Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Kolejny sprzęt trafi do uczniów

Ilustracja do informacji: Kolejny sprzęt trafi do uczniów
W sławskim magistracie Burmistrz Sławy gościł dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Wizyta miała na celu omówienie bieżących spraw i kwestii związanych z nauczaniem dzieci i młodzieży w czasie pandemii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Punktem kulminacyjnym spotkania było przekazanie tabletów dla uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Sława. W sumie na potrzeby nauki zdalnej dyrektorzy otrzymali 50 tabletów. Zakup w całości został sfinansowany ze środków własnych gminy Sława.

Rolnicy z gminy Sława najlepsi w swojej kategorii

Ilustracja do informacji: Rolnicy z gminy Sława najlepsi w swojej kategorii
Gratulacje dla gospodarzy z naszej gminy, którzy wzięli udział w powszechnym spisie rolnym, tym samym wsparli gminę Sława w II edycji konkursu „Gminne zawody piłkarskie”. Dzięki temu Sława zajęła pierwsze miejsce w kategorii - powyżej 300 gospodarstw w gminie. Nagrodami w konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze są zestawy piłek do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Zostaną one przekazane dla wszystkich szkół z terenu gminy Sława.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Wyniki konkursu

Nowa droga oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Nowa droga oddana do użytku
W ostatnim czasie w Łupicach zakończyła się inwestycja drogowa. Kolejna w naszej gminie, której celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. W ramach zadania na odcinku 114 mb wybudowana została jezdnia z kostki brukowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Więcej drzew nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Więcej drzew nad jeziorem
Wraz z początkiem tygodnia nowa plaża zyskała kilkuletnie sosny zwyczajne. Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zasadzili 10 drzew, które zastąpią usunięte okazy. Wcześniejsze egzemplarze zostały wycięte ze względów bezpieczeństwa. Ich stan (choroba) zagrażał osobom przebywającym na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Nowe nasadzenia w sławskim parku

Ilustracja do informacji: Nowe nasadzenia w sławskim parku
Dziś w Parku Miejskim pracownicy gospodarczy UM posadzili 10 kilkuletnich drzew liściastych - 5 szt. dębów szypułkowych oraz 5 szt. jesionów pensylwańskich. Jedno z nich rosnąć będzie bliżej pałacu, reszta w okolicy stawku, obok dzikiej plaży.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W trosce o bezpieczeństwo

Ilustracja do informacji: W trosce o bezpieczeństwo
Dziś rozpoczęły się prace mające na celu montaż słupów doświetleniowych przy trzech przejściach dla pieszych. Doświetlone zostaną dwa istniejące przejścia na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, a także miejsce, w którym w najbliższym czasie powstaną pasy na ul. Henryka Pobożnego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich inwestycję realizuje firma Enea Oświetlenie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach zadania przy drodze wojewódzkiej nr 278 na terenie Sławy zostanie zamontowane w sumie sześć słupów oświetleniowych, które znacznie poprawią bezpieczeństwo w godzinach wieczornych. Dwa doświetlenia pasów sfinansował ZDW w Zielonej Górze, jedno natomiast Gmina Sława z budżetu własnego.
 
W obrębie tych przejść w najbliższych dniach będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym.

Chodnik na Henryka Pobożnego gotowy

Ilustracja do informacji: Chodnik na Henryka Pobożnego gotowy
Kolejna inwestycja tworzona z myślą o bezpieczeństwie i komforcie życia mieszkańców zrealizowana. Na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie zakończył się remont ciągu pieszego. Na odcinku od mostka nad Czernicą do skrzyżowania ulicy z Powstańców Śląskich stare uszkodzone płyty chodnikowe zostały zastąpione betonową kostką brukową.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W sumie wyłożone zostało 720 m2 kostki, dodatkowo na wspomnianym odcinku do końca listopada powstanie nowe przejście dla pieszych. Osoby chcące przejść przez jezdnie na wysokości sklepów Dino i Sklep Meblowy Gama będą mogły skorzystać z bezpiecznych podświetlonych pasów. Remont ciągu pieszego wykonała firma PBD Sp. z o.o. z Głogowa, a wartość zadania opiewała na kwotę 158.839,27 zł.

Powstanie nowa siedziba OPS

Ilustracja do informacji: Powstanie nowa siedziba OPS
W budynku dawnej szkoły podstawowej przy ulicy Henryka Pobożnego w Sławie miało miejsce przekazanie placu budowy. W ramach inwestycji część parteru zostanie przebudowana na potrzeby sławskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tutaj powstaną pomieszczenia administracyjno-biurowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Działanie te są pierwszym etapem zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń byłej placówki oświatowej. W kolejnych latach w tym miejscu swoje siedziby będą miały również
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, a także Biblioteka Miejska. Termin zakończenia prac pierwszego etapu przewidziano na koniec kwietnia 2021 r., a jego koszt to 895.651,37 zł.

Dębowa, Sosnowa i Świerkowa oddane do użytku

Ilustracja do informacji: Dębowa, Sosnowa i Świerkowa oddane do użytku
W tym roku kolejne drogi w naszej gminie zostały utwardzone. Tym razem kostkę brukową zyskały drogi na sławskich osiedlach. Są nimi ulice: Dębowa, Sosnowa i Świerkowa w sumie wyłożone zostało 7512 m2 kostki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach przebudowy powstały jezdnia ze znakami poziomymi, chodniki oraz zjazdy do posesji. Warto wspomnieć, iż w latach wcześniejszych w obrębie wspomnianych ulic zainstalowane zostały słupy oświetleniowe.Inwestycję o wartości 2.139.967,29 zł (z czego 50% wartości zadania zostało dofinansowane ze środków rządowych) zrealizowała firma ZPHU „KRUBET”.
 
 

Pamiętamy o Bohaterach

Ilustracja do informacji: Pamiętamy o Bohaterach
W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości włodarze naszej gminy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak już wspominaliśmy, ze względu na nagły wzrost zachorowań na COVID-19 niemożliwe było zorganizowanie gminnych obchodów. Dlatego też w ten symboliczny sposób Burmistrz Sławy wraz ze współpracownikami oddał cześć wszystkim tym, którzy przyczynili się do odrodzenia naszego państwa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 75


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku