Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dashboard

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Koncert z okazji Dnia Kobiet
Już 10 marca br. zapraszamy Panie do nowej sali widowiskowo-kinowej w Sławie na wyjątkowy inauguracyjny koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Przed sławską publicznością wystąpi Kwartet smyczkowy Arco Quartet, czyli „połączenie kobiecości, profesjonalizmu i pasji z nutką dobrego humoru i uśmiechu”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert z okazji Dnia Kobiet

Artystki współpracują m.in. z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz, Piotr Cugowski, Anna Wyszkoni, Kamil Bednarek, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach czy z Orkiestrą Adama Sztaby. Wstęp na koncert jest darmowy. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy od wtorku tj. 5 marca br. do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Sławie po odbiór biletu wstępu.
Serdecznie zapraszamy!

Oddali hołd Niezłomnym

Ilustracja do informacji: Oddali hołd Niezłomnym
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przedstawiciele władz samorządowych wraz z delegacjami szkół oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny. Uczestnicy spotkania uczcili pamięć żołnierzy drugiej konspiracji, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni. Wierni żołnierskiej przysiędze, nie godząc się na sowietyzację kraju, prowadzili nieustającą walkę o Niepodległość. Działania podziemia antykomunistycznego skierowane były głównie przeciwko oddziałom UB, KBW oraz MO.
Od 2011 roku, Polska oddaje hołd pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w dniu, który stał się symbolem niezłomności i walki o wolność. Ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci było inicjatywą śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który podpisał ustawę 3 lutego 2011 roku. Ta data nie została wybrana przypadkowo, lecz upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1 marca 1951 roku, kiedy to przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" zostali zamordowani w więzieniu przy ul. Rakowieckiej od strzału w tył głowy. Ci bohaterowie stanowili elitarne dowództwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej dziedzictwo Armii Krajowej od 1945 roku. 
 
 

Siatkarskie rozgrywki

Ilustracja do informacji: Siatkarskie rozgrywki
W sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie rozegrany został Gminny Turniej Siatkówki Dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody zostały zrealizowane w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji wzięły udział trzy szkoły z terenu Gminy Sława. Wystąpiły reprezentantki ze Starego Strącza, Ciosańca oraz ze Sławy.
W kategorii młodszej (igrzyska dzieci ID)
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
 
W kategorii starszej (igrzyska młodzieży IM)
II miejsce - zespół Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
III miejsce - zespół Szkoła Podstawowa Stare Strącze
 
Wszyscy dobrze się bawili, mecze dostarczyły wielu emocji. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe nagrody ufundowane przez Burmistrza Sławy.
 

Słonecznikową i Chabrową czeka przebudowa

Ilustracja do informacji: Słonecznikową i Chabrową czeka przebudowa
W Lubogoszczy kolejne drogi zostaną utwardzone. W ramach planowanej inwestycji powstanie jezdnia z kostki brukowej na ul. Słonecznikowej oraz odcinek na ul. Chabrowej. Powstaną również zjazdy na posesje, trawniki, kanalizacja deszczowa oraz przewidziano przebudowę sieci elektroenergetycznej.
W dniu 28.02.2024 r. zostały otwarte oferty w postępowaniu „Przebudowa ul. Słonecznikowej w miejscowości Lubogoszcz”. Wzięły w nim udział dwie firmy ZPHU KRUBET Jan Kruk z Nowej Wsi oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Procedura przetargowa nadal trwa, niebawem poznamy wykonawcę.
 
Przypomnijmy, iż na ten cel gmina Sława pozyskała dofinansowanie 2.000.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma. Pozostała część kwoty zostanie pokryta ze środków własnych gminy.
 
Termin wykonania zadania szacowany jest na okres 14 miesięcy.
 

Spełniamy marzenia o własnym M

Ilustracja do informacji: Spełniamy marzenia o własnym M
Wraz z początkiem tygodnia Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski oraz Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury Marek Wróbel spotkali się z Prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Zielona Dolina Stanisławem Kierasem i doradcą do spraw inwestycyjnych z ramienia SIM Maciejem Barbarą. W trakcie spotkania została zawarta „Umowa o świadczenie usług w ogólnym interesie gospodarczym”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Lokal mieszkalny w Sławie

Dokument ten jest niezbędny do rozpoczęcia prac koncepcyjno-architektonicznych na terenie naszej gminy. Jego podpisanie ma na celu zapewnienie skutecznych mechanizmów monitoringu i kontroli nad realizacją zadań powierzonych spółce. Zadaniem spółki jest budowa wielolokalowego budynku w Sławie. Oprócz podpisania umowy omówiony został plan działania na najbliższe miesiące. Nowa inwestycja dotyczy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności. Zostaną one wyposażone w odnawialne źródła energii, balkony, miejsca parkingowe, pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowym atutem będzie spokojna okolica, teren zagospodarowany zielenią oraz dostępność placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W dalszej kolejności to gminy stworzą listy najemców mieszkań zgodnie z regulaminem, który wcześniej zatwierdzi Rada Miejska w Sławie.
Warto przypomnieć, iż w lipcu ubiegłego roku w Prusicach miała miejsce inauguracja spółki Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – SIM KZN Zielona Dolina Sp. z o.o., w której gmina Sława jest wspólnikiem. SIM KZN Zielona Dolina to jedna z inicjatyw budownictwa społecznego non-profit. Ich celem jest dostarczanie mieszkań na wynajem o przystępnych cenach dla osób o niskich dochodach, które nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego. Działają na preferencyjnych warunkach, budując budynki wielorodzinne na terenie gmin, a następnie zarządzają nimi. Gminy nie wnoszą własnych pieniędzy do SIM-u. Otrzymują je z budżetu państwa po 3 miliony złotych na objęcie udziału w spółce, mają one posłużyć do budowy mieszkań.
Na poniższej mapce czerwonym kolorem zaznaczone zostało miejsce planowanej inwestycji.

Sala oznaczona

Ilustracja do informacji: Sala oznaczona
Przechadzając się ulicą Henryka Pobożnego, nie sposób nie zauważyć nowego szyldu zamontowanego na budynku sali widowiskowo-teatralno-kinowej. Charakterystyczny identyfikator nie tylko wyróżnia Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW jako ważny punkt na mapie lokalnej kultury, lecz także jest jego wizytówką.
 
 
 
 

Słodkie tradycje

Ilustracja do informacji: Słodkie tradycje
Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają do udziału w XXI. Gminnym Konkursie i Wystawie Wypieków Wielkanocnych. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia jest Sołectwo Krążkowo.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Konkurs wypieków wielkanocnych

Słodka rywalizacja odbędzie się w sali wiejskiej. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności w przygotowywaniu tradycyjnych świątecznych smakołyków, a także skosztowania ciast, bab i babeczek. Całość uświetni występ Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie oraz sekcji wokalnej z Domu Kultury w Sławie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Konkurs wypieków wielkanocnych

Siedziba Domu Kultury i Biblioteki odebrana

Ilustracja do informacji: Siedziba Domu Kultury i Biblioteki odebrana
Zakończono prace związane z zadaniem pn. ,,Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. H Pobożnego 6 w Sławie z przeznaczeniem na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej". Dzisiaj inwestycja przeszła odbiór końcowy. Warto przypomnieć, iż głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca dostępnego dla lokalnej społeczności, przeniesienie siedziby Domu Kultury SCKiW i Biblioteki Miejskiej do budynku dawnej placówki oświatowej.
Wykonawcą była firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. Przebudowa byłej szkoły realizowana była w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita inwestycji wynosi 3.288.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 2.520.000,00 zł, wkład własny gminy to 768.000,00 zł.
 
Już niebawem odbiór przejdzie także nowy obiekt, który powstał przy Domu Kultury - Sala widowiskowo-teatralno-kinowa.
 
 
 

Powstaje trakt spacerowy

Ilustracja do informacji: Powstaje trakt spacerowy
Przyglądamy się powstawaniu ciągu pieszego o długości 330 mb i szerokości 2 m przy ul. Długiej. Poza chodnikiem wykonane zostanie także przejście dla pieszych wraz z oświetleniem hybrydowym. 
Łączna wartość inwestycji, robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim to 299.811,96 zł, z czego 212.118,48 zł to kwota dofinansowania z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg. Pozostałe środki pochodzą z budżetu własnego Gminy Sława.

Postęp prac Klub Na Fali, Sława

Ilustracja do informacji: Postęp prac Klub Na Fali, Sława
Klub na Fali, Sława nabrał już właściwy kształt, teraz przyszedł czas na kolory. Już w tym sezonie będziemy mogli podziwiać ten okazały obiekt w pełnej krasie.
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 226

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku