Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Zostaw śmieci w PSZOK

Ilustracja do informacji: Zostaw śmieci w PSZOK
W ostatnim czasie kolejny raz mamy do czynienia ze zjawiskiem nielegalnego pozbywania się śmieci. Nie wszyscy potrafią uszanować nasze wspólne dobro, jakim jest przyroda, a w szczególności lasy. Dlatego kolejny raz przypominamy. W naszej gminie istnieje możliwość dodatkowego pozbycia się odpadów. Takim miejscem jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany przy ulicy Powstańców Śląskich 34B w Sławie.
Można do niego przywieźć własnym transportem odpady komunalne selektywne zgodne z wytycznymi dla każdego punktu.
PSZOK prowadzi nieodpłatną zbiórkę wszystkich nieruchomości z terenu związku, odpadów komunalnych wymienionych poniżej.
Punkty te są czynne w godzinach:
- poniedziałek-czwartek 13:00 - 18:00,
- piątek 11:00 - 20:00,
- sobota 9:00 - 20:00.
Odpady przyjmowane będą od mieszkańców, wyłącznie po okazaniu: dowodu osobistego oraz potwierdzenia opłaty za wywóz odpadów komunalnych z miejsca zamieszkania. W punktach PSZOK gromadzone są następujące rodzaje odpadów komunalnych:
1. W ilości nieograniczonej:
a) papier,
b) metal,
c) tworzywa sztuczne,
d) szkło,
e) opakowania wielomateriałowe,
f) bioodpady,
g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
h) zużyte baterie i akumulatory,
i) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
j) przeterminowane leki i chemikalia,
k) odpady niebezpieczne,
l) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek,
2. W ilości ograniczonej od jednego mieszkańca nieruchomości zamieszkałej lub jednego właściciela nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne:
a) odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne, w ilości do 250 kg rocznie,
b) zużytych opon, w ilości do 4 szt. rocznie.
Więcej informacji dostępnych na stronie
fot. Eko-przyszłość

Rozpoczyna się Rewaloryzacja drugiej części Parku Miejskiego

Ilustracja do informacji: Rozpoczyna się Rewaloryzacja drugiej części Parku Miejskiego
Informujemy, iż od środy 18.05.2022 r. do odwołania na terenie części radzyńskiej parku obowiązywać będzie zakaz wstępu. 
 
Obszar ten będzie całkowicie wyłączony z użytkowania do czasu zakończenia prac budowlanych. Przypominamy, że wejście na teren budowy może być niebezpieczne dla osób nieuprawnionych. Niebawem mogą tam znajdować się głębokie, niezabezpieczone wykopy lub nieoddane do użytku urządzenia, stwarzające zagrożenie. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Nowe piece = czystsze powietrze

Ilustracja do informacji: Nowe piece = czystsze powietrze
W trosce o jakość powietrza na terenie naszej gminy kolejny raz ruszamy z gminnym programem wymiany pieców. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku Gmina Sława przeznacza na ten cel 100 tys. zł. Można już pobierać druki na stronie bip.slawa.pl oraz bezpośrednio w sławskim magistracie.
Przyjmowanie wniosków ruszy 16 maja i potrwa do 18 maja. Decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, jednak nie więcej niż 4 tys. zł.

Szczegóły programu (jakie kotły są akceptowane) oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie.
To kolejna edycja gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Ta akcja nie ma nic wspólnego z rządowym programem „Czyste powietrze” i jest finansowana z budżetu własnego Gminy Sława. Od 2018 roku przeznaczyliśmy na ten cel blisko 350.000.00 zł.
Po co to robimy? Jest to jeden z elementów walki o lepszą jakość powietrza na terenie gminy. Żeby ludzie spalali dobrej jakości paliwo i nie zatruwali powietrza, którym wszyscy oddychamy. Wynika to także z Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.
Dokumenty do pobrania:

https://bip.slawa.pl/procedury/0/85/Wniosek_o_udzielenie_dotacji_celowej_ze_srodkow_budzetu_gminy_Slawa_na_wymiane_istniejacego_starego_zrodla_ciepla_2C_na_nowe_ekologiczne_w_lokalach_i_budynkach_mieszkalnych_polozonych_na_terenie_gminy_na_rok_2022/?fbclid=IwAR37ivqLuPxqq2a5uOmDBCup4UczjAfSnGb7LA7uJPYb6BpNKs1YYiH5fE8

Burmistrz gościł Giganta Historii

Ilustracja do informacji: Burmistrz gościł Giganta Historii
Na zaproszenie Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły w sławskim magistracie pojawił się dziś specjalista od wygrywania turniejów - Pan Marek Lasota, mieszkaniec Sławy, który w ubiegłą sobotę wziął udział w  programie telewizyjnym Giganci Historii TVP. 
Tematem premierowego odcinka emitowanego w TVP Historia była "Kultura", czyli emigracyjna enklawa wolnej Polski. Dzięki swojej ogromnej znajomości tematu nasz mieszkaniec zwyciężył w odcinku, pokonując przy tym pozostałych czterech uczestników i stając się oficjalnie Gigantem Historii. 
Burmistrz Sławy w towarzystwie swojego Zastępcy oraz Sekretarza Gminy spotkał się z Panem Markiem i wręczył mu list gratulacyjny wraz z upominkiem. Włodarz miasta wyraził zachwyt wiedzą, którą dysponuje sławianin, a także podziękował za tak wielką promocją dla naszego regionu, jakim jest uczestnictwo w wielu ogólnopolskich konkursach.

Więcej zdjęć: Galeria

Procesja różańcowa przeszła ulicami Sławy

Ilustracja do informacji: Procesja różańcowa przeszła ulicami Sławy
W miniony weekend kilkudziesięciu wiernych z różańcami w dłoniach modliło się na ulicach naszego miasta. W ramach nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca parafianie wyszli z Figurą Matki Bożej na ulice Sławy, by we wspólnej modlitwie wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Procesja różańcowa

Pierwsza sobota miesiąca to w tradycji Kościoła dzień poświęcony Maryi. Niepokalanie Poczęta jest w tym dniu szczególnie wysławiana przez wiernych na całym świecie. Wyjątkowo w Polsce, która umiłowała Matkę Bożą, ten zwyczaj ma bardzo stare korzenie.
Na zakończenie obecni w modlitwie odśpiewali słowa Apelu Jasnogórskiego.
Więcej zdjęć na stronie

Spinningowe zawody na Jeziorze Sławskim

Ilustracja do informacji: Spinningowe zawody na Jeziorze Sławskim
W sobotni poranek w przystani OW Wratislavia w Radzyniu rozpoczęły się zawody o Puchar Jeziora Sławskiego. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział ponad 100 załóg, które zawitały do naszej gminy z różnych zakątków Polski. Łącznie w tych zawodach złowione zostały 362 ryby. Z tego 278 szczupaków, z których największy mierzył 94 cm oraz 84 okonie, największy osiągnął długość 34 cm.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zawody wędkarskie o Puchar Jeziora Sławskiego

W niedzielne popołudnie w obecności Burmistrza Sławy, Wicestarosty Powiatu Wschowskiego, sponsorów oraz wędkarskiej braci nastąpiło oficjalne podsumowanie imprezy. Wśród wielu załóg, które przez dwa dni walczyły o puchar na podium uplasowały się kolejno:
1.Team Mikado,
2.Konger Team,
3.Team Jarula.
Tego dnia wręczone zostały nagrody za największego szczupaka, okonia i tzw. przyłów, czyli rybę, która nie brała udziału w punktacji. Był nią leszcz o długości 56 cm. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i życzmy wielu niezapomnianych wędkarskich przygód w kolejnych zawodach.
Więcej zdjęć na stronach:
galeria 1 
galeria 2 

Pan Marek zwycięzcą teleturnieju

Ilustracja do informacji: Pan Marek zwycięzcą teleturnieju
Pan Marek mieszkaniec Sławy wygrał ostatni odcinek w programie "Giganci Historii" emitowany w TVP. Kształtowała wolnościowe myślenie o polskich sprawach, zarówno w zniewolonym kraju, jak i na obczyźnie "Kultura", czyli emigracyjna enklawa wolnej Polski to temat odcinka, w którym największą wiedzą wykazał się mieszkaniec naszej Sławy. 
 
Panu Markowi gratulujemy niezwykłej wiedzy i zwycięstwa w tym jakże wymagającym teleturnieju. 
fot. Giganci Historii TVP 

Do 30 czerwca trwa OBOWIĄZKOWY spis źródeł ogrzewania w całym kraju

Ilustracja do informacji: Do 30 czerwca trwa OBOWIĄZKOWY spis źródeł ogrzewania w całym kraju
Przypominamy, że w całym kraju trwa obowiązkowy spis źródeł ogrzewania we wszystkich budynkach. Obowiązuje on od dnia 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku. Każdy właściciel bądź osoba zarządzająca danym budynkiem są zobowiązani złożyć odpowiednią deklarację:
- deklaracja A na budynek mieszkalny (domy jednorodzinnne wielorodzinny, budynki zbiorowego zmieszkania),
- deklaracja B na bydynek gospodarczy (sklepy, warsztaty, salony, ogródki działkowe oraz pozostałe w których znajdują się źródła ogrzewania).
Deklarację można składać w formie papierowej w urzędzie gminy, w której się znajduje budynek lub elektronicznie za pomocą profilu zaufanego.

Więcej na stronie www.ceeb.gov.pl

Formularze znajdują się w załącznikach.
plakat z informacjami

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 428,3 KiB Ilość pobrań: 146

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 560,7 KiB Ilość pobrań: 124

  Pobierz

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Ilustracja do informacji: 8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa
77 lat temu w Europie zakończyła się II Wojna Światowa, największy konflikt zbrojny w historii świata. W wielu miejscach na świecie czci się pamięć o tamtych wydarzeniach, mieszkańcy Sławy, również nie zapomnieli o tym dniu. Na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości związane z rocznicą zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. 
Wzięli w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sławie, Związek Sybiraków, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, harcerze, poczty sztandarowe oraz nauczyciele i uczniowie sławskich szkół wraz z rodzicami. Uczniowie sławskiej podstawówki przygotowali wystąpienie, w którym recytowali wiersze oraz przybliżyli historię naszych rodaków walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o wolną Polskę.
 
Więcej zdjęć: Galeria

Remont na finiszu

Ilustracja do informacji: Remont na finiszu
Kolejny raz przyglądamy się inwestycji realizowanej w Starym Strączu. Od kilku tygodni trwają tam prace mające na celu odświeżenie wnętrza budynku. Aktualnie trwa cyklinowanie parkietu, następnie podłoga zostanie polakierowana oraz zamontowane zostaną listy podłogowe. Na zakończenie ściany zyskają ostatnią warstwę farby.
 
Więcje zdjęć: Galeria
1 2 3 4 5 6 ... 130

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku