Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Gminne rozgrywki 

Ilustracja do informacji: Gminne rozgrywki 
W sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu rozgrywany jest gminny turniej piłkarski. W zawodach swoich sił próbują reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House w Sławie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, Szkoły Podstawowej w Starym Strączu oraz ekipa gospodarzy.
Organizacja tego typu rozgrywek w naszej gminie ma na celu promowanie sportu wśród młodzieży, rozwijania pasji do piłki nożnej oraz promowania zasad fair play i zdrowej rywalizacji.
 

Podziękowania dla wolontariuszy

Ilustracja do informacji: Podziękowania dla wolontariuszy
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych szefowa sławskiego sztabu WOŚP spotkała się z uczniami, aby podziękować im za pomoc w organizację 31. Finału WOŚP w Sławie.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w akcji, kwestując na ulicach naszej gminy. Za ich trud i bezinteresowne zaangażowanie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, a także otrzymali imienne certyfikaty. Przypomnijmy, że w naszej gminie padł kolejny rekord, w tym roku wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 76 021,00 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, którzy przyczynili się do tak okazałego wyniku zbiórki.
 

Integracyjny turniej Bocce

Ilustracja do informacji: Integracyjny turniej Bocce
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpostawowych w Sławie Fundacja Autenticon zorganizowała sportowy wtorek. W zawodach Bocce uczestniczyli zawodnicy reprezentujący drużyny SOSW Wschowa, Ikson Głogów oraz gospodarze.
Bocce jest popularną grą zręcznościową pochodzącą z Włoch. Gra jest prosta i może być grana zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i podczas oficjalnych turniejów. Podczas turnieju w Bocce drużyny składające się z 2-4 zawodników rywalizują ze sobą. Gra toczy się na specjalnym boisku, zwanym kortem, który ma długość 27,5 metra i szerokość 2,5-4 metra. Celem gry jest zbliżenie swoich kul do małej kulki, zwanej pallino lub jackiem. Bocce to gra, która wymaga zarówno umiejętności technicznych, jak i taktycznych. Gracze muszą umieć kontrolować siłę i kierunek swoich rzutów, a także przewidzieć ruchy kulek przeciwnika. Gra w bocce rozwija koncentrację, koordynację ruchową i umiejętność podejmowania szybkich decyzji. W dzisiejszych rozgrywkach najlepsza okazała się drużyna ze Wschowy, drugie miejsce zajął mieszany zespół sławsko-głogowski, trzecie ekipa gospodarzy, tuż za podium uplasowała się reprezentacja SOSW Wschowa, a piątek drużyna mieszana sławsko-wschowska.
 

Staw zostanie oczyszczony

Ilustracja do informacji: Staw zostanie oczyszczony
W miejscowości Wróblów trwa czyszczenie stawu, który przed laty pełnił funkcję zbiornika retencyjnego. Do niedawna był on dość zaniedbany i zarośnięty, teraz dzięki dofinansowaniu od Nadleśnictwa Sława Śląskaoraz środkom własnym sołectwa znów będzie spełniał swoje zadanie. 
Dużą część prac mieszkańcy wykonali w czynie społecznym. Aktualnie staw został pogłębiony, oczyszczony z zarośli oraz drzew, które stwarzały niebezpieczeństwo. Docelowo ma on służyć jako zbiornik melioracyjny oraz przeciwpożarowy.

Wymieniono podłogę sceny w Radzyniu

Ilustracja do informacji: Wymieniono podłogę sceny w Radzyniu
Scena na placu rekreacyjnym w Radzyniu przeszła remont generalny. W ramach prac wykonano podest z drewna modrzewiowego, wymieniono podłogę o łącznej powierzchni 32 m², pojawiły się nowe legary, na których zamontowano deski tarasowe ryflowane. Całość została dwukrotnie zakonserwowana olejem tarasowym.
 
Wykonawcą prac była firma ADMAR Adam i Marcin Grabscy z Lubogoszczy. Łączny koszt inwestycji to 10.500,00 zł, który został sfinansowany ze środków własnych Gminy Sława w ramach budżetu sołeckiego wsi Radzyń.
 

Kuchnia w Spokojnej w nowej odsłonie

Ilustracja do informacji: Kuchnia w Spokojnej w nowej odsłonie
W ramach ostatnich prac w sali wiejskiej w Spokojnej remont przeszła kuchnia. Roboty budowlane polegały na likwidacji pieca kaflowego, doklejeniu płytek, szpachlowaniu i malowaniu ścian, modernizacji hydrauliki oraz instalacji elektrycznej. 
 
Dodatkowo w pomieszczeniu pojawiły się także nowe meble kuchenne, zlewozmywak gastronomiczny oraz sprzęt AGD - zmywarka.
 
Łączna wartość inwestycji opiewała na kwotę 18.613,99 zł. Sfinansowane ze środków własnych Gminy Sława w ramach budżetu sołeckiego wsi Spokojna.
 
 
fot. Sołectwo Spokojna

Mistrzostwa Świata w żeglarstwie

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Świata w żeglarstwie
Wychowanek UKS Yacht Club Sława Aleksander Michalski jest członkiem załogi SSL Team Polska, która reprezentuje Polskę na SSL Gold Cup.
 
 
SSL Gold Cup to zupełnie nowy format regat, który pozwoli na wyłonienie najlepszej nacji żeglarskiej na świecie- tak jak podczas piłkarskiego mundialu, tylko że w żeglarstwie. O tytuł mistrzów świata rywalizować będzie 40 narodowych reprezentacji ze wszystkich kontynentów, w tym oczywiście SSL Team Polska.
 
Finał tej imprezy odbywa się na Gran Canarii. Biało-czerwoni rozpoczną rywalizacje od 1/8 finału, na linii startu staną już w najbliższy wtorek.
 
Trzymamy kciuki za Polskich żeglarzy!

Judocy na sławskich matach

Ilustracja do informacji: Judocy na sławskich matach
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie od samego rana trwają walki na tatami. Całość rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, następnie nastąpiła część oficjalna. 
W oficjalnym otwarciu Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Sławy wzięli udział Zastępca Burmistrza Krzysztof Gruszewski, Skarbnik Gminy Małgorzata Szymoniak oraz Prezes UKS Sparta Sława Maciej Kaczorowski. Do sportowej rywalizacji stanęło niemal 200 judoków z różnych zakątków Polski. Wciąż trwają walki, zapraszamy zatem do śledzenia poczynań tych młodych adeptów. Emocje gwarantowane! W oficjalnym otwarciu Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Sławy wzięli udział Zastępca Burmistrza Krzysztof Gruszewski, Skarbnik Gminy Małgorzata Szymoniak oraz Prezes UKS Sparta Sława Maciej Kaczorowski. Do sportowej rywalizacji stanęło niemal 200 judoków z różnych zakątków Polski. Wciąż trwają walki, zapraszamy zatem do śledzenia poczynań tych młodych adeptów. Emocje gwarantowane! 
 
 

Wykładają kostkę przed salą

Ilustracja do informacji: Wykładają kostkę przed salą
Przed salą widowiskowo-teatralno-kinową trwają prace brukarskie. W ramach prac powstaną ciągi komunikacyjne prowadzące do sali, jak i budynku Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowo w ostatnim czasie oszklony został łącznik pomiędzy salą a Domem Kultury. 

Trwa remont drogi powiatowej nr 1011F Krzepielów – Małe Drzewce

Ilustracja do informacji: Trwa remont drogi powiatowej nr 1011F Krzepielów – Małe Drzewce
W ramach inwestycji droga pomiędzy tymi dwoma miejscowościami zyska nową nawierzchnię asfaltową. Szczegółowy zakres prac obejmuje: frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, profilowanie oraz uzupełnienie istniejących poboczy drogi, oraz remont istniejących uszkodzonych zjazdów.
W tym miejscu występuje ruch wahadłowy, apelujemy o ostrożność i wolną jazdę na remontowanym odcinku.
 
Jak poinformował Starosta Powiatowy Andrzej Bielawski - Utrudnienia na odcinku od wyjazdu z miejscowości Krzepielów do wyjazdu z miejscowości Małe Drzewce będą występowały do dnia 30.11.2023 r.
 
Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2.016.095,13 zł, z czego 60% stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 217

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku