Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Podsumowanie konkursu

Ilustracja do informacji: Podsumowanie konkursu
W Domu Kultury w Sławie miało miejsce oficjalne podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Anioły, serafiny i cheruby”. W tym roku zgłoszonych zostało 38 prac, które zostały podane ocenie jury w składzie ks. Proboszcz Jerzy Ślusarczyk, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasz Krzymiński oraz Specjalista Domu Kultury Dorota Dekier. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

46 Galeria zdjęć: Podsumowanie konkursu

Oto wyniki:

KATEGORIA WIEKOWA DO 7 LAT - oceniono 17 prac i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Anastazja Obierska
II MIEJSCE Zuzanna Ficek
III MIEJSCE Anastazja Sosna
KATEGORIA WIEKOWA 8-11 LAT oceniono 15 prac i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Gabriela Sitkowska
II MIEJSCE. Amelia Sobczak-Sobierajska
III MIEJSCE Filip Straszewski
WYRÓŻNIENIA DLA Julia Śniecińska
KATEGORIA WIEKOWA 12-15 LAT oceniono 4 prace i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Kinga Adamczewska
II MIEJSCE Anastazja Ficek
III MIEJSCE Zuzanna Karpała
KATEGORIA WIEKOWA OD 16 LAT I DOROSLI oceniono 2 prace i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Kinga Reszczyńska
II MIEJSCE Anita Antczak

Ocenili prace konkursowe

Ilustracja do informacji: Ocenili prace konkursowe
Od kilku lat gminny konkurs dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którego motywem przewodnim są anioły, serafini i cheruby niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku zgłoszonych zostało 38 prac, które zostały podane ocenie jury. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Konkurs plastyczny

Komisja oceniła je w czterech grupach wiekowych: do 7 lat, 8 - 11 lat, 12 - 15 lat, powyżej 16 lat i dorośli. Jutro o godzinie 14.00 w sławskim Domu Kultury zostaną ogłoszone wyniki, a laureaci nagrodzeni.

UWAGA! Zakaz wstępu do parku

Ilustracja do informacji: UWAGA! Zakaz wstępu do parku
Już wcześniej informowaliśmy o zakazie wstępu do Parku Miejskiego w związku z realizowanym zadaniem pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego”. Początkowo jednak wykonawca ogrodził zaledwie część obszaru objętego inwestycją. Od poniedziałku (20 stycznia) zagrodzona zostanie również część od bramy wejściowej przy Starym Rynku do wjazdu na Gospodarstwo Rybackie. Również ścieżka od strony Pałacu będzie zamknięta. Na części Miejskiej Parku do odwołania obowiązuje całkowity zakaz wstępu. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Mobilny punkt poboru krwi czeka na krwiodawców

Ilustracja do informacji: Mobilny punkt poboru krwi czeka na krwiodawców
Od godz. 9.00 do 12.00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim dla wszystkich chcących podzielić się życiem dostępny jest krwiobus. Przypominamy, że pobrana krew niezbędna jest nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana w postaci przetworzonych składników lub jako krew pełna pozwala ratować życie i zdrowie.
Jest to pierwsza taka akcja w 2020 roku w Sławie organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Więcej zieleni w Parku Miejskim

Ilustracja do informacji: Więcej zieleni w Parku Miejskim
Do parku Miejskiego dotarł pierwszy transport drzew. Jutro rozpocznie się sadzenie młodych drzew, których na tym etapie jest 44. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16 Galeria zdjęć: Więcej zieleni w Parku Miejskim

Są to rośliny takie jak: choina kanadyjska, sosna wejmutka, buk pendula, buk atropunicea, buk tricolor, magnolia pośrednia, grab fastigiata, kasztanowiec briotti, klon czerwony, lipa varaviensis, miłorząb fastigiata, platan, magnolia drzewiasta, tulipanowiec. W ramach inwestycji teren ten wzbogaci się o 1334 krzewy oraz 118 nowych drzew. W międzyczasie trwają również prace mające na celu utwardzenie ścieżek, na które trafi jeszcze warstwa właściwa tzw. Hanse Grand.

Podsumowanie WOŚP w Sławie

Ilustracja do informacji: Podsumowanie WOŚP w Sławie
Wczoraj w całym kraju rozegrana została 28. edycja WOŚP. W gminie Sława zorganizowano sztab nr 5069 prowadzony przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Od samego rana 65 wolontariuszy kwestowało na terenie naszej gminy. Równocześnie na hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie rozegrano turniej integracyjny w boccia oraz turniej piłkarski, w którym wystąpiło w sumie 10 drużyn.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

55 Galeria zdjęć: Podsumowanie WOŚP w Sławie

Dzięki pomocy Mar Gol i Autenticon Sława w puszce, która dotarła do sławskiego sztabu z hali sportowej, znajdowało się 5.205,60 zł. Od godziny 16:00 na boisku przy Szkoła Podstawowa w Sławie rozpoczęły się występy sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie. Od godziny 17:00 prowadzone były liczne licytacje, z których cały dochód przeznaczony został na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z samych aukcji uzbierano kwotę ponad 13 tys. zł. Największą jednak rolę w zbiórce odegrali wolontariusze, których w tym roku była rekordowa liczba. Od samego rana, aż do godzin wieczornych kwestowali na rzecz „Zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.
W sumie w powiecie wschowskim uzbierano 124.829,52 zł:
Sława - 52.745,73 zł,
Wschowa - 47.478,77 zł,
Szlichtyngowa - 24.605,02 zł.
Dzięki ludziom gorących serc sławski ubiegłoroczny rekord został pobity o niespełna 15 tys. zł. Ostatnim punktem i zwieńczeniem dnia było „Światełko do nieba”. Dziękujemy całemu sztabowi, firmom oraz osobom prywatnym, które zdecydowały się przekazać fanty na licytację, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację WOŚP w Sławie. Wielkie podziękowania kierujemy przede wszystkim do tych, którzy wsparli tę inicjatywę, i dzięki którym udało się uzbierać te rekordową kwotę!

Piłkarze grają dla WOŚP

Ilustracja do informacji: Piłkarze grają dla WOŚP
Reprezentanci klubów piłkarskich ze Sławy i okolic rywalizują w kolejnym już turnieju piłkarskim współorganizowanym przez Mar Gol w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach bierze udział 10 zespołów. Podobnie jak w przypadku I Turnieju Integracyjnego Boccia wynik jest sprawą drugorzędną.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Piłkarskie rozgrywki z WOŚP

 Liczy się dobra zabawa i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo to organizatorzy przygotowali dla trzech najlepszych zespołów pamiątkowe puchary, a dla zwycięzców słodki upominek w postaci świątecznego tortu.

Charytatywne rozgrywki z okazji WOŚP

Ilustracja do informacji: Charytatywne rozgrywki z okazji WOŚP
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w ramach 28. Finału WOŚP rozegrany został I Integracyjny Turniej w Boccia. We wspólnym graniu udział wzięli zawodnicy Mar Gol Autenticon Sława oraz mieszkańcy Sławy i okolic. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Integracyjny turniej Boccia

W rozgrywkach tych wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim wsparcie WOŚP. Przez cały czas trwania turnieju prowadzona była kwesta „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Ciężki sprzęt i pierwsze nasadzenia zieleni

Ilustracja do informacji: Ciężki sprzęt i pierwsze nasadzenia zieleni
Inwestycja pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie” jest jedną ze sztandarowych przedsięwzięć realizowanych przez Gminę Sława. Aktualnie w części miejskiej parku trwają prace mające na celu przygotowanie nawierzchni. Poszczególne warstwy traktu spacerowego będą stanowiły: grunt rodzimy, 10 cm warstwa zagęszczonego piasku, 20 cm warstwa kruszywa mineralnego 0/31,5 mm, 5 cm Hanse Mineral warstwa dynamiczna 0/16 mm, 3 cm Hanse Grand nawierzchnia właściwa. Aktualnie zagęszczany jest piasek, a na krótkim odcinku nawiezione zostało już kruszywo mineralne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 Galeria zdjęć: Ciężki sprzęt i pierwsze nasadzenia zieleni

W tym przedsięwzięciu ważną rolę odgrywa również zieleń. Między pracami wykonywanymi przez ciężki sprzęt do Parku Miejskiego dotarł pierwszy transport krzewów, które rozmieszczone zostaną w niektórych częściach. W ramach inwestycji teren ten wzbogaci się o 1334 krzewy oraz 118 nowych drzew. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 4 Środowisko i kultura, Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu, Poddziałanie 4.5.1 Kapitał przyrodniczy regionu – projekty realizowane poza formułą ZIT.

28 Finał WOŚP w Sławie

Ilustracja do informacji: 28 Finał WOŚP w Sławie
Na terenie miasta i gminy w tym roku kwestować będzie rekordowa liczba wolontariuszy. Od samego rana będzie można spotkać aż 65 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. W tym roku środki zbierane będą „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16 Galeria zdjęć: Fanty do wylicytowania

Tradycyjnie sztab sławskiego oddziału WOŚP znajdować się będzie w stołówce SCKiW „Chochelka". Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zadbało o to, żeby stołówka była także miejscem, gdzie wolontariusze i służby będą mogły wypić i zjeść coś ciepłego przez cały czas trwania zbiórki. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą: funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sławie, Straż Miejska w Sławie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza prowadzona będzie na boisku szkolnym przy Szkoła Podstawowa w Sławie. Zanim rozpoczną się licytacje od godz. 16:00 do 17:00 swoje umiejętności wokalne zaprezentuje uzdolniona, wiele razy nagradzana młodzież z sekcji wokalnej sławskiego Domu Kultury. Osoby, które zdecydują się spędzić niedzielne popołudnie wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, od godz. 17.00 będą mogły wylicytować:
- koszulki, kalendarze, breloki, torba, budzik, kalendarze i inne przedmioty z logo WOŚP,
- lustro z autografem Sylwia Grzeszczak Official, którego używała podczas Dni Sławy 2019,
- Koszulki z autografami drużyny Old Boj Chrobry Głogów,
- Ręcznik z logo Chrobry Głogów,
- piłka z podpisami zawodników Dąb Przybyszów,
- plastron Falubaz Zielona Góra,
- ręcznie robione lalki,
- szaliki biało-czerwone z napisem Polska,
- akumulatory,
- koszulki i odznaki Sławskiego Bractwa Motocyklowego,
- filiżanki dla dwojga z napisem „Brawo ja”,
- lampiony na świece,
- zestaw kawowy,
- walizka z zamkiem szyfrowym,
- oryginalny długopis Parker,
- portfel skórzany,
- bon podarunkowy na kwotę 150 zł na zakupy w sklepie „Pełna Szafa” w Sławie,
- dwie karty podarunkowe na kwotę 100 zł na zakupy w sklepie Optyk w Sławie,
- bilet na całoroczny przejazd na trasie Sława-Nowa Sól-Sława,
- voucher na wstęp dla 2 osób na Bal Karnawałowy w Sala Bankietowa w Sławie
- sesja fotograficzna,
- Kolacja przy świecach dla 2 osób w Pensjonat Słoneczko,
- dwa zezwolenia na połów ryb z lądu i łodzi na cały 2020 rok,
- karnet OPEN plus 10 treningów personalnych w Centrum Sportu XFIT Sława,
- Voucher na kwotę 100 zł na zakup kwiatów do ogrodu,
- ozdobne donice ogrodowe,
- sprzęty AGD,
- kalendarze,
- lampy, kinkiety, szperacze, naświetlacze,
- rolety okienne,
- farby,
- zestaw kosmetyków samochodowych,
- płyty cd miejscowych artystów,
- klucze nasadowe,
- zegary i wiele innych ciekawych przedmiotów.
Ponadto na rzecz WOŚP w hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie przy ul. Ogrodowej zostanie przeprowadzony I Integracyjny Turniej Boccia oraz Turniej Piłki Nożnej Halowej Seniorów.
Zbiórka WOŚP jak co roku prowadzona będzie również w Centrum Sportu XFIT Sława.
Dodatkowo przy scenie swoje stoiska z wypiekami i innymi pysznościami będą miały wspierające WOŚP: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipinek, Koło Gospodyń Wiejskich z Radzynia oraz Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie.


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku