Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Zapraszamy na Dni Sławy 2024!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Dni Sławy 2024!
W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się Święto Miasta, które rozpocznie się uroczystym otwarciem w piątek o godzinie 17:00 w sali widowiskowej SCKiW w Sławie. W trakcie uroczystości osoby zasłużone dla gminy zostaną uhonorowane godnością ,,Sławski Laur".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Program Dni Sławy 2024

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym koncerty, turnieje sportowe, wystawy oraz barwny korowód, który przemierzy ulicami miasta. Dzieci będą mogły obejrzeć film animowany podczas maratonu filmowego, a także będą miały możliwość wzięcia udziału w artystycznym widowisku ,,Cyrk przyjechał do miasteczka". Cały weekend będzie pełen atrakcji i wydarzeń o charakterze kulturalno-sportowym.
 
Zachęcamy do wspólnej zabawy w ramach ,,Lata bez Granic 2024"!
 
Organizatorzy:
- Urząd Miejski w Sławie
 
Sponsorzy:
- Bank Spółdzielczy we Wschowie

Kocięta do adopcji

Ilustracja do informacji: Kocięta do adopcji
Sześcioro małych kotków (5 kotek, 1 czarny kocurek) pilnie poszukuje stałego domu. W połowie lipca trafiły one do sławskiego magistratu. Od tamtego czasu zostały one poddane leczeniu i wróciły do pełni sił.
Dodatkowo gdy tylko kocięta osiągną dojrzałość płciową, zostaną poddane zabiegowi sterylizacji, których koszt pokryje gmina. Osoby zainteresowane przygarnięciem proszone są o zgłoszenie się do pokoju 009 w Referacie Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Sławie lub skontaktowanie się telefonicznie pod nr: 68 355 83 49.
 

Nowy hotel nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Nowy hotel nad jeziorem
Tuż obok Starej Tawerny Restauracji.Kawiarnii.Portu powstała Marina Sława Hotel.Tawerna.Port. To elegancki obiekt, który oferuje wygodne pokoje oraz przestronne apartamenty. Na terenie znajdują się także restauracja, kawiarnia oraz atrakcje wodne, które zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Na parterze znajduje się nowoczesna recepcja, która wprowadza odwiedzających w morski nastrój. Na podłodze mieści się kompasowa róża, która swoimi ramionami wskazuje 4 kierunki świata. Dodatkowo wnętrze zdobi nastrojowe, hotelowe lobby, które pozwala gościom zameldować się, uzyskać informację czy chwilę odpocząć.

Na parterze hotelu Marina Sława klienci znajdą apartamenty. Każdy z nich jest kompletnie wyposażony. Dodatkowym atutem jest prywatne wyjście na dziedziniec, który umożliwia bycie blisko atrakcji hotelowych.

Na pierwszym i drugim piętrze hotelu Marina Sława znajdują się pokoje.
Każde pomieszczenie jest starannie wyposażone i urządzone. Goście mogą cieszyć się pięknymi widokami na akwen Jeziora Sławskiego, szczególnie w apartamentach, gdzie okna wychodzą bezpośrednio na jezioro.

Obiekt oferuje windę ułatwiającą dostęp do wszystkich pięter oraz dwa specjalnie przystosowane pokoje dla osób z niepełnosprawnościami. Każdy z tych pokoi został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa dla gości potrzebujących dodatkowego wsparcia.
 
 

Kino pod chmurką 

Ilustracja do informacji: Kino pod chmurką 
Zapraszamy na kolejny seans w plenerze. Jeśli tylko pogoda dopisze, to w piątkowy wieczór tj. 02.08.2024 na nowej plaży SCKiW w ramach Dni Sławy - Lato bez Granic 2024 ponownie zostaną ustawione wielki ekran i leżaki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Kino w plenerze

Na początek coś dla najmłodszych widzów, czyli film familijny „Tom&Jerry Najlepsi wrogowie. Najgorsi kumple ”. Produkcja ta oparta jest na podstawie kreskówkowego klasyku z serii o tym samym tytule w reżyserii Williama Hanny i Josepha Barbery. Ciekawym elementem najnowszego wersji tego dzieła jest połączenie animacji komputerowych z żywymi aktorami czy krajobrazami.
Drugim filmem, jaki tego dnia zostanie wyświetlony to polska komedia romantyczna pt. „Miłość jak miód”. Produkcja z 2024 roku opowiada o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.
Zapraszamy do spędzenia tego czasu wspólnie z nami!

Ważna informacja dla mediów

Ilustracja do informacji: Ważna informacja dla mediów
Akredytacje prasowe na koncert zespołów CLEO i KOBRANOCKA  w dniu 03.08.2024 r. przyznawane są na podstawie wniosków akredytacyjnych złożonych drogą elektroniczną na adres: dk~@~sckiw~.~slawa~.~pl
 1. Akredytacje wydaje się wyłącznie redakcjom mediów zarejestrowanych sądownie i posiadających osobowość prawną oraz oficjalnym serwisom internetowym.
 2. Wnioski o akredytacje jednorazowe należy składać najpóźniej do godziny 12:00 do dnia 27.07.2024 r. 
 3. Akredytacje odbierać można w dniu imprezy, wydawane są tylko i wyłącznie na podstawie legitymacji prasowych. Odbiór akredytacji potwierdzany będzie każdorazowo podpisem. Akredytacje nie będą wydawane osobom trzecim i nieupoważnionym.
 4. Akredytacje można odbierać w dniu imprezy dwie godziny przed koncertem w biurze organizacyjnym Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19 (przed sceną) . W trakcie trwania imprezy akredytacje nie będą wydawane.
 5. Fotoreporterzy oraz operatorzy TV posiadający akredytację zobowiązani są do niezakłócania koncertów. Zabrania się wchodzenia na scenę. Zabrania się rejestrowania całego koncertu. Akredytacja upoważnia do rejestracji występu
  - CLEO – rejestracja fragmentu występu do 3 minut reporterskich na początku występu oraz zdjęcia przez 4 utwory.
  - KOBRANOCKAfotografowanie może odbywać się przez pierwsze 3 utwory, rejestracja o charakterze reporterskim do 3 minutprzez pierwsze 3 utwory. Zdjęcia mogą być robione jedynie z widowni lub sprzed sceny, bez prawa wstępu na scenę.
 6. Niestosowanie się do zapisów regulaminu i poleceń służb ochrony będzie skutkować odebraniem akredytacji i wyprowadzeniem poza obręb sceny.
 7. Na terenie imprezy akredytacja powinna być umieszczona w miejscu widocznym dla służb porządkowych i technicznych.
 8. W szczególnych przypadkach akredytacja może zostać unieważniona bez podania przyczyny.
 9. W sprawach spornych dotyczących akredytacji i współpracy z mediami decyduje Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Uwaga

Ilustracja do informacji: Uwaga
Referat Techniczno-Inwestycyjny i Architektury jutro dla klientów będzie nieczynny. 

Trwają prace

Ilustracja do informacji: Trwają prace
W Łupicach realizowany jest projekt pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1016F na odcinku od km 0+000 do km 0+316,7 wraz z przebudową skrzyżowań oraz budową kanalizacji”. Inicjatywa ta obejmuje modernizację drogi powiatowej nr 1016F, która przebiega wzdłuż ulicy Szkolnej. W ramach tego projektu odnowiony zostanie fragment jezdni o długości około 317 metrów. Powstały już chodniki oraz zjazdy do posesji. Droga zostanie pokryta nawierzchnią z betonu asfaltowego.
 
 

Dobre wieści

Ilustracja do informacji: Dobre wieści
W Urzędzie Miejskim Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz ze współpracownikami spotkał się z właścicielem Przedsiębiorstwa Budowlanego ,,DROMAR" Zygmuntem Marszałkiem z Nowej Wsi. Podczas tego spotkania nastąpiło podpisanie umowy na wykonanie zadania „Budowa ciągu pieszo-jezdnego od ul. Obrońców Pokoju do ul. Kopernika w miejscowości Sława" z realizacją na działkach nr ew. 262/14, 262/19 i 294. Zakres zadania obejmuje w szczególności budowę drogi o nawierzchni z kostki betonowej o łącznej długości ok. 161 m, szerokości 5 m. W ramach planowanej inwestycji także powstanie sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie. Czas wykonania prac to okres 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
 
Wykonawcą generalnym inwestycji o wartości 479.747,82 zł zostało konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlane ,,DROMAR'' z Nowej Wsi oraz Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ,,ROBSON" z Błotnicy. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych - Edycja 6PGR Gmina Sława pozyskała dofinansowanie w wysokości 470.152,86 zł. Wkład własny naszego samorządu to 9.594,96 zł.
 
 

Zapowiada się smakowity weekend!

Kobranocka otworzy muzyczny wieczór

Ilustracja do informacji: Kobranocka otworzy muzyczny wieczór
Jedną z atrakcji muzycznych tegorocznych Dni Sławy będzie koncert legendarnego zespołu Kobranocka. Wystąpią oni 3 sierpnia o godzinie 20:00 na scenie przy Plaży Miejskiej, otwierając wieczorną imprezę.
Kobranocka to zespół, który swoją działalnością wywarł duży wpływ na polską scenę muzyczną. Ich utwory nawiązują do punk rocka. Znani są z takich utworów jak: ,,Kocham cię jak Irlandię" czy "I nikomu nie wolno się z tego śmiać".

Po występie na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Cleo. Artystka jest znana z licznych hitów.

Zapraszamy do udziału w tegorocznym święcie miasta!
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 417


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku