Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

IV Sławski zlot morsów

Ilustracja do informacji: IV Sławski zlot morsów
Na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie gościła grupa kilkuset sympatyków lodowatej kąpieli. Impreza cykliczna organizowana od kilku lat przez grupę StarMors Sława cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok przyciąga do naszego miasta morsów z różnych stron Polski, głównie z sąsiednich gmin i województw. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

48 Galeria zdjęć: Sławski zlot morsów

Na zaproszenie sławskiej grupy odpowiadają stali bywalcy, ale również osoby, które dopiero zaczynają mroźną przygodę. Impreza rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki w rytmie muzyki. Energiczne rytmy rozgrzały nie tylko morsów, ale również liczną grupę przybyłych widzów. Część uczestników weszła do jeziora z okolicznościowymi banerami. Najwytrwalsi spędzili w wodzie kilka minut, wchodząc kilka razy. Po kąpieli była możliwość ogrzania się przy ognisku, skosztowania gorących przysmaków. W imprezie uczestniczyły m.in. morsy z Nowej Soli, Wschowy, Zielonej Góry, Kożuchowa, Głogowa, Lubina, Góry, Świebodzina, Leszna, Poznania oraz organizatorzy StarMors Sława.

27. Finał WOŚP za nami

Ilustracja do informacji: 27. Finał WOŚP za nami
37.765,11 zł (i 220 Euro) ta rekordowa kwota to efekt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie.Sławianie nie zawodzą, co roku sztab WOŚP poprawia swój wynik (w 2018 roku była to kwota 37.100,00 zł). Od rana niemal w całej Polsce wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali na rzecz małych dzieci, a dokładnie na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

67 Galeria zdjęć: Podsumowanie WOŚP

Nie inaczej było na terenie gminy Sława, w której zaangażowanych w świąteczną zbiórkę było 46 wolontariuszy. Można było ich spotkać z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. Chłód i deszczowa aura nie odstraszyła młodzieży, która z uśmiechem na twarzy do wieczora zbierała pieniądze w szczytnym celu. Mieszkańcy nie zawiedli jak co roku pokazali, że mają wielkie i hojne serca. Chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali świąteczne fanty. 
Finał obfitował w wiele atrakcji. Imprezę poprowadzili pracownicy Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW . Od godz. 17:00 na scenie rozpoczęły się występy muzyczne, czas umilał m.in. Bartosz Fogt muzyk kojarzony z występów nad Jeziorem Sławskim w sezonie letnim. Zagrał utwory z klasyki polskiego rocka, jak również utwory zagraniczne z lat 80-tych. W przerwie między licytacjami z blokiem muzycznym wystąpili podopieczni SCKiW. Przez cały czas trwania licytacji, uczestnicy mogli zapisać się jako potencjalni dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych. Do rejestracji w specjalnym punkcie, który znajdował się w Stołówka Chochelka zachęcały wolontariuszki Fundacja DKMS „Pod młotek poszły” gadżety WOŚP oraz ciekawe przedmioty przekazane przez darczyńców: całoroczny bilet na przejazd z firmą „Leonidas” na trasie Sława-Nowa Sól- Sława, oraz gadżety Dąb Przybyszów Falubaz Zielona Góra , artykuły gospodarstwa domowego, vouchery i wiele innych. Najwyższą kwotę, aż 2000 zł wylicytowano za roczny bilet (na trasie Sława-Nowa Sól-Sława) od firmy Leonidas. Wysoko wylicytowano również: książkę historia WOŚP - 300 zł, zezwolenie całoroczne na połów ryb na wodach Gospodarstwo Rybackie Sława sp z oo - 300 zł, album pn. Rzeki Świata wraz z kuflami - 270 zł, sesja zdjęciowa od „Moje Fotonastroje” - 250 zł, saszetka z logo WOŚP 220 zł. Jak co roku nie zabrakło wielkiego, urodzinowego tortu ufundowanego przez Piekarnię Piekarnia Dobrosława bis, a godz. 20:00 tradycyjnie odbyło się „Światełko do nieba” - pokaz sztucznych ogni.
------------------------------------------------------------------------------
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które przekazały na licytację swoje przedmioty oraz w inny sposób wsparły naszą inicjatywę organizacji finału WOŚP, wszystkim mieszkańcom gminy sława za hojne datki, dzięki czemu kolejny raz pokaźna kwota ze sztabu w sławie wsparła konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakule,
- Dyrektorowi Szkoła Podstawowa w Sławie Jackowi Smektale,
- Pracownikom Banku Spółdzielczego we Wschowie oddział w Sławie,
Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe 
Piekarnia Hanna Schornik 
Piekarnia Dobrosława bis Maciukiewicz SC,
- Klubowi sportowemu Falubaz Zielona Góra ,
- Właścicielom firmy „Leonidas” przewozy pasażerskie, Stanisław i Urszula Matczak,
- Prezesowi Gospodarstwo Rybackie Sława sp z oo Mirosławowi Kmiecikowi,
- Właścicielowi prywatnej szkoły nauki jazdy Marian Kulus,
- Właścicielce firmy "Ogrodnictwo Biernaczyk” Katarzynie Biernaczyk,
- Właścicielowi zakładu mięsnego „Max” Dariuszowi Hukale,
- Panu Jerzemu Szczodrowskiemu,
- Prezesowi Koła Łowieckiego „Ryś” w Sławie Janowi Dekierowi,
- Właścicielom Centrum Sportu XFIT Sława,
- Szkółce Piłkarskiej Mar Gol Marek Szafer,
- Klubowi Sportowemu Dąb Przybyszów,
- Hurtowni budowlanej Hurtownia Materiałów Budowlanych Eurom , Eugenia Jęśkowiak,
- Firmie materiały budowlane Hurtownia Budowlana Certop-topolan Topolan,
- Właścicielowi lokalu COCO BONGO i WakePark Sława – Cezaremu Masłowskiemu,
- Właścicielowi BENY - SPORT „My Center” sklepu rowerowego Tadeuszowi Masłowskiemu – akcesoria RTV i rowerowe,
- Właścicielowi Auto-serwis opony Zbigniewowi Maciejewskiemu, sieć „Opony Express” Sława ul. H. Pobożnego 4e,
- Firmie "Autopart Zachód" Sława,
- P.H.U. Marcin Szala Sława,
- Panu Robert Mazurkiewicz,
- Panu Tomasz Łuczak "Gajor"
- Właścicielowi WK-Motors Waldemarowi Kocoń,
Katarzyna Boczek Moje Fotonastroje ,
- Firmie F&J Leszek Kijowski,
- Sławskiemu Bractwu Motocyklowemu ,
- Jarosławowi Tymińskiemu, właścicielowi firmy usługi remontowo – budowlane Sława,
- Firmie Bea-Pol w Starym Strączu,
- Właścicielowi hurtowni Sochacki w Sławie, Bolesławowi Sochackiemu,
- Właścicielom Hurtowni „Batex” w Sławie,
- Właścicielowi Firmie „Mati” Mateuszowi Ilnickiemu,
- Właścicielowi Firmy Elektromax Dominik Binkowski
- Właścicielom Firmy „Kaczmarek Elektric”,
- Właścicielom Sklepu Groszek Sława Marcinowi i Elżbiecie Piasnym,
- Paniom z Ligi Kobiet w Lipinkach,
- Członkom Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie
Dziękujemy Policjantom Komisariatu Policji w Sławie, Strażnikom Miejskim ze Sławy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie za czuwanie od godzin porannych nad bezpieczeństwem wolontariuszy oraz wszystkich uczestników imprezy.
Serdeczne podziękowania należą się naszej wspaniałej młodzieży, wolontariuszom, którzy mimo niesprzyjającej aury dzielnie wspierali nas w czynieniu dobra. Jesteście wielcy! Po raz kolejny mamy rekord zebranej kwoty! Wielkie podziękowania dla Piekarni „Dom Chleba” Piekarnia Hanna Schornik, która zapewniła pieczywo i ciasto dla wolontariuszy. 
Podziękowania kieruję przede wszystkim do pracowników Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, za pomoc i zaangażowanie w organizację i realizację 27 finału WOŚP w Sławie.
Dorota Dekier
Szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie.

Najlepszy wynik w powiecie

Ilustracja do informacji: Najlepszy wynik w powiecie
13 stycznia 2019 roku od godzin porannych niemal w całej Polsce wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali na rzecz małych dzieci, a dokładnie na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych wyrównania szans w leczeniu noworodków. Nie inaczej było na terenie gminy Sława, w której zaangażowanych w świąteczną zbiórkę było 58 wolontariuszy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: 27. Finał WOŚP

Od rana na ulicach Sławy i okolic można było spotkać kwestujących z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. Chłód i deszczowa aura nie odstraszyła młodzieży, która z uśmiechem na twarzy do wieczora zbierała pieniądze w szczytnym celu. Mieszkańcy nie zawiedli jak co roku pokazali, że mają wielkie i hojne serca. Chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali świąteczne fanty.
Kwota zebrana przez Sztab Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW wynosi 37.765.11 zł (220 Euro) i została przekazana na konto fundacji. Dziś przedstawiciele sławskiego WOŚP w Sławie wspólnie ze Strażą Miejską przetransportowali zebraną sumę do banku. Skrzynia wypełniona pieniędzmi (w większości bilonem) ważyła kilkadziesiąt kilogramów.

Orlik zyska nową nawierzchnię

Ilustracja do informacji: Orlik zyska nową nawierzchnię
7 stycznia br. ogłoszono przetarg nieograniczony "Remont boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni syntetycznej na boisku Orlik w Sławie przy ul. Ogrodowej". W zakresie zadania objęto w szczególności:
1. Demontaż bramek do piłki nożnej (przewidzianych do ponownego montażu) z zabezpieczeniem przed zniszczeniem.
2. Demontaż, wywóz i utylizacja istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z zasypką.
3. Wyrównanie istniejącej podbudowy z kruszyw z zachowaniem pierwotnych spadków. 
4. Wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej koloru zielonego w różnych odcieniach. Zakres nowej nawierzchni pokrywa się z obszarem istniejącej.
5. Wykonanie linii boiska z zachowaniem wymiarów jak w projekcie pierwotnym.

Manewry ratownicze na jeziorze

Ilustracja do informacji: Manewry ratownicze na jeziorze
Na Jeziorze Sławskim odbyły się ćwiczenia Strażackie z WOPR. Organizatorem ćwiczeń, w których udział brały jednostki OSP Sława, KP PSP we Wschowie oraz uczniowie klas ratowniczych ZSP Sława był WOPR. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działań pomiędzy ćwiczącymi jednostkami. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24 Galeria zdjęć: Ćwiczenia ratownicze

Miały również charakter ważnej lekcji dla licznej grupy uczniów zgromadzonej na sławskim molo. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy postępować na wypadek podobnych zdarzeń.

Andrzej Rybiński wystąpił w Sławie

Ilustracja do informacji: Andrzej Rybiński wystąpił w Sławie
Tradycyjnie na początku każdego roku Burmistrz Sławy, Proboszcz sławskiej Parafii i Dyrektor SCKiW organizują noworoczne granie w kościele pw. Św. Michała Archanioła. W Nowym 2019 Roku dla mieszkańców naszej gminy wystąpił doskonale wszystkim znany Andrzej Rybiński. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37 Galeria zdjęć: Koncert Noworoczny

Twórca wielu albumów solowych, który z całą pewnością odcisnął swój ślad w polskiej muzyce pop, aranżer i kompozytor, autor takich przebojów jak „Nie liczę godzin i lat”, „Pocieszanka”, „Pogoda dla bogaczy” i wielu innych znanych ze stacji radiowych i telewizji. Publiczność w Sławie bardzo ciepło przyjęła artystę, a ten odwdzięczył się świetnym wykonaniem swoich utworów, a także kolęd i pastorałek. Publiczność dała się ponieść w świat melodyjnych ballad. Wspólnie zaśpiewana piosenka „Nie liczę godzin i lat” udowodniła, że słuchacze również powrócili do lat młodości. 
Oczywistym okazało się, iż tak wspaniały koncert nie mógł obyć się bez bisu, ostatnie fragmenty piosenek zostały wyśpiewane a cappella, a artysta został pożegnany owacją na stojąco.

Spotkanie sołtysów

Ilustracja do informacji: Spotkanie sołtysów
W Restauracji Sławianka miało miejsce spotkanie sołtysów. Zebranie podsumowujące czteroletnią kadencję pracy na rzecz społeczności swoich sołectw. Oprócz podziękowań za pracę nie zabrało również życzeń noworocznych oraz toastu za przyszłe sukcesy, te prywatne i zawodowe. Przypominamy, że wybory sołtysów nastąpią na przełomie stycznia i lutego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Spotkanie sołtysów

Jednostki OSP z nowym sprzętem

Ilustracja do informacji: Jednostki OSP z nowym sprzętem
W piątek, 4 stycznia br. w Urzędzie Miejskim Sławie nastąpiło oficjalne przekazanie nowego wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. W sławskim magistracie gościli przedstawiciele sześciu jednostek OSP, które kategoryzuje się jako jednostki operacyjno – techniczne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: Jednostki OSP z nowym sprzętem

W obecności włodarza gminy Sława i pracowników UM delegaci odebrali niezbędny sprzęt do ratowania życia ludzkiego.
Wartość całkowita zakupu opiewa na kwotę 58 tys. zł, wkład własny gminy to tylko 1%. Zgodnie ze złożonymi zapotrzebowaniami sprzęt trafił do poszczególnych OSP:
OSP Ciosaniec:
- torba R1 z wyposażeniem
OSP Krzepielów:
- bosak dielektryczny,
- latarka akumulatorowa,
- zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera -zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów,
- zestaw węży hydraulicznych o długości 10 m.
OSP Sława:
- nosze typu deska,
- piła ratownicza do szyb klejonych,
- przenośny zestaw oświetleniowy,
- parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadku.
OSP Stare Strącze:
- automatyczny defibrylator zewnętrzny,
- butla na sprężone powietrze do poduszek pneumatycznych pojemności min. 6 l,
- zestaw węży hydraulicznych o długości 10 m.
OSP Śmieszkowo:
- agregat prądotwórczy
OSP Tarnów Jezierny:
- pilarka do drewna,
- przenośny zestaw oświetleniowy,
- sprzęt do oznakowania terenu akcji,
- latarka akumulatorowa.
Pozyskane środki pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego zwiększy komfort pracy strażaków biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, skuteczność prowadzonych działań, a przede wszystkim poziom bezpieczeństwa mieszkańców i turystów gminy Sława.

Sale wiejskie zyskały drugie życie

Ilustracja do informacji: Sale wiejskie zyskały drugie życie
Zadanie pn. „Przebudowa istniejącego budynku gminnego z dostosowaniem do potrzeb infrastruktury kulturalnej, turystycznej i rekreacyjnej w miejscowościach Łupice i Krążkowo” zakończone. Dziś miały miejsce odbiory sal wiejskich w Krążkowie i Łupicach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Sale wiejskie zyskały drugie życie

W zakresie zadania objęte były w szczególności: modernizacje wnętrz budynków, docieplenia zewnętrzne, wymiany instalacji wewnętrznych wraz z oświetleniem i modernizacjami instalacji centralnego ogrzewania. Pierwsza inwestycja opiewała na kwotę ok. 370 tys. złotych, druga natomiast na ok. 447 tys. złotych. Remonty wykonała firma "LUX" S.C. Urszula Żukowska i Grzegorz Żukowski ze Święciechowy. Oba zadania wykonane zostały ze środków własnych gminy.

Koncert Noworoczny

Ilustracja do informacji: Koncert Noworoczny
W najbliższą sobotę, 5 stycznia w kościele pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się Koncert Noworoczny. Tradycyjnie na początku każdego roku Burmistrz Sławy, Proboszcz sławskiej Parafii i Dyrektor SCKiW organizują noworoczne ganie dla mieszkańców. W Nowym Roku przed sławską publicznością wystąpi autor jednego z największych przebojów lat 80.- Andrzej Rybiński. 
Serdecznie zapraszamy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert noworoczny


 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku