Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Nowy Dyrektor

Ilustracja do informacji: Nowy Dyrektor
W wyniku przeprowadzonego konkursu Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ciosańcu została Pani Beata Dziduch.
Dziś w sławskim magistracie Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wręczył akt powierzenia i zarządzenie o powołaniu na stanowisko dyrektora z dniem 1 lipca br. na okres 5 lat.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz oświaty w Gminie Sława. 

III Festyn Słowiański Lubogoszcz 1208

Ilustracja do informacji: III Festyn Słowiański Lubogoszcz 1208
Już w tę sobotę odbędzie się III Festyn Słowiański Lubogoszcz 1208. Organizatorzy przygotowali bogaty program kulturalny, warsztaty i pokazy rzemieślnicze. Nie zabraknie występów lokalnych artystów. Po koncertach zaplanowana jest zabawa taneczna. Zapraszamy!

Dzień drugi

Ilustracja do informacji: Dzień drugi
Teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zamienił się w stolicę smaków. Wydarzenie stało się prawdziwą ucztą dla podniebienia, oferując bogactwo smaków z różnych zakątków świata. Przez dwa dni, miłośnicy jedzenia mieli okazję spróbować potraw z najróżniejszych stron świata. Uczestnicy mogli zasmakować zarówno klasycznych burgerów, jak i egzotycznych potraw. Obok dań międzynarodowych, nie zabrakło również lokalnych przysmaków. Na najmłodszych również czekały atrakcje, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie!
 
 

Sławski Festiwal Smaków

Ilustracja do informacji: Sławski Festiwal Smaków
Już dziś na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zaparkują food trucki z różnych stron naszego kraju. Serdecznie zapraszamy!

Wakacje!

Ilustracja do informacji: Wakacje!
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, następnie Dyrektor Małgorzata Krzyśków otworzyła oficjalną część spotkania.
Podczas wydarzenia wręczono świadectwa z czerwonym paskiem oraz wyróżnienia. Otrzymali je ci, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce, konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Natomiast wyróżnienia przyznano uczniom, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w działalność społeczną. Na zakończenie uczniowie udali się do klas, gdzie wraz z wychowawcami podsumowali ostatnie miesiące nauki.
 
Bezpiecznych wakacji!
 

Obserwujemy postęp

Ilustracja do informacji: Obserwujemy postęp
W miejscowości Łupice trwają prace nad inwestycją pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1016F na odcinku od km 0+000 do km 0+316,7 wraz z przebudową skrzyżowań oraz budową kanalizacji”. Projekt obejmuje modernizację drogi powiatowej nr 1016F biegnącej wzdłuż ulicy Szkolnej. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek jezdni o długości około 317 metrów. Nawierzchnia drogi będzie wykonana z betonu asfaltowego, a dodatkowo powstanie chodnik oraz zjazdy do posesji.
 
 
 

Smakowite święto przed nami!

Ilustracja do informacji: Smakowite święto przed nami!
Najbliższy weekend stoi pod znakiem kulinarnej imprezy, jaką jest ogólnopolskie wydarzenie Sławski Festiwal Smaków Świata. Przez dwa dni na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zaparkują food trucki z różnych stron naszego kraju.

 
Mobilne restauracje oferują typową kuchnię uliczną, czyli burgery w klasycznych i nietypowych odsłonach, belgijskie frytki czy tradycyjne zapiekanki. Nie zabraknie też dań z odległych zakątków świata. Różnorodna oferta sprawi, że zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający smakosze

Pożegnanie sześciolatków

Ilustracja do informacji: Pożegnanie sześciolatków
Wczoraj w Kinie Żeglarz odbyło się wyjątkowe wydarzenie - uroczyste pożegnanie sześciolatków z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:30 przemówieniem Dyrektor placówki Anny Kościeszy.
Na sali kinowej zgromadzili się bliscy absolwentów, aby wspólnie świętować ten szczególny moment. Dzieci zaprezentowały starannie przygotowane występy, w tym piosenki, tańce i recytacje wierszy.
Każdy otrzymał dyplom ukończenia przedszkola.

Był to czas pełen radości i wzruszeń, a dla wielu przedszkolaków stanowił pierwszy krok ku nowym wyzwaniom, które czekają na nie w szkole podstawowej. 
 

Darmowe przejazdy dla seniorów

Ilustracja do informacji: Darmowe przejazdy dla seniorów
Wraz z początkiem tygodnia ruszył gminny program „TAXI-Senior70 plus”. Mieszkańcy gminy Sława, którzy ukończyli 70. rok życia będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów. W przypadku choroby lub niepogody komfortowo, bezpiecznie i co ważne, za darmo pojadą do lekarza lub urzędu.
Osoby, które zdecydują się na podróż będą miały do tego prawo dwa razy w miesiącu. Taksówka będzie kursować na terenie naszej gminy 5 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-18:00. Z przejazdu może korzystać także jeden opiekun towarzyszący seniorowi (musi mieć ukończone 18 lat), a jeśli zajdzie taka potrzeba realizowane będą przejazdy specjalistyczne. W tym przypadku należy rozumieć transport m.in. składanego wózka inwalidzkiego. Nie będzie możliwości przewozu osób leżących. W celu umówienia kursu należy kontaktować się z koordynatorem projektu (nr tel. 68 350-01-81 lub 660 479 479) dwa dni przed planowanym wyjazdem. O rezygnacji z kursu również należy poinformować przewoźnika.
Program finansuje gmina Sława i powstał on z inicjatywy Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły. Całość koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie i w przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 68 350 01 81.

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 103,9 KiB Ilość pobrań: 31

  Pobierz

Odcinek drogi wyłączony z ruchu

Ilustracja do informacji: Odcinek drogi wyłączony z ruchu
Od jutra tj. 20 czerwca 2024 r. od godziny 7:00 do dnia 21 czerwca 2024 r. do późnych godzin popołudniowych wyłączony będzie z ruchu odcinek drogi w Lipinkach od drogi gminnej za kościołem do wyjazdu z miejscowości w kierunku Krzepielowa. W tych dniach ruch kołowy odbywać się będzie wytyczonym objazdem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Objazd

Wprowadzenie ograniczeń jest niezbędne ze względu na konieczność realizacji robót związanych z wykonaniem warstw konstrukcyjnych drogi, których specyfika uniemożliwia prowadzenie prac pod ruchem.
Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu, prosimy o stosowanie się do oznakowania pionowego i wytyczonych objazdów.
Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
1 2 3 4 5 6 ... 246


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku