Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Znajdź najbliższy skład węgla

Ilustracja do informacji: Znajdź najbliższy skład węgla
Porównywarka cen węgla to narzędzie, która ma ułatwić zakup węgla. Portal ma za zadanie informować odbiorców i klientów indywidualnych o aktualnych cenach paliwa stałego, który oferują przedsiębiorcy wpisani na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Serwis ma zbierać informacje o punktach sprzedaży węgla, jego asortymencie, cenie oraz pochodzeniu.
W serwisie można znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji, pozwoli to potencjalnym klientom zaoszczędzić czas. Więcej informacji na stronie.

Mikołajkowy orszak odwiedzi dzieci

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak odwiedzi dzieci
Już wkrótce rozpocznie się grudzień, a wraz z nim Sławę odwiedzi ulubieniec Maluchów. Święty Mikołaj, bo o nim mowa w ramach tournée po gminie zawita do przedszkoli i szkół podstawowych. Podobnie, jak w roku ubiegłym spotka się z najmłodszymi mieszkańcami Sławy i okolic, by wręczyć im słodkie upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Mikołajkowy plan odwiedzin

Pierwszego dnia Święty odwiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie (dwie placówki), Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie, Przedszkole Bajka, a także Przedszkole Promyk (placówka w Sławie). Drugiego dnia mikołajkowe sanie zaparkują w pobliżu Kraina Pani Sowy i SP Happy Hosue. Po spotkaniu z dziećmi w Sławie jeszcze tego samego dnia świąteczny orszak uda się do Starego Strącza i Krzepielowa. Na dzień trzeci zaplanowano wizytę u maluchów z Przedszkola Promyk w Śmieszkowie oraz spotkania z podopiecznymi ze Szkół Podstawowych z Łupic i Ciosańca. O szczegółach akcji organizowanej przez Burmistrza Sławy, Dyrektora SCKiW w Sławie i WOPR Sława Dyrektorzy placówek zostaną dodatkowo poinformowani.

Sołectwo Śmieszkowo zyska nowy chodnik

Ilustracja do informacji: Sołectwo Śmieszkowo zyska nowy chodnik
W ramach realizacji zadania trwają prace związane z budowę chodnika o długości 345 m. Firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa dynamicznie posuwa się z pracami budowlanymi
W związku z tym samym projektem wcześniej utwardzony został plac przy Domu Kultury w Śmieszkowie i wymieniono także płot w pobliżu obiektu.
Termin realizacji przedsięwzięcia to 11 grudnia 2022 roku. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 219.941,47 złotych i w całości zostanie sfinansowany z budżetu gminy Sława.

Rozpoczynamy dystrybucję węgla

Ilustracja do informacji: Rozpoczynamy dystrybucję węgla
Gmina Sława przystąpiła do programu zakupu węgla zgodnie z wymogami ustawy o zakupie preferencyjnego paliwa stałego. Proces przyjmowania wniosków rozpocznie się od 14.11.2022 (poniedziałek), codziennie od godz. 8:00 do 15:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie (ul. Henryka Pobożnego 10). 
Rodzaj paliwa stałego, o którego zakup występuje wnioskodawca to orzech oraz groszek. Wniosek do pobrania w załączniku.
fot. rybnik. com

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 543,2 KiB Ilość pobrań: 794

  Pobierz

Obiekt Sportowy w Łupicach

Ilustracja do informacji: Obiekt Sportowy w Łupicach
W ostatnim czasie na placu budowy przy Szkole Podstawowej w Łupicach nastąpiły spore zmiany.
Powierzchnia przyszłego boiska zyskała sztuczną murawę, na której wytyczono oznaczenia poziome. Obiekt przystosowany jest do uprawiania kilku dyscyplin sportowych m.in.: piłki ręcznej, koszykówki, a także siatkówki. Zamontowane zostały także kosze, bramki oraz słupy z punktami oświetleniowymi. Dzięki temu możliwe będzie użytkowanie boiska po zmroku. Ponadto dodano elementy małej architektury takie jak: stojaki na rowery, kosz na śmieci i trybunki. Niebawem pojawią się piłkochwyty oraz ogrodzenie. Przypomnijmy, że identyczny obiekt powstaje przy Szkole Podstawowej w Sławie.
Wartość inwestycji opiewa na kwotę 1.228.524,00 zł. Firma MARDO SPORT z Puszczykowa na realizację zadania ma czas do 20 grudnia br.na całej powierzchni przyszłego boiska
Więcej zdjęć na stronie.

Pies do adopcji

Ilustracja do informacji: Pies do adopcji
Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska UM w Sławie poszukuje właściciela lub osoby, która zaopiekuje się pieskiem znalezionym w miejscowości Lubiatów.
 
Piesek jest przyjazny, energiczny i grzeczny.
Szczegóły pod nr tel.: 68 355 83 49
 

Konkurs Fotograficzny „Zimowe zdjęcie w tle”

Ilustracja do informacji: Konkurs Fotograficzny „Zimowe zdjęcie w tle”
Uwaga konkurs ! 
Rusza konkurs fotograficzny na nasze nowe zdjęcie w tle, zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Sławy do wzięcia udziału 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Konkurs fotograficzny

PRZYJMOWANIE PRAC
1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jedno zdjęcia.
3. Terminarz:
• przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu: do 08.12.2022 roku.
• ustalenie zwycięzcy oraz publikacja zdjęcia w tle: 09.12.2022 rok.
• wręczenie nagród po ustaleniu indywidualnym ze zwycięzcą konkursu.
4. Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
5. Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej na adres: biuletyn~@~slawa~.~pl z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny ”.
6. Prace należy wysłać z dołączonym formularzem rejestracyjnym, który stanowi Załącznik nr1.
7. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG.
8. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac niespełniających wymienionych wyżej wymogów.
10. Jeżeli na fotografiach konkursowych znajduje się wizerunek osoby, uczestnik przesyłając fotografię zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii, że wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie wizerunku tej osoby.
11. Każdy uczestnik Konkursu przesyłając fotografię zgodnie z treścią ust. 5 wyżej, udziela niewyłącznej, nieodpłatnej licencji do korzystania z fotografii na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych dla celów przeprowadzenia i rozstrzygnięcia Konkursu oraz w zakresie wynikającym z treści niniejszego regulaminu.
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Zimowe zdjęcie w tle” 
PRZEPISY OGÓLNE
1. Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Zimowe zdjęcie w tle” zwanego dalej „Konkursem” jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie Odrodzonego Wojska Polskiego 19, 67-410 Sława, zwane dalej „Organizatorem”.
2. Cele Konkursu: a) promowanie walorów Miasta Sława, b) rozbudzanie wśród odbiorców zainteresowania waloryzacją regionu, c) rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości  w dziedzinie fotografii, d) zwrócenie uwagi na oraczające nas piękno krajobrazu
3. Przedmiotem Konkursu są fotografie wykonane na terytorium Gmina Sława
4. Tematem Konkursu jest prezentacja i promowanie walorów, flory, fauny, Zimowej scenerii oraz krajobrazów na mapie Gmina Sława
5. Rozstrzygnięcie konkursu rozpatrzy jury 
6. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej sławskiego magistratu (www.slawa.pl) oraz na stronie fanpage’u  (www.fb.com/Sława) i instagramie (slawa_oficjalnie).
7. Wraz z przesłaną fotografią należy załączyć oświadczenie (do pobrania załącznik nr 1).
 
 

Zachowaj ostrożność podczas jazdy!

Ilustracja do informacji: Zachowaj ostrożność podczas jazdy!
Występująca ostatnio dość często gęsta mgła to jeden z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo.Dlatego też Straż Miejska w Sławie przypomina, jak ważna jest bezpieczna jazda w niesprzyjających warunkach. W szczególności, gdy występuje intensywne zamglenie.
 

Pierwsze dostawy węgla dotarły do naszej gminy

Ilustracja do informacji: Pierwsze dostawy węgla dotarły do naszej gminy
Od wczoraj tj. 23.11.2022 r. Gmina Sława otrzymała zamówiony węgiel w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Mieszkańcy mogą odbierać węgiel w punktach przypisanych podczas składania wniosku na zakup.
W pierwszej kolejności prosimy o kontaktowanie się z punktami odbioru (nr tel. podany na potwierdzeniu złożenia wniosku) co pozwoli na sprawną dystrybucję węgla. Wydawanie węgla przez poszczególne składy rozpocznie się na podstawie kolejności złożonych i opłaconych wniosków na zakup.
Więcej zdjęć w galerii

Prace przy budowie sali postępują

Ilustracja do informacji: Prace przy budowie sali postępują
Kolejny raz odwiedziliśmy plac budowy przy ulicy Henryka Pobożnego w Sławie. Powstaje tam obiekt, jakiego w Sławie nie było, a jest niezwykle potrzebny. Mowa o sali widowiskowo-teatralno-kinowej. Miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli oglądać koncerty, spektakle i brać czynny udział w życiu kulturalnym.
W tej chwili trwają roboty ziemne, prowadzone są prace przy budowie fundamentów. Umowa na realizację zadania została podpisana w październiku z firmą MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę grudnia przyszłego roku. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 10.455.000,00 zł, z czego 7.200.000,00 zł pozyskaliśmy z Dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a 3,255.000,00 zł to wkład własny Gminy Sława.
Więcej zdjęć w galerii.
1 2 3 4 5 6 ... 160


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku