Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Każdy może pomóc Frankowi

Ilustracja do informacji: Każdy może pomóc Frankowi
Wraz z początkiem grudnia Szkolne Koło Caritas wspólnie z KGW z Lipinek zachęcają do udziału w charytatywnej akcji „Spotkanie przy ciasteczku”. Jest ono kontynuacją wielu wcześniejszych przedsięwzięć, których celem nadrzędnym jest wsparcie najbardziej potrzebujących.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Pomoc dla Franciszka

Tym razem chodzi 8-letniego Franciszka z Lipinek. Mieszkaniec naszej gminy jest pogodnym, energicznym chłopcem. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej, sensorycznej, logopedycznej. Uczestnictwo w turnusach bardzo pomaga Frankowi w codziennym funkcjonowaniu. Więcej o małym wojowniku i jego walce o powrót do zdrowia na stronie
Oprócz wspomnianej słodkiej akcji również 3 grudnia odbędzie się koncert charytatywny. W Restauracji Sławianka w Sławie wystąpi Projekt Fraktala, podczas muzycznego spotkania prowadzone będą licytacje.

Uczniowie zadbali o czworonogi

Ilustracja do informacji: Uczniowie zadbali o czworonogi
Temperatura za oknami nie rozpieszcza, jest to niezwykle trudny czas dla psów i kotów. Zwierzęta potrzebują większej ilości kalorii i dużo sił do przetrwania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Chcąc wspomóc bezpańskie psy i koty z terenu gminy Sława, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie przekazali karmę.
Delegację sławskiej podstawówki przyjął Zastępca Burmistrza Sławy - Krzysztof Gruszewski wraz z pracownikami. Przez ostatni czas dzieci i młodzież zbierała karmę suchą i mokrą. Rezultatem akcji były nie tylko zebrane smakołyki, ale również wzrost świadomości i empatii wśród uczniów. Uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i wielkie serca, które z pewnością pomogą przetrwać zimę lokatorom naszego przytuliska.

Prace postępują

Ilustracja do informacji: Prace postępują
We Wróblowie trwają zaawansowane prace przy budowie zatoczki autobusowej. Od kilku dni centrum miejscowości stało się placem budowy. Na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, osadzone zostały obrzeża, obecnie trwa tworzenie podbudowy.
W ramach inwestycji powstaną: wspomniana zatoka o szerokości 3 metrów, peron dla pieszych 1,5 metra oraz ciąg pieszy o długości 76 metrów. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych inwestycji drogowych ma ona na celu poprawę komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Szczególnie teraz, w okresie nauki szkolnej nowy przystanek znacząco poprawi bezpieczeństwo uczniów korzystających z dowozów szkolnych. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie 85.242,77 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałe 21.310,70 zł to wkład własny gminy Sława w tym 15.000,00 w ramach budżetu sołeckiego wsi Wróblów. Zgodnie z umową wykonawca na zrealizowane inwestycji ma czas do 20 grudnia br.
 

Kolejna pomoc dla czworonogów

Ilustracja do informacji: Kolejna pomoc dla czworonogów
Chcąc wspomóc bezpańskie psy i koty z terenu gminy Sława, uczniowie Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie w Sławie po raz kolejny przekazali karmę.
 
 
Tym razem to uczniowie klas 1-3 zbierali karmę suchą i mokrą, by w końcu przekazać ją do Urzędu Miejskiego. Rezultatem akcji były nie tylko zebrane smakołyki, ale również wzrost świadomości i empatii wśród uczniów.Uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i wielkie serca, które z pewnością pomogą przetrwać zimę lokatorom naszego przytuliska.
 
 
fot. SP w Sławie

Gwiazda Dni Sławy 2024 wybrana!

Ilustracja do informacji: Gwiazda Dni Sławy 2024 wybrana!
CLEO - piosenkarka, autorka tekstów, malarka i projektantka mody, a także osobowość telewizyjna z programu The Voice Kids. Karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W latach 2004–2005 współtworzyła duet Dwie Asie, który udzielał się wokalnie w utworach wykonawców hip-hopowych, takich jak Pih czy Endefis.  Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała dwie diamentowe płyty, jedną poczwórnie platynową, trzy potrójnie platynowe, trzy platynowe i sześć złotych.
Dzięki aktywności osób obserwujących profil Sławy na Facebook'u udało się wyłonić gwiazdę, która rozpali sławską publiczność do czerwoności. Forma wyboru poprzez internetowe głosowanie cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a koncerty przyciągnęły tłumy. Nasza zabawa przypadła do gustu mieszkańcom, więc postanowiliśmy ją kontynuować.

Nasz plebiscyt po wyrównanej walce wygrała Cleo (349 głosów, stan na godz. 12:00, kiedy zakończyliśmy głosowanie), Golec Uorkiestra - 326 głosów, Enej - 169 głosów, Kayah - 53 głosów, Margaret - 48 głosów, Landberry - 39, Zakopower - 25.

Właśnie załatwiane są wszystkie formalności, aby to Cleo bawiła publiczność. Jeśli jednak by się okazało, że nie będzie mogła wystąpić, zakontraktowany zostanie kolejny wokalista z listy. Ponadto prowadzone są rozmowy z zespołem, który wystąpi przed gwiazdą wieczoru.

Plac z nowym płotem

Ilustracja do informacji: Plac z nowym płotem
W Ciosańcu wymienione zostało ogrodzenie placu rekreacyjnego. Stare i zniszczone już płoty lamelowe zastąpiło ogrodzenie panelowe. Za wykonanie płotu o długości 65 metrów odpowiedzialna była firma CERTOP Paweł Kubaczyk z Obry. 
Duża część prac przygotowawczych pod inwestycję została wykonana w czynie społecznym przez mieszkańców. Koszt zadania opiewał na kwotę 8.992,32 zł i został sfinansowany ze środków własnych Gminy Sława w ramach budżetu sołeckiego wsi Ciosaniec.

Spotkania z mieszkańcami

Ilustracja do informacji: Spotkania z mieszkańcami
Przedstawiciele ZWiK Sława oraz Urzędu Miejskiego w Sławie spotykają się z mieszkańcami wsi. Tematem spotkań są nowe przepisy dotyczące ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.
 
Jak do tej pory zebrania odbyły się w czterech miejscowościach - w Szreniawie, Ciosańcu, Bagnie i Dronikach.
Kolejne spotkania już w tym tygodniu:
27.11.2023r. poniedziałek, godz. 16:00-Świetlica wiejska - Łupice,
27.11.2023r. poniedziałek, godz. 17:30-Świetlica wiejska - Spokojna,
28.11.2023r. wtorek, godz. 16:30-Świetlica wiejska - Przybyszów,
28.11.2023r. wtorek, godz. 18:00-Świetlica wiejska - Stare Strącze.
 

Wybieramy gwiazdę Dni Sławy - Lato bez Granic 2024

Ilustracja do informacji: Wybieramy gwiazdę Dni Sławy - Lato bez Granic 2024
Tradycyjnie jak co roku wracamy do zabawy w wybór gwiazdy wieczoru. Podobnie jak w ubiegłych latach to mieszkańcy i miłośnicy Sławy zdecydują, kogo chcieliby usłyszeć nad Jeziorem Sławskim. Wcześniej dzięki sondzie na Facebooku wybraliśmy takie gwiazdy jak: LemOn, Afromental, Sylwia Grzeszczak, Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski czy też Agnieszka Chylińska, która w zeszłym roku uświetnił obchody dni miasta. 
Jako że ta formuła wszystkim przypadła do gustu i cieszy się dużym zainteresowaniem, również dziś dajemy Państwu możliwość wyboru artysty. Mamy dla Państwa siedem propozycji. Więcej informacji na temat samego głosowania dostępnych jest na stronie

Andrzejkowy bal

Ilustracja do informacji: Andrzejkowy bal
Działalność sławskiego oddziału Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów to nie tylko konferencje, seminaria w których omawiane są bieżące sprawy dotyczące emerytów i rencistów to przede wszystkim integracja i wspólnie spędzony czas.
W piątek w Restauracji Slawianka nasi seniorzy bawili się na zabawie andrzejkowej. Okazją do tanecznych pląsów w rytm znanych i lubianych przebojów był obchodzony w połowie października Dzień Seniora oraz Andrzejki. Na początku imprezy głos zabrał przewodniczący sławskiego oddziału - Zbigniew Jankowski, który przywitał obecnych i życzył wszystkim udanej zabawy. Tradycyjna zabawa taneczna trwała do późnych godzin, a sławscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że wiek na parkiecie to tylko liczba.
 

Pomoże w przypadku zagrożenia

Ilustracja do informacji: Pomoże w przypadku zagrożenia Defibrylator w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej jest niezwykle ważny, ponieważ zwiększa szansę na przeżycie dla osób, które doświadczają nagłego zatrzymania akcji serca. Szybka i skuteczna reakcja może przywrócić czynność serca i zapobiec poważnym konsekwencjom dla zdrowia i życia poszkodowanego.
Dzięki staraniom druhów OSP Bagno i Ciosaniec nowoczesne urządzenie do ratowania życia ludzkiego zostało zamontowane na ścianie Domu Kultury Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku tuż przy drodze wojewódzkiej w Ciosańcu. W przypadku niebezpieczeństwa wystarczy zdjąć je ze ściany i postępować zgodnie z instrukcjami. Komendy głosowe dostosowane automatycznie do natężenia hałasu w otoczeniu oraz duża, graficzna instrukcja przeprowadzają użytkownika krok po kroku przez cały proces uruchamiania AED, naklejania elektrod na klatkę piersiową oraz dalsze czynności. Dzięki temu osoby bez kwalifikacji medycznych mogą przeprowadzić w bezpieczny sposób akcję ratunkową w oczekiwaniu na przyjazd służb medycznych. Na ten cel strażacy pozyskali dofinansowanie z MSWiA w wysokości 6 tys. zł pozostała część ok. 4 tys. zł została pokryta ze środków własnych jednostki.
1 2 3 4 5 6 ... 217

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku