 21.310,70 zł. Przedsięwzięcie powinno zakończyć się do 20 grudnia br.
 

Delegacja z Luckau w Sławie

Ilustracja do informacji: Delegacja z Luckau w Sławie
Dziś z wizytą w Sławie pojawiła się delegacja z miasta partnerskiego Luckau. Gości podjął Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła wraz ze współpracownikami. Omawiano między innymi plany współpracy na przyszły rok, udział w obchodach świąt obu miast oraz inwestycje poczynione na przestrzeni ostatnich miesięcy.
Jednym z punktów dzisiejszego spotkania była wspólna wizytacja placu budowy kulturalnego centrum Sławy. Po sali widowiskowej, przyszłych pracowniach i biurach gości oprowadził Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie - Tomasz Krzymiński.
 

Szatnie z nowym kontenerem

Ilustracja do informacji: Szatnie z nowym kontenerem
Na boisku Orlik przy ul. Ogrodowej w Sławie zostało powiększone zaplecze szatniowe. Zamontowany został nowy kontener, na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej. Moduł wykonany jest w ramie stalowej, spawanej, malowanej; obłożone płytą warstwową. W inwestycji ujęto instalację elektryczną, montaż okien PCV, drzwi zewnętrznych stalowych, drzwi wewnętrznych, a także wyposażenie kontenera.
Nie tak dawno w istniejących pomieszczeniach remont przeszły podłogi, które były już bardzo wysłużone. Dodatkowo łącznik pomiędzy szatniami zyskał zadaszenie z poliwęglanu prefabrykowanego. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 121.685,27 zł, z czego 60.731,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”, a 60.954,27 ze środków własnych gminy Sława.
 
1 2 3 4 5 6 ... 217

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku