Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Nowe wyposażenie altany

Ilustracja do informacji: Nowe wyposażenie altany
Altana rekreacyjna w Śmieszkowie wzbogaciła się o nowe wyposażenie. W ramach zadania firma Stolarstwo Dariusz Sobczak ze Śmieszkowa wykonał pod wymiar 7 stołów, 14 ławek oraz zabudowę kuchenną. 
 
Koszt całkowity przedsięwzięcia opiewał na kwotę 9.000,00 zł i został sfinansowany ze środków własnych Gminy Sława w ramach funduszu sołeckiego wsi Śmieszkowo.
 
fot. Sołectwo Śmieszkowo

Warsztaty z udziałem studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ilustracja do informacji: Warsztaty z udziałem studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego
Celem dzisiejszego spotkania było przygotowanie do udziału w projekcie badawczym, a także stworzenie koncepcji rozwiązań zagospodarowania terenu jako miejsca pamięci dawnego niemieckiego podobozu w okolicy Przybyszowa - Schlesiersee I.
 
 
Pierwszym etapem dzisiejszego spotkania była wizyta w miejscu dawnego obozu pracy, gdzie studenci zostali zapoznani z historią więźniarek przebywających w tym obozie pod koniec II Wojny Światowej. Krótki zarys ówczesnych wydarzeń przedstawił Alfred Rösler, natomiast samo spotkanie prowadził Pan Marcin Zając, który opowiedział o architekturze oraz pracach, które zostały poczynione w tym miejscu w ostatnich latach.
 
Po wizji terenowej zgromadzeni zaproszeni zostali do Urzędu Miejskiego, gdzie odbyła się część warsztatowa, podczas której głos zabrali Zastępca Burmistrza Sławy, przedstawicielka Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, przedstawiciele Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Saksonii, przedstawiciele Sławskiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego ,,Ocalić od Zapomnienia”, Pan Marcin Zając oraz Pan Alfred Rösler, a także wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz ze studentami.
 

Mikołajkowy orszak zakończył objazd

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak zakończył objazd
Dobiegły końca gminne Mikołajki. Ostatniego dnia Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził maluchy w Śmieszkowie oraz grzeczne dzieci w Łupicach i Ciosańcu. Specjalnie dla swego ulubieńca dzieci przygotowały laurki, śpiewały piosenki, a także recytowały wierszyki. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję, podopiecznym gminnych placówek za świetną atmosferę podczas spotkań oraz firmie MAKO, w której Świety Mikołaj mógł zaparkować swoje sanie.
Pozostając w świątecznej atmosferze przypominamy i zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Nowym Rynku w Sławie.
 

Mikołajkowy orszak w trasie

Ilustracja do informacji: Mikołajkowy orszak w trasie
Drugi dzień gminnych mikołajek i kolejne placówki naszej gminy odwiedzone. Tym razem świąteczny orszak zapakował w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzepielowie, Szkole Podstawowej w Starym Strączu, a także w sławskich przedszkolach.
Tam na swojego ulubieńca czekali uczniowie, którzy dali popis umiejętności recytatorskich i wokalnych. Maluchy z Przedszkola im. Czesława Janczarskiego i Przedszkola Bajka również radośnie przywitały Świętego Mikołaja i jego niezastąpionych pomocników.
 

Uczniowie ze świąteczną wizytą

Ilustracja do informacji: Uczniowie ze świąteczną wizytą
Urząd Miejski w Sławie odwiedzili uczniowie ZSP w Sławie. Podopieczni sławskiej placówki wraz z opiekunem podzielili się świątecznymi życzeniami z urzędnikami, a także przekazali własnoręcznie przygotowane pierniki. Gości przyjęli Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Zastępca Burmistrza Krzysztof Gruszewski, którzy podziękowali za pamięć i złożyli gościom serdeczne życzenia.

Mikołaj odwiedził dzieci

Ilustracja do informacji: Mikołaj odwiedził dzieci
Dziś rano spod Urzędu Miejskiego w podróż po Sławie wyruszył Orszak Świętego Mikołaja. Przez najbliższe dni ulubieniec dzieci będzie się spotykał z podopiecznymi żłobków, przedszkoli i szkół mieszczących się na terenie naszej gminy. Pierwszego dnia Święty odwiedził Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Przedszkole Niepubliczne Promyk, Niepubliczną Szkołę Podstawową Happy House w Sławie oraz maluszków z Krainy Pani Sowy.
Święty Mikołaj i jego pomocnicy rozdali paczki przygotowane przez pracowników SCKiW, urzędników oraz młodzież szkolną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Zgodnie z planem na środę i czwartek zaplanowano wizyty w kolejnych placówkach.
 

Charytatywna sprzedaż ciast i rękodzieła

Ilustracja do informacji: Charytatywna sprzedaż ciast i rękodzieła
Kilkadziesiąt rodzajów słodkich smakołyków upiekli Ludzie Wielkich Serc, społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie zaangażowana w szkolne koło Caritas, do tego przygotowane zostały ozdoby świąteczne.
Wszystko to w ramach kolejnej akcji charytatywnej "Spotkanie przy Ciasteczku". Wolontariusze po Mszach świętych kwestowali na rzecz 8-letniego Franciszka z Lipinek, który w codziennym funkcjonowaniu potrzebuje intensywnej rehabilitacji ruchowej, sensorycznej, logopedycznej. Więcej o Franku i jego walce o powrót do zdrowia na stronie
 

Świąteczny klimat nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Świąteczny klimat nad jeziorem
Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, w tym okresie również odbywają się Jarmarki Bożonarodzeniowe. Jednym z wielu jest ten organizowany przez Lodziarnie Olek i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku nad Jeziorem Sławskim.
Dla wszystkich, którzy zdecydowali się pierwszy weekend grudnia spędzić na terenie naszego ośrodka, przygotowano wiele atrakcji. Organizatorzy zadbali o wyjątkowy klimat, nie zabrakło choinek i świątecznych dekoracji. Obecny był również św. Mikołaj, który chętnie pozował do zdjęć, a sportowe atrakcje zapewnili zawodnicy piłkarskiego Dębu Sława - Przybyszów. Ponadto przewidziano również koncerty na żywo:
 
- 2.12.2023 (sobota) Peggy/Kaja Frankiewicz,
- 3.12.2023 (niedziela) Peggy/Kaja Frankiewicz,
- 9.12.2023 (sobota) Marta Piotrowska,
- 10.12.2023 (niedziela) Marta Piotrowska,
- 16.12.2023 (sobota) Projekt Fraktala,
- 17.12.2023 (niedziela) Projekt Fraktala.
 
Jarmarki zaplanowano na pierwsze trzy weekendy adwentu w godzinach od 12:00 do 19:00.
 

Kolejna pomoc dla czworonogów

Ilustracja do informacji: Kolejna pomoc dla czworonogów
Chcąc wspomóc bezpańskie psy i koty z terenu gminy Sława, uczniowie Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie w Sławie po raz kolejny przekazali karmę.
 
 
Tym razem to uczniowie klas 1-3 zbierali karmę suchą i mokrą, by w końcu przekazać ją do Urzędu Miejskiego. Rezultatem akcji były nie tylko zebrane smakołyki, ale również wzrost świadomości i empatii wśród uczniów.Uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i wielkie serca, które z pewnością pomogą przetrwać zimę lokatorom naszego przytuliska.
 
 
fot. SP w Sławie

Prace postępują

Ilustracja do informacji: Prace postępują
We Wróblowie trwają zaawansowane prace przy budowie zatoczki autobusowej. Od kilku dni centrum miejscowości stało się placem budowy. Na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, osadzone zostały obrzeża, obecnie trwa tworzenie podbudowy.
W ramach inwestycji powstaną: wspomniana zatoka o szerokości 3 metrów, peron dla pieszych 1,5 metra oraz ciąg pieszy o długości 76 metrów. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych inwestycji drogowych ma ona na celu poprawę komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Szczególnie teraz, w okresie nauki szkolnej nowy przystanek znacząco poprawi bezpieczeństwo uczniów korzystających z dowozów szkolnych. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie 85.242,77 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałe 21.310,70 zł to wkład własny gminy Sława w tym 15.000,00 w ramach budżetu sołeckiego wsi Wróblów. Zgodnie z umową wykonawca na zrealizowane inwestycji ma czas do 20 grudnia br.
 
1 2 3 4 5 6 ... 382

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku