Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Gmina Sława z dofinansowaniem 339 tys. zł. dla szkół

Ilustracja do informacji: Gmina Sława z dofinansowaniem 339 tys. zł. dla szkół
Wszystkie szkoły podstawowe w naszej gminie zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt, niezbędny do prowadzenia zajęć tematycznych. Sławski samorząd na ten cel pozyskał wparcie rzędu 339.000,00 zł, w ramach programu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Program jest skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Wysokość dofinansowania zależy od liczby uczniów w szkole. Nasze szkoły otrzymały następujące środki:
- Szkoła Podstawowa w Krzepielowie - 30.000,00 zł,
- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu, filia w Łupicach - 30.000,00 zł,
- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu - 60.000,00 zł,
- Szkoła Podstawowa w Starym Strączu – 60.000,00 zł,
- Szkoła Podstawowa w Sławie – 159.000,00 zł.
Katalog wyposażenia liczy 175 pozycji. Wśród podstawowych znajdują się: drukarki 3D z akcesoriami (w tym m.in. z aplikacjami, slicerami, ploterami); mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami; sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, oświetlenie, mikrofony) oraz stacje lutownicze (do mikrokontrolerów). Wyposażenie dodatkowe będzie dobierane swobodnie przez szkoły.

Granty PPGR - ważne informacje

Ilustracja do informacji: Granty PPGR - ważne informacje
W związku z bardzo dużą liczbą wniosków złożonych do programu „Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”, organizator konkursu: Centrum Projektów Polska Cyfrowa nałożył na gminę obowiązek uzyskania od Wnioskodawców dokumentów potwierdzających dane zawarte w oświadczeniach.
Wszystkie osoby, które złożyły wnioski o przyznanie laptopa/komputera stacjonarnego/tabletu, proszone są o:
1) Przedłożenie dokumentów potwierdzających pracę w PGR (np. świadectwa pracy, legitymacja ubezpieczeniowa, zaświadczenia z KOWR itp.) – oryginał bądź kopia poświadczona za zgodność z oryginałem. W przypadku, gdy Wnioskodawca złożył już w Urzędzie Miejskim w Sławie kserokopię dokumentów, musi przedstawić oryginały tych dokumentów do wglądu.
2) Przedłożenie dokumentów potwierdzających pokrewieństwo w linii prostej pomiędzy Wnioskodawcą a osobą pracującą w PGR  (np. akty urodzenia itp.) – oryginał bądź kopia poświadczona za zgodność z oryginałem.
3) złożenie dodatkowego Oświadczenia o miejscu zamieszkania dziecka/osoby pełnoletniej (załącznik do pobrania).

Dokumenty należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Sławie, pokój 203 w nieprzekraczalnym terminie 9.12.2021 r. do godz. 15.30.  Przyjmowany będzie tylko i wyłącznie pełen komplet dokumentów wskazanych w punktach 1-3. Brak uzupełnia  dokumentów z punktów 1-3 będzie traktowany jako rezygnacja z udziału w konkursie.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z interpretacją uzyskaną od Organizatora konkursu uczniowie klasy „0” w przedszkolach nie są uprawnieni do udziału w programie „Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. Rozpatrywane będą tylko wnioski dotyczące uczniów klasy „0” szkół podstawowych.
 
Organizator konkursu Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomił infolinię informacyjną dostępną w godzinach 7:30-16:30 od poniedziałku do piątku:
Tel.:  +48 42 631 21 05
e-mail: granty~.~ppgr~@~cppc~.~gov~.~pl

 

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 474,4 KiB Ilość pobrań: 194

  Pobierz

Nowe pawilony nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Nowe pawilony nad jeziorem
Na terenie SCKiW w Sławie powstaną nowe pawilony usługowe. Dwa pierwsze obiekty mają być gotowe na sezon letni 2023. Chętni do wydzierżawienia budynków z możliwością prowadzenia działalności przez cały rok, znajdą ogłoszenie na stronie internetowej
Termin przetargu upływa 6 grudnia br. o godz. 12.00.
 
fot. Pracownia Projektowa Tempus

Sala w Starym Strączu po remoncie

Ilustracja do informacji: Sala w Starym Strączu po remoncie
Pod koniec czerwca tego roku w sławskim magistracie została podpisana umowa pn. "Przebudowa budynku sali wiejskiej oraz biblioteki w Starym Strączu". Dziś nastąpiło oficjalne zakończenie inwestycji. Zgodnie z umową budynek z zewnątrz przeszedł generalny remont. Zakres robót obejmował następujące prace:
 
 
- remont dachu na budynku biblioteki,
- docieplenie ścian zewnętrznych,
- wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
- wykonanie schodów wejściowych do pomieszczeń kuchni,
- wymianę części okien,
- wymianę pokrycia dachowego w tym wykonanie płotków śniegowych i instalacji odgromowej,
- wymianę rynien i rur spustowych oraz obróbek blacharskich,
- remont schodów zewnętrznych,
- wymianę zadaszenia nad wejściem.
Całkowity koszt inwestycji zrealizowanej przez Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy s.c. ze Wschowy wyniósł 469.955,73 zł i pochodził ze środków własnych gminy Sława.
Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku we wspomnianej sali zostało wyremontowane zaplecze kuchenne. Dodatkowo sala wzbogaciła się o nowy sprzęt w tym:
- komorę chłodniczą wraz z agregatem,
- zmywarko-wyparzarkę,
- taboret gazowy,
- kuchnię gazową,
- patelnię elektryczną,
- piec konwekcyjny,
- okap,
- szafę ze stali nierdzewnej,
- stół przyścienny z drzwiami skrzydłowymi,
- stół centralny,
- stół przyścienny z półką,
- stół ze zlewem jednokomorowym,
- stół z basenem,
- regał magazynowy.
 
Wiecej zdjęć dostępnych w galerii
 

Trwają prace w obrębie ul. Reja

Ilustracja do informacji: Trwają prace w obrębie ul. Reja
Od połowy listopada teren w pobliżu sławskiego Rynku stał się placem budowy. W ramach przebudowy kostką brukową utwardzone zostanie ok. 594 m² terenu, dzięki czemu powstaną miejsca parkingowe dla mieszkańców. Teren został wykorytowany i ukształtowany zgodnie z projektem przyszłego parkingu.
Ponadto zostały zasypane, zagęszczone i zabezpieczone stare zbiorniki na ścieki. Koszt tego zadania wynosi 150.427,61 zł i pokryty jest w całości ze środków własnych gminy.
Więcej zdjęć w galerii

 

Przebudowa drogi

Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi
Przebudowa ulicy Obrońców Pokoju na ukończeniu. W ostatnim czasie wykonano zjazdy z drogi na posesje, a także chodniki. Na jezdni namalowano też znaki poziome, niebawem w tym miejscu pojawi się także oznakowanie pionowe.
 
Zadanie opiewa na kwotę 630 358,70 zł. Pozyskane wsparcie to 387 268,00 zł, natomiast pozostała część - stanowiąca wkład własny pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława i wyniesie 243 090,70 zł. Wykonawcą inwestycji jest firma DROGBUD Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ze Świebodzina.

Więcej zdjęć : Galeria

Tężnia solankowa w Sławie

Ilustracja do informacji: Tężnia solankowa w Sławie
Mamy dobrą informację dla mieszkańców. Zadanie pn. „Rozwój bazy turystycznej Sławy poprzez montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą” przeszło odbiór. W ramach projektu w okolicy Parku Miejskiego powstała tężnia solankowa z drewna sosnowego o wymiarze 8 m x 2,3 m. Zamontowano także sześć ławek parkowych, dwa kosze na śmieci i stojak na rowery. 
Tężnia solankowa to konstrukcja z drewna i gałęzi, na które spływa pompowana ku górze solanka, czyli woda solankowa zawierająca dużą liczbę jonów sodowych, soli magnezowych oraz związków jodu i bromu. Solanka gdy spływa, rozbija się o poszczególne gałązki – częściowo paruje, nasycając powietrze wokół budowli solnym aerozolem. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka. Działanie lecznicze solanki korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych oraz ogólną odporność organizmu.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 148.830,00 zł, z czego 53.000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Turystyczna”. Pozostała część - 95.830,00 zł. pochodzi z budżetu własnego Gminy Sława. Wykonawcą jest firma Kryształowy Świat Aldona Grabowska-Pajdak z Libiąża. Ponadto informujemy, iż zgodnie z zasadami użytkowania w przypadku temperatur poniżej 0 stopni Celsjusza tężnia nie będzie uruchamiana.

Więcej zdjęc : Galeria

Zwiedzili historyczne miejsca

Ilustracja do informacji: Zwiedzili historyczne miejsca
Uczniowie SP im. Franciszka Niewidziajły w Sławie przebywający na trzydniowej wycieczce w Krakowie zwiedzili kolejne ważne miejsca związane z historią naszej Ojczyzny. Drugiego dnia młodzież odwiedziła Królewską Katedrę na Wawelu, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Kościół Mariacki i Ogród Profesorski Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Żywa lekcja historii jest dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu pn. „Poznaj Polskę”. Więcej zdjęć dostępnych w galerii

Uczniowie podstawówki zwiedzają Polskę

Ilustracja do informacji: Uczniowie podstawówki zwiedzają Polskę
Podopieczni Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie udali się na wycieczkę do drugiej Stolicy Polski. W ramach projektu dofinansowanego przez MEN pierwszego dnia młodzież zwiedziła Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.
Wiecej zdjęć w galerii.

Mostek dostępny dla spacerowiczów

Ilustracja do informacji: Mostek dostępny dla spacerowiczów
W drugiej połowie października rozpoczął się remont kładki na Czernicy, a w tym tygodniu nastąpił odbiór końcowy inwestycji. Na istniejącej konstrukcji został zamontowany drewniany mostek o wymiarach 8 × 2,2 m.
Wspomniana inwestycja została zrealizowana w ramach rewaloryzacji części miejskiej sławskiego parku. Zadanie wykonała firma Mardach Marcin Grabski z Lubogoszczy, a jej koszt wyniósł 46.248,00 zł. Całość została sfinansowana ze środków własnych gminy Sława.
Więcej zdjęć w galerii.

 
1 2 3 4 5 6 ... 112

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku