Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Wśród najlepszych w Polsce

Ilustracja do informacji: Wśród najlepszych w Polsce
W drugim dniu turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” nasze dziewczyny rywalizowały w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Dwa pierwsze mecze to porażki z drużynami z KP AP Diamonds Warszawa oraz SPEC Stal Łańcut. Reprezentantki naszej gminy zostawiły na boisku wiele serca i zaangażowania, musiały jednak uznać wyższość rywalek. Ostatni mecz w turnieju zagrały z Grodziskim Stowarzyszeniem Sportowym, czyli sąsiadami z Wielkopolski.
Po bardzo emocjonującym spotkaniu sławianki wygrały i zajęły ostatecznie 7. miejsce w turnieju. Składamy wielkie gratulacje dla naszych młodych zawodniczek, które godnie reprezentowały województwo lubuskie. Dziś dziewczyny obejrzą finały we wszystkich kategoriach wiekowych oraz mecz Polska - Belgia na Stadionie Narodowym. Jeszcze raz wielkie gratulacje!
Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

 

Informacja dla interesantów

Ilustracja do informacji: Informacja dla interesantów
Informujemy, że dnia 17 czerwca 2022 r. Urząd Miejski w Sławie będzie nieczynny. 

Piknik rodzinny w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Piknik rodzinny w Lipinkach
Z okazji Dnia Dziecka w Lipinkach Sołtys wspólnie z Radą Sołecką specjalnie dla najmłodszych mieszkańców przygotowali imprezę plenerową. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia, możliwość udziału w zabawach prowadzonych przez animatorów, a także przejażdżka kucykami.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Dzień Dziecka w Lipinkach

Więcej zdjęć dostępnych na stronie.

Reprezentacja SP Sława w Warszawie

Ilustracja do informacji: Reprezentacja SP Sława w Warszawie
Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej ze Sławy przebywają od soboty w Warszawie gdzie biorą udział w ogólnopolskim finale turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U10. Po wygraniu finału Wojewódzkiego teraz czas na rywalizację w gronie 16 najlepszych drużyn z Polski. 
W niedzielę rano na stadionie Hutnika Warszawa rozpoczęliśmy rozgrywki zwycięskim meczem 4:2 z drużyną KSP Kielce. Kolejne spotkanie to porażka 1:4 z AP Lotos Gdańsk. Decydujący mecz o wyjściu z grupy rozegraliśmy z UKS Suchowicz Team. Nasze dziewczyny pokonały swoje rywalki 2:1 i tym sposobem zameldowały się w gronie najlepszych 8 drużyn w Polsce. W miedzy czasie była też okazja do obejrzenia finału AMP Futbol Cup, gdzie reprezentacja Polski - Amp Futbol Polska pokonała Anglię 4 do 0. Kolejne mecze Naszych dziewczyn już dziś, trzymajcie kciuki za nasze reprezentantki.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Uczcili pamięć harcerek

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć harcerek
W minioną sobotę na cmentarzu komunalnym w Sławie odbyła się doniosła uroczystość. Społeczność harcerska wspólnie z przedstawicielami władzy samorządowej, w tym Burmistrzem Sławy na czele i Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz mieszkańcami Sławy oddali cześć zasłużonym druhnom. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Uroczystość odsłonięcia nagrobnego krzyża harcerskiego

Kapituła Harcerska przy Komendzie Hufiec ZHP Wschowa wyróżniła pośmiertnie repliką krzyża harcerskiego instruktorki - druhnę harcmistrz Annę Szeroka i druhnę harcmistrz Helenę Heyduk.
Więcej zdjęć dostępnych na stronie

 

Teren utwardzony

Ilustracja do informacji: Teren utwardzony
W pobliżu sławskiego parku zakończyły się prace przy utwardzaniu terenu. W ramach zadania realizowanego przez pracowników gospodarczych sławskiego magistratu, dookoła tężni została wyłożona kostka brukowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Tężnia solankowa w Sławie

Czerwcowa akcja krwiodawstwa

Ilustracja do informacji: Czerwcowa akcja krwiodawstwa
Pod koniec czerwca tj. 20.06.2022r. na parkingu przy ZSP w Sławie zaprakuje mobilnu punkt poboru krwi. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, którzy planują podzielić się życiem. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Akcja krwiodawstwa w Sławie

Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!

Ilustracja do informacji: Barwny korowód przejdzie ulicami Sławy!
Serdecznie zapraszamy do udziału w korowodzie, który 6 sierpnia 2022r. (sobota) uroczyście przemaszeruje ulicami naszego miasta podczas obchodów Dni Sławy.
Zgłoszenia wraz z krótką charakterystyką (maksymalnie 3 zdania) reprezentacji biorącej udział w korowodzie należy przesłać do dnia 23.07.2022 na adres: dk~@~sckiw~.~slawa~.~pl.
Dodatkowa informacja dla uczestników korowodu: do wymarszu ustawiamy się wzdłuż ul. 11 Listopada. Czoło korowodu to skrzyżowania ulic 11 Listopada i Obrońców Pokoju. Wejście do korowodu w celu ustawienia ulicą Sportową i Obrońców Pokoju. Zbiórka uczestników do godz. 14.30. Prosimy o przestrzeganie czasu przybycia i ustawienia się w korowodzie. Rozpoczęcie marszu korowodu o godz. 15.00.
Każdy może wziąć udział wziąć w nim udział! Kolorowy pochód jest jedną z głównych atrakcji Lata bez Granic i naszą chlubą. Zapraszamy wszystkie grupy, np. mieszkańców jednej ulicy, jednego bloku, dziennikarzy, grupy przyjaciół, placówki szkolne i przedszkolne, przedstawicieli firm, rodziny, stowarzyszenia, grupy artystyczne oraz sołectwa.

Utrudnienia w ruchu

Ilustracja do informacji: Utrudnienia w ruchu
W związku z trwającymi pracami w obrębie sławskiego rynku informujemy o utrudnieniach, jakich należy się spodziewać. Od jutra tj. 09.06 do soboty włącznie tj.11.06 br. z ruchu wyłączona zostanie droga wyjazdowa z rynku. Ma to związek z remontem elewacji na jednej z kamienic.

Przypominamy o obowiązkowym spisie źródeł ogrzewania!

Ilustracja do informacji: Przypominamy o obowiązkowym spisie źródeł ogrzewania!
Ostatnie dni na złożenie deklaracji! Spis obowiązuje on od dnia 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku. Każdy właściciel bądź osoba zarządzająca danym budynkiem są zobowiązani złożyć odpowiednią deklarację.
 Więcej informacji dostępnych w artykule: https://slawa.pl/.../Trwa_obowiazkowy_spis_zrodel.../k/
1 2 3 4 5 6 ... 136

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku